Lulu, League of Legends şampiyonu
Kazanma Oranı
51.0%
Seçim Oranı
3.8%
Yasaklanma Oranı
6.7%

Lulu Destek Build: Eşyalar ve Botlar

Lulu Tier ADestekBüyücü
Yama
26.20
Maç
4.933
Koridor
Destek
Tier
Tüm Seviyeler
Son Güncelleme
12 Eki 2026 UTC

Yama 26.20 için en çok oynanan Lulu build'i Ionia Çizmeleri, Kızgın Buhurdanlık, Mikael'in Lütfu, Shurelya'nın Savaş Şarkısı, Dinçleştirici Aytaşı, Kefaret, Kâhin Merceği: oyunların %8.04'i, %62.89 kazanma oranı. Aşağıda oyuncuların en çok seçtiği botlar, ilk eşyalar, başlangıç eşyaları ve sihirdar büyüleri kendi kazanma oranı ve oyun sayısıyla yer alıyor.

En iyi Lulu Build - En yüksek kazanma oranlı itemler

En İyi Büyüler

  • HealFlash
    Heal + Flash
    65.9%Kazanma oranı73.5%Seçilme oranı
  • FlashExhaust
    Flash + Exhaust
    53.1%Kazanma oranı16.8%Seçilme oranı

Build İstatistikleri

62.89%Kazanma oranı
+11.85%KO Fark
8.04%Seçilme oranı
291Maçlar

Bu Lulu buildi dengeli bir saldırı ve savunma karışımı üzerine odaklanır. Güç zirven için önce çekirdek itemleri yap, sonra düşman takım kompozisyonuna göre durumsal itemlerle uyum sağla.

Bu Lulu buildinin çekirdek eşyaları Kızgın Buhurdanlık, Mikael'in Lütfu ve Shurelya'nın Savaş Şarkısı. Bu eşya kombinasyonu 291 analiz edilen maçta 62.9% kazanma oranı elde eder.

Tam buildde Lulu toplamda 150 BG ve 450 Can kazanır ve sihir hasarı için güçlü bir güç profili sunar.

En İyi Lulu Runları

Büyücülük birincil run ağacıBüyücülük
  • Aery'yi Çağır
  • Mana Akışı Yüzüğü
  • Yücelik
  • Kızart
Azim ikincil run ağacıAzim
  • Kemik Zırh
  • Canlandır
  • Ability Haste
  • Adaptive Force
  • Health Scaling
Tüm runları gör

Lulu Yetenekleri

Yetenek detaylarını gör

Tüm şampiyonların tüm buildleriyle karşılaştırıldığında seçilen itemlere dayanan Lulu build gücü. Daha zayıf olduğu: Fiziksel direnç, Can, Altın verimliliği, Büyü direnci, Fiziksel hasar.

Lulu için en popüler başlangıç eşyaları Health Potion, Health Potion, Stealth Ward olup 60.9% kazanma oranı ve 54.5% seçilme oranına sahiptir.

60.9%Kazanma Oranı
54.5%Seçilme Oranı
Bunlar, hemen hemen her oyunda yapman gereken Lulu temel çekirdek itemleridir. Kızgın Buhurdanlık (%52.8 kazanma, +1.8% fark, %72.9 seçilme) sağladığı: 45 BG, 0.04% Hız. Mikael'in Lütfu (%55.2 kazanma, +4.1% fark, %25.7 seçilme) sağladığı: 250 Can. Shurelya'nın Savaş Şarkısı (%55.2 kazanma, +4.2% fark, %35.3 seçilme) sağladığı: 50 BG, 0.04% Hız. Güç zirvene ulaşmak ve etkini en üst düzeye çıkarmak için bu itemleri önce yap.
  • Kızgın Buhurdanlık Tier S
    Kızgın Buhurdanlık - 2,200 altin - Lulu cekirdek item

    Kızgın Buhurdanlık

    2,200 2,200
    52.84%Kazanma oranı
    +1.80%KO Fark
    72.90%Seçilme oranı
  • Mikael'in Lütfu Tier S
    Mikael'in Lütfu - 2,300 altin - Lulu cekirdek item

    Mikael'in Lütfu

    2,300 2,300
    55.17%Kazanma oranı
    +4.13%KO Fark
    25.68%Seçilme oranı
  • Shurelya'nın Savaş Şarkısı Tier S
    Shurelya'nın Savaş Şarkısı - 2,200 altin - Lulu cekirdek item

    Shurelya'nın Savaş Şarkısı

    2,200 2,200
    55.20%Kazanma oranı
    +4.16%KO Fark
    35.29%Seçilme oranı
MetaBot Desktop

Bir Sonraki Lulu Build'inizi Tasarlayın

Meta dışı olanlar da dahil her item kombinasyonunu binlerce gerçek Lulu maçıyla test edin. Daha oyuna girmeden kazanma oranını, KDA'yı, hasarı ve her itemin gerçek etkisini anında görün.

  • Her item kombinasyonu — meta dışı bile
  • Binlerce gerçek maç
  • Kademe ve maç süresine göre kazanma oranı
MetaBot masaüstü uygulamasındaki Build Theorycrafter, özel bir League of Legends build'ini analiz ediyor

Lulu oyuncuları maçların %59'inde önce Kızgın Buhurdanlık tamamlıyor ve bunların %52.3'ini kazanıyor. İlk eşyanın medyan bitiş süresi 12:36 (25-75. yüzdelik: 11:12 - 14:30).

İlk eşya

BuildKazanma oranıSeçilme oranıTamamlanmaMaç
52.3%59.2%12:362.768
52.6%6.6%14:12310
49.8%23.9%12:361.120

İlk iki eşya

BuildKazanma oranıSeçilme oranıTamamlanmaMaç
60.9%2.8%21:48110
55.5%15.4%22:00609
56.0%11.2%22:00443

Üç eşyalık çekirdek

BuildKazanma oranıSeçilme oranıTamamlanmaMaç
70.5%2.9%28:2461
70.7%2.0%28:1841
63.6%6.4%27:48132

Aşamalar satın alma sırasını korur; "önce A sonra B" ile "önce B sonra A" ayrı sayılır. Tamamlanma süresi aşamanın son eşyasının alındığı dakikadır. Botlar ayrıca izlenir.

Geniş örneklem4.677 maç temel alınmıştır. Bu sayıların güvenilir olması için yeterince büyük bir örneklem.

Lulu oyuncuları maçların %81'inde E > W > Q sırasını kullanıyor ve bu sırayı izleyen 3.895 maçın %51.6'ini kazanıyor. Tablo her seviyede en sık alınan yeteneği gösterir.

Yetenek önceliğiE - Yetiş, Pix!EW - KaprisWQ - Işıltılı OkQ
Seviye123456789101112131415161718
Q12345
W12345
E12345
R123
  • E > Q > W: maçların %11'i, %47.5 kazanma oranı
  • W > E > Q: maçların %4'i, %56.1 kazanma oranı
Geniş örneklem4.800 maç temel alınmıştır. Bu sayıların güvenilir olması için yeterince büyük bir örneklem.
Lulu için en iyi durumsal itemler şunlardır: Dinçleştirici Aytaşı, Kefaret. Bunlar düşman kompozisyonuna ve takım ihtiyaçlarına göre değiştirilebilir.
  • Dinçleştirici Aytaşı Tier S
    Dinçleştirici Aytaşı - 2,200 altin - Lulu durumsal item

    Dinçleştirici Aytaşı

    2,200 2,200
    52.99%Kazanma oranı
    +1.95%KO Fark
    53.60%Seçilme oranı
  • Kefaret Tier S
    Kefaret - 2,300 altin - Lulu durumsal item

    Kefaret

    2,300 2,300
    59.30%Kazanma oranı
    +8.26%KO Fark
    14.49%Seçilme oranı
Lulu için en iyi botlar Ionia Çizmeleri. Düşman takım kompozisyonuna göre ayarla.
  • Ionia Çizmeleri Tier S
    Ionia Çizmeleri - 900 altin - Lulu botlari

    Ionia Çizmeleri

    900 900
    51.84%Kazanma oranı
    +0.80%KO Fark
    84.47%Seçilme oranı
Lulu için önerilen biblo Kâhin Merceği görüş kontrolü ve harita farkındalığı için.
  • Kâhin Merceği Tier S
    Kâhin Merceği - Lulu gorush kontrolu icin biblo

    Kâhin Merceği

    0 0
    51.30%Kazanma oranı
    +0.26%KO Fark
    93.82%Seçilme oranı

Bu Lulu buildindeki tüm itemlerin birleşik istatistikleri.

  • Toplam movement speedHareket Hızı:45
  • Toplam ability powerBüyü Gücü:150
  • Toplam movement speedHareket Hızı:8%
  • Toplam healthCan:450

Build Karşılaştırma

En İyi WR
En Çok Oynanan
Lulu movement speedHız
45
45
Lulu ability powerBG
150
150
Lulu movement speedHız
0.08%
0.08%
Lulu healthCan
400
450
Lulu üst kontrları olan Rakan, Brand, Thresh gibi şampiyonlara karşı, hayatta kalmayı artırmak ve hasar çıktılarına karşı koymak için durumsal itemlerini uyarlamayı düşün. Kontr şampiyonlar yüksek hasar yaptığında, ani hasarı azaltmak ve takas potansiyelini artırmak için durumsal item slotlarında AD ağırlıklı kontrlara karşı zırh itemleri veya AP tehditlerine karşı büyü direnci itemleri öncelik ver. Çekirdek buildin güçlü hasar çıktısı sunuyor. Dayanıklı kontrlara karşı, öldürme baskısını sürdürmek için durumsal seçeneklerinden zırh delme veya yüzde hasarı itemlerini düşün. Son build slotlarını karşılaştığın kontr şampiyonlara ve onların itemizasyon kalıplarına göre Dinçleştirici Aytaşı veya Kefaret gibi itemlerle uyarla. Düşman buildlerini izle ve optimum Lulu performansı için buna göre ayarla.
ani hasar büyücüsüİlk Güç Sıçraması2.200gKızgın Buhurdanlık 12:36'de (medyan)

Bu Lulu ani hasar büyücüsü buildi, League of Legends\'ta etkilerini en üst düzeye çıkarmak isteyen oyuncular için optimize edilmiştir. %62.9 kazanma oranı yalnızca 291 maçtan geliyor; kanıtlanmış bir avantaj değil, bir gözlem olarak değerlendirin. Takımın büyü hasarına ihtiyaç duyduğunda, özellikle takım arkadaşların ağırlıklı AD odaklıysa bu buildi seç. Lulu bu buildile zırh biriktiren takımları cezalandırabilir. Lulu etkinliğini en üst düzeye çıkarmak için durumsal itemlerini tamamlarken düşman takım kompozisyonunu göz önünde bulundur. Ancak bu buildin savunma değerlerinin eksikliği Lulu için ani hasara karşı savunmasızlık yaratır ve sınırlı yetenek ivmesi daha uzun bekleme sürelerine yol açabilir olduğunu unutma. Bu buildin ılımlı altın maliyeti, Lulu için oyunun daha erken aşamalarında güç zirvesine ulaşmasını sağlar. Orta oyun etkini en üst düzeye çıkarmak için Kızgın Buhurdanlık, Mikael'in Lütfu ve Shurelya'nın Savaş Şarkısı tamamlamayı öncelik yap. Bu Lulu buildiyle en iyi sonuçlar için doğru item zamanlama, takım dövüşlerinde konumlanma ve durumsal itemlerini her oyunun özel zorluklarına uyarlama konularına odaklan.

Zayıf Yönler

  • Savunma değerlerinin eksikliği Lulu için ani hasara karşı savunmasızlık yaratır
  • Sınırlı yetenek ivmesi daha uzun bekleme sürelerine yol açabilir

Lulu ile benzer buildlere sahip şampiyonlar

Lulu Destek Botlar, Başlangıç Eşyaları ve Sihirdar Büyüleri (Yama 26.20)

4.789 maç

Lulu Destek oyuncularının çoğu önce Kızgın Buhurdanlık alıyor (maçların %59 kadarı); medyan tamamlanma süresi 12,6 dakika. Genelde Ionia Çizmeleri alınır (%87). Standart sihirdar büyüleri Sıçra + Şifa (%73). Maça genelde Can İksiri + Can İksiri + Görünmez Totem ile başlanır.

Lulu botları

SeçenekOyuncularKazanma OranıMaç
Ionia ÇizmeleriIonia ÇizmeleriEn çok oynanan87,0%51.8%4.166
Atiklik ÇizmeleriAtiklik Çizmeleri5,0%50.8%238
Merkür'ün AdımlarıMerkür'ün Adımları1,2%56.1%57
Çelik Kaplamalı ÇizmeÇelik Kaplamalı Çizme1,1%50.9%53

Lulu başlangıç eşyaları

SeçenekOyuncularKazanma OranıMaç
Can İksiriGörünmez TotemCan İksiri ×2 + Görünmez TotemEn çok oynanan56,6%51.3%2.679
Can İksiriCan İksiri ×230,4%51.2%1.438
Can İksiriKâhin MerceğiCan İksiri ×2 + Kâhin Merceği1,8%54.1%85
Kontrol TotemiGörünmez TotemKontrol Totemi + Görünmez Totem1,3%53.2%62

Lulu sihirdar büyüleri

SeçenekOyuncularKazanma OranıMaç
SıçraŞifaSıçra + ŞifaEn çok oynanan72,6%52.1%3.475
BitkinlikSıçraBitkinlik + Sıçra19,8%49.0%946
SıçraTutuşturSıçra + Tutuştur6,3%45.0%302

Her seçenek bu yamanın dereceli maçlarından kendi seçilme oranı, kazanma oranı ve maç sayısıyla listelenir. 40 maçın altındaki seçenekler dahil edilmez.

Lulu İlk Eşya ve Çekirdek Build Zamanlaması

Lulu oyuncularının ilk tamamladığı eşya ve kurdukları üç eşyalık çekirdek, medyan tamamlanma dakikası ve maçların ortadaki %50'siyle — rakibinden önce güçlenmek için geçmen gereken zamanlama.

İlk tamamlanan eşya

EşyalarTamamlanmaOyuncularKazanma OranıMaç
Kızgın Buhurdanlık Kızgın Buhurdanlık12,6 dk
11,2-14,5 dk
59,2%52.3%2.768
Dinçleştirici Aytaşı Dinçleştirici Aytaşı12,6 dk
11,2-14,4 dk
23,9%49.8%1.120
Shurelya'nın Savaş Şarkısı Shurelya'nın Savaş Şarkısı14,2 dk
12,7-15,9 dk
6,6%52.6%310
Mikael'in Lütfu Mikael'in Lütfu13,4 dk
11,8-15,2 dk
5,2%45.6%241
Akan Su Asası Akan Su Asası13,1 dk
11,4-15,4 dk
0,9%60.5%43

Üç eşyalık çekirdek

EşyalarTamamlanmaOyuncularKazanma OranıMaç
Kızgın BuhurdanlıkDinçleştirici AytaşıShurelya'nın Savaş Şarkısı Kızgın Buhurdanlık → Dinçleştirici Aytaşı → Shurelya'nın Savaş Şarkısı28,9 dk
26,8-30,8 dk
9,7%62.0%200
Kızgın BuhurdanlıkShurelya'nın Savaş ŞarkısıDinçleştirici Aytaşı Kızgın Buhurdanlık → Shurelya'nın Savaş Şarkısı → Dinçleştirici Aytaşı27,8 dk
26,4-29,9 dk
6,4%63.6%132
Kızgın BuhurdanlıkMikael'in LütfuShurelya'nın Savaş Şarkısı Kızgın Buhurdanlık → Mikael'in Lütfu → Shurelya'nın Savaş Şarkısı28,6 dk
26,5-30,6 dk
4,2%65.5%87
Kızgın BuhurdanlıkShurelya'nın Savaş ŞarkısıKefaret Kızgın Buhurdanlık → Shurelya'nın Savaş Şarkısı → Kefaret28,4 dk
26,7-30,4 dk
2,9%70.5%61
Dinçleştirici AytaşıKızgın BuhurdanlıkMikael'in Lütfu Dinçleştirici Aytaşı → Kızgın Buhurdanlık → Mikael'in Lütfu28,3 dk
27,1-30,4 dk
2,0%70.7%41

Kazanma Oranına Göre Tüm Lulu Destek Eşyaları

Lulu oyuncularının bu yamada en çok tamamladığı eşyalar; her birinin göründüğü maç oranı ve kazanma oranıyla. Durumsal eşyaların seçilme oranı boşuna düşük değildir — kazanma oranını maç sayısıyla birlikte oku.

SeçenekOyuncularKazanma OranıMaç
Kızgın BuhurdanlıkKızgın BuhurdanlıkEn çok oynanan75,1%52.8%3.596
Dinçleştirici AytaşıDinçleştirici Aytaşı55,2%53.0%2.644
Shurelya'nın Savaş ŞarkısıShurelya'nın Savaş Şarkısı36,4%55.2%1.741
Mikael'in LütfuMikael'in Lütfu26,5%55.2%1.267
KefaretKefaret14,9%59.3%715
Demir Solari'nin BroşuDemir Solari'nin Broşu8,8%55.2%422
Şövalyenin AdağıŞövalyenin Adağı6,0%62.1%285
Akan Su AsasıAkan Su Asası3,8%55.5%182
Ezgi DiyademiEzgi Diyademi2,1%49.0%102
MorellonomikonMorellonomikon1,5%54.9%71
Şafağın ÖzüŞafağın Özü1,2%71.4%56

Lulu Build Planlayıcı

Build planla

Lulu için en yaygın çekirdekten başla ve toplam altını ve istatistikleri görmek için eşyaları değiştir. Seçimin oyuncuların gerçekten kurduğu bir üç eşyalık çekirdeği içerdiğinde kayıtlı kazanma oranı görünür.

Lulu en çok yapılan eşyalar
Buildin (4/6)
Kızgın BuhurdanlıkDinçleştirici AytaşıShurelya'nın Savaş ŞarkısıIonia Çizmeleri
Toplam altın7.500

Bu çekirdek dereceli verilerimizde var: 200 maçta %62 kazanma oranı.

Eşyalardan toplam istatistik
Yetenek Gücü
120
Can
200
Yetenek Hızı
45
Hareket Hızı
45
İyileştirme ve Kalkan Gücü
10%