
- Kazanma Oranı
- 50.2%
- Seçim Oranı
- 4.0%
- Yasaklanma Oranı
- 28.9%
Master Yi vs Briar
- Yama
- 26.21
- Maç
- 8.078
- Koridor
- Tüm Koridorlar
- Tier
- Tüm Seviyeler
- Son Güncelleme
- 3 Kas 2026 UTC
- Yazar
- Dakota Chinnick
- Metodoloji
- Veri Metodolojisi
Master Yi vs Briar, LoL patch 26.21\'da a moderate bir eşleşme. Master Yi, 280 oyuna dayalı olarak Briar\'a karşı 51.4% win rate (+2.9%) ile kazanıyor. Master Yi holds the advantage in both the early and late game. Aşağıda Master Yi vs Briar eşleşmesi için en iyi Master Yi buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.
Master Yi Eşleşme Analizi
Bir rakip seçmek ve Master Yi'in onlara karşı nasıl performans gösterdiğine dair detaylı bir analiz görmek için açılır menüyü kullanın. Kafa kafaya kazanma oranları, koridor istatistikleri, eşleşme için en iyi build ve runlar ve erken vs geç oyun analizi alacaksınız — tümü gerçek dereceli verilerine dayalı.


Master Yi vs Briar: Kim Kazanır?
Master Yi bu maçların 51.1% kadarını kazanıyor. Bu maç sayısıyla gerçek oran büyük olasılıkla 45.1% ile 57.1% arasında (95% aralığı).
- Beklenen
- 48.6% İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Orman)
- Eşleşme etkisi
- +2.6 puan Gözlenen eksi beklenen
- Örneklem
- 266 maç Koridor: Orman
- vs yama 26.20
- +6.5 puan Yamalar arası normal dalgalanma içinde
Koridor: Orman · Dereceli Tek/Çift ve Esnek · Kuzey Amerika sunucusu · Tüm dereceler · Yama 26.21 · 27 Eki – 3 Kas
Öne çıkanlar
- Master Yi vs Briar dengeli bir eşleşme: şampiyon Master Yi, 266 maçın 51.1% kadarını kazanıyor ve 95% aralığı (45.1–57.1%) 50% değerini rahatça içeriyor.
- İki şampiyonun genel kazanma oranları (Koridor: Orman) Master Yi şampiyonu için 48.6% öngörüyor; sonuç bu değerin hata payı içinde, yani bu eşleşme büyük ölçüde iki şampiyonun genel gücünü yansıtıyor.
- Briar genellikle koridoru kazanıyor: 15. dakikada Master Yi şampiyonuna göre ortalama 265 altın önde (15. dakika kaydı olan 263 maç).
- Master Yi oyuncuları Briar karşısında şu seçimi çok daha sık yapıyor: Ölümün Dansı. Diğer maçlarında (Koridor: Orman) 16.0%, burada 25.6%.
Nasıl Hesaplıyoruz
Maçlar: gösterilen yamadan, Kuzey Amerika sunucusundaki Dereceli Tek/Çift ve Esnek maçlar. Remake maçlar (5 dakikadan kısa) hariç tutulur.
Bir maç yalnızca Master Yi ve Briar karşı takımlarda aynı pozisyonda oynadığında sayılır; bu nedenle roam, takım içi koridor değişimleri veya bir şampiyonun yalnızca aynı maçta bulunması asla bu eşleşme olarak sayılmaz.
95% aralığı bir Wilson skor aralığıdır. Güven, bu aralığın genişliğine göre belirlenir: ±3 puan içi çok yüksek, ±5 yüksek, ±8 orta, daha genişi düşük. 20 maçın altında eşleşme hiç sınıflandırılmaz.
Beklenen kazanma oranı, iki şampiyonun bu koridordaki kazanma oranlarını (aynı maçlar ve filtreler) log5 formülüyle birleştirir: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Eşleşme etkisi = gözlenen − beklenen.
"Neler değişiyor" bölümü, Master Yi şampiyonunun bu eşleşmedeki tercihlerini aynı şampiyonun aynı koridordaki diğer maçlarıyla karşılaştırır ve bir değişikliği yalnızca en az 3 puan olduğunda ve istatistiksel olarak anlamlı olduğunda listeler (iki oranlı z testi, |z| ≥ 2, 20+ maç).
Sonuçlar dereceye göre ayrılmaz: derece başına örneklem, güvenilir derece bazlı eşleşme rakamları için çok küçük.
Master Yi vs Briar Koridor İstatistikleri
15. dakikada
Tüm maç ortalamaları
Master Yi vs Briar Maç Süresine Göre Kazanma Oranı
Master Yi şampiyonunun Briar karşısında maç süresine göre kazanma oranı. Nokta kazanma oranını, çubuk 95% aralığını, kesik çizgi ise şampiyonun o süredeki olağan kazanma oranını gösterir. 25 maçtan az olan süreler boş bırakılır.
Hiçbir maç süresi öne çıkmıyor: Master Yi şampiyonunun Briar karşısında kısa ve uzun maçlardaki sonuçları birbirinin hata payı içinde.
Master Yi vs Briar Güç Zirveleri
Her evrede kimin önde olduğu, bu maçlardan ölçülmüştür. Fark hata payı içindeyse evre "Dengeli", karar vermek için çok az maç varsa "Yetersiz veri" olarak görünür.
- Koridor (15 dk)BriarMaster Yi 15. dk altın: −265
- İlk eşyaDengeliMaster Yi: 0.2 dk · Briar: 0.2 dk
- 20 dk altı maçlarYetersiz veri
- 20–30 dk maçlarDengeliMaster Yi: 102 maçta kazanma oranı 52.9%
- 30+ dk maçlarDengeliMaster Yi: 143 maçta kazanma oranı 51.7%
Master Yi vs Briar: Neler Değişiyor
Master Yi oyuncularının bu eşleşmede diğer maçlarına (Koridor: Orman) göre belirgin biçimde daha sık veya daha seyrek yaptığı tercihler.
Ölümün DansıEşyaGenellikle16.0%vs Briar25.6%+9.6 puanBurada kazanma oranı 63.2%
Açgözlü ÇizmeleriBotlarGenellikle12.2%vs Briar18.4%+6.2 puanBurada kazanma oranı 59.2%
Çelik Kaplamalı ÇizmeBotlarGenellikle8.4%vs Briar12.4%+4.0 puanBurada kazanma oranı 45.5%
Yosunezen YavrusuBaşlangıç eşyalarıGenellikle6.9%vs Briar10.5%+3.6 puanBurada kazanma oranı 57.1%
Fani HatıratıEşyaGenellikle2.3%vs Briar5.6%+3.4 puan
Master Yi vs Briar En İyi Build
Olağan Master Yi build (Orman)
90.9% kazanma oranı · 11 maç
Rakip: Briar
73.3% kazanma oranı · 30 maç
Sınırlı örneklem: 188 maçın yalnızca 30 tanesinde tam olarak bu çekirdek tamamlandı; bunu bir öneri değil, bir gözlem olarak değerlendirin.
- Master Yi genellikle ilk olarak Yelgezer Yavrusu eşyasını tamamlıyor; süre: 0.2 dk (109 maçın medyanı).
- Briar genellikle ilk olarak Alazpençe Yavrusu eşyasını tamamlıyor; süre: 0.2 dk (137 maçın medyanı).
- Yetenek önceliği: Q > E > W — olağanla aynı.
Buildler ham kazanma oranına değil, kazanma oranı aralığının alt sınırına göre sıralanır; böylece birkaç galibiyette görülen bir build, kanıtlanmış bir buildin önüne asla geçemez.
Master Yi vs Briar En İyi Rünler
Master Yi draftını Draft Laboratuvarı'nda planla
Draft Laboratuvarı iki takımı koridor koridor, eşleşme kazanma oranları, hasar profilleri ve oyun evresi eğilimiyle gösterir; güncel meta verisinden seçim ve yasak önerir.
- Tam 5v5 draft tahtası
- Koridor eşleşme kazanma oranları
- Seçim ve yasak önerileri

Master Yi esleme verileri League of Legends 26.21 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Master Yi'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Master Yi buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.
Diğer Eşleşmeler: Master Yi
Master Yi için en zor
Master Yi için en kolay
Her eşleşme için kazanma oranı ve maç sayısı. Listeler 95% aralığının sınırına göre sıralanır, böylece küçük örneklemler zirveye çıkamaz; yalnızca en az 50 maçlık eşleşmeler.
Doğruluğu korumamıza yardım edin! Yanlış istatistikler, eksik veriler veya herhangi bir sorun fark ederseniz, geri bildiriminiz tüm topluluk için veri kalitemizi doğrudan iyileştirir.
Master Yi vs Briar SSS - Yama 26.21
Master Yi vs Briar: Kim kazanır?
Master Yi vs Briar dengeli bir eşleşme: şampiyon Master Yi, 266 maçın 51.1% kadarını kazanıyor ve 95% aralığı (45.1–57.1%) 50% değerini rahatça içeriyor.
Master Yi şampiyonunun Briar karşısındaki kazanma oranı nedir?
Şampiyon Master Yi, 26.21 yamasında Briar karşısındaki 266 maçın (Koridor: Orman) 51.1% kadarını kazanıyor (95% aralığı 45.1–57.1%). İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Orman) beklenen oran 48.6%.
Master Yi, Briar şampiyonuna karşı counter mı?
Net olarak söylenemez. Şampiyon Master Yi, Briar karşısındaki 266 maçın 51.1% kadarını kazanıyor ve 95% aralığı (45.1–57.1%) 50% değerini içeriyor; yani güncel verilere göre hiçbir şampiyon diğerine güvenilir biçimde counter değil.
Koridoru kim kazanır: Master Yi mi, Briar mi?
Briar genellikle koridoru kazanıyor: 15. dakikada Master Yi şampiyonuna göre ortalama 265 altın önde (15. dakika kaydı olan 263 maç).
Master Yi, Briar şampiyonundan daha iyi ölçeklenir mi?
Ölçülebilir biçimde hayır: Master Yi şampiyonunun Briar karşısındaki kazanma oranları, 25 dakika veya daha kısa maçlarda ve daha uzun maçlarda birbirinin hata payı içinde.
Briar, Master Yi karşısında ne zaman en güçlü?
Şampiyon Briar şu evrelerde ölçülebilir biçimde önde: Koridor (15 dk).
Master Yi, Briar karşısında hangi buildi yapmalı?
Briar karşısında en başarılı Master Yi çekirdeği: Kraken Katili, Ölümün Dansı, Mahvolmuş Kralın Kılıcı (30 maçta 73.3%). Briar karşısındaki en büyük değişiklik: Ölümün Dansı (genellikle 16.0%, burada 25.6%).
Master Yi, Briar karşısında hangi rünleri kullanmalı?
Keskin Sağanak (Hâkimiyet + İsabet) — Briar karşısında 95 maçta 51.6%.
