
Namivs Xin Zhao
Nami vs Xin Zhao, LoL patch 26.10\'da a decisive bir eşleşme. Xin Zhao, 5 oyuna dayalı olarak Nami\'a karşı 60.0% win rate (+20.0%) ile kazanıyor. Xin Zhao wins the early laning phase while Nami scales better into the late game. Aşağıda Nami vs Xin Zhao eşleşmesi için en iyi Nami buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.
Nami Matchup Breakdown
Use the dropdown to select an opponent and see a detailed breakdown of how Nami performs against them. You'll get head-to-head win rates, laning stats, the best build and runes for the matchup, and early vs late game analysis — all based on real ranked data.
Who Wins the Nami vs Xin Zhao Matchup?

Nami vs Xin Zhao eşleşme özeti
Nami vs Xin Zhao eşleşmesi League of Legends dereceli oyununda belirleyici bir eşleşme. Analiz edilen 5 son maça göre, Xin Zhao 60.0% kazanma oranıyla Nami'ın 40.0%'sine karşı kazanır ve Xin Zhao'a 20.0 yüzde puanı avantajı verir. Oyun fazı dinamikleri burada kritik bir rol oynar: Xin Zhao erken lane aşamasını kontrol eder, ancak Nami oyun uzadıkça daha iyi ölçeklenir. Eşleşme, oyun süresine bağlı olarak dramatik şekilde değişir — Xin Zhao Nami güç zirvelerine ulaşmadan önce avantajları zorlamalı, Nami ise güvenli farm ve anahtar eşya eşiklerine ulaşmaya odaklanmalıdır. En önemli istatistiksel fark CS'da, Xin Zhao 1.3 CS/min ile önde — bu fark takaslar ve çarpışmaların sonucunu güçlü şekilde etkiler. Xin Zhao bu eşleşmede güçlü bir avantaja sahip. Nami oyuncuları savunmacı oynamalı, kule altında güvenli farm önceliklendirmeli ve orman baskısı veya Xin Zhao'nin aşırı uzanmasıyla oluşan fırsatları aramalı. Uzun takaslardan kaçının ve pozisyonlama ve koordinasyonun daha önemli olduğu takım savaşlarını bekleyin. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, bu lane rakibine karşı şampiyon seçim kararları ve oyun içi strateji için önemlidir.
Nami vs Xin Zhao Lane Aşaması Analizi
Xin Zhao, Nami'a karşı lane aşamasında favori, 5 anahtar istatistik kategorisinden 4'unu kazanıyor. Xin Zhao, farm, hasar, altın geliri ve sustain'de avantajlara sahip ve bu eşleşmede daha güçlü lane'ci.
Best Nami Build Against Xin Zhao
Atiklik Çizmeleri, Xin Zhao'a karşı optimal ayakkabı seçimidir ve bu eşleşmede Nami'ın en çok ihtiyaç duyduğu hareketliliği ve istatistikleri sağlar. Nami için Xin Zhao'a karşı en iyi performans gösteren ana eşyalar Dinçleştirici Aytaşı, Kızgın Buhurdanlık ve Kefaret. Bu kombinasyon, Nami'a eşleşme için hasar, hayatta kalma ve fayda arasında etkili bir denge verir. Bu yapı olağanüstü iyi performans gösterir, 1 maçta 100.0% kazanma oranı elde eder — ortalamanın çok üzerinde ve Xin Zhao'a karşı en iyi eşya yolu olur. Takım kompozisyonları ve oyun durumuna göre ayarlamalar gerekebilir, ancak bu yapı Nami vs Xin Zhao eşleşmesi için en güçlü temeli sağlar.
Early Game vs Late Game
Xin Zhao, etkileyici 75.0% kazanma oranıyla erken oyuna (ilk 15 dakika) hakimiyet kurar — Nami'a 50.0 yüzde puanı öncülük. Bu tek taraflı erken oyun, Xin Zhao'ın seviye 1'den itibaren lane'in temposunu dikte edebileceği, takasları, dalga durumunu ve nehir önceliğini kontrol edebileceği anlamına gelir.
Nami, 100.0% kazanma oranıyla geç oyunda (25+ dakika) çok üstün — Xin Zhao'ın 100.0 puan üzerinde. Uzun oyunlar, kiti ve ölçeklemesi onları takım savaşları ve hedef kontrolünde baskın bir güç yapan Nami'ı güçlü şekilde kayırır.
Bu eşleşme dramatik bir güç değişimi içerir: Xin Zhao, Nami ölçekleme eşiklerine ulaşmadan önce erken avantajını agresif şekilde zorlamalı ve oyunu kapatmalı. Nami lane aşamasını çok geride kalmadan atlatırsa, eşleşme onların lehine döner. Ejderha ve Yarık Habercisi kontrolü çok önemli — erken hedefleri güvence altına alan takım kartopu yapabilir veya ölçeklenmek için zaman kazanabilir.
Best Nami Runes Against Xin Zhao
Büyücülük ve Azim rün kurulumu, Nami'a bu zor eşleşmede Xin Zhao'a karşı rekabet etmek için en iyi araçları verir ve optimal rün sinerjileriyle istatistiksel dezavantajları telafi eder.
Nami esleme verileri League of Legends 26.10 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Nami'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Nami buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.
Rakip | Kazanma oranı | Maçlar | CS/dk | Hasar/dk | Altin/mac | Erken KO | Gec KO |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 50.64% | 468 | 0.9 | 307 | 8,282 | 53.5% | 48.2% | |
| 51.44% | 348 | 0.9 | 317 | 8,384 | 46.3% | 55.9% | |
| 54.19% | 310 | 0.8 | 278 | 8,593 | 52.5% | 55.3% | |
| 55.26% | 304 | 0.9 | 315 | 8,409 | 53.5% | 56.8% | |
| 45.03% | 302 | 0.8 | 334 | 8,222 | 46.0% | 44.0% | |
| 52.26% | 243 | 0.9 | 285 | 8,029 | 54.2% | 50.4% | |
| 55.14% | 214 | 0.9 | 324 | 8,414 | 53.7% | 56.6% | |
| 53.05% | 213 | 0.9 | 331 | 7,890 | 55.0% | 51.0% | |
| 50.72% | 209 | 0.8 | 329 | 8,239 | 47.4% | 53.6% | |
| 50.50% | 202 | 0.9 | 303 | 8,438 | 55.6% | 46.4% | |
| 50.25% | 197 | 0.9 | 312 | 8,364 | 53.2% | 47.6% | |
| 57.37% | 190 | 0.8 | 323 | 8,606 | 58.8% | 56.4% | |
| 57.14% | 175 | 0.9 | 305 | 8,817 | 54.5% | 58.7% | |
| 46.99% | 166 | 0.9 | 323 | 8,698 | 51.6% | 44.2% | |
| 50.32% | 155 | 0.9 | 347 | 8,491 | 51.5% | 49.4% | |
| 49.01% | 151 | 0.8 | 330 | 9,024 | 48.2% | 49.5% | |
| 48.95% | 143 | 0.8 | 265 | 7,942 | 50.7% | 47.2% | |
| 55.88% | 136 | 0.9 | 297 | 9,028 | 53.9% | 56.7% | |
| 54.48% | 134 | 0.8 | 299 | 8,658 | 48.1% | 58.5% | |
| 50.00% | 112 | 0.8 | 366 | 9,185 | 46.1% | 52.0% | |
| 53.70% | 108 | 0.9 | 324 | 8,454 | 59.6% | 49.2% | |
| 60.19% | 103 | 0.9 | 325 | 8,671 | 64.4% | 56.9% | |
| 49.00% | 100 | 0.8 | 365 | 8,453 | 48.9% | 49.1% | |
| 42.00% | 100 | 0.9 | 306 | 8,382 | 40.0% | 44.0% | |
| 55.79% | 95 | 0.9 | 314 | 8,670 | 50.0% | 59.3% | |
| 53.75% | 80 | 0.8 | 313 | 8,298 | 50.0% | 56.8% | |
| 50.63% | 79 | 0.8 | 316 | 8,030 | 61.1% | 41.9% | |
| 50.67% | 75 | 0.8 | 325 | 9,174 | 52.0% | 50.0% | |
| 56.76% | 74 | 0.9 | 313 | 8,273 | 40.6% | 69.0% | |
| 41.89% | 74 | 0.8 | 357 | 7,807 | 48.6% | 35.1% | |
| 57.14% | 63 | 0.9 | 306 | 8,079 | 61.3% | 53.1% | |
| 47.46% | 59 | 0.9 | 334 | 8,062 | 41.4% | 53.3% | |
| 54.17% | 48 | 0.9 | 316 | 8,613 | 54.5% | 53.9% | |
| 57.45% | 47 | 0.9 | 350 | 7,673 | 53.6% | 63.2% | |
| 52.63% | 38 | 0.9 | 330 | 9,281 | 53.9% | 52.0% | |
| 40.00% | 35 | 0.9 | 301 | 8,645 | 58.3% | 30.4% | |
| 71.88% | 32 | 0.8 | 372 | 8,476 | 68.8% | 75.0% | |
| 60.00% | 30 | 0.8 | 330 | 7,824 | 62.5% | 57.1% | |
| 60.71% | 28 | 0.9 | 290 | 8,007 | 58.3% | 62.5% | |
| 42.86% | 28 | 1.0 | 373 | 8,971 | 54.5% | 35.3% | |
| 53.85% | 26 | 0.9 | 327 | 9,153 | 37.5% | 61.1% | |
| 45.83% | 24 | 0.8 | 286 | 9,203 | 57.1% | 41.2% | |
| 25.00% | 24 | 0.8 | 320 | 9,765 | 25.0% | 25.0% | |
| 33.33% | 21 | 0.8 | 329 | 8,644 | 50.0% | 26.7% | |
| 60.00% | 20 | 0.9 | 317 | 8,702 | 42.9% | 69.2% | |
| 60.00% | 20 | 0.8 | 296 | 7,083 | 58.3% | 62.5% | |
| 45.00% | 20 | 0.8 | 309 | 7,676 | 30.0% | 60.0% | |
| 35.29% | 17 | 1.1 | 326 | 8,242 | 33.3% | 37.5% | |
| 37.50% | 16 | 0.9 | 307 | 7,944 | 33.3% | 42.9% | |
| 42.86% | 14 | 0.6 | 386 | 8,640 | 50.0% | 40.0% | |
| 57.14% | 14 | 0.8 | 326 | 8,379 | 62.5% | 50.0% | |
| 42.86% | 14 | 0.8 | 325 | 9,112 | 16.7% | 62.5% | |
| 53.85% | 13 | 0.8 | 282 | 8,656 | 57.1% | 50.0% | |
| 83.33% | 12 | 0.9 | 357 | 8,559 | 83.3% | 83.3% | |
| 41.67% | 12 | 1.1 | 319 | 8,860 | 40.0% | 42.9% | |
| 36.36% | 11 | 1.0 | 343 | 8,239 | 25.0% | 42.9% | |
| 40.00% | 10 | 1.1 | 306 | 7,335 | 20.0% | 60.0% | |
| 50.00% | 10 | 0.7 | 312 | 8,145 | 33.3% | 75.0% | |
| 75.00% | 8 | 0.8 | 346 | 8,729 | 75.0% | 75.0% | |
| 37.50% | 8 | 1.4 | 366 | 7,519 | 28.6% | 100.0% | |
| 42.86% | 7 | 0.8 | 398 | 8,778 | 0.0% | 75.0% | |
| 71.43% | 7 | 0.8 | 291 | 10,077 | 100.0% | 60.0% | |
| 28.57% | 7 | 0.8 | 321 | 9,495 | 0.0% | 40.0% | |
| 71.43% | 7 | 0.7 | 305 | 9,282 | 33.3% | 100.0% | |
| 57.14% | 7 | 0.8 | 358 | 8,178 | 50.0% | 66.7% | |
| 16.67% | 6 | 0.8 | 308 | 6,910 | 0.0% | 33.3% | |
| 0.00% | 6 | 0.7 | 304 | 9,946 | 0.0% | 0.0% | |
| 33.33% | 6 | 0.8 | 292 | 8,642 | 0.0% | 50.0% | |
| 66.67% | 6 | 0.8 | 348 | 8,123 | 80.0% | 0.0% | |
| 83.33% | 6 | 0.9 | 357 | 8,373 | 100.0% | 66.7% | |
| 40.00% | 5 | 0.7 | 319 | 7,383 | 25.0% | 100.0% | |
Doğruluğu korumamıza yardım edin! Yanlış istatistikler, eksik veriler veya herhangi bir sorun fark ederseniz, geri bildiriminiz tüm topluluk için veri kalitemizi doğrudan iyileştirir.
Nami vs Xin Zhao - Sık Sorulan Sorular
League of Legends'da Nami Xin Zhao'a karsi nasil gidiyor?
Xin Zhao, Nami vs Xin Zhao matchupini 60.0% kazanma oraniyla Nami'in 40.0%'sine karsi kazaniyor, 20.0 yuzde puani fark. Bu veriler patch 26.10'daki 5 son dereceli oyuna dayanmaktadir.
Erken oyunda Nami Xin Zhao'a karsi nasil gidiyor?
Erken oyunda, Xin Zhao Nami'a karsi 75.0% kazanma oraniyla 25.0%'e karsi avantaja sahiptir. Xin Zhao oyunculari ilk 15 dakikada agresif tradeler ve dalga kontrolu ile lane avantajlarini zorlamalidir.
Gec oyunda Nami Xin Zhao'a karsi nasil gidiyor?
Gec oyunda, Nami Nami vs Xin Zhao matchupini 100.0% kazanma oraniyla 0.0%'e karsi ele gecirir. Nami 25 dakikadan sonra takim savaslari ve hedef catismalarinda daha iyi olceklenir.
Nami vs Xin Zhao matchupini kim kazanir?
Xin Zhao, League of Legends patch 26.10'da 60.0% kazanma oraniyla Nami'a karsi matchupu kazaniyor. 20.0 yuzde puani avantaji, 5 analiz edilen oyuna dayanarak bu lane matchupinda Xin Zhao'in significantly favori oldugu anlamina gelir.
Xin Zhao'a karsi en iyi Nami buildi nedir?
Xin Zhao'a karsi en iyi Nami buildi Dinçleştirici Aytaşı, Kızgın Buhurdanlık, Kefaret with Atiklik Çizmeleri icerir. This build achieves a 100.0% win rate in the matchup. Tam esya yolu ve build sirasi icin yukaridaki matchup analizine bakin.
Xin Zhao'a karsi en iyi Nami runelari nelerdir?
Xin Zhao'a karsi en iyi Nami runelari Büyücülük birincil agacini Azim ikincil ile kullanir. This rune setup achieves a 100.0% win rate in the Nami vs Xin Zhao matchup. Yukaridaki matchup karsilastirmasinda tam rune analizine bakin.
Nami Xin Zhao'i counter yapar mi?
Hayir, Nami sadece 40.0% kazanma oraniyla Xin Zhao'a karsi zorlanir. Xin Zhao bu matchupta avantaja sahiptir. Nami oyunculari Xin Zhao'un lidini en aza indirmek icin guvenli farm yapmaya ve uzun tradelerden kacinmaya odaklanmalidir.
Xin Zhao'a karsi Nami'i nasil oynarim?
Xin Zhao'a karsi Nami oynarken, dikkatli oynayinn ve Xin Zhao'un guc zirvelerinden kacinin. Focus on safe farming — you outscale Xin Zhao in the late game. Sanslarinizi optimize etmek icin yukaridaki matchup-spesifik build ve runelari kullanin.