Valorant'ta YORU vs FADE eşleşmesi
Kazanma Oranı
48.5%
Maçlar
388
KDA
1.32

YORU vs FADE Eslesmeler

Düellocu
Yama
13.06
Maçlar
873.870
Bolge
Tum bolgeler
Rütbe
Tum rutbeler
Platform
Tum platformlar
Mod
Competitive
Son guncelleme
13 Eki 2026 UTC

YORU vs FADE, neredeyse eşit kazanma oranlarıyla (48.5% vs 50.8%) bir beceri matchup'ıdır. 388 maça dayanarak, avantajınızı bulmak için hangi ajanın KDA, hasar çıktısı, atak rauntları ve savunma rauntlarında kazandığını görün.

YORU Eşleşme Analizi

Detaylı birebir istatistikleri görmek için rakip bir ajan seçin. YORU'in kazanma oranı, KDA, hasar çıkışı, headshot yüzdesi ve saldırı/savunma etkinliği açısından performansını karşılaştırın — gerçek rekabetçi Valorant maç verilerine dayalı.

Rakiple karşılaştır
YORU - bu eşleşmede 48.5% kazanma oranı
YORU
48.5% KO
VS
FADE vs YORU eşleşmesi - 50.8% kazanma oranı
FADE
50.8% KO

YORU vs FADE eşleşmesini kim kazanır?

FADE, YORU vs FADE eşleşmesini kazanır
Kazanan
FADE
Maçlar: 388
48.5%
Kazanma Oranı
50.8%
1.32
Ortalama KDA
1.37
17.0
Ortalama Öldürme
14.4
15.7
Ortalama Ölüm
14.9
146.6
Hasar/Raund
126.8
29.3%
HS %
30.5%
225
Savaş Puanı
192
46.9%
Saldırı KO
47.5%
52.5%
Savunma KO
53.1%

YORU vs FADE Performans Analizi

YORU vs FADE eşleşme analizi - genel performans kazananı

388 maçın analizi, FADE'ın bu birebir eşleşmede YORU'a karşı açık bir avantaja sahip olduğunu ve 4 kritik performans metriğinden 3'ünü kazandığını ortaya koymaktadır. YORU bir kategoride güç gösterse de, FADE'ın frag, hasar ve tarafa özgü kazanma oranlarındaki genel istatistiksel üstünlüğü çoğu çatışmada ona avantaj sağlamaktadır.

Öldürme Gücü
1.32YORU
1.37FADE
YORU ve FADE arasında frag yetenekleri yakından eşleşmektedir, KDA oranları sırasıyla 1.32 ve 1.37'dır. Bu yakın eşitlik, mekanik beceri ve konumlandırmanın genellikle doğrudan düellolarda hangi ajanın öne çıkacağını belirleyeceği anlamına gelmektedir.
Damage Output
146.6YORU
126.8FADE
YORU, FADE'ın 126.8 ADR'sine kıyasla raund başına önemli ölçüde daha yüksek hasar (146.6 ADR) vermektedir. Raund başına bu 19.9 hasar farkı bir maç boyunca önemli ölçüde birikmekte ve YORU'a takas senaryolarında ve çoklu öldürme potansiyelinde büyük bir avantaj sağlamaktadır.
Attack Side
46.9%YORU
47.5%FADE
Bu ajanlar arasında saldırı tarafı performansı dengelidir, YORU %46.9 ve FADE %47.5 kazanma oranlarındadır. Saldırıdaki başarı, bireysel ajan seçiminden çok takım stratejisi ve harita kontrolüne bağlı olacaktır.
Defense Side
52.5%YORU
53.1%FADE
Her iki ajan da savunmada benzer performans göstermektedir, YORU %52.5 kazanma oranı ve FADE %53.1'dedir. Bu eşleşmede savunma başarısı, ajana özgü avantajlardan ziyade nişangah yerleştirme, yetenek zamanlaması ve takım iletişimine bağlıdır.

YORU vs FADE eşleşme özeti

Valorant'ta YORU vs FADE eşleşmesi hafif istatistiksel avantajla yakın bir eşleşme. 388 rekabetçi maç analizi sonucunda, FADE %50.8 oranında kazanırken YORU %48.5 kazanıyor, bu da 2.3 yüzde puanlık bir fark. En büyük fark hasar çıktısı alanında, burada YORU sürekli olarak üstün geliyor. Bu Düellocu vs Initiator eşleşmesinde, FADE küçük bir avantaja sahip, ancak YORU iyi konumlandırma ve yetenek zamanlaması ile kesinlikle raundlar kazanabilir. Fark, koordineli takım oyunları ve önemli nişan düellolarını kazanmanın eşleşmeyi tersine çevirebileceği kadar küçük.

YORU vs FADE fragging analizi

FADE, Valorant'ta YORU'a karşı fragging istatistiklerini kazandı

FADE, rekabetçi bir fragging karşılaştırmasında YORU'ı kıl payı geçiyor, KDA efficiency, survivability, headshot accuracy'de kayda değer avantajlarla 5 metriğin 3'ini kazanıyor. 388 analiz edilen maça dayanan yalnızca 3-2 marjıyla, bu YORU vs FADE eşleşmesi her iki taraf için de tartışmalı kalıyor. YORU alt edilmiş hissetmemeli — istatistiksel fark, bireysel beceri, konumlandırma seçimleri ve oyun içi karar vermenin belirli karşılaşmaları kolayca YORU lehine çevirebileceği kadar dar.

Ortalama KDA
1.32YORU
1.37FADE
YORU ve FADE arasındaki KDA karşılaştırması son derece sıkı bir yarışmayı ortaya koyuyor, YORU ortalama 1.32 ve FADE 1.37 kaydediyor. Sadece 0.05'lik bu çok ince fark, bu eşleşmede hiçbir ajanın sistematik bir fragging avantajına sahip olmadığını gösteriyor. Dereceli maçlarda karşılaşırken başarı, herhangi bir doğal ajan kit avantajından ziyade neredeyse tamamen bireysel oyuncu mekaniğine, nişangah yerleşimine ve anlık karar vermeye bağlı. Her iki taraftaki oyuncular, istatistiksel oyun alanının eşit olduğunu bilerek bu düellolara güvenle yaklaşmalı.
Ortalama Öldürme
17.0YORU
14.4FADE
YORU bu eşleşmede FADE'ı önemli ölçüde fraglarda geçiyor, 14.4'e kıyasla ortalama 17.0 öldürme — maç başına neredeyse 2.5 eliminasyon farkı. YORU FADE'la karşılaştığında, veriler açıkça YORU'ın daha fazla fragging fırsatı bulduğunu ve bunları öldürmelere dönüştürdüğünü gösteriyor. FADE oyuncuları bu istatistiksel gerçekliği kabul etmeli ve yaklaşımlarını ayarlamalı: daha destekleyici oyna, takım arkadaşlarını etkinleştirmeye odaklan ve takımının seni bu düelloya ihtiyaç duymadığı durumlarda YORU'a ego meydan okumasından kaçın.
Ortalama Ölüm
15.7YORU
14.9FADE
FADE bu eşleşmede daha uzun hayatta kalıyor, YORU'ın 15.7 ölümüne kıyasla oyun başına 14.9 kez ölüyor. Maç başına bu 0.8 ölüm farkı, FADE'ın daha fazla raunt için mevcut olduğu, geç raunt senaryolarına ve clutch durumlarına daha sık katkıda bulunduğu anlamına geliyor. YORU oyuncuları konumlandırmalarını ve saldırganlık zamanlamalarını incelemeli — veriler, FADE'ın bu düellolara yaklaşımının daha iyi hayatta kalma sonuçları verdiğini öne sürüyor.
Hasar/Raund
146.6YORU
126.8FADE
YORU doğrudan karşılaşmalarda FADE'ı hasarda önemli ölçüde geçiyor, 126.8'ye karşı 146.6 ADR kaydediyor. Bu 19.9 raunt başına hasar avantajı, YORU'ın ateş çatışmalarında hasar alışverişini sürekli kazandığı, ya doğrudan öldürmeleri güvence altına aldığı ya da rakipleri takım arkadaşlarının temizlemesi için zayıf bıraktığı anlamına geliyor. FADE oyuncuları YORU ile uzun süreli düellolardan kaçınmalı — bunun yerine patlama hasarlı silahlarla hızlı pickler ara veya saf ateş çatışması dezavantajını telafi etmek için yetenek hasarına ve takım çapraz ateşlerine güven.
HS %
29.3%YORU
30.5%FADE
FADE biraz daha yüksek oranda headshot vuruyor (30.5% vs 29.3%), düellolarda öldürme süresinde mütevazı ama anlamlı bir avantaj sağlıyor. Bu 1.2 yüzde puanlık üstünlük, FADE'ın YORU tam tepki vermeden önce daha sık one-tap veya two-tap yapmasına dönüşüyor. YORU oyuncuları buna öngörülebilir açı tutmalarından kaçınarak, FADE'ın nişangah yerleşimini bozmak için hareket kullanarak ve doğruluk farkını etkisiz hale getirmek için yaygın pozisyonları prefire ederek karşı koymalı.

YORU vs FADE atak ve defans performansı

Attack Side
FADE
YORU46.9%
FADE47.5%
Defense Side
FADE
YORU52.5%
FADE53.1%

Atak tarafı analizi

YORU ve FADE arasındaki atak karşılaştırması neredeyse mükemmel bir denge ortaya koyuyor - YORU atak turlarının %46.9'ını kazanırken FADE %47.5 kazanıyor. Bu ihmal edilebilir %0.7 puanlık fark, site yürütmelerinde veya dar geçitlerde hiçbir ajanın doğuştan avantajı olmadığını gösteriyor.

Taktiksel açıdan, ne YORU ne de FADE bu eşleşmeye göre standart atak yaklaşımlarını ayarlamamalı. Her iki ajan da istatistiksel dezavantaj endişesi olmadan tipik yürütme kalıplarını oynayabilir. 388 maç verileri, daha iyi oyun anlayışı ve nişan becerisine sahip oyuncunun atak karşılaşmalarını kazanacağını gösteriyor.

Entry fragging için, hem YORU hem de FADE oyuncuları site yürütmelerinde ilk düelloyu güvenle alabilir. Hiçbir ajanın yetenekleri anlamlı ilk temas avantajları yaratmıyor, bu yüzden entry başarısı nişangah yerleşimi ve jiggle-peeking tekniğine bağlı.

Bu eşleşmedeki post-plant senaryoları benzer şekilde dengeli. Hiçbir ajan üstün spike savunma yetenekleri göstermiyor. Spike dikildiğinde, standart post-plant temelllerine odaklanın: crossfire pozisyonlaması, imha gecikmesi için yardımcı kullanımı. %0.7 fark istatistiksel gürültü olarak kabul edilecek kadar küçük.

Defans tarafı analizi

YORU ve FADE arasındaki savunma performansı neredeyse aynı - YORU CT tarafında turların %52.5'ını tutarken FADE %53.1 tutuyor. Bu 0.7 puanlık marj, her iki ajanın da site tutma, retake veya post-plant reddi konusunda eşit katkı sağladığını gösteriyor.

Hem YORU hem de FADE bu eşleşmede eşit etkinlikle site tutabilir. Herhangi bir haritada A, B veya mid tutarken, hiçbir ajanın savunma kit'i anlamlı avantajlar sağlamıyor. Site tutma kararları eşleşme değerlendirmelerine değil, harita bilgisine ve takım kompozisyon ihtiyaçlarına dayanmalı. %0.7'lik fark, site atama kararlarını etkilemek için çok küçük.

Retake senaryoları, 388 maçlık savunma verilerimize göre YORU ve FADE arasında benzer şekilde dengeli. Standart retake temellerine odaklanın: yaygın spotları temizlemek için yardımcı, takım arkadaşlarıyla koordineli zamanlama ve etkili trade yapma. YORU veya FADE ile karşılaşıp karşılaşmadığınıza göre retake yaklaşımınızı ayarlamayın.

Ekonomi kararları ve yardımcı kullanımı, savunma sırasında bu özel eşleşmeye göre değişmemeli. Her iki ajan da karşılaştırılabilir force buy başarı oranlarına ve yardımcı etkinliğine sahip. Ekonomi kararlarını YORU vs FADE özel değerlendirmelerine göre değil, takım ihtiyaçlarına ve genel savunma ilkelerine göre verin.

Genel taraf analizi

FADE haritanın her iki tarafında da tutarlı ama ince bir avantaj koruyor - %47.5 atak kazanma oranı ve %53.1 savunma kazanma oranı. FADE istatistiksel olarak favori olsa da, YORU güçlü bireysel performans yoluyla son derece rekabetçi kalıyor.

Harita seçimi ve takım kompozisyonu bu özel eşleşme sonucu üzerinde minimal etkiye sahip. Her iki ajan da tüm harita tiplerinde benzer performans gösteriyor. YORU vs FADE özel faktörleri yerine kişisel konfor ve takım ihtiyaçlarına göre seçin. FADE'ın hafif avantajı dış faktörlere göre değişmiyor.

Ranked tırmanışı için bu eşleşmeyi fazla düşünmeyin. İstatistiksel farklar bireysel beceri, takım koordinasyonu ve oyun anlayışının birincil faktörler olarak kalacağı kadar küçük. Hem YORU hem de FADE geçerli ranked seçimleri.

Sonuç: Bu, Valorant'taki daha dengeli ajan eşleşmelerinden biri. FADE hafif bir istatistiksel avantaja sahip ama YORU kesinlikle geçerli. YORU'da rahatsanız, sadece bu eşleşme için FADE'a geçmeyin.

Düellocu vs Initiator dinamikleri

Düellocu (YORU) vs Initiator (FADE) dinamiği, her ajanın çatışmalara temelden farklı araçlar getirdiği asimetrik karşılaşmalar yaratır. YORU'ın Düellocu yetenekleri, FADE'nin Initiator kitinden farklı amaçlara hizmet eder, bu da doğrudan dövüşlerin genellikle eşit olmayan utility alışverişlerini içerdiği anlamına gelir.

Düellocu yeteneklerinin Initiator karşı oyunuyla nasıl etkileştiğini anlamak, ajanınızın potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için önemlidir. YORU'ın Düellocu araç seti belirli yönlerde mükemmel olabilirken, FADE'nin Initiator kiti diğerlerini karşılayabilir. FADE avantajı, rollerinin yeteneklerinin ortalama olarak bu çapraz rol karşılaşmalarını kazanmak için daha iyi çevrildiğini gösteriyor.

MetaBot Desktop

Mükemmel Takım Kompozisyonunu Kurun

Comp Lab'de iki takımı da oluşturun, bir harita seçin ve rol dengesini, ajan başına harita uyumunu ve eşleşme avantajlarını görün — hepsi gerçek rekabetçi maçlardan, raunt başlamadan önce hesaplanır.

  • Eksiksiz 5v5 kompozisyon kurucu
  • Ajan başına harita uyumu ve kazanma oranı
  • Rakip seçimlerine karşı eşleşme avantajları
MetaBot masaüstü uygulamasındaki Comp Lab, Haven'da bir Valorant takım kompozisyonunu analiz ediyor

YORU, Valorant'ta 10 ajana karşı avantajlı ve 17 ajana karşı dezavantajlı eşleşmelere sahiptir. YORU'in en güçlü eşleşmesi 66.7% kazanma oranıyla KAY/O'a karşıdır. En zorlu eşleşme 39.1% kazanma oranıyla VYSE'dır. Belirli eşleşme detayları ve performans metrikleri için aşağıdaki tabloyu kullanın.

Valorant'ta YORU eşleşme kazanma oranları ve savaş istatistikleri (Patch 13.06)
Rakip
Kazanma Oranı
Maçlar
KDA
Hasar/​Tur
HS %
Sld. KO
Svn. KO
44.98%8471.28144.429.4%46.7%50.8%
46.55%7111.28145.230.1%47.5%50.3%
48.09%6011.30143.330.0%47.9%52.0%
45.04%5041.26142.030.8%48.0%49.0%
48.45%3881.32146.629.3%46.9%52.5%
49.34%3791.30145.228.8%47.6%52.2%
48.33%3601.29142.029.8%47.1%51.9%
43.64%2911.24139.828.2%47.7%48.8%
44.74%1901.23140.930.1%47.0%50.5%
44.37%1421.31144.429.1%45.1%53.8%
44.44%1351.33149.429.2%46.0%52.8%
39.69%1311.24140.928.2%44.3%50.3%
46.09%1281.29139.930.6%50.1%49.7%
51.35%1111.26141.231.7%48.6%51.8%
45.45%991.35145.730.2%47.4%50.0%
56.94%721.29145.930.2%49.5%54.2%
39.06%641.25144.329.7%45.1%49.8%
48.33%601.34148.430.3%51.4%50.0%
50.98%511.28143.630.4%50.5%51.1%
60.00%451.32146.429.3%52.2%53.5%
51.11%451.38153.128.8%47.4%54.5%
42.86%421.26141.131.0%48.0%49.7%
55.26%381.30142.427.6%48.5%52.7%
55.00%201.45146.233.5%54.5%57.8%
66.67%121.43152.230.5%56.3%60.5%
50.00%101.46154.523.7%53.0%51.7%
66.67%61.74156.925.7%49.2%69.2%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Valorant'ta YORU'in en iyi eşleşmesi nedir?

YORU'in en iyi eşleşmesi 66.7% kazanma oranıyla KAY/O'a karşıdır. YORU, üstün öldürme yeteneği ve avantajlı fayda etkileşimleri sayesinde bu eşleşmede başarılı olur.

YORU'in en zor eşleşmesi nedir?

YORU'in en zor eşleşmesi sadece 39.1% kazanma oranıyla VYSE'a karşıdır. Bu rakibe karşı YORU, telafi etmek için takım koordinasyonuna ve fayda kullanımına odaklanmalıdır.

YORU'in kaç avantajlı eşleşmesi var?

YORU, Valorant'ta 10 avantajlı eşleşmeye (%50+ kazanma oranı) ve 17 dezavantajlı eşleşmeye sahiptir. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, daha iyi ajan seçimleri yapmanıza ve oyun tarzınızı uyarlamanıza yardımcı olur.

Zor eşleşmelerde YORU'i nasıl oynamalıyım?

Zor eşleşmelerde YORU oynarken, takım koordinasyonu, fayda kullanımı ve çapraz ateşleri önceliklendirin. Dezavantajlı rakiplere karşı izole 1v1 düellolarından kaçının ve avantaj yaratmak için YORU'in yeteneklerini kullanma fırsatları arayın. Atak mı savunma mı olduğunuza göre konumlanmanızı ayarlayın.

YORU'in eşleşmelerinde hangi istatistikler en önemli?

YORU'in eşleşmelerinde analiz edilecek önemli istatistikler arasında kazanma oranı, KDA oranı, raunt başına ortalama hasar ve atak/savunma kazanma oranları bulunur. Yüksek hasar eşleşmeleri agresif oyunu, düşük KDA eşleşmeleri ise daha destekleyici oynayıp takım değişimlerine güvenmeyi önerir.

Ayrıca Bakın: Diğer Düelloculer