Valorant'ta YORU vs VIPER eşleşmesi
Kazanma Oranı
44.7%
Maçlar
190
KDA
1.23

YORU vs VIPER Eslesmeler

Düellocu
Yama
13.06
Maçlar
873.870
Bolge
Tum bolgeler
Rütbe
Tum rutbeler
Platform
Tum platformlar
Mod
Competitive
Son guncelleme
13 Eki 2026 UTC

YORU vs VIPER matchup rehberi: VIPER, 54.7% kazanma oranıyla önde, ancak YORU yine de kazanabilir. Bu 190 maçlık veri setini dereceli galibiyetlere dönüştürmek için savaş istatistikleri ve stratejiler öğrenin.

YORU Eşleşme Analizi

Detaylı birebir istatistikleri görmek için rakip bir ajan seçin. YORU'in kazanma oranı, KDA, hasar çıkışı, headshot yüzdesi ve saldırı/savunma etkinliği açısından performansını karşılaştırın — gerçek rekabetçi Valorant maç verilerine dayalı.

Rakiple karşılaştır
YORU - bu eşleşmede 44.7% kazanma oranı
YORU
44.7% KO
VS
VIPER vs YORU eşleşmesi - 54.7% kazanma oranı
VIPER
54.7% KO

YORU vs VIPER eşleşmesini kim kazanır?

VIPER, YORU vs VIPER eşleşmesini kazanır
Kazanan
VIPER
Maçlar: 190
44.7%
Kazanma Oranı
54.7%
1.23
Ortalama KDA
1.40
16.4
Ortalama Öldürme
15.8
16.2
Ortalama Ölüm
14.8
140.9
Hasar/Raund
140.9
30.1%
HS %
31.7%
216
Savaş Puanı
209
47.0%
Saldırı KO
49.5%
50.5%
Savunma KO
53.0%

YORU vs VIPER Performans Analizi

YORU vs VIPER eşleşme analizi - genel performans kazananı

YORU vs VIPER eşleşmesinde, VIPER dört temel performans kategorisinin tamamında tam üstünlük göstermektedir. 190 analiz edilen maça dayanarak, VIPER frag verimliliği, hasar çıkışı ve hem saldırı hem de savunma kazanma oranlarında YORU'ı geride bırakmaktadır. Bu kapsamlı avantaj, VIPER'ı Valorant dereceli maçlarında YORU'a karşı istatistiksel olarak tercih edilen seçim yapmaktadır.

Öldürme Gücü
1.23YORU
1.40VIPER
YORU ve VIPER arasında frag yetenekleri yakından eşleşmektedir, KDA oranları sırasıyla 1.23 ve 1.40'dır. Bu yakın eşitlik, mekanik beceri ve konumlandırmanın genellikle doğrudan düellolarda hangi ajanın öne çıkacağını belirleyeceği anlamına gelmektedir.
Damage Output
140.9YORU
140.9VIPER
Bu eşleşmede hasar çıkışı eşit dağılmıştır, YORU ortalama 140.9 ADR ve VIPER 140.9 ADR'dedir. Hiçbir ajan kesin bir ateş gücü avantajına sahip değildir, bu da yetenek kullanımını ve takım koordinasyonunu temel farklılaştırıcılar yapmaktadır.
Attack Side
47.0%YORU
49.5%VIPER
VIPER, YORU'ın %47.0'sine karşı %49.5 kazanma oranıyla daha güçlü saldırı tarafı performansı göstermektedir. Takımınızın spike'ı dikmesi gerektiğinde, VIPER bu özel eşleşmede daha güvenilir site yürütme ve giriş potansiyeli sağlamaktadır.
Defense Side
50.5%YORU
53.0%VIPER
Savunma yetenekleri, YORU'ın %50.5'sine kıyasla %53.0 kazanma oranıyla VIPER'ı tercih etmektedir. Düşman baskılarına karşı site tutarken, VIPER bu eşleşmede daha güvenilir savunma varlığı ve geri alma potansiyeli sağlamaktadır.

YORU vs VIPER eşleşme özeti

Valorant'ta YORU vs VIPER eşleşmesi bir ajanın diğerini önemli ölçüde geride bıraktığı baskın bir eşleşme. 190 rekabetçi maç analizi sonucunda, VIPER %54.7 oranında kazanırken YORU %44.7 kazanıyor, bu da 10.0 yüzde puanlık bir fark. En büyük fark fragging yeteneği alanında, burada VIPER sürekli olarak üstün geliyor. Bu Düellocu vs Controller eşleşmesinde, VIPER bu ajan eşleşmesinde ezici üstünlüğe sahip. YORU asla VIPER'a karşı izole dövüşlere girmemeli ve etkili bir şekilde rekabet edebilmek için tamamen takım koordinasyonuna, yeteneklere ve çapraz ateşlere güvenmeli.

YORU vs VIPER fragging analizi

VIPER, Valorant'ta YORU'a karşı fragging istatistiklerini kazandı

VIPER, YORU vs VIPER eşleşmesinde 5 fragging metriğinden 4'ini alıyor, KDA efficiency, survivability, damage output'de avantajlarla net mekanik üstünlük kuruyor. 190 dereceli oyun analizimiz, VIPER'ın doğrudan savaş senaryolarında YORU'ı sürekli geçtiğini ortaya koyuyor. YORU kalan metrik'i kazanmayı başarsa da, genel tablo ateş çatışmalarında VIPER'ı destekliyor. YORU oyuncuları tek güçleri etrafında oynamalı ve VIPER'ın hakim olduğu alanlarda maruziyeti en aza indirmeli.

Ortalama KDA
1.23YORU
1.40VIPER
VIPER bu eşleşmede hafif bir KDA avantajına sahip, YORU'ın 1.23'sına kıyasla 1.40 kaydediyor. Bu 0.17 puanlık fark VIPER'ın çatışmalarda öne çıkma eğiliminde olduğunu gösterse de, aradaki fark yetenekli YORU oyuncularının üstün konumlandırma, yetenek zamanlaması veya sadece kritik aim düellolarını kazanarak aşabileceği kadar küçük kalıyor. Veriler, VIPER'ın kitinin hayatta kalırken öldürme güvence altına almak için marjinal olarak daha iyi araçlar sunabileceğini öne sürüyor, ancak YORU oyuncuları bu eşleşmede savaşırken dezavantajlı hissetmemeli.
Ortalama Öldürme
16.4YORU
15.8VIPER
YORU bu doğrudan karşılaşmada VIPER'dan maç başına yaklaşık 0.6 daha fazla öldürme güvence altına alıyor (16.4 vs 15.8). Tipik 20+ rauntluk bir oyun boyunca, bu YORU'ın takımın çabalarına birkaç ek eliminasyon katkısı olarak tercüme ediliyor. Fark, YORU'ın oyun tarzının veya kitinin biraz daha iyi öldürme güvence altına alma fırsatları sağladığını gösteriyor, ancak VIPER üstün yetenek yardımı, site tutma veya clutch performansları ile telafi edebilir.
Ortalama Ölüm
16.2YORU
14.8VIPER
VIPER, YORU'a karşı belirgin şekilde daha iyi hayatta kalma sergiliyor, oyun başına 16.2'a karşı 14.8 ölüm kaydediyor. Maç başına neredeyse 1.4 daha az ölmek VIPER'a önemli ölçüde daha fazla etki potansiyeli veriyor — çoklu öldürme fırsatları, clutch rauntlarında daha fazla varlık ve hayatta kalarak daha fazla ekonomik istikrar. YORU oyuncuları, bir maç boyunca biriken bir hayatta kalma açığıyla karşı karşıya, bu da disiplinli konumlandırmayı ve akıllı geri çekilmeleri kritik kılıyor.
Hasar/Raund
140.9YORU
140.9VIPER
Raunt başına hasar çıktısı YORU (140.9 ADR) ve VIPER (140.9 ADR) arasında esasen eşit. Bu eşitlik, her iki ajanın da ateş çatışmalarında benzer baskı uyguladığını ve düşman sağlık havuzlarını tüketmeye karşılaştırılabilir şekilde katkıda bulunduğunu gösteriyor. Bu ajanlar karşılaştığında, hiçbiri rauntları çevirmek için üstün hasar çıktısına güvenemez — bunun yerine belirleyici faktörler headshot tutarlılığı, çatışma zamanlaması ve takım arkadaşlarının yetenekleri ve hasarı ile koordinasyon oluyor.
HS %
30.1%YORU
31.7%VIPER
VIPER biraz daha yüksek oranda headshot vuruyor (31.7% vs 30.1%), düellolarda öldürme süresinde mütevazı ama anlamlı bir avantaj sağlıyor. Bu 1.6 yüzde puanlık üstünlük, VIPER'ın YORU tam tepki vermeden önce daha sık one-tap veya two-tap yapmasına dönüşüyor. YORU oyuncuları buna öngörülebilir açı tutmalarından kaçınarak, VIPER'ın nişangah yerleşimini bozmak için hareket kullanarak ve doğruluk farkını etkisiz hale getirmek için yaygın pozisyonları prefire ederek karşı koymalı.

YORU vs VIPER atak ve defans performansı

Attack Side
VIPER
YORU47.0%
VIPER49.5%
Defense Side
VIPER
YORU50.5%
VIPER53.0%

Atak tarafı analizi

VIPER, bu eşleşmede YORU üzerinde mütevazı bir atak avantajı gösteriyor - %49.5 atak turu kazanımı vs %47.0. Bu 2.5 puanlık avantaj VIPER'a biraz daha iyi site alma kapasitesi veriyor, ancak fark yetenekli YORU oyuncuları için yeterince dar.

190 rekabetçi oyun verileri, VIPER'ın kit'inin atak senaryoları için marjinal olarak daha iyi araçlar sağladığını gösteriyor. Ancak YORU takımları yaklaşımlarını dramatik şekilde değiştirmemeli — bunun yerine yürütme zamanlamasını ve yardımcı zincir koordinasyonunu iyileştirmeye odaklanın. Takım koordinasyonundaki küçük iyileştirmeler %2.5'lik bir farkı kolayca kapatabilir.

Entry düellolarında, VIPER hafif bir istatistiksel avantaja sahip ama temel yaklaşımı değiştirecek kadar değil. YORU oyuncuları iyi bilgi veya yardımcı desteği olduğunda güvenle entry yapmalı. VIPER entry'lerde biraz daha agresif oynayabilir.

Post-plant durumlarında, VIPER'ın hafif avantajı muhtemelen imha reddi için daha iyi yardımcıdan geliyor. YORU post-plant pozisyonlamasında daha kasıtlı olarak telafi etmeli. 2.5 puanlık fark akıllı post-plant temelleriyle nötralize edilebilir.

Defans tarafı analizi

VIPER, YORU'dan biraz daha iyi savunma yetenekleri gösteriyor - savunma turlarının %53.0'ını kazanıyor vs %50.5. Bu %2.5 puanlık avantaj, VIPER'ın kit'inin CT tarafı oyunu için marjinal olarak daha iyi araçlar sağladığını gösteriyor.

Site atamaları kararlaştırılırken, VIPER solo anchor rollerini daha güvenle alabilir. Onların %2.5 savunma avantajı muhtemelen daha iyi geciktirme yardımcısından veya üstün bilgi toplamadan kaynaklanıyor. YORU sitesinde bir takım arkadaşıyla eşleşmeyi düşünmeli.

VIPER marjinal olarak daha iyi retake kapasitesi gösteriyor. YORU sayısal üstünlükle retake yapmaya odaklanmalı — takım arkadaşlarını bekleyebilirken VIPER'a karşı kahraman 1v1 retake'ler almayın.

Eco ve force buy turlarında, %2.5 fark daha belirgin hale geliyor. YORU, VIPER'a karşı eco agresyonunda daha muhafazakar olmalı ve takım yardımcısının bireysel dezavantajları telafi edebileceği full buy'lar için biriktirmeyi önceliklendirmeli.

Genel taraf analizi

VIPER hem atakta (%49.5) hem de savunmada (%53.0) net avantajlar tutuyor, harita tarafından bağımsız olarak YORU vs VIPER eşleşmesinde üstün seçim olarak kendini konumlandırıyor.

VIPER'ın avantajı tüm harita tiplerinde ve takım kompozisyonlarında geçerli. YORU takımları zayıflıklarını kapatabilecek kompozisyonlar düşünmeli — YORU'ı güçlü fragging ajanlarıyla eşleştirin.

Özellikle ranked tırmanışı için, VIPER bu eşleşmede objektif olarak daha iyi seçim. Her iki ajanda da eşit rahatsanız, VIPER'ı pratik yapmak ölçülebilir bir ranked avantajı sağlıyor. YORU oyuncuları takım oyununa ve yardımcı değerine odaklanmalı.

Karar net: VIPER bu eşleşmeyi haritanın her iki tarafında da kazanıyor. Birleşik %5.0 puanlık avantaj anlamlı bir istatistiksel üstünlüğü temsil ediyor. YORU oynanamaz değil ama zorlu bir savaşla karşı karşıya.

Düellocu vs Controller dinamikleri

Düellocu (YORU) vs Controller (VIPER) dinamiği, her ajanın çatışmalara temelden farklı araçlar getirdiği asimetrik karşılaşmalar yaratır. YORU'ın Düellocu yetenekleri, VIPER'nin Controller kitinden farklı amaçlara hizmet eder, bu da doğrudan dövüşlerin genellikle eşit olmayan utility alışverişlerini içerdiği anlamına gelir.

Düellocu yeteneklerinin Controller karşı oyunuyla nasıl etkileştiğini anlamak, ajanınızın potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için önemlidir. YORU'ın Düellocu araç seti belirli yönlerde mükemmel olabilirken, VIPER'nin Controller kiti diğerlerini karşılayabilir. VIPER avantajı, rollerinin yeteneklerinin ortalama olarak bu çapraz rol karşılaşmalarını kazanmak için daha iyi çevrildiğini gösteriyor.

MetaBot Desktop

Mükemmel Takım Kompozisyonunu Kurun

Comp Lab'de iki takımı da oluşturun, bir harita seçin ve rol dengesini, ajan başına harita uyumunu ve eşleşme avantajlarını görün — hepsi gerçek rekabetçi maçlardan, raunt başlamadan önce hesaplanır.

  • Eksiksiz 5v5 kompozisyon kurucu
  • Ajan başına harita uyumu ve kazanma oranı
  • Rakip seçimlerine karşı eşleşme avantajları
MetaBot masaüstü uygulamasındaki Comp Lab, Haven'da bir Valorant takım kompozisyonunu analiz ediyor

YORU, Valorant'ta 10 ajana karşı avantajlı ve 17 ajana karşı dezavantajlı eşleşmelere sahiptir. YORU'in en güçlü eşleşmesi 66.7% kazanma oranıyla KAY/O'a karşıdır. En zorlu eşleşme 39.1% kazanma oranıyla VYSE'dır. Belirli eşleşme detayları ve performans metrikleri için aşağıdaki tabloyu kullanın.

Valorant'ta YORU eşleşme kazanma oranları ve savaş istatistikleri (Patch 13.06)
Rakip
Kazanma Oranı
Maçlar
KDA
Hasar/​Tur
HS %
Sld. KO
Svn. KO
44.98%8471.28144.429.4%46.7%50.8%
46.55%7111.28145.230.1%47.5%50.3%
48.09%6011.30143.330.0%47.9%52.0%
45.04%5041.26142.030.8%48.0%49.0%
48.45%3881.32146.629.3%46.9%52.5%
49.34%3791.30145.228.8%47.6%52.2%
48.33%3601.29142.029.8%47.1%51.9%
43.64%2911.24139.828.2%47.7%48.8%
44.74%1901.23140.930.1%47.0%50.5%
44.37%1421.31144.429.1%45.1%53.8%
44.44%1351.33149.429.2%46.0%52.8%
39.69%1311.24140.928.2%44.3%50.3%
46.09%1281.29139.930.6%50.1%49.7%
51.35%1111.26141.231.7%48.6%51.8%
45.45%991.35145.730.2%47.4%50.0%
56.94%721.29145.930.2%49.5%54.2%
39.06%641.25144.329.7%45.1%49.8%
48.33%601.34148.430.3%51.4%50.0%
50.98%511.28143.630.4%50.5%51.1%
60.00%451.32146.429.3%52.2%53.5%
51.11%451.38153.128.8%47.4%54.5%
42.86%421.26141.131.0%48.0%49.7%
55.26%381.30142.427.6%48.5%52.7%
55.00%201.45146.233.5%54.5%57.8%
66.67%121.43152.230.5%56.3%60.5%
50.00%101.46154.523.7%53.0%51.7%
66.67%61.74156.925.7%49.2%69.2%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Valorant'ta YORU'in en iyi eşleşmesi nedir?

YORU'in en iyi eşleşmesi 66.7% kazanma oranıyla KAY/O'a karşıdır. YORU, üstün öldürme yeteneği ve avantajlı fayda etkileşimleri sayesinde bu eşleşmede başarılı olur.

YORU'in en zor eşleşmesi nedir?

YORU'in en zor eşleşmesi sadece 39.1% kazanma oranıyla VYSE'a karşıdır. Bu rakibe karşı YORU, telafi etmek için takım koordinasyonuna ve fayda kullanımına odaklanmalıdır.

YORU'in kaç avantajlı eşleşmesi var?

YORU, Valorant'ta 10 avantajlı eşleşmeye (%50+ kazanma oranı) ve 17 dezavantajlı eşleşmeye sahiptir. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, daha iyi ajan seçimleri yapmanıza ve oyun tarzınızı uyarlamanıza yardımcı olur.

Zor eşleşmelerde YORU'i nasıl oynamalıyım?

Zor eşleşmelerde YORU oynarken, takım koordinasyonu, fayda kullanımı ve çapraz ateşleri önceliklendirin. Dezavantajlı rakiplere karşı izole 1v1 düellolarından kaçının ve avantaj yaratmak için YORU'in yeteneklerini kullanma fırsatları arayın. Atak mı savunma mı olduğunuza göre konumlanmanızı ayarlayın.

YORU'in eşleşmelerinde hangi istatistikler en önemli?

YORU'in eşleşmelerinde analiz edilecek önemli istatistikler arasında kazanma oranı, KDA oranı, raunt başına ortalama hasar ve atak/savunma kazanma oranları bulunur. Yüksek hasar eşleşmeleri agresif oyunu, düşük KDA eşleşmeleri ise daha destekleyici oynayıp takım değişimlerine güvenmeyi önerir.

Ayrıca Bakın: Diğer Düelloculer