Valorant'ta YORU vs VETO eşleşmesi
Kazanma Oranı
42.9%
Maçlar
42
KDA
1.26

YORU vs VETO Eslesmeler

Düellocu
Yama
13.06
Maçlar
873.870
Bolge
Tum bolgeler
Rütbe
Tum rutbeler
Platform
Tum platformlar
Mod
Competitive
Son guncelleme
12 Eki 2026 UTC

YORU vs VETO matchup rehberi: VETO, 54.8% kazanma oranıyla önde, ancak YORU yine de kazanabilir. Bu 42 maçlık veri setini dereceli galibiyetlere dönüştürmek için YORU'in 141 ADR'sinin nasıl fırsat yarattığı öğrenin.

YORU Eşleşme Analizi

Detaylı birebir istatistikleri görmek için rakip bir ajan seçin. YORU'in kazanma oranı, KDA, hasar çıkışı, headshot yüzdesi ve saldırı/savunma etkinliği açısından performansını karşılaştırın — gerçek rekabetçi Valorant maç verilerine dayalı.

Rakiple karşılaştır
YORU - bu eşleşmede 42.9% kazanma oranı
YORU
42.9% KO
VS
VETO vs YORU eşleşmesi - 54.8% kazanma oranı
VETO
54.8% KO

YORU vs VETO eşleşmesini kim kazanır?

VETO, YORU vs VETO eşleşmesini kazanır
Kazanan
VETO
Maçlar: 42
42.9%
Kazanma Oranı
54.8%
1.26
Ortalama KDA
1.25
17.0
Ortalama Öldürme
17.1
16.5
Ortalama Ölüm
15.5
141.1
Hasar/Raund
139.8
31.0%
HS %
32.6%
214
Savaş Puanı
212
48.0%
Saldırı KO
50.3%
49.7%
Savunma KO
52.0%

YORU vs VETO Performans Analizi

YORU vs VETO eşleşme analizi - genel performans kazananı

YORU vs VETO eşleşmesi yakın bir mücadele içindedir ve her ajan 42 analiz edilen oyunda 4 temel metrikten 2'sini kazanmaktadır. Her iki ajan da bu düelloya rekabetçi güçler getirmekte, bu da bireysel beceri ve takım kompozisyonunu raund sonuçlarını belirlemede kritik faktörler yapmaktadır.

Öldürme Gücü
1.26YORU
1.25VETO
YORU ve VETO arasında frag yetenekleri yakından eşleşmektedir, KDA oranları sırasıyla 1.26 ve 1.25'dır. Bu yakın eşitlik, mekanik beceri ve konumlandırmanın genellikle doğrudan düellolarda hangi ajanın öne çıkacağını belirleyeceği anlamına gelmektedir.
Damage Output
141.1YORU
139.8VETO
Bu eşleşmede hasar çıkışı eşit dağılmıştır, YORU ortalama 141.1 ADR ve VETO 139.8 ADR'dedir. Hiçbir ajan kesin bir ateş gücü avantajına sahip değildir, bu da yetenek kullanımını ve takım koordinasyonunu temel farklılaştırıcılar yapmaktadır.
Attack Side
48.0%YORU
50.3%VETO
VETO, YORU'ın %48.0'sine karşı %50.3 kazanma oranıyla daha güçlü saldırı tarafı performansı göstermektedir. Takımınızın spike'ı dikmesi gerektiğinde, VETO bu özel eşleşmede daha güvenilir site yürütme ve giriş potansiyeli sağlamaktadır.
Defense Side
49.7%YORU
52.0%VETO
Savunma yetenekleri, YORU'ın %49.7'sine kıyasla %52.0 kazanma oranıyla VETO'ı tercih etmektedir. Düşman baskılarına karşı site tutarken, VETO bu eşleşmede daha güvenilir savunma varlığı ve geri alma potansiyeli sağlamaktadır.

YORU vs VETO eşleşme özeti

Valorant'ta YORU vs VETO eşleşmesi bir ajanın diğerini önemli ölçüde geride bıraktığı baskın bir eşleşme. 42 rekabetçi maç analizi sonucunda, VETO %54.8 oranında kazanırken YORU %42.9 kazanıyor, bu da 11.9 yüzde puanlık bir fark. En büyük fark headshot isabeti alanında, burada VETO sürekli olarak üstün geliyor. Bu Düellocu vs Sentinel eşleşmesinde, VETO bu ajan eşleşmesinde ezici üstünlüğe sahip. YORU asla VETO'a karşı izole dövüşlere girmemeli ve etkili bir şekilde rekabet edebilmek için tamamen takım koordinasyonuna, yeteneklere ve çapraz ateşlere güvenmeli.

YORU vs VETO fragging analizi

VETO, Valorant'ta YORU'a karşı fragging istatistiklerini kazandı

VETO, rekabetçi bir fragging karşılaştırmasında YORU'ı kıl payı geçiyor, kill production, survivability, headshot accuracy'de kayda değer avantajlarla 5 metriğin 3'ini kazanıyor. 42 analiz edilen maça dayanan yalnızca 3-2 marjıyla, bu YORU vs VETO eşleşmesi her iki taraf için de tartışmalı kalıyor. YORU alt edilmiş hissetmemeli — istatistiksel fark, bireysel beceri, konumlandırma seçimleri ve oyun içi karar vermenin belirli karşılaşmaları kolayca YORU lehine çevirebileceği kadar dar.

Ortalama KDA
1.26YORU
1.25VETO
YORU ve VETO arasındaki KDA karşılaştırması son derece sıkı bir yarışmayı ortaya koyuyor, YORU ortalama 1.26 ve VETO 1.25 kaydediyor. Sadece 0.01'lik bu çok ince fark, bu eşleşmede hiçbir ajanın sistematik bir fragging avantajına sahip olmadığını gösteriyor. Dereceli maçlarda karşılaşırken başarı, herhangi bir doğal ajan kit avantajından ziyade neredeyse tamamen bireysel oyuncu mekaniğine, nişangah yerleşimine ve anlık karar vermeye bağlı. Her iki taraftaki oyuncular, istatistiksel oyun alanının eşit olduğunu bilerek bu düellolara güvenle yaklaşmalı.
Ortalama Öldürme
17.0YORU
17.1VETO
YORU ve VETO arasındaki öldürme üretimi neredeyse aynı, YORU oyun başına ortalama 17.0 öldürme ve VETO 17.1 güvence altına alıyor. Bu eşitlik, her iki ajanın da bu eşleşmede frag bulmada eşit derecede yetenekli olduğunu ve raunt sonuçlarının ham eliminasyon sayılarından ziyade objektif oyununa, yetenek kullanımına ve takım koordinasyonuna daha fazla bağlı olduğunu öne sürüyor. Oyuncular sadece öldürme sayılarını şişirmek yerine etkili öldürmelere — girişlere, clutch durumlarına ve takaslara — odaklanmalı.
Ortalama Ölüm
16.5YORU
15.5VETO
VETO bu eşleşmede daha uzun hayatta kalıyor, YORU'ın 16.5 ölümüne kıyasla oyun başına 15.5 kez ölüyor. Maç başına bu 1.0 ölüm farkı, VETO'ın daha fazla raunt için mevcut olduğu, geç raunt senaryolarına ve clutch durumlarına daha sık katkıda bulunduğu anlamına geliyor. YORU oyuncuları konumlandırmalarını ve saldırganlık zamanlamalarını incelemeli — veriler, VETO'ın bu düellolara yaklaşımının daha iyi hayatta kalma sonuçları verdiğini öne sürüyor.
Hasar/Raund
141.1YORU
139.8VETO
Raunt başına hasar çıktısı YORU (141.1 ADR) ve VETO (139.8 ADR) arasında esasen eşit. Bu eşitlik, her iki ajanın da ateş çatışmalarında benzer baskı uyguladığını ve düşman sağlık havuzlarını tüketmeye karşılaştırılabilir şekilde katkıda bulunduğunu gösteriyor. Bu ajanlar karşılaştığında, hiçbiri rauntları çevirmek için üstün hasar çıktısına güvenemez — bunun yerine belirleyici faktörler headshot tutarlılığı, çatışma zamanlaması ve takım arkadaşlarının yetenekleri ve hasarı ile koordinasyon oluyor.
HS %
31.0%YORU
32.6%VETO
VETO biraz daha yüksek oranda headshot vuruyor (32.6% vs 31.0%), düellolarda öldürme süresinde mütevazı ama anlamlı bir avantaj sağlıyor. Bu 1.6 yüzde puanlık üstünlük, VETO'ın YORU tam tepki vermeden önce daha sık one-tap veya two-tap yapmasına dönüşüyor. YORU oyuncuları buna öngörülebilir açı tutmalarından kaçınarak, VETO'ın nişangah yerleşimini bozmak için hareket kullanarak ve doğruluk farkını etkisiz hale getirmek için yaygın pozisyonları prefire ederek karşı koymalı.

YORU vs VETO atak ve defans performansı

Attack Side
VETO
YORU48.0%
VETO50.3%
Defense Side
VETO
YORU49.7%
VETO52.0%

Atak tarafı analizi

VETO, bu eşleşmede YORU üzerinde mütevazı bir atak avantajı gösteriyor - %50.3 atak turu kazanımı vs %48.0. Bu 2.3 puanlık avantaj VETO'a biraz daha iyi site alma kapasitesi veriyor, ancak fark yetenekli YORU oyuncuları için yeterince dar.

42 rekabetçi oyun verileri, VETO'ın kit'inin atak senaryoları için marjinal olarak daha iyi araçlar sağladığını gösteriyor. Ancak YORU takımları yaklaşımlarını dramatik şekilde değiştirmemeli — bunun yerine yürütme zamanlamasını ve yardımcı zincir koordinasyonunu iyileştirmeye odaklanın. Takım koordinasyonundaki küçük iyileştirmeler %2.3'lik bir farkı kolayca kapatabilir.

Entry düellolarında, VETO hafif bir istatistiksel avantaja sahip ama temel yaklaşımı değiştirecek kadar değil. YORU oyuncuları iyi bilgi veya yardımcı desteği olduğunda güvenle entry yapmalı. VETO entry'lerde biraz daha agresif oynayabilir.

Post-plant durumlarında, VETO'ın hafif avantajı muhtemelen imha reddi için daha iyi yardımcıdan geliyor. YORU post-plant pozisyonlamasında daha kasıtlı olarak telafi etmeli. 2.3 puanlık fark akıllı post-plant temelleriyle nötralize edilebilir.

Defans tarafı analizi

VETO, YORU'dan biraz daha iyi savunma yetenekleri gösteriyor - savunma turlarının %52.0'ını kazanıyor vs %49.7. Bu %2.3 puanlık avantaj, VETO'ın kit'inin CT tarafı oyunu için marjinal olarak daha iyi araçlar sağladığını gösteriyor.

Site atamaları kararlaştırılırken, VETO solo anchor rollerini daha güvenle alabilir. Onların %2.3 savunma avantajı muhtemelen daha iyi geciktirme yardımcısından veya üstün bilgi toplamadan kaynaklanıyor. YORU sitesinde bir takım arkadaşıyla eşleşmeyi düşünmeli.

VETO marjinal olarak daha iyi retake kapasitesi gösteriyor. YORU sayısal üstünlükle retake yapmaya odaklanmalı — takım arkadaşlarını bekleyebilirken VETO'a karşı kahraman 1v1 retake'ler almayın.

Eco ve force buy turlarında, %2.3 fark daha belirgin hale geliyor. YORU, VETO'a karşı eco agresyonunda daha muhafazakar olmalı ve takım yardımcısının bireysel dezavantajları telafi edebileceği full buy'lar için biriktirmeyi önceliklendirmeli.

Genel taraf analizi

VETO hem atakta (%50.3) hem de savunmada (%52.0) net avantajlar tutuyor, harita tarafından bağımsız olarak YORU vs VETO eşleşmesinde üstün seçim olarak kendini konumlandırıyor.

VETO'ın avantajı tüm harita tiplerinde ve takım kompozisyonlarında geçerli. YORU takımları zayıflıklarını kapatabilecek kompozisyonlar düşünmeli — YORU'ı güçlü fragging ajanlarıyla eşleştirin.

Özellikle ranked tırmanışı için, VETO bu eşleşmede objektif olarak daha iyi seçim. Her iki ajanda da eşit rahatsanız, VETO'ı pratik yapmak ölçülebilir bir ranked avantajı sağlıyor. YORU oyuncuları takım oyununa ve yardımcı değerine odaklanmalı.

Karar net: VETO bu eşleşmeyi haritanın her iki tarafında da kazanıyor. Birleşik %4.7 puanlık avantaj anlamlı bir istatistiksel üstünlüğü temsil ediyor. YORU oynanamaz değil ama zorlu bir savaşla karşı karşıya.

Düellocu vs Sentinel dinamikleri

Düellocu (YORU) vs Sentinel (VETO) dinamiği, her ajanın çatışmalara temelden farklı araçlar getirdiği asimetrik karşılaşmalar yaratır. YORU'ın Düellocu yetenekleri, VETO'nin Sentinel kitinden farklı amaçlara hizmet eder, bu da doğrudan dövüşlerin genellikle eşit olmayan utility alışverişlerini içerdiği anlamına gelir.

Düellocu yeteneklerinin Sentinel karşı oyunuyla nasıl etkileştiğini anlamak, ajanınızın potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için önemlidir. YORU'ın Düellocu araç seti belirli yönlerde mükemmel olabilirken, VETO'nin Sentinel kiti diğerlerini karşılayabilir. VETO avantajı, rollerinin yeteneklerinin ortalama olarak bu çapraz rol karşılaşmalarını kazanmak için daha iyi çevrildiğini gösteriyor.

MetaBot Desktop

Mükemmel Takım Kompozisyonunu Kurun

Comp Lab'de iki takımı da oluşturun, bir harita seçin ve rol dengesini, ajan başına harita uyumunu ve eşleşme avantajlarını görün — hepsi gerçek rekabetçi maçlardan, raunt başlamadan önce hesaplanır.

  • Eksiksiz 5v5 kompozisyon kurucu
  • Ajan başına harita uyumu ve kazanma oranı
  • Rakip seçimlerine karşı eşleşme avantajları
MetaBot masaüstü uygulamasındaki Comp Lab, Haven'da bir Valorant takım kompozisyonunu analiz ediyor

YORU, Valorant'ta 10 ajana karşı avantajlı ve 17 ajana karşı dezavantajlı eşleşmelere sahiptir. YORU'in en güçlü eşleşmesi 66.7% kazanma oranıyla KAY/O'a karşıdır. En zorlu eşleşme 39.1% kazanma oranıyla VYSE'dır. Belirli eşleşme detayları ve performans metrikleri için aşağıdaki tabloyu kullanın.

Valorant'ta YORU eşleşme kazanma oranları ve savaş istatistikleri (Patch 13.06)
Rakip
Kazanma Oranı
Maçlar
KDA
Hasar/​Tur
HS %
Sld. KO
Svn. KO
44.98%8471.28144.429.4%46.7%50.8%
46.55%7111.28145.230.1%47.5%50.3%
48.09%6011.30143.330.0%47.9%52.0%
45.04%5041.26142.030.8%48.0%49.0%
48.45%3881.32146.629.3%46.9%52.5%
49.34%3791.30145.228.8%47.6%52.2%
48.33%3601.29142.029.8%47.1%51.9%
43.64%2911.24139.828.2%47.7%48.8%
44.74%1901.23140.930.1%47.0%50.5%
44.37%1421.31144.429.1%45.1%53.8%
44.44%1351.33149.429.2%46.0%52.8%
39.69%1311.24140.928.2%44.3%50.3%
46.09%1281.29139.930.6%50.1%49.7%
51.35%1111.26141.231.7%48.6%51.8%
45.45%991.35145.730.2%47.4%50.0%
56.94%721.29145.930.2%49.5%54.2%
39.06%641.25144.329.7%45.1%49.8%
48.33%601.34148.430.3%51.4%50.0%
50.98%511.28143.630.4%50.5%51.1%
60.00%451.32146.429.3%52.2%53.5%
51.11%451.38153.128.8%47.4%54.5%
42.86%421.26141.131.0%48.0%49.7%
55.26%381.30142.427.6%48.5%52.7%
55.00%201.45146.233.5%54.5%57.8%
66.67%121.43152.230.5%56.3%60.5%
50.00%101.46154.523.7%53.0%51.7%
66.67%61.74156.925.7%49.2%69.2%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Valorant'ta YORU'in en iyi eşleşmesi nedir?

YORU'in en iyi eşleşmesi 66.7% kazanma oranıyla KAY/O'a karşıdır. YORU, üstün öldürme yeteneği ve avantajlı fayda etkileşimleri sayesinde bu eşleşmede başarılı olur.

YORU'in en zor eşleşmesi nedir?

YORU'in en zor eşleşmesi sadece 39.1% kazanma oranıyla VYSE'a karşıdır. Bu rakibe karşı YORU, telafi etmek için takım koordinasyonuna ve fayda kullanımına odaklanmalıdır.

YORU'in kaç avantajlı eşleşmesi var?

YORU, Valorant'ta 10 avantajlı eşleşmeye (%50+ kazanma oranı) ve 17 dezavantajlı eşleşmeye sahiptir. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, daha iyi ajan seçimleri yapmanıza ve oyun tarzınızı uyarlamanıza yardımcı olur.

Zor eşleşmelerde YORU'i nasıl oynamalıyım?

Zor eşleşmelerde YORU oynarken, takım koordinasyonu, fayda kullanımı ve çapraz ateşleri önceliklendirin. Dezavantajlı rakiplere karşı izole 1v1 düellolarından kaçının ve avantaj yaratmak için YORU'in yeteneklerini kullanma fırsatları arayın. Atak mı savunma mı olduğunuza göre konumlanmanızı ayarlayın.

YORU'in eşleşmelerinde hangi istatistikler en önemli?

YORU'in eşleşmelerinde analiz edilecek önemli istatistikler arasında kazanma oranı, KDA oranı, raunt başına ortalama hasar ve atak/savunma kazanma oranları bulunur. Yüksek hasar eşleşmeleri agresif oyunu, düşük KDA eşleşmeleri ise daha destekleyici oynayıp takım değişimlerine güvenmeyi önerir.

Ayrıca Bakın: Diğer Düelloculer