Shen – portret bohatera TFT – Set 18
Średnie miejsce
4,53
Odsetek top 4
49,6%
Pierwsze Miejsce
11,8%

Shen TFT build i najlepsze przedmioty · Set 18

Set 18
Shen Tier CPiekłoObrońcaKoszt 2
Zestaw
18
Gry
68 681
Tier
Wszystkie tiery
Pozycja
Wszystkie rangi
Ostatnia aktualizacja
11 paź 2026

Najlepsze przedmioty do Shen w Set 18, uszeregowane według tego, jak często kończą w top 4 w 68 681 grach rankingowych — plus pełne buildy z 3 przedmiotów, co slamować najpierw i przedmioty specjalne warte wzięcia.

Przedmioty BiS
Rękawice ZłodziejaSłoneczna PelerynaOblicze DuchaRękawice Złodzieja, Słoneczna Peleryna i Oblicze Ducha
Najlepszy pełny build
59,0%top 4
Pierwszy komponent
Rękawice Sparingowe
Rola w grze
Tank
Odsetek top 4
49,6%
Gry
68 681

Najlepsze przedmioty do Shen w TFT Set 18

68 681 gier rankingowych

Przedmioty BiS do Shen to Rękawice Złodzieja, Słoneczna Peleryna i Oblicze Ducha. Wyróżnia się Rękawice Złodzieja: 60,0% top 4, gdy nosi go Shen, a gracze dają go Shen w 5% gier.

#1Rękawice Złodzieja
Rękawice ZłodziejaObrażenia od ataku
Top 4
60,0%
vs śr. Shen
+10.4%
Udział
5%
RecepturaRękawice SparingoweRękawice Sparingowe
#2Słoneczna Peleryna
Słoneczna PelerynaDefensywne
Top 4
56,7%
vs śr. Shen
+7.1%
Udział
5%
RecepturaKamizelka KolczaPas Giganta
#3Oblicze Ducha
Oblicze DuchaMoc umiejętności
Top 4
55,4%
vs śr. Shen
+5.8%
Udział
7%
RecepturaPas GigantaŁza Bogini

Najlepsze buildy Shen (3 przedmioty)

Najlepszy pełny build Shen to Kamienna Płyta Gargulca, Słoneczna Peleryna i Plemienna Zbroja: 59,0% top 4 w 174 grach, o 9,4 pkt lepiej niż średnia Shen.

BuildRolaGryTop 41.Śr. miejsce
Rękawice ZłodziejaLosowe przedmioty—355260,0% +10.4%15,9%3,95
Kamienna Płyta GargulcaSłoneczna PelerynaPlemienna ZbrojaTank17459,0% +9.4%13,6%3,98
Kamienna Płyta GargulcaOblicze DuchaSłoneczna PelerynaTank18156,9% +7.3%12,1%4,07
Kamienna Płyta GargulcaOblicze DuchaPlemienna ZbrojaTank69952,4% +2.8%13,4%4,34
Kamienna Płyta GargulcaKamienna Płyta GargulcaPlemienna ZbrojaTank17646,8% −2.8%5,1%4,72

Odsetek top 4 plansz, na których Shen nosi dokładnie te trzy przedmioty. Buildy z rękawicami dającymi losowe przedmioty liczą się jako jeden build.

Buildy Shen według roli

100% pełnych buildów Shen to przedmioty defensywne — gracze używają Shen jako frontline, który przyjmuje obrażenia, gdy carry je zadaje. Zgadza się to z rolą Shen w plikach gry (tank).

Tank · 100%

Kamienna Płyta GargulcaSłoneczna PelerynaPlemienna Zbroja

Najlepszy build: 59,0% top 4 · 174 gier

Wszystkie przedmioty do Shen – ranking – TFT Set 18

Obrońca Korony to najpewniejszy przedmiot na Shen: 67,4% top 4 i noszony w 2% gier, wobec 49,6% dla Shen ogółem.

Top 4 vs średnia Shen (49,6%)

  • Obrońca Korony+17,8
  • Jonowa Iskra+14,7
  • Zasłona Równości+13,0
  • Ślubowanie Protektora+11,7
  • Specjalistyczny Hełm+12,5
  • Rękawice Złodzieja+10,4
  • Niezłomne Serce+10,8
  • Kamizelka Cierniowa+9,3
  • Smoczy Szpon+8,6
  • Słoneczna Peleryna+7,1
PrzedmiotGryUdziałTop 4Surowy top 4
Obrońca KoronyObrońca Korony12361,8%67,4%67,7%
Jonowa IskraJonowa Iskra11481,7%64,3%64,6%
Zasłona RównościZasłona Równości15872,3%62,6%62,8%
Ślubowanie ProtektoraŚlubowanie Protektora21613,1%61,3%61,5%
Specjalistyczny HełmSpecjalistyczny Hełm9821,4%62,1%62,4%
Rękawice ZłodziejaRękawice Złodzieja35525,2%60,0%60,1%
Niezłomne SerceNiezłomne Serce17962,6%60,4%60,5%
Kamizelka CierniowaKamizelka Cierniowa23523,4%58,9%59,0%
Smoczy SzponSmoczy Szpon26103,8%58,2%58,2%
Słoneczna PelerynaSłoneczna Peleryna34705,1%56,7%56,8%
Oblicze DuchaOblicze Ducha50877,4%55,4%55,5%
Plemienna ZbrojaPlemienna Zbroja55938,1%53,0%53,0%
Kamienna Płyta GargulcaKamienna Płyta Gargulca785911,4%51,9%52,0%

Top 4 jest korygowany o wielkość próby, więc rzadko budowany przedmiot nie wskoczy na szczyt listy dzięki szczęśliwej serii; surowy top 4 to wartość bez korekty. Kolejność według pewności tej wartości.

Czy Shen potrzebuje 3 przedmiotów?

Tak — Shen potrzebuje pełnego buildu: z trzema przedmiotami kończy w top 4 w 58,9% gier, a z dwoma w 52,1%. Wszystkie trzy dostaje 20% plansz z Shen.

Bez przedmiotów
46,0%61% plansz
1 przedmiot
49,9%12% plansz
2 przedmioty
52,1%8% plansz
3 przedmioty
58,9%20% plansz

Co slamować na Shen

Najlepsze buildy Shen najczęściej używają Rękawice Sparingowe i Pas Giganta — bierz je najpierw z karuzeli i wczesnych dropów, a potem sprawdź w planerze, co możesz ukończyć od razu.

Priorytet komponentów

  • Rękawice Sparingowe49%
  • Pas Giganta23%
  • Kamizelka Kolcza12%
  • Płaszcz Negacji10%
  • Łza Bogini6%

Planer slamów przedmiotów

Stuknij posiadane komponenty. Ukończone przedmioty są uszeregowane według odsetka top 4 na Shen.

Twoje komponenty

Dodaj posiadane komponenty, aby otrzymać plan slamów.

Przedmioty Shen na 2 i 3 gwiazdkach

Plansze z Shen na 3 gwiazdkach opierają się na Słoneczna Peleryna, które plansze z 2 gwiazdkami budują rzadziej.

★★ 2 gwiazdki

  • Kamienna Płyta GargulcaKamienna Płyta Gargulca7%33,1%
  • Plemienna ZbrojaPlemienna Zbroja5%34,8%
  • Rękawice ZłodziejaRękawice Złodzieja4%49,3%
  • Oblicze DuchaOblicze Ducha4%36,1%
  • Słoneczna PelerynaSłoneczna Peleryna4%42,7%
  • Smoczy SzponSmoczy Szpon3%40,7%

★★★ 3 gwiazdki

  • Kamienna Płyta GargulcaKamienna Płyta Gargulca24%65,3%
  • Plemienna ZbrojaPlemienna Zbroja17%66,7%
  • Oblicze DuchaOblicze Ducha16%67,7%
  • Słoneczna PelerynaSłoneczna Peleryna10%69,8%
  • Rękawice ZłodziejaRękawice Złodzieja9%74,5%
  • Smoczy SzponSmoczy Szpon8%71,1%

Odsetek plansz na danym poziomie gwiazdek z tym przedmiotem i jego odsetek top 4. Statystyki Shen na 3 gwiazdkach →

Shen: emblematy, artefakty i promienne

Gracze przetestowali na Shen 19 różnych emblematów, 27 artefaktów i 17 promiennych przedmiotów. Najmocniejszy jak dotąd to Emblemat Księżycowego z 72,4% top 4.

Zobacz wszystkie emblematy i artefakty Shen →

MetaBot Desktop

Zdobądź zwycięską przewagę

Nakładki w czasie rzeczywistym, automatyczne śledzenie meczów i ekskluzywne narzędzia — wszystko, czego potrzebujesz, by piąć się w rankingu, za darmo na twoim PC.

  • Nakładki w grze
  • Automatyczne śledzenie meczów
  • Ekskluzywne narzędzia desktopowe
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Shen: build – FAQ – TFT Set 18

Jakie są najlepsze przedmioty do Shen w TFT Set 18?

Najlepsze przedmioty do Shen to Rękawice Złodzieja (60,0%), Słoneczna Peleryna (56,7%) i Oblicze Ducha (55,4%), uszeregowane według odsetka top 4, gdy nosi je Shen. Ogółem Shen kończy w top 4 w 49,6% gier, na podstawie 68 681 gier rankingowych.

Jaki jest build BiS do Shen?

Najmocniejszy pełny build na Shen to Kamienna Płyta Gargulca, Słoneczna Peleryna i Plemienna Zbroja: 59,0% top 4 i średnie miejsce 3,98 w 174 grach.

Co slamować najpierw na Shen?

Priorytetowo bierz Rękawice Sparingowe i Pas Giganta: najlepsze buildy Shen używają ich najczęściej. Jeśli możesz wcześnie ukończyć tylko jeden przedmiot, Obrońca Korony ma najlepszy odsetek top 4 na Shen.

Czy warto dawać Rękawice Złodzieja na Shen?

Tak. Shen z Rękawice Złodzieja kończy w top 4 w 60,0% gier wobec średnio 49,6%, a gracze wybierają ten przedmiot w 5,2% gier.

Czy Shen to carry, czy tank?

100% pełnych buildów Shen to przedmioty defensywne — gracze używają Shen jako frontline, który przyjmuje obrażenia, gdy carry je zadaje. Zgadza się to z rolą Shen w plikach gry (tank).

Czy Shen potrzebuje trzech przedmiotów?

Tak — Shen potrzebuje pełnego buildu: z trzema przedmiotami kończy w top 4 w 58,9% gier, a z dwoma w 52,1%. Wszystkie trzy dostaje 20% plansz z Shen.

Jakich przedmiotów używa Shen na 3 gwiazdkach?

Plansze z Shen na 3 gwiazdkach najczęściej mają Kamienna Płyta Gargulca, Plemienna Zbroja i Oblicze Ducha; najlepszy z nich kończy w top 4 w 65,3% gier.

Jaki jest najlepszy emblemat lub artefakt do Shen?

Emblemat Księżycowego to najmocniejszy śledzony przedmiot specjalny na Shen: 72,4% top 4 w 437 grach.