Illaoi - League of Legends Champion
Współczynnik wygranych
51.4%
Współczynnik wyboru
2.7%

Illaoivs Ahri

AFighterTank
Patch26.10
Mecze595,409
LiniaWszystkie linie
TierWszystkie tiery
Ostatnia aktualizacja17 maj 2026

Illaoi vs Ahri to a decisive matchup w LoL patch 26.10. Ahri wygrywa z 66.7% win rate (+33.3%) przeciwko Illaoi na podstawie 9 gier. Illaoi wins the early laning phase while Ahri scales better into the late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build Illaoi, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu Illaoi vs Ahri.

Illaoi Matchup Breakdown

Use the dropdown to select an opponent and see a detailed breakdown of how Illaoi performs against them. You'll get head-to-head win rates, laning stats, the best build and runes for the matchup, and early vs late game analysis — all based on real ranked data.

Compare against an opponent
Ahri - 33.3% win rateAhri(33.3%)
Illaoi - 33.3% win rate in this matchup
Illaoi
33.3% WR
VS
Ahri vs Illaoi matchup - 66.7% win rate
Ahri
66.7% WR

Who Wins the Illaoi vs Ahri Matchup?

Ahri wins the Illaoi vs Ahri matchup
Winner
Ahri
Matches: 9
33.3%
Win Rate
66.7%
6.6
CS / min
6.3
923
DMG / min
982
12,595
Gold / game
12,965
422
Heal / min
277
1,385
DMG Mitigated / min
451
0.2
CC / min
0.9
66.7%
Early Game WR
33.3%
16.7%
Late Game WR
83.3%

Podsumowanie starcia Illaoi vs Ahri

Starcie Illaoi vs Ahri to decydujące starcie w rankingowej grze League of Legends. Na podstawie analizy 9 ostatnich meczów, Ahri wygrywa ze współczynnikiem wygranych 66.7% w porównaniu do 33.3% Illaoi, dając Ahri przewagę 33.3 punktów procentowych. Dynamika faz gry odgrywa tu kluczową rolę: Illaoi kontroluje wczesną fazę liniowania, ale Ahri skaluje się lepiej w miarę przedłużania się gry. Starcie zmienia się dramatycznie w zależności od długości gry — Illaoi musi wykorzystać przewagi zanim Ahri osiągnie swoje szczyty mocy, podczas gdy Ahri powinien skupić się na bezpiecznym farmieniu i osiągnięciu kluczowych punktów przedmiotów. Najbardziej znacząca statystyczna różnica dotyczy kontrola tłumu, gdzie Ahri prowadzi o 0.7s CC/min — różnica, która mocno wpływa na wynik wymian i potyczek. Ahri ma silną przewagę w tym starciu. Gracze Illaoi powinni grać defensywnie, priorytetyzować bezpieczne farmienie pod wieżą i szukać okazji stworzonych przez presję dżungli lub gdy Ahri się rozciąga. Unikaj przedłużonych wymian i czekaj na walki zespołowe gdzie pozycjonowanie i koordynacja mają większe znaczenie. Zrozumienie tych dynamik starcia jest niezbędne dla decyzji w wyborze bohatera i strategii w grze podczas konfrontacji z tym przeciwnikiem na linii.

Analiza fazy liniowania Illaoi vs Ahri

Ahri wygrywa fazę liniowania przeciwko Illaoi w League of Legends

Ahri jest faworyzowany podczas fazy liniowania przeciwko Illaoi, wygrywając 3 z 5 kluczowych kategorii statystycznych. Ahri ma przewagi w obrażenia, dochód złota i kontrola tłumu, czyniąc go silniejszym lanerem w tym starciu.

Farmienie
6.6Illaoi
6.3Ahri
Illaoi wyprzedza Ahri o 0.3 CS na minutę — umiarkowana przewaga w farmieniu, która sumuje się do około 5 CS podczas 15-minutowej fazy liniowania. Przekłada się to na wcześniejsze zakupy komponentów i nieco szybsze skoki mocy dla Illaoi.
Obrażenia
923Illaoi
982Ahri
Ahri zadaje 59 więcej obrażeń bohaterom na minutę niż Illaoi. Choć zauważalne w przedłużonych wymianach, ta różnica może być zrównoważona przez Illaoi wybierającego korzystne okna walki, jak angażowanie gdy kluczowe umiejętności Ahri są na cooldownie lub wymienianie się natychmiast po uniknięciu skillshota.
Ekonomia
12,595Illaoi
12,965Ahri
Ahri zarabia 370 więcej złota na grę niż Illaoi, co równa się mniej więcej jednemu dodatkowemu przedmiotowi komponentowemu. Ta przewaga ekonomiczna pochodzi z kombinacji lepszego farmienia, udziału w zabójstwach i kontroli celów, dając Ahri nieco szybsze ukończenia przedmiotów.
Użyteczność
0.2Illaoi
0.9Ahri
Ahri zapewnia 0.7 sekund więcej kontroli tłumu na minutę niż Illaoi, oferując lepszy potencjał ustawiania ganków i nieco więcej użyteczności w walkach zespołowych. Ta przewaga CC pomaga Ahri koordynować z dżunglerem i kontrolować tempo potyczek.
Sustain
1,807Illaoi
728Ahri
Illaoi znacząco przewyższa Ahri w sustainie, lecząc i redukując 1,079 więcej obrażeń na minutę. Ta masywna różnica w wytrzymałości oznacza, że Illaoi może absorbować znaczące obrażenia i pozostać na linii podczas gdy Ahri jest zmuszony do recalla. Budowanie wczesnych ran jest niezbędne dla Ahri, a skupienie się na wzorcach wymian burstowych zamiast utrzymanych walk jest krytyczne.

Best Illaoi Build Against Ahri

Obuwie Merkurego to optymalny wybór butów przeciwko Ahri, zapewniający mobilność i statystyki, których Illaoi najbardziej potrzebuje w tym starciu. Najlepiej działające główne przedmioty dla Illaoi przeciwko Ahri to Lodowa Rękawica, Rozdarte Niebo i Czarny Tasak. Ta kombinacja daje Illaoi efektywną równowagę obrażeń, przetrwania i użyteczności dla tego starcia. Ten build działa wyjątkowo dobrze, osiągając współczynnik wygranych 100.0% w 1 grach — znacznie powyżej średniej i czyniąc go najlepszą ścieżką przedmiotów przeciwko Ahri. Dostosowania mogą być potrzebne w zależności od składów drużyn i stanu gry, ale ten build zapewnia najsilniejszy fundament dla starcia Illaoi vs Ahri.

Early Game vs Late Game

Wczesna gra
Illaoi
66.7%
+33.3% przewagi
Współczynnik wygranych Illaoi we wczesnej grzeIllaoi66.7%
Współczynnik wygranych Ahri we wczesnej grzeAhri33.3%
Późna gra
Ahri
83.3%
+66.7% przewagi
Współczynnik wygranych Illaoi w późnej grzeIllaoi16.7%
Współczynnik wygranych Ahri w późnej grzeAhri83.3%

Illaoi dominuje we wczesnej grze (pierwsze 15 minut) z imponującym współczynnikiem wygranych 66.7% — 33.3 punktów procentowych przewagi nad Ahri. Ta jednostronna wczesna gra oznacza, że Illaoi może dyktować tempo linii od poziomu 1, kontrolując wymiany, stan fali i priorytet rzeki.

Ahri jest znacznie lepszy w późnej grze (25+ minut), chwaląc się współczynnikiem wygranych 83.3% — 66.7 punktów powyżej Illaoi. Przedłużone gry mocno faworyzują Ahri, którego zestaw i skalowanie czynią go dominującą siłą w walkach zespołowych i kontroli celów.

To starcie charakteryzuje się dramatyczną zmianą mocy: Illaoi musi agresywnie wykorzystać swoją wczesną przewagę i zakończyć grę zanim Ahri osiągnie swoje punkty skalowania. Jeśli Ahri przetrwa fazę liniowania bez zbyt dużego opóźnienia, starcie obraca się na jego korzyść. Kontrola Smoka i Herolda Rift są kluczowe — drużyna która zabezpieczy wczesne cele może snowballować lub kupić czas na skalowanie.

Best Illaoi Runes Against Ahri

Drzewo run Determinacja - główne runy Illaoi vs AhriDeterminacja
Uścisk Nieumarłego - najlepsza runa Illaoi vs AhriDemolka - najlepsza runa Illaoi vs AhriKościana Zbroja - najlepsza runa Illaoi vs AhriPrzerost - najlepsza runa Illaoi vs Ahri
Drzewo run Precyzja - poboczne runy Illaoi vs AhriPrecyzja
Ostatni Bastion - najlepsza runa Illaoi vs AhriRozwój Myśli - najlepsza runa Illaoi vs Ahri
100.0% WR

Konfiguracja run Determinacja i Precyzja daje Illaoi najlepsze narzędzia do rywalizacji z Ahri w tym trudnym starciu, kompensując statystyczne wady optymalnymi synergiami run.


Dane matchupow Illaoi dla patcha 26.10 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych Illaoi, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build Illaoi, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.

Procent wygranych i statystyki starc Illaoi w League of Legends Patch 26.10
Przeciwnik
Winrate
Mecze
CS/min
OBR/min
Zloto/mecz
Wczesne WR
Pozne WR
43.29%1646.288110,91243.9%42.9%
49.66%1497.11,01712,36452.5%47.7%
50.68%1466.877611,94365.5%40.9%
50.00%1346.596411,71845.6%53.3%
46.61%1186.71,08311,77950.0%43.9%
43.43%996.986510,81541.9%44.6%
50.00%947.195113,08358.8%45.0%
40.48%846.986711,94434.4%44.2%
62.65%837.21,06111,94864.3%61.0%
57.83%837.41,52112,30667.6%50.0%
64.29%707.51,05012,47860.6%67.6%
40.30%676.899111,46738.5%41.5%
53.85%657.61,31213,30160.0%51.1%
67.74%627.11,07612,82760.7%73.5%
62.30%616.81,09513,33454.5%66.7%
50.85%597.21,01612,78858.3%45.7%
56.90%587.11,10010,62859.4%53.9%
48.28%587.41,22912,56966.7%35.3%
56.36%557.398312,58165.5%46.1%
53.70%547.01,10012,75350.0%56.3%
50.00%547.095412,47142.9%54.5%
56.60%536.91,11012,44959.3%53.9%
53.19%476.678511,08859.3%45.0%
63.64%457.21,15010,91566.7%58.8%
35.56%457.187812,75729.4%39.3%
50.00%426.894910,51652.4%47.6%
48.78%417.096611,83933.3%60.9%
53.85%396.61,02211,96053.9%53.9%
63.16%387.51,12511,80375.0%54.5%
59.46%376.71,31612,34178.6%47.8%
55.56%366.71,23411,21862.5%50.0%
40.00%357.51,01911,04240.0%40.0%
52.94%346.367210,49058.3%50.0%
54.55%337.21,34713,78175.0%42.9%
54.84%316.368311,01188.9%40.9%
61.29%317.194511,72164.3%58.8%
36.67%306.61,03211,74141.7%33.3%
55.17%296.71,06812,40375.0%41.2%
46.43%286.782511,77470.0%33.3%
46.43%286.91,02411,70336.4%52.9%
52.00%257.01,01612,29237.5%58.8%
40.00%256.289512,00150.0%33.3%
56.00%256.687511,21487.5%41.2%
60.00%257.11,05914,02983.3%52.6%
59.09%227.387211,07645.5%72.7%
61.90%217.41,11911,23264.3%57.1%
42.86%217.199211,86860.0%27.3%
55.56%186.787912,87466.7%50.0%
52.94%175.989212,68350.0%53.3%
50.00%167.392011,99175.0%25.0%
40.00%156.682811,7790.0%50.0%
57.14%147.21,04810,80355.6%60.0%
46.15%137.399411,77450.0%42.9%
58.33%127.31,28012,48371.4%40.0%
58.33%127.287812,44075.0%50.0%
40.00%106.979711,30366.7%28.6%
50.00%107.91,00610,60340.0%60.0%
20.00%106.71,18114,65233.3%14.3%
20.00%105.16757,99514.3%33.3%
55.56%97.31,13113,45360.0%50.0%
66.67%97.11,02512,24475.0%60.0%
55.56%96.11,16112,24060.0%50.0%
33.33%96.692312,59566.7%16.7%
25.00%86.51,02612,94950.0%16.7%
50.00%86.51,13412,807100.0%42.9%
62.50%87.875512,85266.7%60.0%
25.00%86.39019,87233.3%20.0%
71.43%76.91,21712,321100.0%33.3%
57.14%76.96318,26660.0%50.0%
57.14%73.75238,66650.0%66.7%
66.67%65.797511,03150.0%75.0%
16.67%65.85369,17025.0%0.0%
83.33%67.698212,573100.0%50.0%
66.67%68.31,21413,03280.0%0.0%
60.00%56.98799,1420.0%100.0%
20.00%56.771713,7760.0%25.0%
80.00%57.581711,583100.0%50.0%
40.00%56.06419,47550.0%33.3%
80.00%56.51,09115,8350.0%80.0%
60.00%56.478610,95666.7%50.0%

Get the MetaBot Desktop App

Level up your gameplay with real-time overlays, automatic game detection, and instant stats — all on your desktop.

In-game overlaysAuto game detectionMulti-game supportPersonal dashboard
Download NowFree download
🔍

Pomóż nam utrzymać dokładność! Jeśli zauważysz nieprawidłowe statystyki, brakujące dane lub jakiekolwiek problemy, Twoja opinia bezpośrednio poprawia jakość naszych danych dla całej społeczności.

Zgłoś problem

Illaoi vs Ahri - Często Zadawane Pytania

Jak radzi sobie Illaoi przeciwko Ahri w League of Legends?

Ahri wygrywa matchup Illaoi vs Ahri ze wskaznikiem zwyciestwa 66.7% w porownaniu do 33.3% Illaoi, roznica 33.3 punktow procentowych. Te dane oparte sa na 9 ostatnich grach rankingowych w patchu 26.10.

Jak radzi sobie Illaoi przeciwko Ahri we wczesnej grze?

We wczesnej grze Illaoi ma przewage nad Ahri z wskaznikiem zwyciestwa 66.7% versus 33.3%. Gracze Illaoi powinni wykorzystywac swoja przewage na linii poprzez agresywne tradowanie i kontrole fal w pierwszych 15 minutach.

Jak radzi sobie Illaoi przeciwko Ahri w poznej grze?

W poznej grze Ahri przejmuje matchup Illaoi vs Ahri ze wskaznikiem zwyciestwa 83.3% w porownaniu do 16.7%. Ahri skaluje sie lepiej w walkach druzynowych i walkach o cele po 25 minutach.

Kto wygrywa matchup Illaoi vs Ahri?

Ahri wygrywa matchup przeciwko Illaoi ze wskaznikiem zwyciestwa 66.7% w patchu 26.10 League of Legends. Przewaga 33.3 punktow procentowych oznacza, ze Ahri jest significantly faworyzowany w tym matchupie na linii na podstawie 9 przeanalizowanych gier.

Jaki jest najlepszy build Illaoi przeciwko Ahri?

Najlepszy build Illaoi przeciwko Ahri zawiera Lodowa Rękawica, Rozdarte Niebo, Czarny Tasak with Obuwie Merkurego. This build achieves a 100.0% win rate in the matchup. Sprawdz rozklad matchupu powyzej, aby zobaczyc pelna sciezke przedmiotow i kolejnosc buildu.

Jakie sa najlepsze runy Illaoi przeciwko Ahri?

Najlepsze runy Illaoi przeciwko Ahri uzywaja drzewa glownego Determinacja z Precyzja jako wtornym. This rune setup achieves a 100.0% win rate in the Illaoi vs Ahri matchup. Zobacz pelny rozklad run w porownaniu matchupu powyzej.

Czy Illaoi kontruje Ahri?

Nie, Illaoi ma trudnosci przeciwko Ahri z zaledwie 33.3% wskaznikiem zwyciestwa. Ahri ma przewage w tym matchupie. Gracze Illaoi powinni skupic sie na bezpiecznym farmie i unikac dlugich tradow, aby zminimalizowac przewage Ahri.

Jak grac Illaoi przeciwko Ahri?

Grajac Illaoi przeciwko Ahri, graj ostroznie i unikaj skokow mocy Ahri. Look for jungle assistance and team-dependent plays since Ahri has the statistical advantage at most stages. Uzyj buildu i run specyficznych dla matchupu powyzej, aby zoptymalizowac swoje szanse.