Starcie Waylay vs Jett w Valorant
Winrate
47.0%
Mecze
574
KDA
1.21

Waylay vs Jett Matchupy

Szturmowiec
Patch
13.06
Mecze
873 870
Region
Wszystkie regiony
Ranga
Wszystkie rangi
Platforma
Wszystkie platformy
Tryb
Competitive
Ostatnia aktualizacja
13 paź 2026 UTC

Waylay vs Jett to matchup umiejętności z prawie równymi współczynnikami wygranych (47.0% vs 51.9%). Na podstawie 574 meczy zobacz, który agent wygrywa w KDA, zadanych obrażeniach, rundach ataku i rundach obrony, aby znaleźć swoją przewagę.

Analiza matchupu Waylay

Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Waylay pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.

Porównaj z przeciwnikiem
Waylay - 47.0% procent wygranych w tym matchupie
Waylay
47.0% WS
VS
Matchup Jett vs Waylay - 51.9% procent wygranych
Jett
51.9% WS

Kto wygrywa matchup Waylay vs Jett?

Jett wygrywa matchup Waylay vs Jett
Zwycięzca
Jett
Mecze: 574
47.0%
Wskaźnik Wygranych
51.9%
1.21
Średnie KDA
1.25
15.9
Średnie Zabójstwa
17.2
16.4
Średnie Śmierci
16.2
139.0
DMG/Rundę
149.4
29.2%
HS %
30.8%
213
Wynik Walki
228
47.2%
WW Atak
48.5%
51.5%
WW Obrona
52.8%

Analiza Wydajności Waylay vs Jett

Analiza matchupu Waylay vs Jett - zwycięzca ogólnych wyników

W starciu Waylay vs Jett, Jett demonstruje całkowitą przewagę we wszystkich czterech kluczowych kategoriach wydajności. Na podstawie 574 przeanalizowanych meczów, Jett przewyższa Waylay w efektywności fragów, zadawanych obrażeniach oraz wskaźnikach wygranych w ataku i obronie. Ta kompleksowa przewaga czyni Jett statystycznie preferowanym wyborem przeciwko Waylay w meczach rankingowych Valorant.

Siła Fraggowania
1.21Waylay
1.25Jett
Możliwości fragowania są wyrównane między Waylay i Jett, ze wskaźnikami KDA odpowiednio 1.21 i 1.25. Ta niemal równość oznacza, że umiejętności mechaniczne i pozycjonowanie często będą decydować, który agent wyjdzie na prowadzenie w bezpośrednich pojedynkach.
Zadawane Obrażenia
139.0Waylay
149.4Jett
Jett zadaje 149.4 średnich obrażeń na rundę, przewyższając 139.0 ADR Waylay. Ta stała przewaga w obrażeniach pomaga Jett zdobywać więcej punktów za asysty i wykańczać osłabionych przeciwników.
Strona Ataku
47.2%Waylay
48.5%Jett
Wydajność po stronie ataku jest zrównoważona między tymi agentami, z Waylay na 47.2% i Jett na 48.5% wskaźnika wygranych. Sukces w ataku będzie bardziej zależał od strategii drużyny i kontroli mapy niż od indywidualnego wyboru agenta.
Strona Obrony
51.5%Waylay
52.8%Jett
Obaj agenci radzą sobie podobnie w obronie, z Waylay notującym 51.5% wskaźnik wygranych i Jett na 52.8%. Sukces defensywny w tym starciu zależy od ustawienia celownika, timingu umiejętności i komunikacji drużyny, a nie od przewag specyficznych dla agenta.

Podsumowanie starcia Waylay vs Jett

Starcie Waylay vs Jett w Valorant jest umiarkowanie korzystne starcie. Na podstawie 574 przeanalizowanych meczów rankingowych, Jett wygrywa 51.9% czasu w porównaniu do 47.0% Waylay, różnica 4.9 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy zadawane obrażenia, gdzie Jett konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Szturmowiec vs Duelist, Jett ma znaczące przewagi w tym starciu agentów. Gracze Waylay powinni unikać izolowanych pojedynków gdy to możliwe i polegać na utility zespołowym oraz tradowaniu, aby pokonać statystyczną wadę.

Analiza fraggingu Waylay vs Jett

Jett wygrywa statystyki fraggowania przeciwko Waylay w Valorant

Jett osiąga czyste zwycięstwo w dziale fraggowania, wygrywając wszystkie pięć metryk bojowych przeciwko Waylay w starciu Waylay vs Jett. Ta wszechstronna dominacja w KDA efficiency, kill production, survivability pokazuje, że Jett ma systematyczne mechaniczne przewagi w tych spotkaniach. Na podstawie analizy 574 meczów rankingowych, gracze Jett mogą podchodzić do pojedynków z Waylay z pewnością siebie, podczas gdy gracze Waylay muszą całkowicie unikać uczciwych walk i zamiast tego skupić się na wkładach opartych na utility, zbieraniu informacji i koordynacji zespołowej, aby pozostać wpływowymi.

Średnie KDA
1.21Waylay
1.25Jett
Porównanie KDA między Waylay a Jett ujawnia wyjątkowo wyrównaną rywalizację, z Waylay osiągającym średnio 1.21 i Jett notującym 1.25. Ta minimalna różnica zaledwie 0.04 pokazuje, że żaden agent nie ma systematycznej przewagi we fraggowaniu w tym starciu. Podczas spotkań w grach rankingowych sukces zależy niemal całkowicie od indywidualnej mechaniki gracza, umiejscowienia celownika i podejmowania decyzji w ułamku sekundy, a nie od jakiejkolwiek wrodzonej przewagi zestawu agenta. Gracze po obu stronach powinni podchodzić do tych pojedynków z pewnością siebie, wiedząc, że statystyczne pole gry jest wyrównane.
Średnie Zabójstwa
15.9Waylay
17.2Jett
Jett zdobywa około 1.3 więcej zabójstw na mecz niż Waylay w tym bezpośrednim starciu (17.2 vs 15.9). W trakcie typowej gry 20+ rundowej przekłada się to na Jett wnoszącego kilka dodatkowych eliminacji do wysiłków zespołu. Luka wskazuje, że styl gry lub zestaw Jett zapewnia nieco lepsze możliwości zabezpieczania zabójstw, chociaż Waylay może to kompensować poprzez lepszą pomoc utility, kotwiczenie site'u lub występy clutchowe.
Średnie Śmierci
16.4Waylay
16.2Jett
Wskaźniki przeżywalności są niemal równe między Waylay (16.4 śmierci/grę) a Jett (16.2 śmierci/grę). Żaden agent nie wykazuje wyraźnej przewagi w pozostawaniu przy życiu podczas tych starć, co sugeruje, że obaj mają podobne profile ryzyka i żaden zestaw nie zapewnia znacząco lepszych narzędzi ucieczki lub defensywnego utility przeciwko drugiemu. Wyniki rund w tym starciu zależą od tego, który gracz popełnia mniej krytycznych błędów pozycjonowania, a nie od jakiejkolwiek przewagi przeżywalności opartej na agencie.
DMG/Rundę
139.0Waylay
149.4Jett
Jett znacząco przewyższa Waylay w obrażeniach w bezpośrednich starciach, notując 149.4 ADR versus 139.0. Ta przewaga 10.4 obrażeń na rundę oznacza, że Jett konsekwentnie wygrywa wymianę obrażeń w strzelaninach, albo zabezpieczając zabójstwa bezpośrednio, albo pozostawiając przeciwników osłabionych dla kolegów z drużyny do wykończenia. Gracze Waylay powinni unikać przedłużających się pojedynków z Jett — zamiast tego szukaj szybkich picków z bronią typu burst damage lub polegaj na obrażeniach od umiejętności i crossfire zespołu, aby kompensować czystą wadę strzelaniny.
HS %
29.2%Waylay
30.8%Jett
Jett trafia headshoty z nieco wyższą częstotliwością (30.8% vs 29.2%), zapewniając skromną, ale znaczącą przewagę w czasie zabijania podczas pojedynków. Ta krawędź 1.6 punktów procentowych przekłada się na Jett częściej one-tapując lub two-tapując przeciwników, zanim Waylay zdąży w pełni zareagować. Gracze Waylay powinni przeciwdziałać temu, unikając przewidywalnych holdów kątów, używając ruchu do rozproszenia umiejscowienia celownika Jett i prefire'ując typowe pozycje, aby zneutralizować lukę dokładności.

Wydajność ataku i obrony Waylay vs Jett

Strona Ataku
Jett
Waylay47.2%
Jett48.5%
Strona Obrony
Jett
Waylay51.5%
Jett52.8%

Analiza strony atakującej

Jett demonstruje skromną przewagę atakową nad Waylay, konwertując 48.5% rund atakowych w porównaniu do 47.2%. Ta przewaga 1.3 punktów daje Jett nieco lepszą zdolność zdobywania punktów, ale luka pozostaje wystarczająco wąska dla wykwalifikowanych graczy Waylay.

Dane z 574 gier kompetycyjnych sugerują, że kit Jett zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do scenariuszy atakowych. Jednak drużyny Waylay nie powinny dramatycznie zmieniać swojego podejścia — zamiast tego skup się na dopracowaniu timingu wykonania i dokładniejszej koordynacji łańcuchów użyteczności. Małe usprawnienia w koordynacji drużyny mogą łatwo przezwyciężyć lukę 1.3%.

Przy podejmowaniu pojedynków entry, Jett ma niewielką przewagę statystyczną, ale nic, co powinno zmienić fundamentalne podejście. Gracze Waylay powinni nadal pewnie podejmować entry, gdy mają dobre informacje. Jett może grać nieco bardziej agresywnie na entry.

W sytuacjach post-plant, niewielka przewaga Jett prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do odmawiania rozbrajania. Waylay powinien kompensować przez bardziej rozważne pozycjonowanie post-plant. Luka 1.3 punktów może być zneutralizowana przez mądre podstawy post-plant.

Analiza strony broniącej

Jett wykazuje nieco lepsze zdolności defensywne niż Waylay, wygrywając 52.8% rund obrony w porównaniu do 51.5%. Ta przewaga 1.3 punktów procentowych sugeruje, że kit Jett zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do gry po stronie CT.

Przy podejmowaniu decyzji o przydziale punktów, Jett może pewniej podejmować role solo anchor. Ich przewaga defensywna 1.3% prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do opóźniania lub lepszego zbierania informacji. Waylay powinien rozważyć parowanie się z kolegą na swoim punkcie.

Jett demonstruje marginalnie lepszą zdolność retake. Waylay powinien skupić się na retake'ach z przewagą liczebną — nie podejmuj heroicznych retake'ów 1v1 przeciwko Jett, gdy możesz poczekać na kolegów.

W rundach eco i force buy, luka 1.3% staje się bardziej wyraźna. Waylay powinien być bardziej konserwatywny z agresją eco przeciwko Jett i priorytetyzować oszczędzanie na full buy, gdzie użyteczność drużyny może kompensować indywidualne wady.

Ogólna analiza stron

Jett utrzymuje konsekwentną ale niewielką przewagę po obu stronach mapy, z 48.5% wskaźnikiem wygranych w ataku i 52.8% w obronie. Podczas gdy Jett jest statystycznie faworyzowany, Waylay pozostaje wysoce konkurencyjny przez silną indywidualną wydajność.

Wybór mapy i skład drużyny mają minimalny wpływ na ten konkretny wynik pojedynku. Obaj agenci radzą sobie podobnie na wszystkich typach map. Wybieraj na podstawie osobistego komfortu i potrzeb drużyny zamiast czynników specyficznych dla Waylay vs Jett. Niewielka przewaga Jett nie zmienia się w zależności od czynników zewnętrznych.

Dla wspinaczki rankingowej nie przemyślaj tego pojedynku. Różnice statystyczne są wystarczająco małe, że indywidualna umiejętność, koordynacja drużyny i wyczucie gry pozostają głównymi czynnikami. Zarówno Waylay jak i Jett są opłacalnymi pickami rankingowymi.

Podsumowując: to jeden z bardziej zrównoważonych pojedynków agentów w Valorant. Jett ma niewielką statystyczną przewagę, ale Waylay jest absolutnie opłacalny. Jeśli czujesz się komfortowo na Waylay, nie zmieniaj na Jett tylko dla tego pojedynku.

Dynamika Szturmowiec vs Duelist

Dynamika Szturmowiec (Waylay) vs Duelist (Jett) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Szturmowiec Waylay służą innym celom niż kit Duelist Jett, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.

Zrozumienie jak umiejętności Szturmowiec wchodzą w interakcję z kontrą Duelist jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Szturmowiec Waylay może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Duelist Jett kontruje inne. Przewaga Jett sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.

MetaBot Desktop

Zbuduj idealny skład drużyny

Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.

  • Pełny kreator składów 5v5
  • Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
  • Przewagi matchupów nad pickami wroga
Comp Lab w aplikacji MetaBot Desktop analizujący skład drużyny Valorant na mapie Haven

Waylay ma korzystne starcia przeciwko 11 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 17 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Waylay jest przeciwko Harbor ze wskaźnikiem wygranych 71.4%. Najtrudniejsze starcie to Cypher ze wskaźnikiem wygranych 34.7%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.

Wskaźniki zwycięstw i statystyki bojowe Waylay w Valorant (Patch 13.06)
Przeciwnik
Wsk. Wygranych
Mecze
KDA
Obrażenia/​Rnd
HS %
Atak WR
Obr. WR
45.81%8361.25140.527.7%46.2%50.9%
48.42%6031.23138.028.5%48.4%51.7%
47.04%5741.21139.029.2%47.2%51.5%
51.35%4071.27140.828.2%48.9%51.6%
50.56%3601.23136.929.3%48.1%52.9%
45.37%3351.23140.428.8%46.4%51.3%
43.54%3331.23140.129.9%47.1%49.9%
51.98%2271.24136.327.9%48.8%51.0%
57.86%1591.34144.528.1%49.7%53.9%
49.64%1371.29144.027.5%46.4%53.1%
44.35%1241.14132.128.5%47.0%49.8%
49.58%1191.22136.427.7%46.4%53.3%
47.27%1101.28139.331.2%50.6%50.6%
34.65%1011.27146.129.1%44.2%49.1%
49.00%1001.19136.030.6%46.0%53.1%
46.84%791.27142.530.1%46.9%50.7%
47.37%761.23137.228.0%46.9%52.6%
55.38%651.25138.527.5%50.6%50.9%
46.15%651.31145.329.4%46.3%49.9%
64.91%571.37144.027.3%50.8%56.6%
38.89%541.24141.126.5%43.5%48.1%
54.55%441.24140.230.7%48.0%52.4%
53.66%411.22130.726.1%46.3%51.2%
70.00%201.41145.130.4%53.3%59.6%
38.46%131.31155.229.1%43.6%49.3%
40.00%101.23138.529.2%48.6%49.5%
60.00%101.27144.930.4%51.8%48.0%
71.43%71.35143.932.3%57.4%54.2%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Jakie jest najlepsze starcie Waylay w Valorant?

Najlepsze starcie Waylay jest przeciwko Harbor, osiągając wskaźnik wygranych 71.4%. Waylay doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.

Jakie jest najtrudniejsze starcie Waylay?

Najtrudniejsze starcie Waylay jest przeciwko Cypher, z tylko 34.7% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Waylay powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.

Ile korzystnych starć ma Waylay?

Waylay ma 11 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 17 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.

Jak powinienem grać Waylay w trudnych starciach?

Grając Waylay w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Waylay, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.

Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Waylay?

Kluczowe statystyki do analizy w starciach Waylay obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.

Zobacz też: Inni Szturmowiec