- Winrate
- 47.3%
- Mecze
- 110
- KDA
- 1.28
Waylay vs Vyse Matchupy
- Patch
- 13.06
- Mecze
- 873 870
- Region
- Wszystkie regiony
- Ranga
- Wszystkie rangi
- Platforma
- Wszystkie platformy
- Tryb
- Competitive
- Ostatnia aktualizacja
- 13 paź 2026 UTC
- Metodologia
- Metodologia danych
- Autor
- Dakota Chinnick
Waylay vs Vyse to matchup umiejętności z prawie równymi współczynnikami wygranych (47.3% vs 50.9%). Na podstawie 110 meczy zobacz, który agent wygrywa w KDA, zadanych obrażeniach, rundach ataku i rundach obrony, aby znaleźć swoją przewagę.
Analiza matchupu Waylay
Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Waylay pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.
Kto wygrywa matchup Waylay vs Vyse?
Analiza Wydajności Waylay vs Vyse
W starciu Waylay vs Vyse, Waylay demonstruje całkowitą przewagę we wszystkich czterech kluczowych kategoriach wydajności. Na podstawie 110 przeanalizowanych meczów, Waylay przewyższa Vyse w efektywności fragów, zadawanych obrażeniach oraz wskaźnikach wygranych w ataku i obronie. Ta kompleksowa przewaga czyni Waylay statystycznie preferowanym wyborem przeciwko Vyse w meczach rankingowych Valorant.
Podsumowanie starcia Waylay vs Vyse
Starcie Waylay vs Vyse w Valorant jest umiarkowanie korzystne starcie. Na podstawie 110 przeanalizowanych meczów rankingowych, Vyse wygrywa 50.9% czasu w porównaniu do 47.3% Waylay, różnica 3.6 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy zadawane obrażenia, gdzie Waylay konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Szturmowiec vs Sentinel, Vyse ma znaczące przewagi w tym starciu agentów. Gracze Waylay powinni unikać izolowanych pojedynków gdy to możliwe i polegać na utility zespołowym oraz tradowaniu, aby pokonać statystyczną wadę.
Analiza fraggingu Waylay vs Vyse
Waylay nieznacznie wyprzedza Vyse w konkurencyjnym porównaniu fraggowania, wygrywając 3 z 5 metryk ze znaczącymi zaletami w KDA efficiency, kill production, damage output. Z marginesem zaledwie 3-2 opartym na 110 przeanalizowanych meczach, to starcie Waylay vs Vyse pozostaje kwestionowalne dla obu stron. Vyse nie powinien czuć się przytłoczony — luka statystyczna jest wystarczająco wąska, że indywidualne umiejętności, wybory pozycjonowania i podejmowanie decyzji w grze mogą łatwo przechylić konkretne spotkania na korzyść Vyse.
Wydajność ataku i obrony Waylay vs Vyse
Analiza strony atakującej
Waylay demonstruje skromną przewagę atakową nad Vyse, konwertując 50.6% rund atakowych w porównaniu do 49.4%. Ta przewaga 1.2 punktów daje Waylay nieco lepszą zdolność zdobywania punktów, ale luka pozostaje wystarczająco wąska dla wykwalifikowanych graczy Vyse.
Dane z 110 gier kompetycyjnych sugerują, że kit Waylay zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do scenariuszy atakowych. Jednak drużyny Vyse nie powinny dramatycznie zmieniać swojego podejścia — zamiast tego skup się na dopracowaniu timingu wykonania i dokładniejszej koordynacji łańcuchów użyteczności. Małe usprawnienia w koordynacji drużyny mogą łatwo przezwyciężyć lukę 1.2%.
Przy podejmowaniu pojedynków entry, Waylay ma niewielką przewagę statystyczną, ale nic, co powinno zmienić fundamentalne podejście. Gracze Vyse powinni nadal pewnie podejmować entry, gdy mają dobre informacje. Waylay może grać nieco bardziej agresywnie na entry.
W sytuacjach post-plant, niewielka przewaga Waylay prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do odmawiania rozbrajania. Vyse powinien kompensować przez bardziej rozważne pozycjonowanie post-plant. Luka 1.2 punktów może być zneutralizowana przez mądre podstawy post-plant.
Analiza strony broniącej
Waylay wykazuje nieco lepsze zdolności defensywne niż Vyse, wygrywając 50.6% rund obrony w porównaniu do 49.4%. Ta przewaga 1.2 punktów procentowych sugeruje, że kit Waylay zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do gry po stronie CT.
Przy podejmowaniu decyzji o przydziale punktów, Waylay może pewniej podejmować role solo anchor. Ich przewaga defensywna 1.2% prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do opóźniania lub lepszego zbierania informacji. Vyse powinien rozważyć parowanie się z kolegą na swoim punkcie.
Waylay demonstruje marginalnie lepszą zdolność retake. Vyse powinien skupić się na retake'ach z przewagą liczebną — nie podejmuj heroicznych retake'ów 1v1 przeciwko Waylay, gdy możesz poczekać na kolegów.
W rundach eco i force buy, luka 1.2% staje się bardziej wyraźna. Vyse powinien być bardziej konserwatywny z agresją eco przeciwko Waylay i priorytetyzować oszczędzanie na full buy, gdzie użyteczność drużyny może kompensować indywidualne wady.
Ogólna analiza stron
Waylay utrzymuje konsekwentną ale niewielką przewagę po obu stronach mapy, z 50.6% wskaźnikiem wygranych w ataku i 50.6% w obronie. Podczas gdy Waylay jest statystycznie faworyzowany, Vyse pozostaje wysoce konkurencyjny przez silną indywidualną wydajność.
Wybór mapy i skład drużyny mają minimalny wpływ na ten konkretny wynik pojedynku. Obaj agenci radzą sobie podobnie na wszystkich typach map. Wybieraj na podstawie osobistego komfortu i potrzeb drużyny zamiast czynników specyficznych dla Waylay vs Vyse. Niewielka przewaga Waylay nie zmienia się w zależności od czynników zewnętrznych.
Dla wspinaczki rankingowej nie przemyślaj tego pojedynku. Różnice statystyczne są wystarczająco małe, że indywidualna umiejętność, koordynacja drużyny i wyczucie gry pozostają głównymi czynnikami. Zarówno Waylay jak i Vyse są opłacalnymi pickami rankingowymi.
Podsumowując: to jeden z bardziej zrównoważonych pojedynków agentów w Valorant. Waylay ma niewielką statystyczną przewagę, ale Vyse jest absolutnie opłacalny. Jeśli czujesz się komfortowo na Vyse, nie zmieniaj na Waylay tylko dla tego pojedynku.
Dynamika Szturmowiec vs Sentinel
Dynamika Szturmowiec (Waylay) vs Sentinel (Vyse) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Szturmowiec Waylay służą innym celom niż kit Sentinel Vyse, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.
Zrozumienie jak umiejętności Szturmowiec wchodzą w interakcję z kontrą Sentinel jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Szturmowiec Waylay może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Sentinel Vyse kontruje inne. Przewaga Waylay sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.
Zbuduj idealny skład drużyny
Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.
- Pełny kreator składów 5v5
- Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
- Przewagi matchupów nad pickami wroga

Waylay ma korzystne starcia przeciwko 11 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 17 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Waylay jest przeciwko Harbor ze wskaźnikiem wygranych 71.4%. Najtrudniejsze starcie to Cypher ze wskaźnikiem wygranych 34.7%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.
Przeciwnik | Wsk. Wygranych | Mecze | KDA | Obrażenia/Rnd | HS % | Atak WR | Obr. WR |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 45.81% | 836 | 1.25 | 140.5 | 27.7% | 46.2% | 50.9% | |
| 48.42% | 603 | 1.23 | 138.0 | 28.5% | 48.4% | 51.7% | |
| 47.04% | 574 | 1.21 | 139.0 | 29.2% | 47.2% | 51.5% | |
| 51.35% | 407 | 1.27 | 140.8 | 28.2% | 48.9% | 51.6% | |
| 50.56% | 360 | 1.23 | 136.9 | 29.3% | 48.1% | 52.9% | |
| 45.37% | 335 | 1.23 | 140.4 | 28.8% | 46.4% | 51.3% | |
| 43.54% | 333 | 1.23 | 140.1 | 29.9% | 47.1% | 49.9% | |
| 51.98% | 227 | 1.24 | 136.3 | 27.9% | 48.8% | 51.0% | |
| 57.86% | 159 | 1.34 | 144.5 | 28.1% | 49.7% | 53.9% | |
| 49.64% | 137 | 1.29 | 144.0 | 27.5% | 46.4% | 53.1% | |
| 44.35% | 124 | 1.14 | 132.1 | 28.5% | 47.0% | 49.8% | |
| 49.58% | 119 | 1.22 | 136.4 | 27.7% | 46.4% | 53.3% | |
| 47.27% | 110 | 1.28 | 139.3 | 31.2% | 50.6% | 50.6% | |
| 34.65% | 101 | 1.27 | 146.1 | 29.1% | 44.2% | 49.1% | |
| 49.00% | 100 | 1.19 | 136.0 | 30.6% | 46.0% | 53.1% | |
| 46.84% | 79 | 1.27 | 142.5 | 30.1% | 46.9% | 50.7% | |
| 47.37% | 76 | 1.23 | 137.2 | 28.0% | 46.9% | 52.6% | |
| 55.38% | 65 | 1.25 | 138.5 | 27.5% | 50.6% | 50.9% | |
| 46.15% | 65 | 1.31 | 145.3 | 29.4% | 46.3% | 49.9% | |
| 64.91% | 57 | 1.37 | 144.0 | 27.3% | 50.8% | 56.6% | |
| 38.89% | 54 | 1.24 | 141.1 | 26.5% | 43.5% | 48.1% | |
| 54.55% | 44 | 1.24 | 140.2 | 30.7% | 48.0% | 52.4% | |
| 53.66% | 41 | 1.22 | 130.7 | 26.1% | 46.3% | 51.2% | |
| 70.00% | 20 | 1.41 | 145.1 | 30.4% | 53.3% | 59.6% | |
| 38.46% | 13 | 1.31 | 155.2 | 29.1% | 43.6% | 49.3% | |
| 40.00% | 10 | 1.23 | 138.5 | 29.2% | 48.6% | 49.5% | |
| 60.00% | 10 | 1.27 | 144.9 | 30.4% | 51.8% | 48.0% | |
| 71.43% | 7 | 1.35 | 143.9 | 32.3% | 57.4% | 54.2% |
Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.
Frequently Asked Questions
Jakie jest najlepsze starcie Waylay w Valorant?
Najlepsze starcie Waylay jest przeciwko Harbor, osiągając wskaźnik wygranych 71.4%. Waylay doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.
Jakie jest najtrudniejsze starcie Waylay?
Najtrudniejsze starcie Waylay jest przeciwko Cypher, z tylko 34.7% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Waylay powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.
Ile korzystnych starć ma Waylay?
Waylay ma 11 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 17 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.
Jak powinienem grać Waylay w trudnych starciach?
Grając Waylay w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Waylay, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.
Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Waylay?
Kluczowe statystyki do analizy w starciach Waylay obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.