Starcie Waylay vs Astra w Valorant
Winrate
49.0%
Mecze
100
KDA
1.19

Waylay vs Astra Matchupy

Szturmowiec
Patch
13.06
Mecze
873 870
Region
Wszystkie regiony
Ranga
Wszystkie rangi
Platforma
Wszystkie platformy
Tryb
Competitive
Ostatnia aktualizacja
13 paź 2026 UTC

Waylay vs Astra to matchup umiejętności z prawie równymi współczynnikami wygranych (49.0% vs 50.0%). Na podstawie 100 meczy zobacz, który agent wygrywa w KDA, zadanych obrażeniach, rundach ataku i rundach obrony, aby znaleźć swoją przewagę.

Analiza matchupu Waylay

Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Waylay pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.

Porównaj z przeciwnikiem
Waylay - 49.0% procent wygranych w tym matchupie
Waylay
49.0% WS
VS
Matchup Astra vs Waylay - 50.0% procent wygranych
Astra
50.0% WS

Kto wygrywa matchup Waylay vs Astra?

Astra wygrywa matchup Waylay vs Astra
Zwycięzca
Astra
Mecze: 100
49.0%
Wskaźnik Wygranych
50.0%
1.19
Średnie KDA
1.61
16.0
Średnie Zabójstwa
15.9
16.9
Średnie Śmierci
14.8
136.0
DMG/Rundę
135.4
30.6%
HS %
32.9%
210
Wynik Walki
206
46.0%
WW Atak
46.9%
53.1%
WW Obrona
54.0%

Analiza Wydajności Waylay vs Astra

Analiza matchupu Waylay vs Astra - zwycięzca ogólnych wyników

Analiza 100 meczów pokazuje, że Astra ma wyraźną przewagę nad Waylay w tym bezpośrednim starciu, wygrywając 3 z 4 krytycznych metryk wydajności. Podczas gdy Waylay pokazuje siłę w jednej kategorii, ogólna przewaga statystyczna Astra w fragach, obrażeniach i wskaźnikach wygranych po stronach daje mu przewagę w większości starć.

Siła Fraggowania
1.19Waylay
1.61Astra
Astra utrzymuje zauważalną przewagę we fragach z KDA 1.61 w porównaniu do 1.19 Waylay. Ta różnica w stosunku kill-death-assist sugeruje, że gracze Astra są bardziej niezawodni w sytuacjach clutch i konsekwentniej przyczyniają się do wygranych rund.
Zadawane Obrażenia
136.0Waylay
135.4Astra
Zadawane obrażenia są równomiernie rozłożone w tym starciu, z Waylay na poziomie 136.0 ADR i Astra na 135.4 ADR. Żaden agent nie ma decydującej przewagi ogniowej, czyniąc użycie umiejętności i koordynację drużyny kluczowymi czynnikami różnicującymi.
Strona Ataku
46.0%Waylay
46.9%Astra
Wydajność po stronie ataku jest zrównoważona między tymi agentami, z Waylay na 46.0% i Astra na 46.9% wskaźnika wygranych. Sukces w ataku będzie bardziej zależał od strategii drużyny i kontroli mapy niż od indywidualnego wyboru agenta.
Strona Obrony
53.1%Waylay
54.0%Astra
Obaj agenci radzą sobie podobnie w obronie, z Waylay notującym 53.1% wskaźnik wygranych i Astra na 54.0%. Sukces defensywny w tym starciu zależy od ustawienia celownika, timingu umiejętności i komunikacji drużyny, a nie od przewag specyficznych dla agenta.

Podsumowanie starcia Waylay vs Astra

Starcie Waylay vs Astra w Valorant jest wyrównane starcie z lekką przewagą statystyczną. Na podstawie 100 przeanalizowanych meczów rankingowych, Astra wygrywa 50.0% czasu w porównaniu do 49.0% Waylay, różnica 1.0 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy umiejętność fraggowania, gdzie Astra konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Szturmowiec vs Controller, Astra ma niewielką przewagę, ale Waylay może absolutnie zapewnić rundy poprzez dobre pozycjonowanie i timing utility. Różnica jest na tyle mała, że skoordynowane zagrania zespołowe i wygrywanie kluczowych pojedynków aimowych mogą odwrócić starcie.

Analiza fraggingu Waylay vs Astra

Astra wygrywa statystyki fraggowania przeciwko Waylay w Valorant

Astra nieznacznie wyprzedza Waylay w konkurencyjnym porównaniu fraggowania, wygrywając 3 z 5 metryk ze znaczącymi zaletami w KDA efficiency, survivability, headshot accuracy. Z marginesem zaledwie 3-2 opartym na 100 przeanalizowanych meczach, to starcie Waylay vs Astra pozostaje kwestionowalne dla obu stron. Waylay nie powinien czuć się przytłoczony — luka statystyczna jest wystarczająco wąska, że indywidualne umiejętności, wybory pozycjonowania i podejmowanie decyzji w grze mogą łatwo przechylić konkretne spotkania na korzyść Waylay.

Średnie KDA
1.19Waylay
1.61Astra
Astra wykazuje znacznie lepszą wydajność kill-death-assist przeciwko Waylay, utrzymując KDA 1.61 w porównaniu do 1.19. Ta luka 0.42 punktów odzwierciedla lepszą zdolność Astra do zabezpieczania eliminacji przy unikaniu śmierci w tych bezpośrednich starciach. Gracze Waylay stojący naprzeciw Astra powinni priorytetyzować koordynację zespołową nad solo agresję — szukaj sytuacji 2v1, koordynuj użycie utility z kolegami z drużyny i skup się na tradowaniu zamiast na izolowanych pojedynkach, gdzie statystyczna przewaga Astra staje się najbardziej widoczna.
Średnie Zabójstwa
16.0Waylay
15.9Astra
Produkcja zabójstw między Waylay a Astra jest praktycznie identyczna, z Waylay osiągającym średnio 16.0 zabójstw na grę i Astra zabezpieczającym 15.9. Ta równowaga sugeruje, że obaj agenci są równie zdolni do znajdowania fragów w tym starciu, a wyniki rund zależą bardziej od gry obiektywnej, użycia utility i koordynacji zespołowej niż od surowych liczb eliminacji. Gracze powinni skupiać się na znaczących zabójstwach — wejściach, sytuacjach clutchowych i tradach — zamiast po prostu nabijać liczbę zabójstw.
Średnie Śmierci
16.9Waylay
14.8Astra
Dysproporcja śmierci między Astra a Waylay jest jaskrawa: 14.8 versus 16.9 śmierci na grę. Waylay umiera średnio 2.0 razy więcej na mecz, fundamentalnie wpływając na ich zdolność do wpływania na rundy. To sugeruje, że Waylay albo podejmuje niekorzystne walki z Astra, albo brakuje mu narzędzi do bezpiecznego wycofania się. Gracze Waylay muszą całkowicie przemyśleć swoje wzorce agresji — priorytetyzuj informację i utility nad zabójstwami, zawsze miej plan ucieczki i nigdy nie podejmuj pojedynków na rzut monetą z Astra.
DMG/Rundę
136.0Waylay
135.4Astra
Wynik obrażeń na rundę jest zasadniczo równy między Waylay (136.0 ADR) a Astra (135.4 ADR). Ta równowaga wskazuje, że obaj agenci wywierają podobną presję w strzelaninach i porównywalnie przyczyniają się do wyczerpywania puli zdrowia wroga. Kiedy ci agenci się spotykają, żaden nie może polegać na wyższym wyniku obrażeń, aby przechylić rundy — zamiast tego decydującymi czynnikami stają się konsystencja headshotów, timing starć i koordynacja z utility i obrażeniami kolegów z drużyny.
HS %
30.6%Waylay
32.9%Astra
Astra wykazuje zauważalnie lepszą dokładność headshotów przeciwko Waylay: 32.9% versus 30.6%. Ta luka 2.3 punktów procentowych w precyzji oznacza, że Astra kończy strzelaniny szybciej, oszczędza więcej amunicji i wygrywa więcej pojedynków 50-50, gdzie obaj gracze widzą się jednocześnie. Waylay stoi w obliczu realnej wady w pojedynkach aimowych i powinien kompensować poprzez utility, pozycjonowanie lub wybory broni, które nie wymagają precyzji headshotowej (strzelby, sprayowanie Odinem przez dymy, itp.).

Wydajność ataku i obrony Waylay vs Astra

Strona Ataku
Astra
Waylay46.0%
Astra46.9%
Strona Obrony
Astra
Waylay53.1%
Astra54.0%

Analiza strony atakującej

Porównanie ataków między Waylay a Astra ujawnia niemal idealną równowagę - Waylay wygrywa 46.0% rund atakowych w porównaniu do 46.9% Astra. Ta znikoma różnica 0.8 punktów procentowych wskazuje, że żaden agent nie ma wrodzonych przewag przy wykonywaniu na punkty lub przebijaniu przez wąskie gardła.

Z taktycznego punktu widzenia ani Waylay, ani Astra nie powinni dostosowywać swojego standardowego podejścia do ataku na podstawie tego pojedynku. Obaj agenci mogą prowadzić swoje typowe wzorce wykonania bez martwienia się o statystyczną wadę. Dane z 100 meczów sugerują, że gracz z lepszym wyczuciem gry i celowaniem wygra starcia atakowe.

W przypadku entry fraggingu, zarówno gracze Waylay, jak i Astra mogą pewnie podejmować pierwszy pojedynek przy wykonywaniu na punkty. Umiejętności żadnego agenta nie tworzą znaczących przewag pierwszego kontaktu, więc sukces entry zależy od ustawienia celownika i techniki jiggle-peekingu.

Scenariusze post-plant w tym pojedynku są podobnie zrównoważone. Żaden agent nie wykazuje lepszych zdolności obrony spike'a. Gdy spike jest postawiony, skup się na standardowych podstawach post-plant: pozycjonowaniu na crossfire, używaniu użyteczności do opóźniania rozbrajania. Różnica 0.8% jest wystarczająco mała, by być szumem statystycznym.

Analiza strony broniącej

Wydajność defensywna między Waylay a Astra jest praktycznie identyczna - Waylay utrzymuje 53.1% rund po stronie CT, a Astra 54.0%. Ten margines 0.8 punktów wskazuje, że obaj agenci wnoszą równy wkład w kotwiczenie punktów, retake'i lub odmawianie post-plantów.

Zarówno Waylay, jak i Astra mogą kotwicować punkty z równą skutecznością w tym pojedynku. Czy to trzymając A, B czy mid na dowolnej mapie, kit defensywny żadnego agenta nie zapewnia znaczących przewag. Decyzje o kotwiczeniu powinny opierać się na znajomości mapy i potrzebach składu drużyny, nie na rozważaniach o pojedynku. Różnica 0.8% jest zbyt mała, aby wpływać na decyzje o przydziale punktów.

Scenariusze retake są podobnie zrównoważone między Waylay a Astra, według naszych danych defensywnych z 100 meczów. Skup się na standardowych podstawach retake: użyteczność do czyszczenia typowych spotów, skoordynowany timing z kolegami i efektywne tradowanie. Nie dostosowuj podejścia do retake w zależności od tego, czy mierzysz się z Waylay czy Astra.

Decyzje ekonomiczne i użycie użyteczności nie powinny się zmieniać na podstawie tego konkretnego pojedynku podczas obrony. Obaj agenci mają porównywalne wskaźniki sukcesu force buy i efektywność użyteczności. Podejmuj decyzje ekonomiczne na podstawie potrzeb drużyny i ogólnych zasad defensywnych, a nie czynników specyficznych dla Waylay vs Astra.

Ogólna analiza stron

Astra utrzymuje konsekwentną ale niewielką przewagę po obu stronach mapy, z 46.9% wskaźnikiem wygranych w ataku i 54.0% w obronie. Podczas gdy Astra jest statystycznie faworyzowany, Waylay pozostaje wysoce konkurencyjny przez silną indywidualną wydajność.

Wybór mapy i skład drużyny mają minimalny wpływ na ten konkretny wynik pojedynku. Obaj agenci radzą sobie podobnie na wszystkich typach map. Wybieraj na podstawie osobistego komfortu i potrzeb drużyny zamiast czynników specyficznych dla Waylay vs Astra. Niewielka przewaga Astra nie zmienia się w zależności od czynników zewnętrznych.

Dla wspinaczki rankingowej nie przemyślaj tego pojedynku. Różnice statystyczne są wystarczająco małe, że indywidualna umiejętność, koordynacja drużyny i wyczucie gry pozostają głównymi czynnikami. Zarówno Waylay jak i Astra są opłacalnymi pickami rankingowymi.

Podsumowując: to jeden z bardziej zrównoważonych pojedynków agentów w Valorant. Astra ma niewielką statystyczną przewagę, ale Waylay jest absolutnie opłacalny. Jeśli czujesz się komfortowo na Waylay, nie zmieniaj na Astra tylko dla tego pojedynku.

Dynamika Szturmowiec vs Controller

Dynamika Szturmowiec (Waylay) vs Controller (Astra) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Szturmowiec Waylay służą innym celom niż kit Controller Astra, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.

Zrozumienie jak umiejętności Szturmowiec wchodzą w interakcję z kontrą Controller jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Szturmowiec Waylay może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Controller Astra kontruje inne. Przewaga Astra sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.

MetaBot Desktop

Zbuduj idealny skład drużyny

Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.

  • Pełny kreator składów 5v5
  • Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
  • Przewagi matchupów nad pickami wroga
Comp Lab w aplikacji MetaBot Desktop analizujący skład drużyny Valorant na mapie Haven

Waylay ma korzystne starcia przeciwko 11 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 17 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Waylay jest przeciwko Harbor ze wskaźnikiem wygranych 71.4%. Najtrudniejsze starcie to Cypher ze wskaźnikiem wygranych 34.7%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.

Wskaźniki zwycięstw i statystyki bojowe Waylay w Valorant (Patch 13.06)
Przeciwnik
Wsk. Wygranych
Mecze
KDA
Obrażenia/​Rnd
HS %
Atak WR
Obr. WR
45.81%8361.25140.527.7%46.2%50.9%
48.42%6031.23138.028.5%48.4%51.7%
47.04%5741.21139.029.2%47.2%51.5%
51.35%4071.27140.828.2%48.9%51.6%
50.56%3601.23136.929.3%48.1%52.9%
45.37%3351.23140.428.8%46.4%51.3%
43.54%3331.23140.129.9%47.1%49.9%
51.98%2271.24136.327.9%48.8%51.0%
57.86%1591.34144.528.1%49.7%53.9%
49.64%1371.29144.027.5%46.4%53.1%
44.35%1241.14132.128.5%47.0%49.8%
49.58%1191.22136.427.7%46.4%53.3%
47.27%1101.28139.331.2%50.6%50.6%
34.65%1011.27146.129.1%44.2%49.1%
49.00%1001.19136.030.6%46.0%53.1%
46.84%791.27142.530.1%46.9%50.7%
47.37%761.23137.228.0%46.9%52.6%
55.38%651.25138.527.5%50.6%50.9%
46.15%651.31145.329.4%46.3%49.9%
64.91%571.37144.027.3%50.8%56.6%
38.89%541.24141.126.5%43.5%48.1%
54.55%441.24140.230.7%48.0%52.4%
53.66%411.22130.726.1%46.3%51.2%
70.00%201.41145.130.4%53.3%59.6%
38.46%131.31155.229.1%43.6%49.3%
40.00%101.23138.529.2%48.6%49.5%
60.00%101.27144.930.4%51.8%48.0%
71.43%71.35143.932.3%57.4%54.2%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Jakie jest najlepsze starcie Waylay w Valorant?

Najlepsze starcie Waylay jest przeciwko Harbor, osiągając wskaźnik wygranych 71.4%. Waylay doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.

Jakie jest najtrudniejsze starcie Waylay?

Najtrudniejsze starcie Waylay jest przeciwko Cypher, z tylko 34.7% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Waylay powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.

Ile korzystnych starć ma Waylay?

Waylay ma 11 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 17 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.

Jak powinienem grać Waylay w trudnych starciach?

Grając Waylay w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Waylay, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.

Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Waylay?

Kluczowe statystyki do analizy w starciach Waylay obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.

Zobacz też: Inni Szturmowiec