- Winrate
- 53.7%
- Mecze
- 41
- KDA
- 1.22
Waylay vs Deadlock Matchupy
- Patch
- 13.06
- Mecze
- 873 870
- Region
- Wszystkie regiony
- Ranga
- Wszystkie rangi
- Platforma
- Wszystkie platformy
- Tryb
- Competitive
- Ostatnia aktualizacja
- 13 paź 2026 UTC
- Metodologia
- Metodologia danych
- Autor
- Dakota Chinnick
Analiza bezpośrednia Waylay vs Deadlock. Waylay utrzymuje 53.7% współczynnik wygranych w tym konkurencyjnym matchupie. Z przeanalizowanymi 41 grami odkryj kluczowe statystyki—KDA, obrażenia na rundę i wydajność według strony—które oddzielają zwycięzców od przegranych.
Analiza matchupu Waylay
Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Waylay pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.
Kto wygrywa matchup Waylay vs Deadlock?
Analiza Wydajności Waylay vs Deadlock
W starciu Waylay vs Deadlock, Deadlock demonstruje całkowitą przewagę we wszystkich czterech kluczowych kategoriach wydajności. Na podstawie 41 przeanalizowanych meczów, Deadlock przewyższa Waylay w efektywności fragów, zadawanych obrażeniach oraz wskaźnikach wygranych w ataku i obronie. Ta kompleksowa przewaga czyni Deadlock statystycznie preferowanym wyborem przeciwko Waylay w meczach rankingowych Valorant.
Podsumowanie starcia Waylay vs Deadlock
Starcie Waylay vs Deadlock w Valorant jest wyraźna przewaga jednej strony. Na podstawie 41 przeanalizowanych meczów rankingowych, Waylay wygrywa 53.7% czasu w porównaniu do 46.3% Deadlock, różnica 7.3 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy celność headshotów, gdzie Deadlock konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Szturmowiec vs Sentinel, Waylay statystycznie dominuje to starcie. Waylay może pewnie podejmować pojedynki 1v1, podczas gdy Deadlock powinien skupić się na grze z drużyną, używaniu utility do tworzenia przewag i unikaniu bezpośrednich konfrontacji.
Analiza fraggingu Waylay vs Deadlock
Deadlock osiąga czyste zwycięstwo w dziale fraggowania, wygrywając wszystkie pięć metryk bojowych przeciwko Waylay w starciu Waylay vs Deadlock. Ta wszechstronna dominacja w KDA efficiency, kill production, survivability pokazuje, że Deadlock ma systematyczne mechaniczne przewagi w tych spotkaniach. Na podstawie analizy 41 meczów rankingowych, gracze Deadlock mogą podchodzić do pojedynków z Waylay z pewnością siebie, podczas gdy gracze Waylay muszą całkowicie unikać uczciwych walk i zamiast tego skupić się na wkładach opartych na utility, zbieraniu informacji i koordynacji zespołowej, aby pozostać wpływowymi.
Wydajność ataku i obrony Waylay vs Deadlock
Analiza strony atakującej
Deadlock demonstruje skromną przewagę atakową nad Waylay, konwertując 48.8% rund atakowych w porównaniu do 46.3%. Ta przewaga 2.5 punktów daje Deadlock nieco lepszą zdolność zdobywania punktów, ale luka pozostaje wystarczająco wąska dla wykwalifikowanych graczy Waylay.
Dane z 41 gier kompetycyjnych sugerują, że kit Deadlock zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do scenariuszy atakowych. Jednak drużyny Waylay nie powinny dramatycznie zmieniać swojego podejścia — zamiast tego skup się na dopracowaniu timingu wykonania i dokładniejszej koordynacji łańcuchów użyteczności. Małe usprawnienia w koordynacji drużyny mogą łatwo przezwyciężyć lukę 2.5%.
Przy podejmowaniu pojedynków entry, Deadlock ma niewielką przewagę statystyczną, ale nic, co powinno zmienić fundamentalne podejście. Gracze Waylay powinni nadal pewnie podejmować entry, gdy mają dobre informacje. Deadlock może grać nieco bardziej agresywnie na entry.
W sytuacjach post-plant, niewielka przewaga Deadlock prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do odmawiania rozbrajania. Waylay powinien kompensować przez bardziej rozważne pozycjonowanie post-plant. Luka 2.5 punktów może być zneutralizowana przez mądre podstawy post-plant.
Analiza strony broniącej
Deadlock wykazuje nieco lepsze zdolności defensywne niż Waylay, wygrywając 53.7% rund obrony w porównaniu do 51.2%. Ta przewaga 2.5 punktów procentowych sugeruje, że kit Deadlock zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do gry po stronie CT.
Przy podejmowaniu decyzji o przydziale punktów, Deadlock może pewniej podejmować role solo anchor. Ich przewaga defensywna 2.5% prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do opóźniania lub lepszego zbierania informacji. Waylay powinien rozważyć parowanie się z kolegą na swoim punkcie.
Deadlock demonstruje marginalnie lepszą zdolność retake. Waylay powinien skupić się na retake'ach z przewagą liczebną — nie podejmuj heroicznych retake'ów 1v1 przeciwko Deadlock, gdy możesz poczekać na kolegów.
W rundach eco i force buy, luka 2.5% staje się bardziej wyraźna. Waylay powinien być bardziej konserwatywny z agresją eco przeciwko Deadlock i priorytetyzować oszczędzanie na full buy, gdzie użyteczność drużyny może kompensować indywidualne wady.
Ogólna analiza stron
Deadlock utrzymuje wyraźne przewagi zarówno w ataku (48.8%) jak i obronie (53.7%), ustanawiając się jako lepszy wybór w pojedynku Waylay vs Deadlock niezależnie od strony mapy.
Przewaga Deadlock utrzymuje się na wszystkich typach map i składach drużyn. Drużyny Waylay powinny rozważyć składy mogące pokryć ich słabości — paruj Waylay z silnymi agentami fraggingowymi.
Dla wspinaczki rankingowej konkretnie, Deadlock jest obiektywnie lepszym pickiem w tym pojedynku. Jeśli jesteś równie komfortowy na obu agentach, ćwiczenie Deadlock zapewnia mierzalną przewagę rankingową. Gracze Waylay powinni skupić się na grze zespołowej i wartości użyteczności.
Werdykt jest jasny: Deadlock wygrywa ten pojedynek po obu stronach mapy. Połączona przewaga 5.1 punktów procentowych reprezentuje znaczącą statystyczną przewagę. Waylay nie jest niegrywalna, ale stoi przed trudną walką.
Dynamika Szturmowiec vs Sentinel
Dynamika Szturmowiec (Waylay) vs Sentinel (Deadlock) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Szturmowiec Waylay służą innym celom niż kit Sentinel Deadlock, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.
Zrozumienie jak umiejętności Szturmowiec wchodzą w interakcję z kontrą Sentinel jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Szturmowiec Waylay może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Sentinel Deadlock kontruje inne. Przewaga Deadlock sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.
Zbuduj idealny skład drużyny
Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.
- Pełny kreator składów 5v5
- Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
- Przewagi matchupów nad pickami wroga

Waylay ma korzystne starcia przeciwko 11 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 17 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Waylay jest przeciwko Harbor ze wskaźnikiem wygranych 71.4%. Najtrudniejsze starcie to Cypher ze wskaźnikiem wygranych 34.7%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.
Przeciwnik | Wsk. Wygranych | Mecze | KDA | Obrażenia/Rnd | HS % | Atak WR | Obr. WR |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 45.81% | 836 | 1.25 | 140.5 | 27.7% | 46.2% | 50.9% | |
| 48.42% | 603 | 1.23 | 138.0 | 28.5% | 48.4% | 51.7% | |
| 47.04% | 574 | 1.21 | 139.0 | 29.2% | 47.2% | 51.5% | |
| 51.35% | 407 | 1.27 | 140.8 | 28.2% | 48.9% | 51.6% | |
| 50.56% | 360 | 1.23 | 136.9 | 29.3% | 48.1% | 52.9% | |
| 45.37% | 335 | 1.23 | 140.4 | 28.8% | 46.4% | 51.3% | |
| 43.54% | 333 | 1.23 | 140.1 | 29.9% | 47.1% | 49.9% | |
| 51.98% | 227 | 1.24 | 136.3 | 27.9% | 48.8% | 51.0% | |
| 57.86% | 159 | 1.34 | 144.5 | 28.1% | 49.7% | 53.9% | |
| 49.64% | 137 | 1.29 | 144.0 | 27.5% | 46.4% | 53.1% | |
| 44.35% | 124 | 1.14 | 132.1 | 28.5% | 47.0% | 49.8% | |
| 49.58% | 119 | 1.22 | 136.4 | 27.7% | 46.4% | 53.3% | |
| 47.27% | 110 | 1.28 | 139.3 | 31.2% | 50.6% | 50.6% | |
| 34.65% | 101 | 1.27 | 146.1 | 29.1% | 44.2% | 49.1% | |
| 49.00% | 100 | 1.19 | 136.0 | 30.6% | 46.0% | 53.1% | |
| 46.84% | 79 | 1.27 | 142.5 | 30.1% | 46.9% | 50.7% | |
| 47.37% | 76 | 1.23 | 137.2 | 28.0% | 46.9% | 52.6% | |
| 55.38% | 65 | 1.25 | 138.5 | 27.5% | 50.6% | 50.9% | |
| 46.15% | 65 | 1.31 | 145.3 | 29.4% | 46.3% | 49.9% | |
| 64.91% | 57 | 1.37 | 144.0 | 27.3% | 50.8% | 56.6% | |
| 38.89% | 54 | 1.24 | 141.1 | 26.5% | 43.5% | 48.1% | |
| 54.55% | 44 | 1.24 | 140.2 | 30.7% | 48.0% | 52.4% | |
| 53.66% | 41 | 1.22 | 130.7 | 26.1% | 46.3% | 51.2% | |
| 70.00% | 20 | 1.41 | 145.1 | 30.4% | 53.3% | 59.6% | |
| 38.46% | 13 | 1.31 | 155.2 | 29.1% | 43.6% | 49.3% | |
| 40.00% | 10 | 1.23 | 138.5 | 29.2% | 48.6% | 49.5% | |
| 60.00% | 10 | 1.27 | 144.9 | 30.4% | 51.8% | 48.0% | |
| 71.43% | 7 | 1.35 | 143.9 | 32.3% | 57.4% | 54.2% |
Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.
Frequently Asked Questions
Jakie jest najlepsze starcie Waylay w Valorant?
Najlepsze starcie Waylay jest przeciwko Harbor, osiągając wskaźnik wygranych 71.4%. Waylay doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.
Jakie jest najtrudniejsze starcie Waylay?
Najtrudniejsze starcie Waylay jest przeciwko Cypher, z tylko 34.7% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Waylay powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.
Ile korzystnych starć ma Waylay?
Waylay ma 11 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 17 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.
Jak powinienem grać Waylay w trudnych starciach?
Grając Waylay w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Waylay, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.
Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Waylay?
Kluczowe statystyki do analizy w starciach Waylay obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.