Karma, League of Legends şampiyonu
Kazanma Oranı
49.4%
Seçim Oranı
2.6%
Yasaklanma Oranı
2.0%

Karma vs Lux

Karma Tier DBüyücüDestek
Yama
26.21
Maç
5.236
Koridor
Tüm Koridorlar
Tier
Tüm Seviyeler
Son Güncelleme
3 Kas 2026 UTC

Karma vs Lux, LoL patch 26.21\'da a decisive bir eşleşme. Lux, 312 oyuna dayalı olarak Karma\'a karşı 53.2% win rate (+6.4%) ile kazanıyor. Lux holds the advantage in both the early and late game. Aşağıda Karma vs Lux eşleşmesi için en iyi Karma buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.

Karma Eşleşme Analizi

Bir rakip seçmek ve Karma'in onlara karşı nasıl performans gösterdiğine dair detaylı bir analiz görmek için açılır menüyü kullanın. Kafa kafaya kazanma oranları, koridor istatistikleri, eşleşme için en iyi build ve runlar ve erken vs geç oyun analizi alacaksınız — tümü gerçek dereceli verilerine dayalı.

Rakiple karşılaştır
Karma
Karma
47.3%
VS
Lux
52.7%
Lux

Karma vs Lux: Kim Kazanır?

Hafif üstünlük: LuxOrta güven

Karma bu maçların 47.3% kadarını kazanıyor. Bu maç sayısıyla gerçek oran büyük olasılıkla 41.7% ile 53.0% arasında (95% aralığı).

Beklenen
50.0%
İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Destek)
Eşleşme etkisi
−2.7 puan
Gözlenen eksi beklenen
Örneklem
296 maç
Koridor: Destek
vs yama 26.20
−4.3 puan
Yamalar arası normal dalgalanma içinde

Koridor: Destek · Dereceli Tek/Çift ve Esnek · Kuzey Amerika sunucusu · Tüm dereceler · Yama 26.21 · 27 Eki – 3 Kas

Başka bir koridorda da karşılaştılar (Orta): 6 maç, Karma şampiyonunun kazanma oranı 33.3%.

Öne çıkanlar

  • Güncel veriler hafifçe şu tarafı destekliyor: Lux. Ancak örneklem güçlü bir sonuç için fazla sınırlı: şampiyon Karma, 296 maçın 47.3% kadarını kazanıyor (95% aralığı 41.7–53.0%).
  • İki şampiyonun genel kazanma oranları (Koridor: Destek) Karma şampiyonu için 50.0% öngörüyor; sonuç bu değerin hata payı içinde, yani bu eşleşme büyük ölçüde iki şampiyonun genel gücünü yansıtıyor.
  • Lux genellikle koridoru kazanıyor: 15. dakikada Karma şampiyonuna göre ortalama 292 altın önde (15. dakika kaydı olan 292 maç).
  • Karma oyuncuları Lux karşısında şu seçimi çok daha sık yapıyor: Habaset. Diğer maçlarında (Koridor: Destek) 29.9%, burada 40.2%.
Nasıl Hesaplıyoruz

Maçlar: gösterilen yamadan, Kuzey Amerika sunucusundaki Dereceli Tek/Çift ve Esnek maçlar. Remake maçlar (5 dakikadan kısa) hariç tutulur.

Bir maç yalnızca Karma ve Lux karşı takımlarda aynı pozisyonda oynadığında sayılır; bu nedenle roam, takım içi koridor değişimleri veya bir şampiyonun yalnızca aynı maçta bulunması asla bu eşleşme olarak sayılmaz.

95% aralığı bir Wilson skor aralığıdır. Güven, bu aralığın genişliğine göre belirlenir: ±3 puan içi çok yüksek, ±5 yüksek, ±8 orta, daha genişi düşük. 20 maçın altında eşleşme hiç sınıflandırılmaz.

Beklenen kazanma oranı, iki şampiyonun bu koridordaki kazanma oranlarını (aynı maçlar ve filtreler) log5 formülüyle birleştirir: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Eşleşme etkisi = gözlenen − beklenen.

"Neler değişiyor" bölümü, Karma şampiyonunun bu eşleşmedeki tercihlerini aynı şampiyonun aynı koridordaki diğer maçlarıyla karşılaştırır ve bir değişikliği yalnızca en az 3 puan olduğunda ve istatistiksel olarak anlamlı olduğunda listeler (iki oranlı z testi, |z| ≥ 2, 20+ maç).

Sonuçlar dereceye göre ayrılmaz: derece başına örneklem, güvenilir derece bazlı eşleşme rakamları için çok küçük.

Karma vs Lux Koridor İstatistikleri

KarmaLux

15. dakikada

Altın farkı
−292
Lux önde
95% aralığı: −386 ile −197 arası
XP farkı
−179
Lux önde
95% aralığı: −272 ile −86 arası
CS farkı
−3.7
Lux önde
95% aralığı: −4.8 ile −2.5 arası
1.00
15. dk öncesi öldürmeler
1.65
2.38
15. dk öncesi ölümler
2.50
0.04
15. dk öncesi solo öldürmeler
0.09
6.1%
İlk kan
3.4%

Tüm maç ortalamaları

1.4
CS / dk
2.1
387
Hasar / dk
676
9.602
Altın / oyun
10.672
207
İyileştirme / dk
69
455
Azaltılan Hasar / dk
342
0.9
CC / dk
1.6

Karma vs Lux Maç Süresine Göre Kazanma Oranı

Karma şampiyonunun Lux karşısında maç süresine göre kazanma oranı. Nokta kazanma oranını, çubuk 95% aralığını, kesik çizgi ise şampiyonun o süredeki olağan kazanma oranını gösterir. 25 maçtan az olan süreler boş bırakılır.

Yetersiz maç
20 dk altı
18 maç
Yetersiz maç
20–25 dk
22 maç
45.0%
25–30 dk
80 maç
52.3%
30–35 dk
88 maç
45.5%
35+ dk
88 maç
Karma vs Lux95% aralığıKarma olağan (Destek)

Hiçbir maç süresi öne çıkmıyor: Karma şampiyonunun Lux karşısında kısa ve uzun maçlardaki sonuçları birbirinin hata payı içinde.

Karma vs Lux Güç Zirveleri

Her evrede kimin önde olduğu, bu maçlardan ölçülmüştür. Fark hata payı içindeyse evre "Dengeli", karar vermek için çok az maç varsa "Yetersiz veri" olarak görünür.

  1. Koridor (15 dk)LuxKarma 15. dk altın: −292
  2. İlk eşyaKarmaKarma: 12.7 dk · Lux: 14.2 dk
  3. 20 dk altı maçlarYetersiz veri
  4. 20–30 dk maçlarDengeliKarma: 102 maçta kazanma oranı 45.1%
  5. 30+ dk maçlarDengeliKarma: 176 maçta kazanma oranı 48.9%

Karma vs Lux: Neler Değişiyor

Karma oyuncularının bu eşleşmede diğer maçlarına (Koridor: Destek) göre belirgin biçimde daha sık veya daha seyrek yaptığı tercihler.

  • Habaset
    HabasetEşya
    Genellikle
    29.9%
    vs Lux
    40.2%
    +10.3 puanBurada kazanma oranı 49.6%
  • Q > E > W
    Q > E > W yetenek sırasıYetenek önceliği
    Genellikle
    68.8%
    vs Lux
    76.4%
    +7.5 puanBurada kazanma oranı 47.8%
  • Yaşam Kaynağı
    Genellikle
    54.8%
    vs Lux
    47.6%
    −7.2 puanBurada kazanma oranı 46.8%
  • Can (savunma)
    Can (savunma)İstatistik parçası
    Genellikle
    74.8%
    vs Lux
    68.2%
    −6.5 puanBurada kazanma oranı 48.0%
  • E > Q > W
    E > Q > W yetenek sırasıYetenek önceliği
    Genellikle
    22.1%
    vs Lux
    15.9%
    −6.2 puanBurada kazanma oranı 51.1%
  • Uyarlanabilir Güç (saldırı)
    Uyarlanabilir Güç (saldırı)İstatistik parçası
    Genellikle
    21.8%
    vs Lux
    27.0%
    +5.2 puanBurada kazanma oranı 46.3%
  • Yetenek Hızı (saldırı)
    Yetenek Hızı (saldırı)İstatistik parçası
    Genellikle
    77.4%
    vs Lux
    72.3%
    −5.1 puanBurada kazanma oranı 47.2%
  • Sihirbaz Pabuçları
    Genellikle
    6.6%
    vs Lux
    11.1%
    +4.6 puanBurada kazanma oranı 48.5%

Karma vs Lux En İyi Build

Olağan Karma build (Destek)

69.2% kazanma oranı · 39 maç

Rakip: Lux

Eşleşmeye özel build verisi yetersiz: Lux'a karşı 150 Karma maçından yalnızca 11 tanesinde tam build vardı; bu, bir eşya sırası önermek için çok az. Bunun yerine Karma'ın standart buildini kullanın.

  • Karma genellikle ilk olarak Helia'nın Yankıları eşyasını tamamlıyor; süre: 12.7 dk (101 maçın medyanı).
  • Lux genellikle ilk olarak Luden'in Feryadı eşyasını tamamlıyor; süre: 14.2 dk (202 maçın medyanı).
  • Yetenek önceliği: Q > E > W — olağanla aynı.

Buildler ham kazanma oranına değil, kazanma oranı aralığının alt sınırına göre sıralanır; böylece birkaç galibiyette görülen bir build, kanıtlanmış bir buildin önüne asla geçemez.

Karma vs Lux En İyi Rünler

Olağan Karma rünleri (Destek)

Aery'yi ÇağırAery'yi Çağır
Büyücülük
Mana Akışı YüzüğüYücelikYaklaşan Fırtına
Hâkimiyet
Mükemmel AvcıKan Tadı
Uyarlanabilir Güç (saldırı)Uyarlanabilir Güç (esnek)Ölçeklenen Can (savunma)

76.5% kazanma oranı · 17 maç

Rakip: Lux

Aery'yi ÇağırAery'yi Çağır
Büyücülük
Mana Akışı YüzüğüYücelikYaklaşan Fırtına
Azim
Yaşam KaynağıCanlandır
Yetenek Hızı (saldırı)Uyarlanabilir Güç (esnek)Can (savunma)

43.7% kazanma oranı · 103 maç

MetaBot Desktop

Karma draftını Draft Laboratuvarı'nda planla

Draft Laboratuvarı iki takımı koridor koridor, eşleşme kazanma oranları, hasar profilleri ve oyun evresi eğilimiyle gösterir; güncel meta verisinden seçim ve yasak önerir.

  • Tam 5v5 draft tahtası
  • Koridor eşleşme kazanma oranları
  • Seçim ve yasak önerileri
MetaBot Desktop'ta Draft Laboratuvarı

Karma esleme verileri League of Legends 26.21 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Karma'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Karma buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.

Diğer Eşleşmeler: Karma

Her eşleşme için kazanma oranı ve maç sayısı. Listeler 95% aralığının sınırına göre sıralanır, böylece küçük örneklemler zirveye çıkamaz; yalnızca en az 50 maçlık eşleşmeler.

🔍

Doğruluğu korumamıza yardım edin! Yanlış istatistikler, eksik veriler veya herhangi bir sorun fark ederseniz, geri bildiriminiz tüm topluluk için veri kalitemizi doğrudan iyileştirir.

Sorun Bildir

Karma vs Lux SSS - Yama 26.21

Karma vs Lux: Kim kazanır?

Güncel veriler hafifçe şu tarafı destekliyor: Lux. Ancak örneklem güçlü bir sonuç için fazla sınırlı: şampiyon Karma, 296 maçın 47.3% kadarını kazanıyor (95% aralığı 41.7–53.0%).

Karma şampiyonunun Lux karşısındaki kazanma oranı nedir?

Şampiyon Karma, 26.21 yamasında Lux karşısındaki 296 maçın (Koridor: Destek) 47.3% kadarını kazanıyor (95% aralığı 41.7–53.0%). İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Destek) beklenen oran 50.0%.

Karma, Lux şampiyonuna karşı counter mı?

Net olarak söylenemez. Şampiyon Karma, Lux karşısındaki 296 maçın 47.3% kadarını kazanıyor ve 95% aralığı (41.7–53.0%) 50% değerini içeriyor; yani güncel verilere göre hiçbir şampiyon diğerine güvenilir biçimde counter değil.

Koridoru kim kazanır: Karma mi, Lux mi?

Lux genellikle koridoru kazanıyor: 15. dakikada Karma şampiyonuna göre ortalama 292 altın önde (15. dakika kaydı olan 292 maç).

Karma, Lux şampiyonundan daha iyi ölçeklenir mi?

Ölçülebilir biçimde hayır: Karma şampiyonunun Lux karşısındaki kazanma oranları, 25 dakika veya daha kısa maçlarda ve daha uzun maçlarda birbirinin hata payı içinde.

Lux, Karma karşısında ne zaman en güçlü?

Şampiyon Lux şu evrelerde ölçülebilir biçimde önde: Koridor (15 dk).

Karma, Lux karşısında hangi buildi yapmalı?

Eşleşmeye özel bir çekirdek için yeterli maç yok; bu yüzden Karma şampiyonunun olağan çekirdeğini kullanın (Koridor: Destek): Helia'nın Yankıları, Mikael'in Lütfu, Habaset. Lux karşısındaki en büyük değişiklik: Habaset (genellikle 29.9%, burada 40.2%).

Karma, Lux karşısında hangi rünleri kullanmalı?

Aery'yi Çağır (Büyücülük + Azim) — Lux karşısında 103 maçta 43.7%. Lux karşısındaki en büyük değişiklik: Yaşam Kaynağı (genellikle 54.8%, burada 47.6%).