
- Kazanma Oranı
- 51.1%
- Seçim Oranı
- 2.1%
- Yasaklanma Oranı
- 0.3%
Rakan vs Swain
- Yama
- 26.21
- Maç
- 4.172
- Koridor
- Tüm Koridorlar
- Tier
- Tüm Seviyeler
- Son Güncelleme
- 3 Kas 2026 UTC
- Yazar
- Dakota Chinnick
- Metodoloji
- Veri Metodolojisi
Rakan vs Swain, LoL patch 26.21\'da a decisive bir eşleşme. Swain, 98 oyuna dayalı olarak Rakan\'a karşı 55.1% win rate (+10.2%) ile kazanıyor. Swain holds the advantage in both the early and late game. Aşağıda Rakan vs Swain eşleşmesi için en iyi Rakan buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.
Rakan Eşleşme Analizi
Bir rakip seçmek ve Rakan'in onlara karşı nasıl performans gösterdiğine dair detaylı bir analiz görmek için açılır menüyü kullanın. Kafa kafaya kazanma oranları, koridor istatistikleri, eşleşme için en iyi build ve runlar ve erken vs geç oyun analizi alacaksınız — tümü gerçek dereceli verilerine dayalı.


Rakan vs Swain: Kim Kazanır?
Rakan bu maçların 45.2% kadarını kazanıyor. Bu maç sayısıyla gerçek oran büyük olasılıkla 35.4% ile 55.3% arasında (95% aralığı).
- Beklenen
- 51.7% İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Destek)
- Eşleşme etkisi
- −6.5 puan Gözlenen eksi beklenen
- Örneklem
- 93 maç Koridor: Destek
- vs yama 26.20
- −3.7 puan Yamalar arası normal dalgalanma içinde
Koridor: Destek · Dereceli Tek/Çift ve Esnek · Kuzey Amerika sunucusu · Tüm dereceler · Yama 26.21 · 27 Eki – 2 Kas
Öne çıkanlar
- Güncel veriler hafifçe şu tarafı destekliyor: Swain. Ancak örneklem güçlü bir sonuç için fazla sınırlı: şampiyon Rakan, 93 maçın 45.2% kadarını kazanıyor (95% aralığı 35.4–55.3%).
- İki şampiyonun genel kazanma oranları (Koridor: Destek) Rakan şampiyonu için 51.7% öngörüyor; sonuç bu değerin hata payı içinde, yani bu eşleşme büyük ölçüde iki şampiyonun genel gücünü yansıtıyor.
- Swain genellikle koridoru kazanıyor: 15. dakikada Rakan şampiyonuna göre ortalama 675 altın önde (15. dakika kaydı olan 93 maç).
- Rakan oyuncuları Swain karşısında şu seçimi çok daha sık yapıyor: Sıçra + Tutuştur. Diğer maçlarında (Koridor: Destek) 49.5%, burada 67.7%.
Nasıl Hesaplıyoruz
Maçlar: gösterilen yamadan, Kuzey Amerika sunucusundaki Dereceli Tek/Çift ve Esnek maçlar. Remake maçlar (5 dakikadan kısa) hariç tutulur.
Bir maç yalnızca Rakan ve Swain karşı takımlarda aynı pozisyonda oynadığında sayılır; bu nedenle roam, takım içi koridor değişimleri veya bir şampiyonun yalnızca aynı maçta bulunması asla bu eşleşme olarak sayılmaz.
95% aralığı bir Wilson skor aralığıdır. Güven, bu aralığın genişliğine göre belirlenir: ±3 puan içi çok yüksek, ±5 yüksek, ±8 orta, daha genişi düşük. 20 maçın altında eşleşme hiç sınıflandırılmaz.
Beklenen kazanma oranı, iki şampiyonun bu koridordaki kazanma oranlarını (aynı maçlar ve filtreler) log5 formülüyle birleştirir: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Eşleşme etkisi = gözlenen − beklenen.
"Neler değişiyor" bölümü, Rakan şampiyonunun bu eşleşmedeki tercihlerini aynı şampiyonun aynı koridordaki diğer maçlarıyla karşılaştırır ve bir değişikliği yalnızca en az 3 puan olduğunda ve istatistiksel olarak anlamlı olduğunda listeler (iki oranlı z testi, |z| ≥ 2, 20+ maç).
Sonuçlar dereceye göre ayrılmaz: derece başına örneklem, güvenilir derece bazlı eşleşme rakamları için çok küçük.
Rakan vs Swain Koridor İstatistikleri
15. dakikada
Tüm maç ortalamaları
Rakan vs Swain Maç Süresine Göre Kazanma Oranı
Rakan şampiyonunun Swain karşısında maç süresine göre kazanma oranı. Nokta kazanma oranını, çubuk 95% aralığını, kesik çizgi ise şampiyonun o süredeki olağan kazanma oranını gösterir. 25 maçtan az olan süreler boş bırakılır.
Hiçbir maç süresi öne çıkmıyor: Rakan şampiyonunun Swain karşısında kısa ve uzun maçlardaki sonuçları birbirinin hata payı içinde.
Rakan vs Swain Güç Zirveleri
Her evrede kimin önde olduğu, bu maçlardan ölçülmüştür. Fark hata payı içindeyse evre "Dengeli", karar vermek için çok az maç varsa "Yetersiz veri" olarak görünür.
- Koridor (15 dk)SwainRakan 15. dk altın: −675
- İlk eşyaSwainRakan: 13.4 dk · Swain: 12.8 dk
- 20 dk altı maçlarYetersiz veri
- 20–30 dk maçlarYetersiz veri
- 30+ dk maçlarDengeliRakan: 54 maçta kazanma oranı 44.4%
Rakan vs Swain: Neler Değişiyor
Rakan oyuncularının bu eşleşmede diğer maçlarına (Koridor: Destek) göre belirgin biçimde daha sık veya daha seyrek yaptığı tercihler.

Sıçra + TutuşturSihirdar büyüleriGenellikle49.5%vs Swain67.7%+18.2 puanBurada kazanma oranı 47.6%
Bitkinlik + SıçraSihirdar büyüleriGenellikle24.3%vs Swain14.0%−10.3 puan
MuhafızAna rünGenellikle76.2%vs Swain66.7%−9.6 puanBurada kazanma oranı 46.8%
Kozmik SezgiRünGenellikle19.9%vs Swain29.0%+9.1 puanBurada kazanma oranı 40.7%
Buzul TakviyesiAna rünGenellikle8.2%vs Swain17.2%+9.0 puan
Özel İndirimRünGenellikle8.7%vs Swain17.2%+8.5 puan
Kontrol Totemi + Görünmez TotemBaşlangıç eşyalarıGenellikle3.3%vs Swain8.8%+5.5 puan- Q > W > EQ > W > E yetenek sırasıYetenek önceliğiGenellikle4.2%vs Swain9.7%+5.5 puan
Rakan vs Swain En İyi Build
Olağan Rakan build (Destek)
90.0% kazanma oranı · 10 maç
Rakip: Swain
Eşleşmeye özel build verisi yetersiz: Swain'a karşı 42 Rakan maçından yalnızca 6 tanesinde tam build vardı; bu, bir eşya sırası önermek için çok az. Bunun yerine Rakan'ın standart buildini kullanın.
- Rakan genellikle ilk olarak Zeke'nin Ahengi eşyasını tamamlıyor; süre: 13.4 dk (37 maçın medyanı).
- Swain genellikle ilk olarak Rylai'nin Kristal Asası eşyasını tamamlıyor; süre: 12.8 dk (53 maçın medyanı).
- Yetenek önceliği: W > E > Q — olağanla aynı.
Buildler ham kazanma oranına değil, kazanma oranı aralığının alt sınırına göre sıralanır; böylece birkaç galibiyette görülen bir build, kanıtlanmış bir buildin önüne asla geçemez.
Rakan vs Swain En İyi Rünler
Rakan draftını Draft Laboratuvarı'nda planla
Draft Laboratuvarı iki takımı koridor koridor, eşleşme kazanma oranları, hasar profilleri ve oyun evresi eğilimiyle gösterir; güncel meta verisinden seçim ve yasak önerir.
- Tam 5v5 draft tahtası
- Koridor eşleşme kazanma oranları
- Seçim ve yasak önerileri

Rakan esleme verileri League of Legends 26.21 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Rakan'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Rakan buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.
Diğer Eşleşmeler: Rakan
Rakan için en zor
Rakan için en kolay
Her eşleşme için kazanma oranı ve maç sayısı. Listeler 95% aralığının sınırına göre sıralanır, böylece küçük örneklemler zirveye çıkamaz; yalnızca en az 50 maçlık eşleşmeler.
Doğruluğu korumamıza yardım edin! Yanlış istatistikler, eksik veriler veya herhangi bir sorun fark ederseniz, geri bildiriminiz tüm topluluk için veri kalitemizi doğrudan iyileştirir.
Rakan vs Swain SSS - Yama 26.21
Rakan vs Swain: Kim kazanır?
Güncel veriler hafifçe şu tarafı destekliyor: Swain. Ancak örneklem güçlü bir sonuç için fazla sınırlı: şampiyon Rakan, 93 maçın 45.2% kadarını kazanıyor (95% aralığı 35.4–55.3%).
Rakan şampiyonunun Swain karşısındaki kazanma oranı nedir?
Şampiyon Rakan, 26.21 yamasında Swain karşısındaki 93 maçın (Koridor: Destek) 45.2% kadarını kazanıyor (95% aralığı 35.4–55.3%). İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Destek) beklenen oran 51.7%.
Rakan, Swain şampiyonuna karşı counter mı?
Net olarak söylenemez. Şampiyon Rakan, Swain karşısındaki 93 maçın 45.2% kadarını kazanıyor ve 95% aralığı (35.4–55.3%) 50% değerini içeriyor; yani güncel verilere göre hiçbir şampiyon diğerine güvenilir biçimde counter değil.
Koridoru kim kazanır: Rakan mi, Swain mi?
Swain genellikle koridoru kazanıyor: 15. dakikada Rakan şampiyonuna göre ortalama 675 altın önde (15. dakika kaydı olan 93 maç).
Rakan, Swain şampiyonundan daha iyi ölçeklenir mi?
Henüz her süre için karar verecek kadar maç yok.
Swain, Rakan karşısında ne zaman en güçlü?
Şampiyon Swain şu evrelerde ölçülebilir biçimde önde: Koridor (15 dk), İlk eşya.
Rakan, Swain karşısında hangi buildi yapmalı?
Eşleşmeye özel bir çekirdek için yeterli maç yok; bu yüzden Rakan şampiyonunun olağan çekirdeğini kullanın (Koridor: Destek): Çivili Zırh, Zeke'nin Ahengi, Shurelya'nın Savaş Şarkısı. Swain karşısındaki en büyük değişiklik: Kontrol Totemi + Görünmez Totem (genellikle 3.3%, burada 8.8%).
Rakan, Swain karşısında hangi rünleri kullanmalı?
Rakan şampiyonunun olağan Muhafız sayfasını kullanın (Azim + Hâkimiyet); eşleşmeye özel bir sayfa için çok az maç var. Swain karşısındaki en büyük değişiklik: Sıçra + Tutuştur (genellikle 49.5%, burada 67.7%).