Sion, League of Legends şampiyonu
Kazanma Oranı
50.6%
Seçim Oranı
1.6%
Yasaklanma Oranı
0.8%

Sion Üst Rünler: Ana Rün ve Parçalar

Sion Tier BTankDövüşçü
Yama
26.21
Maç
3.283
Koridor
Üst
Tier
Tüm Seviyeler
Son Güncelleme
3 Kas 2026 UTC

LoL Patch 26.21 için en iyi Üst Sion rünleri - İlham ikincil ile Azim ağacından Hortlağın Pençesi (50.5% WR, 30.5% pick rate). Sion\'in optimal birincil rünleri Hortlağın Pençesi, Tahrip, Kondisyon, Aşırı Büyüme. İkincil ağaç: Hızını Al, Özel İndirim.

Sion, Azim ağacından Hortlağın Pençesi temel rünüyle en iyi performansı gösteriyor. Sion'ın en iyi birincil rünleri: Hortlağın Pençesi, Tahrip, Kondisyon, Aşırı Büyüme. Sion'ın ikincil rün ağacı İlham, seçilen rünler: Hızını Al, Özel İndirim. Bu rün sayfası 1.001 Sion maçında %50.55 kazanma oranına (-0.0% fark) ve %30.5 seçilme oranına ulaşıyor.
50.5%Kazanma Oranı
-0.0%KO Farkı
30.5%Seçim Oranı
Hortlağın PençesiHortlağın Pençesi

Çatışmada olduğun her 4 saniyede bir, şampiyonlara yönelik sonraki normal saldırın:

  • Azami canının %3.5 kadarına eşdeğer miktarda ilave büyü hasarı verir.
  • Seni azami canının %1.3 kadarı iyileştirir.
  • Canını kalıcı olarak 5 arttırır.
    Menzilli Şampiyonlar: Hasar, iyileştirme ve kazanılan kalıcı can %40 etkilidir.

  • TahripTahrip

    Kulelere yönelik üçüncü saldırın [yakın dövüşçüler için 85 (+%28 Azami Can) || menzilliler için 50 (+%20 Azami Can)] ilave fiziksel hasar verir.

    Bekleme Süresi: 30 sn.

    KondisyonKondisyon

    12 dakikanın ardından +8 Zırh ile +8 Büyü Direnci kazanırsın ve zırh ve büyü direncin %3 artar.

    Aşırı BüyümeAşırı Büyüme

    Yakınında katledilen canavar veya rakip minyonlardan yaşam enerjisi soğurarak bunların her 8 tanesi için kalıcı olarak 3 Azami Can kazanırsın.

    Soğurduğun canavar veya rakip minyon sayısı 120 olduğunda fazladan %3.5 Azami Can kazanırsın.

    Hızını AlHızını Al

    Yakınındaki hareket kısıtlamasına uğramış rakip şampiyonlara doğru ilerlerken %7.5 Hareket Hızı kazanırsın. Bu ilave, senin hareket kısıtlaması uyguladığın herhangi bir rakip şampiyona karşı artarak %15 olur.

    Takım Arkadaşlarının Kitle Kontrolleri İçin Etkinleşme Menzili: 1000

    Özel İndirimÖzel İndirim

    Efsanevi eşya alırken harcadığın altının %7.5 kadarını iade alırsın.

    Bu alternatif Sion rün buildi Azim ağacından Hortlağın Pençesi temel rününü kullanıyor. Birincil rünler: Hortlağın Pençesi, Tahrip, Kondisyon, Aşırı Büyüme. Sion'ın ikincil rün ağacı İsabet, seçilen rünler: Efsane: Hız, Zafer. Bu sayfa 845 maçta %50.53 kazanma oranına (-0.0% fark) ve %25.7 seçilme oranına ulaşıyor.
    50.5%Kazanma Oranı
    -0.0%KO Farkı
    25.7%Seçim Oranı
    Hortlağın PençesiHortlağın Pençesi

    Çatışmada olduğun her 4 saniyede bir, şampiyonlara yönelik sonraki normal saldırın:

  • Azami canının %3.5 kadarına eşdeğer miktarda ilave büyü hasarı verir.
  • Seni azami canının %1.3 kadarı iyileştirir.
  • Canını kalıcı olarak 5 arttırır.
    Menzilli Şampiyonlar: Hasar, iyileştirme ve kazanılan kalıcı can %40 etkilidir.

  • TahripTahrip

    Kulelere yönelik üçüncü saldırın [yakın dövüşçüler için 85 (+%28 Azami Can) || menzilliler için 50 (+%20 Azami Can)] ilave fiziksel hasar verir.

    Bekleme Süresi: 30 sn.

    KondisyonKondisyon

    12 dakikanın ardından +8 Zırh ile +8 Büyü Direnci kazanırsın ve zırh ve büyü direncin %3 artar.

    Aşırı BüyümeAşırı Büyüme

    Yakınında katledilen canavar veya rakip minyonlardan yaşam enerjisi soğurarak bunların her 8 tanesi için kalıcı olarak 3 Azami Can kazanırsın.

    Soğurduğun canavar veya rakip minyon sayısı 120 olduğunda fazladan %3.5 Azami Can kazanırsın.

    Efsane: HızEfsane: Hız

    Efsane yükü başına 1,5 Temel Yetenek Hızı kazanırsın (en fazla 10 yük).

    Her şampiyon alt etme, destansı veya büyük canavar kesme ve minyon biçme Efsane yükü biriktirmede ilerleme sağlar.

    ZaferZafer

    Alt etmeler eksik canının %5, azami canının %2.5 kadarını yeniler ve fazladan 20 Altın kazandırır.



    ''En büyük zafer en tehlikeli oyundan gelir.''
    -Noxus Hesapçısı

    Bu şampiyonlar Sion'in önerilen rün buildleriyle en az 4 rün paylaşır. benzer anahtar ve ikincil rünler kullanır, bu da Sion'in oyun tarzından hoşlanıyorsanız veya tanıdık rün ayarlarına sahip şampiyonlar öğrenmek istiyorsanız iyi alternatifler yapar.Ornn, Cho'Gath, Poppy, Dr. Mundo, Garen

    Sion Üst Tüm Ana Rünler ve İkincil Ağaçlar (Yama 26.21)

    3.156 maç

    Sion Üst maçların %85'inde Hortlağın Pençesi kullanıyor, kazanma oranı %50,5. Olağan ikincil ağaç İlham (%51). Standart istatistik parçaları: Saldırı Hızı (saldırı), Uyarlanabilir Güç (esnek), Ölçeklenen Can (savunma).

    Ana rünler

    RünOyuncularKazanma OranıMaç
    Hortlağın PençesiHortlağın PençesiEn çok oynanan85,1%50.5%2.687
    Yıldırım Yağmacısı'nın CinnetiYıldırım Yağmacısı'nın Cinneti12,3%48.8%387

    İkincil ağaçlar

    RünOyuncularKazanma OranıMaç
    İlhamİlhamEn çok oynanan51,3%50.5%1.620
    İsabetİsabet31,9%50.8%1.007
    AzimAzim10,7%48.2%338
    BüyücülükBüyücülük4,1%43.1%130
    HâkimiyetHâkimiyet1,9%59.0%61

    Seçilme oranı, bu koridordaki Sion maçlarında rünün kullanılma payıdır; 40 maçın altındaki seçenekler gösterilmez. Az seçilen bir rünün kazanma oranının yüksek olması genelde eşleşmeye özel bir tercihtir, genel bir yükseltme değil.

    Ağaca Göre Sion Küçük Rünleri

    Sion oyuncularının aldığı her küçük rün, rün ağacına göre gruplanmış; seçilme ve kazanma oranlarıyla.

    Azim

    RünOyuncularKazanma OranıMaç
    TahripTahripEn çok oynanan87,5%50.0%2.762
    KondisyonKondisyon83,8%49.8%2.645
    Aşırı BüyümeAşırı Büyüme81,8%50.5%2.581
    Kalkan DarbesiKalkan Darbesi8,0%53.4%253
    İkinci Şansİkinci Şans7,3%55.8%231
    Kemik ZırhKemik Zırh4,8%49.3%150

    İlham

    RünOyuncularKazanma OranıMaç
    Hızını AlHızını AlEn çok oynanan48,4%50.2%1.526
    Özel İndirimÖzel İndirim45,8%50.5%1.444
    Peksimet TeslimatıPeksimet Teslimatı4,8%50.3%151
    Sihirli PabuçlarSihirli Pabuçlar2,2%58.0%69
    Kozmik SezgiKozmik Sezgi1,5%54.3%46

    İsabet

    RünOyuncularKazanma OranıMaç
    ZaferZaferEn çok oynanan29,7%50.7%937
    Efsane: HızEfsane: Hız29,5%49.6%931
    Pratik ZekâPratik Zekâ1,4%51.2%43
    Son DirenişSon Direniş1,3%63.4%41

    Büyücülük

    RünOyuncularKazanma OranıMaç
    Mana Akışı YüzüğüMana Akışı YüzüğüEn çok oynanan14,7%48.0%465
    Yaklaşan FırtınaYaklaşan Fırtına13,3%46.8%419
    Mutlak OdakMutlak Odak10,6%48.8%334
    SüratSürat2,8%50.6%89
    KızartKızart2,2%44.1%68
    YücelikYücelik1,9%42.4%59

    Hâkimiyet

    RünOyuncularKazanma OranıMaç
    Mükemmel AvcıMükemmel AvcıEn çok oynanan2,2%61.4%70
    Belden AşağıBelden Aşağı1,8%56.1%57

    Sion İstatistik Parçaları

    Sion oyuncularının üç parça sırasının her birinde hangi parçaları seçtiği ve her birinin kazanma oranı.

    RünOyuncularKazanma OranıMaç
    Uyarlanabilir Güç (esnek)Uyarlanabilir Güç (esnek)En çok oynanan90,8%49.3%2.866
    Ölçeklenen Can (savunma)Ölçeklenen Can (savunma)89,8%50.1%2.835
    Saldırı Hızı (saldırı)Saldırı Hızı (saldırı)89,7%50.2%2.830
    Uyarlanabilir Güç (saldırı)Uyarlanabilir Güç (saldırı)6,8%48.1%216
    Direnç ve Yavaşlatma Direnci (savunma)Direnç ve Yavaşlatma Direnci (savunma)5,9%55.7%185
    Ölçeklenen Can (esnek)Ölçeklenen Can (esnek)5,4%59.6%171
    Can (savunma)Can (savunma)4,3%45.6%136
    Hareket Hızı (esnek)Hareket Hızı (esnek)3,8%59.7%119
    Yetenek Hızı (saldırı)Yetenek Hızı (saldırı)3,5%55.5%110
    MetaBot Desktop

    Kazandıran Avantajı Yakalayın

    Gerçek zamanlı arayüzler, otomatik maç takibi ve özel araçlar — tırmanmak için ihtiyacınız olan her şey, PC'nizde ücretsiz.

    • Oyun içi arayüzler
    • Otomatik maç takibi
    • Masaüstüne Özel Araçlar
    🔍

    Doğruluğu korumamıza yardım edin! Yanlış istatistikler, eksik veriler veya herhangi bir sorun fark ederseniz, geri bildiriminiz tüm topluluk için veri kalitemizi doğrudan iyileştirir.

    Sorun Bildir

    Sion Rün SSS - Yama 26.21

    Sion Üst için en iyi ana rün hangisi?

    Hortlağın Pençesi: Sion Üst bu rünü dereceli maçların %85'inde alıyor ve 2.687 maçın %50,5'ini kazanıyor. Alternatifler: Yıldırım Yağmacısı'nın Cinneti (12%, 48,8%).

    Sion hangi istatistik parçalarını almalı?

    Sion oyuncularının çoğu Saldırı Hızı (saldırı), Uyarlanabilir Güç (esnek), Ölçeklenen Can (savunma) alıyor — her sıradan bir tane.

    Yama 26.21\'de en iyi Sion runlari nelerdir?

    Yama 26.21\'de en iyi Sion runlari Hortlağın Pençesi, Tahrip, Kondisyon, and Aşırı Büyüme ile Azim agacini ve Hızını Al and Özel İndirim ile İlham agacini kullanir. Bu run kurulumu 30.5% secilme orani ile 50.5% kazanma orani elde eder.

    Sion'in en iyi rune sayfasinin kazanma orani nedir?

    En iyi Sion rune sayfasi patch 26.21'da 50.5% kazanma oranina sahiptir, bu Sion'in ortalama kazanma oranina kiyasla -0.0%'dir. Bu rune kurulumu Sion oyunculari arasinda 30.5% secilme oranina sahiptir.

    Sion\'de hangi anahtar tasi kullanmaliyim?

    Azim agacindan Hortlağın Pençesi, yama 26.21\'de Sion icin en iyi anahtar tasi runudur. Bu anahtar tasi, Sion\'in kiti ile iyi sinerji yapar ve 50.5% kazanma orani saglar.

    Sion'in birincil rune agaci nedir?

    Sion'in birincil rune agaci Azim'dir. Sion icin optimal Azim runelari Hortlağın Pençesi, Tahrip, Kondisyon, and Aşırı Büyüme'dir ve Hortlağın Pençesi keystone secimidir.

    Sion'in ikincil rune agaci nedir?

    Sion'in en iyi ikincil rune agaci İlham'dir. Onerilen İlham runelari Hızını Al and Özel İndirim'dir ve Sion'in Azim birincil agacini tamamlar.

    Sion icin alternatif rune kurulumlari nelerdir?

    Alternatif bir Sion rune kurulumu Azim agacindan Hortlağın Pençesi kullanir. Bu alternatif build belirli matchuplarda veya oyun tarzilarinda tercih edilebilir. Kazanma orani ve secilme orani dahil tam detaylar icin yukaridaki alternatif rune sayfasina bakin.

    Sion'in runelari ne kadar populer?

    Sion'in en iyi rune sayfasi patch 26.21'da 30.5% secilme oranina sahiptir. Bu, Sion oyuncularinin 30.5%'inin Azim ve İlham agaclaryla Hortlağın Pençesi kurulumunu kullandigini gosterir.