Starcie Jett vs Sage w Valorant
Winrate
46.7%
Mecze
135
KDA
1.24

Jett vs Sage Matchupy

Szturmowiec
Patch
13.06
Mecze
873 870
Region
Wszystkie regiony
Ranga
Wszystkie rangi
Platforma
Wszystkie platformy
Tryb
Competitive
Ostatnia aktualizacja
13 paź 2026 UTC

Jett vs Sage to matchup umiejętności z prawie równymi współczynnikami wygranych (46.7% vs 52.6%). Na podstawie 135 meczy zobacz, który agent wygrywa w KDA, zadanych obrażeniach, rundach ataku i rundach obrony, aby znaleźć swoją przewagę.

Analiza matchupu Jett

Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Jett pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.

Porównaj z przeciwnikiem
Jett - 46.7% procent wygranych w tym matchupie
Jett
46.7% WS
VS
Matchup Sage vs Jett - 52.6% procent wygranych
Sage
52.6% WS

Kto wygrywa matchup Jett vs Sage?

Sage wygrywa matchup Jett vs Sage
Zwycięzca
Sage
Mecze: 135
46.7%
Wskaźnik Wygranych
52.6%
1.24
Średnie KDA
1.46
16.6
Średnie Zabójstwa
14.6
15.9
Średnie Śmierci
14.7
148.9
DMG/Rundę
134.0
29.2%
HS %
28.0%
229
Wynik Walki
203
49.4%
WW Atak
51.2%
48.8%
WW Obrona
50.6%

Analiza Wydajności Jett vs Sage

Analiza matchupu Jett vs Sage - zwycięzca ogólnych wyników

Analiza 135 meczów pokazuje, że Sage ma wyraźną przewagę nad Jett w tym bezpośrednim starciu, wygrywając 3 z 4 krytycznych metryk wydajności. Podczas gdy Jett pokazuje siłę w jednej kategorii, ogólna przewaga statystyczna Sage w fragach, obrażeniach i wskaźnikach wygranych po stronach daje mu przewagę w większości starć.

Siła Fraggowania
1.24Jett
1.46Sage
Sage utrzymuje zauważalną przewagę we fragach z KDA 1.46 w porównaniu do 1.24 Jett. Ta różnica w stosunku kill-death-assist sugeruje, że gracze Sage są bardziej niezawodni w sytuacjach clutch i konsekwentniej przyczyniają się do wygranych rund.
Zadawane Obrażenia
148.9Jett
134.0Sage
Jett zadaje 148.9 średnich obrażeń na rundę, przewyższając 134.0 ADR Sage. Ta stała przewaga w obrażeniach pomaga Jett zdobywać więcej punktów za asysty i wykańczać osłabionych przeciwników.
Strona Ataku
49.4%Jett
51.2%Sage
Wydajność po stronie ataku jest zrównoważona między tymi agentami, z Jett na 49.4% i Sage na 51.2% wskaźnika wygranych. Sukces w ataku będzie bardziej zależał od strategii drużyny i kontroli mapy niż od indywidualnego wyboru agenta.
Strona Obrony
48.8%Jett
50.6%Sage
Obaj agenci radzą sobie podobnie w obronie, z Jett notującym 48.8% wskaźnik wygranych i Sage na 50.6%. Sukces defensywny w tym starciu zależy od ustawienia celownika, timingu umiejętności i komunikacji drużyny, a nie od przewag specyficznych dla agenta.

Podsumowanie starcia Jett vs Sage

Starcie Jett vs Sage w Valorant jest umiarkowanie korzystne starcie. Na podstawie 135 przeanalizowanych meczów rankingowych, Sage wygrywa 52.6% czasu w porównaniu do 46.7% Jett, różnica 5.9 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy umiejętność fraggowania, gdzie Sage konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Szturmowiec vs Sentinel, Sage ma znaczące przewagi w tym starciu agentów. Gracze Jett powinni unikać izolowanych pojedynków gdy to możliwe i polegać na utility zespołowym oraz tradowaniu, aby pokonać statystyczną wadę.

Analiza fraggingu Jett vs Sage

Jett wygrywa statystyki fraggowania przeciwko Sage w Valorant

Jett nieznacznie wyprzedza Sage w konkurencyjnym porównaniu fraggowania, wygrywając 3 z 5 metryk ze znaczącymi zaletami w kill production, damage output, headshot accuracy. Z marginesem zaledwie 3-2 opartym na 135 przeanalizowanych meczach, to starcie Jett vs Sage pozostaje kwestionowalne dla obu stron. Sage nie powinien czuć się przytłoczony — luka statystyczna jest wystarczająco wąska, że indywidualne umiejętności, wybory pozycjonowania i podejmowanie decyzji w grze mogą łatwo przechylić konkretne spotkania na korzyść Sage.

Średnie KDA
1.24Jett
1.46Sage
Sage ma niewielką przewagę KDA w tym starciu, notując 1.46 w porównaniu do 1.24 Jett. Podczas gdy ta różnica 0.22 punktów wskazuje, że Sage ma tendencję do wygrywania starć, luka pozostaje wystarczająco mała, aby wprawni gracze Jett mogli ją pokonać poprzez lepsze pozycjonowanie, timing utility lub po prostu wygrywanie kluczowych pojedynków aimowych. Dane sugerują, że zestaw Sage może oferować nieco lepsze narzędzia do zabezpieczania zabójstw przy pozostaniu przy życiu, ale gracze Jett nie powinni czuć się w niekorzystnej sytuacji podczas walk w tym starciu.
Średnie Zabójstwa
16.6Jett
14.6Sage
Jett znacząco przewyższa Sage we fragach w tym starciu, osiągając średnio 16.6 zabójstw w porównaniu do 14.6 — różnica prawie 2.0 eliminacji na mecz. Kiedy Jett staje naprzeciw Sage, dane wyraźnie pokazują, że Jett znajduje więcej okazji do fraggowania i zamienia je na zabójstwa. Gracze Sage powinni uznać tę statystyczną rzeczywistość i dostosować swoje podejście: graj bardziej wspierająco, skup się na wspieraniu kolegów z drużyny i unikaj ego-wyzywania Jett w sytuacjach, gdzie twój zespół nie potrzebuje, żebyś podejmował ten pojedynek.
Średnie Śmierci
15.9Jett
14.7Sage
Sage wykazuje znacznie lepszą przeżywalność przeciwko Jett, notując 14.7 śmierci na grę versus 15.9. Umieranie prawie 1.2 razy mniej na mecz daje Sage znacznie większy potencjał wpływu — więcej okazji do multi-killi, więcej obecności w rundach clutchowych i większą stabilność ekonomiczną z pozostawania przy życiu. Gracze Jett stoją w obliczu deficytu przeżywalności, który kumuluje się przez cały mecz, czyniąc zdyscyplinowane pozycjonowanie i mądre wycofania kluczowymi.
DMG/Rundę
148.9Jett
134.0Sage
Jett znacząco przewyższa Sage w obrażeniach w bezpośrednich starciach, notując 148.9 ADR versus 134.0. Ta przewaga 14.9 obrażeń na rundę oznacza, że Jett konsekwentnie wygrywa wymianę obrażeń w strzelaninach, albo zabezpieczając zabójstwa bezpośrednio, albo pozostawiając przeciwników osłabionych dla kolegów z drużyny do wykończenia. Gracze Sage powinni unikać przedłużających się pojedynków z Jett — zamiast tego szukaj szybkich picków z bronią typu burst damage lub polegaj na obrażeniach od umiejętności i crossfire zespołu, aby kompensować czystą wadę strzelaniny.
HS %
29.2%Jett
28.0%Sage
Jett trafia headshoty z nieco wyższą częstotliwością (29.2% vs 28.0%), zapewniając skromną, ale znaczącą przewagę w czasie zabijania podczas pojedynków. Ta krawędź 1.2 punktów procentowych przekłada się na Jett częściej one-tapując lub two-tapując przeciwników, zanim Sage zdąży w pełni zareagować. Gracze Sage powinni przeciwdziałać temu, unikając przewidywalnych holdów kątów, używając ruchu do rozproszenia umiejscowienia celownika Jett i prefire'ując typowe pozycje, aby zneutralizować lukę dokładności.

Wydajność ataku i obrony Jett vs Sage

Strona Ataku
Sage
Jett49.4%
Sage51.2%
Strona Obrony
Sage
Jett48.8%
Sage50.6%

Analiza strony atakującej

Sage demonstruje skromną przewagę atakową nad Jett, konwertując 51.2% rund atakowych w porównaniu do 49.4%. Ta przewaga 1.8 punktów daje Sage nieco lepszą zdolność zdobywania punktów, ale luka pozostaje wystarczająco wąska dla wykwalifikowanych graczy Jett.

Dane z 135 gier kompetycyjnych sugerują, że kit Sage zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do scenariuszy atakowych. Jednak drużyny Jett nie powinny dramatycznie zmieniać swojego podejścia — zamiast tego skup się na dopracowaniu timingu wykonania i dokładniejszej koordynacji łańcuchów użyteczności. Małe usprawnienia w koordynacji drużyny mogą łatwo przezwyciężyć lukę 1.8%.

Przy podejmowaniu pojedynków entry, Sage ma niewielką przewagę statystyczną, ale nic, co powinno zmienić fundamentalne podejście. Gracze Jett powinni nadal pewnie podejmować entry, gdy mają dobre informacje. Sage może grać nieco bardziej agresywnie na entry.

W sytuacjach post-plant, niewielka przewaga Sage prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do odmawiania rozbrajania. Jett powinien kompensować przez bardziej rozważne pozycjonowanie post-plant. Luka 1.8 punktów może być zneutralizowana przez mądre podstawy post-plant.

Analiza strony broniącej

Sage wykazuje nieco lepsze zdolności defensywne niż Jett, wygrywając 50.6% rund obrony w porównaniu do 48.8%. Ta przewaga 1.8 punktów procentowych sugeruje, że kit Sage zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do gry po stronie CT.

Przy podejmowaniu decyzji o przydziale punktów, Sage może pewniej podejmować role solo anchor. Ich przewaga defensywna 1.8% prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do opóźniania lub lepszego zbierania informacji. Jett powinien rozważyć parowanie się z kolegą na swoim punkcie.

Sage demonstruje marginalnie lepszą zdolność retake. Jett powinien skupić się na retake'ach z przewagą liczebną — nie podejmuj heroicznych retake'ów 1v1 przeciwko Sage, gdy możesz poczekać na kolegów.

W rundach eco i force buy, luka 1.8% staje się bardziej wyraźna. Jett powinien być bardziej konserwatywny z agresją eco przeciwko Sage i priorytetyzować oszczędzanie na full buy, gdzie użyteczność drużyny może kompensować indywidualne wady.

Ogólna analiza stron

Sage utrzymuje wyraźne przewagi zarówno w ataku (51.2%) jak i obronie (50.6%), ustanawiając się jako lepszy wybór w pojedynku Jett vs Sage niezależnie od strony mapy.

Przewaga Sage utrzymuje się na wszystkich typach map i składach drużyn. Drużyny Jett powinny rozważyć składy mogące pokryć ich słabości — paruj Jett z silnymi agentami fraggingowymi.

Dla wspinaczki rankingowej konkretnie, Sage jest obiektywnie lepszym pickiem w tym pojedynku. Jeśli jesteś równie komfortowy na obu agentach, ćwiczenie Sage zapewnia mierzalną przewagę rankingową. Gracze Jett powinni skupić się na grze zespołowej i wartości użyteczności.

Werdykt jest jasny: Sage wygrywa ten pojedynek po obu stronach mapy. Połączona przewaga 3.7 punktów procentowych reprezentuje znaczącą statystyczną przewagę. Jett nie jest niegrywalna, ale stoi przed trudną walką.

Dynamika Szturmowiec vs Sentinel

Dynamika Szturmowiec (Jett) vs Sentinel (Sage) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Szturmowiec Jett służą innym celom niż kit Sentinel Sage, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.

Zrozumienie jak umiejętności Szturmowiec wchodzą w interakcję z kontrą Sentinel jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Szturmowiec Jett może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Sentinel Sage kontruje inne. Przewaga Sage sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.

MetaBot Desktop

Zbuduj idealny skład drużyny

Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.

  • Pełny kreator składów 5v5
  • Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
  • Przewagi matchupów nad pickami wroga
Comp Lab w aplikacji MetaBot Desktop analizujący skład drużyny Valorant na mapie Haven

Jett ma korzystne starcia przeciwko 14 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 14 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Jett jest przeciwko Miks ze wskaźnikiem wygranych 66.0%. Najtrudniejsze starcie to Deadlock ze wskaźnikiem wygranych 36.5%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.

Wskaźniki zwycięstw i statystyki bojowe Jett w Valorant (Patch 13.06)
Przeciwnik
Wsk. Wygranych
Mecze
KDA
Obrażenia/​Rnd
HS %
Atak WR
Obr. WR
48.16%18771.28152.230.3%47.3%52.3%
49.08%14181.25149.630.6%48.4%52.0%
47.96%13971.24149.431.0%49.0%50.4%
47.86%10031.26151.130.4%48.1%51.2%
53.02%7111.23146.930.8%49.7%52.5%
47.31%6511.25149.129.7%47.3%50.6%
46.08%5991.24149.130.4%47.2%50.7%
51.92%5741.25149.430.8%48.5%52.8%
48.22%4211.26154.029.5%47.6%51.9%
45.95%4071.22147.430.3%47.3%51.0%
48.27%3751.24152.131.7%47.8%50.3%
52.31%3461.24146.430.4%48.7%53.1%
48.87%3091.28150.331.0%46.3%52.6%
51.40%2861.25147.229.4%47.5%53.1%
51.93%2851.25151.332.4%50.4%50.7%
45.00%2401.28152.129.9%47.5%50.9%
58.18%1651.26148.631.6%52.3%51.8%
50.67%1501.26148.332.5%49.0%52.7%
46.67%1351.24148.929.2%49.4%48.8%
58.18%1101.32148.928.6%53.2%53.1%
53.76%931.24149.328.8%48.8%52.8%
36.49%741.19144.730.6%46.1%47.4%
59.70%671.17140.932.2%50.1%52.5%
56.36%551.39159.532.9%49.6%56.9%
65.96%471.33152.128.5%54.1%53.4%
51.11%451.23139.530.3%52.0%53.1%
41.03%391.33157.432.4%49.6%47.3%
64.71%171.52172.030.5%50.0%62.2%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Jakie jest najlepsze starcie Jett w Valorant?

Najlepsze starcie Jett jest przeciwko Miks, osiągając wskaźnik wygranych 66.0%. Jett doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.

Jakie jest najtrudniejsze starcie Jett?

Najtrudniejsze starcie Jett jest przeciwko Deadlock, z tylko 36.5% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Jett powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.

Ile korzystnych starć ma Jett?

Jett ma 14 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 14 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.

Jak powinienem grać Jett w trudnych starciach?

Grając Jett w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Jett, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.

Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Jett?

Kluczowe statystyki do analizy w starciach Jett obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.

Zobacz też: Inni Szturmowiec