
Dravenvs Fizz
Draven vs Fizz, LoL patch 26.10\'da a decisive bir eşleşme. Fizz, 5 oyuna dayalı olarak Draven\'a karşı 60.0% win rate (+20.0%) ile kazanıyor. Fizz wins the early laning phase while Draven scales better into the late game. Aşağıda Draven vs Fizz eşleşmesi için en iyi Draven buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.
Draven Matchup Breakdown
Use the dropdown to select an opponent and see a detailed breakdown of how Draven performs against them. You'll get head-to-head win rates, laning stats, the best build and runes for the matchup, and early vs late game analysis — all based on real ranked data.
Who Wins the Draven vs Fizz Matchup?

Draven vs Fizz eşleşme özeti
Draven vs Fizz eşleşmesi League of Legends dereceli oyununda belirleyici bir eşleşme. Analiz edilen 5 son maça göre, Fizz 60.0% kazanma oranıyla Draven'ın 40.0%'sine karşı kazanır ve Fizz'a 20.0 yüzde puanı avantajı verir. Oyun fazı dinamikleri burada kritik bir rol oynar: Fizz erken lane aşamasını kontrol eder, ancak Draven oyun uzadıkça daha iyi ölçeklenir. Eşleşme, oyun süresine bağlı olarak dramatik şekilde değişir — Fizz Draven güç zirvelerine ulaşmadan önce avantajları zorlamalı, Draven ise güvenli farm ve anahtar eşya eşiklerine ulaşmaya odaklanmalıdır. En önemli istatistiksel fark sustain'da, Draven 106 HP/min ile önde — bu fark takaslar ve çarpışmaların sonucunu güçlü şekilde etkiler. Fizz bu eşleşmede güçlü bir avantaja sahip. Draven oyuncuları savunmacı oynamalı, kule altında güvenli farm önceliklendirmeli ve orman baskısı veya Fizz'nin aşırı uzanmasıyla oluşan fırsatları aramalı. Uzun takaslardan kaçının ve pozisyonlama ve koordinasyonun daha önemli olduğu takım savaşlarını bekleyin. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, bu lane rakibine karşı şampiyon seçim kararları ve oyun içi strateji için önemlidir.
Draven vs Fizz Lane Aşaması Analizi
Draven, Fizz'a karşı lane aşamasında favori, 5 anahtar istatistik kategorisinden 5'unu kazanıyor. Draven, farm, hasar, altın geliri, kalabalık kontrolü ve sustain'de avantajlara sahip ve bu eşleşmede daha güçlü lane'ci.
Best Draven Build Against Fizz
Tezyürüyüş Çizmeleri, Fizz'a karşı optimal ayakkabı seçimidir ve bu eşleşmede Draven'ın en çok ihtiyaç duyduğu hareketliliği ve istatistikleri sağlar. Draven için Fizz'a karşı en iyi performans gösteren ana eşyalar Malmortius'un Ağzı, Youmuu'nun Hayaletkılıcı ve Cıva Yatağan. Bu kombinasyon, Draven'a eşleşme için hasar, hayatta kalma ve fayda arasında etkili bir denge verir. Takım kompozisyonları ve oyun durumuna göre ayarlamalar gerekebilir, ancak bu yapı Draven vs Fizz eşleşmesi için en güçlü temeli sağlar.
Early Game vs Late Game
Fizz, etkileyici 60.0% kazanma oranıyla erken oyuna (ilk 15 dakika) hakimiyet kurar — Draven'a 20.0 yüzde puanı öncülük. Bu tek taraflı erken oyun, Fizz'ın seviye 1'den itibaren lane'in temposunu dikte edebileceği, takasları, dalga durumunu ve nehir önceliğini kontrol edebileceği anlamına gelir.
Geç oyun (25+ dakika) eşit dengede, Draven 0.0% kazanma oranında — Fizz'ın sadece 0.0 puan önünde. Bu aşamada takım savaşı uygulaması ve makro oyun kazananı belirler, şampiyon eşleşme avantajı değil.
Güç dinamikleri oyun ilerledikçe değişir — Fizz erken avantaja sahip, ancak Draven yavaş yavaş devralır. Bununla birlikte, marjlar her iki şampiyonun da doğru hamlelerle herhangi bir aşamada kazanabileceği kadar dar. Belirli bir oyun aşamasını beklemek yerine avantajlarınızı aldığınızda almaya odaklanın.
Best Draven Runes Against Fizz
İsabet ve İlham rün kurulumu, Draven'a bu zor eşleşmede Fizz'a karşı rekabet etmek için en iyi araçları verir ve optimal rün sinerjileriyle istatistiksel dezavantajları telafi eder.
Draven esleme verileri League of Legends 26.10 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Draven'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Draven buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.
Rakip | Kazanma oranı | Maçlar | CS/dk | Hasar/dk | Altin/mac | Erken KO | Gec KO |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 45.39% | 401 | 6.7 | 962 | 14,513 | 44.0% | 46.7% | |
| 48.24% | 284 | 6.6 | 934 | 14,607 | 46.0% | 50.0% | |
| 45.05% | 273 | 6.5 | 876 | 13,835 | 51.5% | 39.2% | |
| 50.67% | 223 | 6.2 | 880 | 14,166 | 52.9% | 48.8% | |
| 47.34% | 207 | 6.6 | 874 | 13,526 | 48.1% | 46.6% | |
| 46.70% | 197 | 6.6 | 1,009 | 14,404 | 43.8% | 49.5% | |
| 58.24% | 182 | 6.8 | 999 | 14,963 | 54.9% | 61.0% | |
| 55.91% | 127 | 6.8 | 1,006 | 14,393 | 58.2% | 54.2% | |
| 44.57% | 92 | 6.5 | 842 | 13,905 | 45.5% | 43.8% | |
| 46.07% | 89 | 6.6 | 967 | 15,065 | 47.4% | 45.1% | |
| 54.12% | 85 | 6.7 | 894 | 13,472 | 50.0% | 58.5% | |
| 48.00% | 75 | 6.3 | 806 | 13,453 | 43.6% | 52.8% | |
| 56.16% | 73 | 6.9 | 946 | 14,332 | 61.9% | 48.4% | |
| 49.18% | 61 | 6.1 | 926 | 14,294 | 46.4% | 51.5% | |
| 49.09% | 55 | 7.2 | 921 | 14,248 | 60.0% | 30.0% | |
| 51.85% | 54 | 6.9 | 947 | 13,907 | 63.0% | 40.7% | |
| 55.77% | 52 | 6.8 | 872 | 14,016 | 51.9% | 60.0% | |
| 48.98% | 49 | 6.8 | 963 | 15,228 | 50.0% | 48.4% | |
| 48.89% | 45 | 6.7 | 921 | 13,826 | 48.0% | 50.0% | |
| 43.18% | 44 | 6.6 | 943 | 14,928 | 17.6% | 59.3% | |
| 64.29% | 42 | 6.9 | 1,007 | 15,745 | 66.7% | 63.3% | |
| 51.43% | 35 | 6.5 | 916 | 14,478 | 50.0% | 52.4% | |
| 40.00% | 35 | 6.7 | 915 | 15,483 | 38.5% | 40.9% | |
| 40.63% | 32 | 6.3 | 765 | 13,543 | 25.0% | 50.0% | |
| 58.62% | 29 | 6.2 | 1,180 | 16,651 | 56.3% | 61.5% | |
| 65.38% | 26 | 6.3 | 966 | 14,049 | 61.5% | 69.2% | |
| 41.67% | 24 | 6.2 | 864 | 14,307 | 44.4% | 40.0% | |
| 43.48% | 23 | 6.1 | 890 | 13,651 | 50.0% | 36.4% | |
| 55.00% | 20 | 6.2 | 962 | 15,059 | 50.0% | 57.1% | |
| 29.41% | 17 | 6.8 | 856 | 13,042 | 37.5% | 22.2% | |
| 52.94% | 17 | 6.7 | 1,110 | 13,831 | 50.0% | 57.1% | |
| 31.25% | 16 | 6.3 | 690 | 12,746 | 16.7% | 40.0% | |
| 53.33% | 15 | 6.9 | 962 | 15,393 | 100.0% | 36.4% | |
| 64.29% | 14 | 6.3 | 1,092 | 13,954 | 66.7% | 60.0% | |
| 57.14% | 14 | 6.8 | 899 | 13,404 | 54.5% | 66.7% | |
| 46.15% | 13 | 6.9 | 947 | 16,641 | 50.0% | 45.5% | |
| 18.18% | 11 | 7.1 | 586 | 11,185 | 14.3% | 25.0% | |
| 50.00% | 10 | 6.6 | 816 | 13,995 | 25.0% | 66.7% | |
| 66.67% | 9 | 6.8 | 1,011 | 17,361 | 100.0% | 40.0% | |
| 62.50% | 8 | 6.8 | 764 | 15,576 | 100.0% | 50.0% | |
| 57.14% | 7 | 5.6 | 791 | 11,790 | 66.7% | 50.0% | |
| 28.57% | 7 | 6.8 | 576 | 10,707 | 16.7% | 100.0% | |
| 33.33% | 6 | 5.6 | 847 | 10,988 | 33.3% | 33.3% | |
| 50.00% | 6 | 5.7 | 772 | 12,135 | 50.0% | 50.0% | |
| 80.00% | 5 | 5.4 | 970 | 11,533 | 50.0% | 100.0% | |
| 40.00% | 5 | 6.8 | 986 | 15,429 | 0.0% | 50.0% | |
| 80.00% | 5 | 6.9 | 1,162 | 13,208 | 100.0% | 0.0% | |
| 40.00% | 5 | 8.2 | 1,232 | 9,830 | 50.0% | 0.0% | |
| 40.00% | 5 | 7.5 | 816 | 9,468 | 40.0% | 0.0% | |
| 40.00% | 5 | 4.9 | 629 | 9,420 | 33.3% | 50.0% | |
| 40.00% | 5 | 7.5 | 1,166 | 17,277 | 50.0% | 33.3% | |
| 20.00% | 5 | 5.9 | 941 | 10,358 | 0.0% | 33.3% | |
| 40.00% | 5 | 6.8 | 682 | 11,704 | 0.0% | 66.7% | |
| 20.00% | 5 | 6.9 | 959 | 15,561 | 0.0% | 25.0% | |
Doğruluğu korumamıza yardım edin! Yanlış istatistikler, eksik veriler veya herhangi bir sorun fark ederseniz, geri bildiriminiz tüm topluluk için veri kalitemizi doğrudan iyileştirir.
Draven vs Fizz - Sık Sorulan Sorular
League of Legends'da Draven Fizz'a karsi nasil gidiyor?
Fizz, Draven vs Fizz matchupini 60.0% kazanma oraniyla Draven'in 40.0%'sine karsi kazaniyor, 20.0 yuzde puani fark. Bu veriler patch 26.10'daki 5 son dereceli oyuna dayanmaktadir.
Erken oyunda Draven Fizz'a karsi nasil gidiyor?
Erken oyunda, Fizz Draven'a karsi 60.0% kazanma oraniyla 40.0%'e karsi avantaja sahiptir. Fizz oyunculari ilk 15 dakikada agresif tradeler ve dalga kontrolu ile lane avantajlarini zorlamalidir.
Gec oyunda Draven Fizz'a karsi nasil gidiyor?
Gec oyunda, Draven Draven vs Fizz matchupini 0.0% kazanma oraniyla 0.0%'e karsi ele gecirir. Draven 25 dakikadan sonra takim savaslari ve hedef catismalarinda daha iyi olceklenir.
Draven vs Fizz matchupini kim kazanir?
Fizz, League of Legends patch 26.10'da 60.0% kazanma oraniyla Draven'a karsi matchupu kazaniyor. 20.0 yuzde puani avantaji, 5 analiz edilen oyuna dayanarak bu lane matchupinda Fizz'in significantly favori oldugu anlamina gelir.
Fizz'a karsi en iyi Draven buildi nedir?
Fizz'a karsi en iyi Draven buildi Malmortius'un Ağzı, Youmuu'nun Hayaletkılıcı, Cıva Yatağan with Tezyürüyüş Çizmeleri icerir. Tam esya yolu ve build sirasi icin yukaridaki matchup analizine bakin.
Fizz'a karsi en iyi Draven runelari nelerdir?
Fizz'a karsi en iyi Draven runelari İsabet birincil agacini İlham ikincil ile kullanir. This rune setup achieves a 100.0% win rate in the Draven vs Fizz matchup. Yukaridaki matchup karsilastirmasinda tam rune analizine bakin.
Draven Fizz'i counter yapar mi?
Hayir, Draven sadece 40.0% kazanma oraniyla Fizz'a karsi zorlanir. Fizz bu matchupta avantaja sahiptir. Draven oyunculari Fizz'un lidini en aza indirmek icin guvenli farm yapmaya ve uzun tradelerden kacinmaya odaklanmalidir.
Fizz'a karsi Draven'i nasil oynarim?
Fizz'a karsi Draven oynarken, dikkatli oynayinn ve Fizz'un guc zirvelerinden kacinin. Focus on safe farming — you outscale Fizz in the late game. Sanslarinizi optimize etmek icin yukaridaki matchup-spesifik build ve runelari kullanin.