Lux, League of Legends şampiyonu
Kazanma Oranı
50.5%
Seçim Oranı
9.6%
Yasaklanma Oranı
16.5%

Lux vs Ahri

Lux Tier ABüyücüDestek
Yama
26.21
Maç
19.286
Koridor
Tüm Koridorlar
Tier
Tüm Seviyeler
Son Güncelleme
3 Kas 2026 UTC

Lux vs Ahri, LoL patch 26.21\'da a decisive bir eşleşme. Lux, 350 oyuna dayalı olarak Ahri\'a karşı 54.0% win rate (+8.0%) ile kazanıyor. Lux holds the advantage in both the early and late game. Aşağıda Lux vs Ahri eşleşmesi için en iyi Lux buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.

Lux Eşleşme Analizi

Bir rakip seçmek ve Lux'in onlara karşı nasıl performans gösterdiğine dair detaylı bir analiz görmek için açılır menüyü kullanın. Kafa kafaya kazanma oranları, koridor istatistikleri, eşleşme için en iyi build ve runlar ve erken vs geç oyun analizi alacaksınız — tümü gerçek dereceli verilerine dayalı.

Rakiple karşılaştır
Lux
Lux
54.0%
VS
Ahri
46.0%
Ahri

Lux vs Ahri: Kim Kazanır?

Hafif üstünlük: LuxOrta güven

Lux bu maçların 54.0% kadarını kazanıyor. Bu maç sayısıyla gerçek oran büyük olasılıkla 48.6% ile 59.4% arasında (95% aralığı).

Beklenen
52.4%
İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Orta)
Eşleşme etkisi
+1.6 puan
Gözlenen eksi beklenen
Örneklem
322 maç
Koridor: Orta
vs yama 26.20
+3.5 puan
Yamalar arası normal dalgalanma içinde

Koridor: Orta · Dereceli Tek/Çift ve Esnek · Kuzey Amerika sunucusu · Tüm dereceler · Yama 26.21 · 27 Eki – 3 Kas

Başka bir koridorda da karşılaştılar (Destek): 12 maç, Lux şampiyonunun kazanma oranı 50.0%.

Öne çıkanlar

  • Güncel veriler hafifçe şu tarafı destekliyor: Lux. Ancak örneklem güçlü bir sonuç için fazla sınırlı: şampiyon Lux, 322 maçın 54.0% kadarını kazanıyor (95% aralığı 48.6–59.4%).
  • İki şampiyonun genel kazanma oranları (Koridor: Orta) Lux şampiyonu için 52.4% öngörüyor; sonuç bu değerin hata payı içinde, yani bu eşleşme büyük ölçüde iki şampiyonun genel gücünü yansıtıyor.
  • Hiçbir taraf koridoru istikrarlı biçimde kazanmıyor: 15. dakikadaki ortalama altın farkı 122, hata payı içinde (319 maç).
  • Lux oyuncuları Ahri karşısında şu seçimi çok daha sık yapıyor: Hâkimiyet. Diğer maçlarında (Koridor: Orta) 51.9%, burada 58.4%.
Nasıl Hesaplıyoruz

Maçlar: gösterilen yamadan, Kuzey Amerika sunucusundaki Dereceli Tek/Çift ve Esnek maçlar. Remake maçlar (5 dakikadan kısa) hariç tutulur.

Bir maç yalnızca Lux ve Ahri karşı takımlarda aynı pozisyonda oynadığında sayılır; bu nedenle roam, takım içi koridor değişimleri veya bir şampiyonun yalnızca aynı maçta bulunması asla bu eşleşme olarak sayılmaz.

95% aralığı bir Wilson skor aralığıdır. Güven, bu aralığın genişliğine göre belirlenir: ±3 puan içi çok yüksek, ±5 yüksek, ±8 orta, daha genişi düşük. 20 maçın altında eşleşme hiç sınıflandırılmaz.

Beklenen kazanma oranı, iki şampiyonun bu koridordaki kazanma oranlarını (aynı maçlar ve filtreler) log5 formülüyle birleştirir: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Eşleşme etkisi = gözlenen − beklenen.

"Neler değişiyor" bölümü, Lux şampiyonunun bu eşleşmedeki tercihlerini aynı şampiyonun aynı koridordaki diğer maçlarıyla karşılaştırır ve bir değişikliği yalnızca en az 3 puan olduğunda ve istatistiksel olarak anlamlı olduğunda listeler (iki oranlı z testi, |z| ≥ 2, 20+ maç).

Sonuçlar dereceye göre ayrılmaz: derece başına örneklem, güvenilir derece bazlı eşleşme rakamları için çok küçük.

Lux vs Ahri Koridor İstatistikleri

LuxAhri

15. dakikada

Altın farkı
+122
Hata payı içinde
95% aralığı: −18 ile +262 arası
XP farkı
+136
Hata payı içinde
95% aralığı: −2 ile +274 arası
CS farkı
+4.2
Lux önde
95% aralığı: +1.5 ile +6.8 arası
2.45
15. dk öncesi öldürmeler
2.34
1.99
15. dk öncesi ölümler
2.19
0.78
15. dk öncesi solo öldürmeler
0.61
7.5%
İlk kan
4.3%

Tüm maç ortalamaları

6.2
CS / dk
6.1
895
Hasar / dk
797
12.184
Altın / oyun
12.118
67
İyileştirme / dk
212
390
Azaltılan Hasar / dk
353
1.4
CC / dk
0.7

Lux vs Ahri Maç Süresine Göre Kazanma Oranı

Lux şampiyonunun Ahri karşısında maç süresine göre kazanma oranı. Nokta kazanma oranını, çubuk 95% aralığını, kesik çizgi ise şampiyonun o süredeki olağan kazanma oranını gösterir. 25 maçtan az olan süreler boş bırakılır.

Yetersiz maç
20 dk altı
14 maç
57.1%
20–25 dk
49 maç
54.7%
25–30 dk
86 maç
52.9%
30–35 dk
87 maç
53.5%
35+ dk
86 maç
Lux vs Ahri95% aralığıLux olağan (Orta)

Hiçbir maç süresi öne çıkmıyor: Lux şampiyonunun Ahri karşısında kısa ve uzun maçlardaki sonuçları birbirinin hata payı içinde.

Lux vs Ahri Güç Zirveleri

Her evrede kimin önde olduğu, bu maçlardan ölçülmüştür. Fark hata payı içindeyse evre "Dengeli", karar vermek için çok az maç varsa "Yetersiz veri" olarak görünür.

  1. Koridor (15 dk)DengeliLux 15. dk altın: +122
  2. İlk eşyaAhriLux: 11.8 dk · Ahri: 11.2 dk
  3. 20 dk altı maçlarYetersiz veri
  4. 20–30 dk maçlarDengeliLux: 135 maçta kazanma oranı 55.6%
  5. 30+ dk maçlarDengeliLux: 173 maçta kazanma oranı 53.2%

Lux vs Ahri: Neler Değişiyor

Lux oyuncularının bu eşleşmede diğer maçlarına (Koridor: Orta) göre belirgin biçimde daha sık veya daha seyrek yaptığı tercihler.

  • Hâkimiyet
    Hâkimiyetİkincil ağaç
    Genellikle
    51.9%
    vs Ahri
    58.4%
    +6.5 puanBurada kazanma oranı 53.2%
  • Yıldırım Asası
    Genellikle
    63.4%
    vs Ahri
    69.6%
    +6.2 puanBurada kazanma oranı 57.1%
  • Mana Akışı Yüzüğü
    Genellikle
    91.2%
    vs Ahri
    94.7%
    +3.5 puanBurada kazanma oranı 53.8%

Lux vs Ahri En İyi Build

Olağan Lux build (Orta)

90.0% kazanma oranı · 10 maç

Rakip: Ahri

63.2% kazanma oranı · 87 maç

  • Lux genellikle ilk olarak Luden'in Feryadı eşyasını tamamlıyor; süre: 11.8 dk (235 maçın medyanı).
  • Ahri genellikle ilk olarak Habaset eşyasını tamamlıyor; süre: 11.2 dk (159 maçın medyanı).
  • Yetenek önceliği: E > Q > W — olağanla aynı.

Buildler ham kazanma oranına değil, kazanma oranı aralığının alt sınırına göre sıralanır; böylece birkaç galibiyette görülen bir build, kanıtlanmış bir buildin önüne asla geçemez.

Lux vs Ahri En İyi Rünler

Olağan Lux rünleri (Orta)

Sihirli YıldızSihirli Yıldız
Büyücülük
Mana Akışı YüzüğüYücelikKızart
İlham
Peksimet TeslimatıKozmik Sezgi
Uyarlanabilir Güç (saldırı)Uyarlanabilir Güç (esnek)Ölçeklenen Can (savunma)

75.0% kazanma oranı · 36 maç

Rakip: Ahri

Kara HasatKara Hasat
Hâkimiyet
Belden AşağıAcı HatıraMükemmel Avcı
Büyücülük
Mana Akışı YüzüğüYücelik
Uyarlanabilir Güç (saldırı)Uyarlanabilir Güç (esnek)Ölçeklenen Can (savunma)

63.5% kazanma oranı · 63 maç

MetaBot Desktop

Lux draftını Draft Laboratuvarı'nda planla

Draft Laboratuvarı iki takımı koridor koridor, eşleşme kazanma oranları, hasar profilleri ve oyun evresi eğilimiyle gösterir; güncel meta verisinden seçim ve yasak önerir.

  • Tam 5v5 draft tahtası
  • Koridor eşleşme kazanma oranları
  • Seçim ve yasak önerileri
MetaBot Desktop'ta Draft Laboratuvarı

Lux esleme verileri League of Legends 26.21 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Lux'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Lux buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.

Diğer Eşleşmeler: Lux

Her eşleşme için kazanma oranı ve maç sayısı. Listeler 95% aralığının sınırına göre sıralanır, böylece küçük örneklemler zirveye çıkamaz; yalnızca en az 50 maçlık eşleşmeler.

🔍

Doğruluğu korumamıza yardım edin! Yanlış istatistikler, eksik veriler veya herhangi bir sorun fark ederseniz, geri bildiriminiz tüm topluluk için veri kalitemizi doğrudan iyileştirir.

Sorun Bildir

Lux vs Ahri SSS - Yama 26.21

Lux vs Ahri: Kim kazanır?

Güncel veriler hafifçe şu tarafı destekliyor: Lux. Ancak örneklem güçlü bir sonuç için fazla sınırlı: şampiyon Lux, 322 maçın 54.0% kadarını kazanıyor (95% aralığı 48.6–59.4%).

Lux şampiyonunun Ahri karşısındaki kazanma oranı nedir?

Şampiyon Lux, 26.21 yamasında Ahri karşısındaki 322 maçın (Koridor: Orta) 54.0% kadarını kazanıyor (95% aralığı 48.6–59.4%). İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Orta) beklenen oran 52.4%.

Lux, Ahri şampiyonuna karşı counter mı?

Net olarak söylenemez. Şampiyon Lux, Ahri karşısındaki 322 maçın 54.0% kadarını kazanıyor ve 95% aralığı (48.6–59.4%) 50% değerini içeriyor; yani güncel verilere göre hiçbir şampiyon diğerine güvenilir biçimde counter değil.

Koridoru kim kazanır: Lux mi, Ahri mi?

Hiçbir taraf koridoru istikrarlı biçimde kazanmıyor: 15. dakikadaki ortalama altın farkı 122, hata payı içinde (319 maç).

Lux, Ahri şampiyonundan daha iyi ölçeklenir mi?

Ölçülebilir biçimde hayır: Lux şampiyonunun Ahri karşısındaki kazanma oranları, 25 dakika veya daha kısa maçlarda ve daha uzun maçlarda birbirinin hata payı içinde.

Ahri, Lux karşısında ne zaman en güçlü?

Şampiyon Ahri şu evrelerde ölçülebilir biçimde önde: İlk eşya.

Lux, Ahri karşısında hangi buildi yapmalı?

Ahri karşısında en başarılı Lux çekirdeği: Luden'in Feryadı, Yıldırım Asası, Gölgealev (87 maçta 63.2%). Ahri karşısındaki en büyük değişiklik: Yıldırım Asası (genellikle 63.4%, burada 69.6%).

Lux, Ahri karşısında hangi rünleri kullanmalı?

Kara Hasat (Hâkimiyet + Büyücülük) — Ahri karşısında 63 maçta 63.5%. Ahri karşısındaki en büyük değişiklik: Hâkimiyet (genellikle 51.9%, burada 58.4%).