Kha'Zix, bohater League of Legends
Współczynnik wygranych
47.6%
Współczynnik wyboru
2.0%
Ban rate
2.2%

Kha'Zix vs Kayn

Kha'Zix Tier FZabójca
Patch
26.22
Gry
1942
Linia
Wszystkie linie
Tier
Wszystkie tiery
Ostatnia aktualizacja
8 lis 2026 UTC

Kha'Zix vs Kayn to a decisive matchup w LoL patch 26.22. Kayn wygrywa z 54.6% win rate (+9.2%) przeciwko Kha'Zix na podstawie 119 gier. Kayn holds the advantage in both the early and late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build Kha'Zix, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu Kha'Zix vs Kayn.

Kha'ZixKha'Zix46.9%
Lekka przewaga: KaynNiska pewność · Gry: 113
53.1%KaynKayn

Obecne dane wskazują na lekką przewagę – Kayn – ale próba jest zbyt mała na mocne wnioski: Kha'Zix wygrywa 46.9% z 113 gier (zakres 95% 38.0–56.1%).

Analiza matchupu Kha'Zix

Użyj menu rozwijanego, aby wybrać przeciwnika i zobaczyć szczegółową analizę, jak Kha'Zix radzi sobie przeciwko niemu. Otrzymasz wskaźniki wygranych bezpośrednich, statystyki linii, najlepszy build i runy do matchupu oraz analizę wczesnej vs późnej gry — wszystko oparte na prawdziwych danych z rankingu.

Porównaj z przeciwnikiem
Kha'Zix
Kha'Zix
46.9%
VS
Kayn
53.1%
Kayn

Kto wygrywa: Kha'Zix vs Kayn?

Lekka przewaga: KaynNiska pewność

Kha'Zix wygrywa 46.9% tych gier. Przy takiej liczbie gier rzeczywisty wskaźnik najprawdopodobniej mieści się między 38.0% a 56.1% (zakres 95%).

Oczekiwany
47.3%
Na podstawie ogólnych wskaźników wygranych obu bohaterów (linia: Dżungla)
Efekt pojedynku
−0.4 pkt
Zaobserwowany minus oczekiwany
Próba
Gry: 113
Linia: Dżungla
vs patch 26.21
−0.7 pkt
W granicach zwykłych wahań między patchami

Linia: Dżungla · Rankingowe Solo/Duo i Flex · Serwer Ameryki Północnej · Wszystkie rangi · Patch 26.22 · 4 lis – 7 lis

Najważniejsze wnioski

  • Obecne dane wskazują na lekką przewagę – Kayn – ale próba jest zbyt mała na mocne wnioski: Kha'Zix wygrywa 46.9% z 113 gier (zakres 95% 38.0–56.1%).
  • Ogólne wskaźniki wygranych obu bohaterów (linia: Dżungla) przewidują 47.3% dla bohatera Kha'Zix; wynik mieści się w granicach błędu, więc ten pojedynek odzwierciedla głównie ogólną siłę obu bohaterów.
  • Kha'Zix zwykle wygrywa linię: średnio 438 złota przewagi nad bohaterem Kayn w 15. minucie (gry z zapisem stanu w 15. minucie: 112).
  • Gracze bohatera Kha'Zix znacznie rzadziej wybierają Zwrot Gotówki w pojedynku z bohaterem Kayn: 47.2% w pozostałych grach (linia: Dżungla), 36.3% tutaj.
Jak to obliczamy

Gry: rankingowe Solo/Duo i Flex na serwerze Ameryki Północnej z pokazanego patcha. Remaki (gry krótsze niż 5 minut) są pomijane.

Gra liczy się tylko wtedy, gdy Kha'Zix i Kayn grali na tej samej pozycji w przeciwnych drużynach, więc roamowanie, zamiany linii w obrębie drużyny ani sama obecność bohatera w tej samej grze nigdy nie są liczone jako ten pojedynek.

Zakres 95% to przedział Wilsona. Pewność zależy od szerokości tego zakresu: do ±3 pkt to bardzo wysoka, ±5 wysoka, ±8 umiarkowana, a szerszy — niska. Poniżej 20 gier pojedynek w ogóle nie jest klasyfikowany.

Oczekiwany wskaźnik wygranych łączy wskaźniki wygranych obu bohaterów na tej linii (te same gry i filtry) za pomocą wzoru log5: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Efekt pojedynku = zaobserwowany − oczekiwany.

„Co się zmienia” porównuje wybory bohatera Kha'Zix w tym pojedynku z pozostałymi grami tego samego bohatera na tej samej linii i pokazuje zmianę tylko wtedy, gdy wynosi co najmniej 3 pkt i jest istotna statystycznie (test z dla dwóch proporcji, |z| ≥ 2, 20+ gier).

Wyniki nie są dzielone według rang: próba dla pojedynczej rangi jest zbyt mała, by rzetelnie podawać dane pojedynków osobno dla każdej rangi.

Kha'Zix vs Kayn – statystyki fazy linii

Kha'ZixKayn

W 15. minucie

Różnica złota
+438
Przewaga: Kha'Zix
Zakres 95%: od +223 do +653
Różnica XP
+188
W granicach błędu
Zakres 95%: od −13 do +389
Różnica CS
−1.5
W granicach błędu
Zakres 95%: od −5.0 do +2.1
3.25
Zabójstwa przed 15. min
2.45
1.96
Śmierci przed 15. min
2.49
0.46
Solo zabójstwa przed 15. min
0.18
8.8%
Pierwsza krew
6.2%

Średnie z całej gry

0.7
CS / min
1.1
728
DMG / min
694
13 097
Złoto / grę
13 016
406
Leczenie / min
464
546
Zredukowane DMG / min
748
0.3
CC / min
0.4

Kha'Zix vs Kayn – wskaźnik wygranych według długości gry

Wskaźnik wygranych bohatera Kha'Zix przeciwko bohaterowi Kayn według długości gry. Kropka to wskaźnik wygranych, pasek – jego zakres 95%, a linia przerywana – zwykły wskaźnik wygranych bohatera przy danej długości. Przedziały z liczbą gier poniżej 25 pozostają puste.

Za mało gier
Poniżej 20 min
Gry: 12
Za mało gier
20–25 min
Gry: 17
52.9%
25–30 min
Gry: 34
42.9%
30–35 min
Gry: 28
Za mało gier
35+ min
Gry: 22
Kha'Zix vs KaynZakres 95%Kha'Zix zwykle (Dżungla)

Żadna długość gry się nie wyróżnia: wyniki bohatera Kha'Zix przeciwko bohaterowi Kayn w krótkich i długich grach mieszczą się wzajemnie w granicach błędu.

Kha'Zix vs Kayn – skoki siły

Kto ma przewagę na każdym etapie, na podstawie tych gier. Etap jest oznaczony jako „Wyrównane”, gdy różnica mieści się w granicach błędu, i „Za mało danych”, gdy gier jest zbyt mało, by to ocenić.

  1. Linia (15 min)Kha'ZixKha'Zix – złoto w 15. min: +438
  2. Pierwszy przedmiotWyrównaneKha'Zix: 0.2 min · Kayn: 0.2 min
  3. Gry poniżej 20 minZa mało danych
  4. Gry 20–30 minWyrównaneKha'Zix wygrywa 45.1% z 51 gier
  5. Gry 30+ minWyrównaneKha'Zix wygrywa 44.0% z 50 gier

Kha'Zix vs Kayn: co się zmienia

Wybory, których gracze bohatera Kha'Zix dokonują w tym pojedynku wyraźnie częściej lub rzadziej niż w pozostałych grach (linia: Dżungla).

  • Zwrot Gotówki
    Zwykle
    47.2%
    vs Kayn
    36.3%
    −10.9 pkt53.7% wygranych tutaj
  • Potrójny Tonik
    Zwykle
    52.3%
    vs Kayn
    42.5%
    −9.8 pkt58.3% wygranych tutaj
  • Szczeniak ŻaroszponaMikstura ZdrowiaTotem Ukrycia
    Szczeniak Żaroszpona + Mikstura Zdrowia + Totem UkryciaPrzedmioty startowe
    Zwykle
    19.2%
    vs Kayn
    28.3%
    +9.1 pkt40.6% wygranych tutaj
  • Pisklę PodmuszkaMikstura Zdrowia
    Pisklę Podmuszka + Mikstura ZdrowiaPrzedmioty startowe
    Zwykle
    5.7%
    vs Kayn
    11.5%
    +5.8 pkt

Kha'Zix vs Kayn – najlepszy build

Zwykły build: Kha'Zix (Dżungla)

Wskaźnik wygranych 71.1% · gry: 38

Przeciwko: Kayn

Za mało danych o buildzie w tym matchupie: tylko 13 z 77 gier Kha'Zix przeciw Kayn miało pełny build — zbyt mało, by polecić kolejność przedmiotów. Użyj zamiast tego standardowego buildu Kha'Zix.

  • Kha'Zix zwykle najpierw kończy Szczeniak Żaroszpona, po 0.2 min (mediana z 55 gier).
  • Kayn zwykle najpierw kończy Szczeniak Żaroszpona, po 0.2 min (mediana z 53 gier).
  • Priorytet umiejętności: Q > W > E — taki sam jak zwykle.

Buildy są szeregowane według dolnej granicy zakresu wskaźnika wygranych, a nie surowego wskaźnika, więc build widziany w kilku wygranych nigdy nie wyprzedzi sprawdzonego.

Kha'Zix vs Kayn – najlepsze runy

Zwykłe runy: Kha'Zix (Dżungla)

Przypływ Jeźdźca FalPrzypływ Jeźdźca Fal
Czarnoksięstwo
Płaszcz NimbuTranscendencjaKroczący po Wodzie
Inspiracja
Magiczne ObuwiePotrójny Tonik
Siła adaptacyjna (atak)Siła adaptacyjna (elastyczny)Skalujące się zdrowie (obrona)

Wskaźnik wygranych 62.2% · gry: 37

Przeciwko: Kayn

Pierwsze UderzeniePierwsze Uderzenie
Inspiracja
Zwrot GotówkiPotrójny TonikKosmiczna Przenikliwość
Dominacja
Niespodziewane UderzenieŁowca Skarbów
Siła adaptacyjna (atak)Siła adaptacyjna (elastyczny)Skalujące się zdrowie (obrona)

Wskaźnik wygranych 57.6% · gry: 33

MetaBot Desktop

Zaplanuj draft z Kha'Zix w Laboratorium draftu

Laboratorium draftu pokazuje obie drużyny linia po linii z win rate'ami matchupów, profilami obrażeń i fazą gry, w której są silne, oraz podpowiada picki i bany z aktualnej mety.

  • Pełna plansza draftu 5v5
  • Win rate'y matchupów na liniach
  • Podpowiedzi picków i banów
Laboratorium draftu w MetaBot Desktop

Dane matchupow Kha'Zix dla patcha 26.22 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych Kha'Zix, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build Kha'Zix, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.

Inne pojedynki: Kha'Zix

Wskaźnik wygranych i liczba gier dla każdego pojedynku. Listy są szeregowane według granicy zakresu 95%, więc małe próby nie trafiają na szczyt; tylko pojedynki z liczbą gier co najmniej 50.

🔍

Pomóż nam utrzymać dokładność! Jeśli zauważysz nieprawidłowe statystyki, brakujące dane lub jakiekolwiek problemy, Twoja opinia bezpośrednio poprawia jakość naszych danych dla całej społeczności.

Zgłoś problem

Kha'Zix vs Kayn – FAQ – patch 26.22

Kto wygrywa: Kha'Zix vs Kayn?

Obecne dane wskazują na lekką przewagę – Kayn – ale próba jest zbyt mała na mocne wnioski: Kha'Zix wygrywa 46.9% z 113 gier (zakres 95% 38.0–56.1%).

Jaki jest wskaźnik wygranych bohatera Kha'Zix przeciwko bohaterowi Kayn?

Kha'Zix wygrywa 46.9% z 113 gier przeciwko bohaterowi Kayn (linia: Dżungla, patch 26.22; zakres 95% 38.0–56.1%). Na podstawie ogólnych wskaźników wygranych obu bohaterów (linia: Dżungla) można by oczekiwać 47.3%.

Czy Kha'Zix kontruje bohatera Kayn?

Nie jednoznacznie. Kha'Zix wygrywa 46.9% z 113 gier przeciwko bohaterowi Kayn, a zakres 95% (38.0–56.1%) obejmuje 50%, więc na obecnych danych żaden z bohaterów nie kontruje pewnie drugiego.

Kto wygrywa linię: Kha'Zix czy Kayn?

Kha'Zix zwykle wygrywa linię: średnio 438 złota przewagi nad bohaterem Kayn w 15. minucie (gry z zapisem stanu w 15. minucie: 112).

Czy Kha'Zix lepiej skaluje się niż Kayn?

Na razie jest za mało gier o każdej długości, by to ocenić.

Kiedy Kayn ma największą przewagę nad bohaterem Kha'Zix?

Na obecnych danych nie ma etapu gry, w którym przewaga bohatera Kayn nad bohaterem Kha'Zix wykraczałaby poza granice błędu.

Jaki build dla bohatera Kha'Zix przeciwko bohaterowi Kayn?

Za mało gier na rdzeń dopasowany do pojedynku, więc użyj zwykłego rdzenia bohatera Kha'Zix (linia: Dżungla): Woltaiczny Cyklomiecz, Wężowy Kieł, Ostrze Nocy. Największa zmiana przeciwko bohaterowi Kayn: Szczeniak Żaroszpona + Mikstura Zdrowia + Totem Ukrycia (zwykle 19.2%, tutaj 28.3%).

Jakie runy dla bohatera Kha'Zix przeciwko bohaterowi Kayn?

Pierwsze Uderzenie (Inspiracja + Dominacja) — 57.6% w 33 grach przeciwko bohaterowi Kayn. Największa zmiana przeciwko bohaterowi Kayn: Zwrot Gotówki (zwykle 47.2%, tutaj 36.3%).