LeBlanc - League of Legends Champion
Współczynnik wygranych
47.3%
Współczynnik wyboru
1.8%

LeBlancvs Riven

FAssassinMage
Patch26.10
Mecze595,409
LiniaWszystkie linie
TierWszystkie tiery
Ostatnia aktualizacja17 maj 2026

LeBlanc vs Riven to a decisive matchup w LoL patch 26.10. Riven wygrywa z 66.7% win rate (+33.3%) przeciwko LeBlanc na podstawie 6 gier. LeBlanc wins the early laning phase while Riven scales better into the late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build LeBlanc, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu LeBlanc vs Riven.

LeBlanc Matchup Breakdown

Use the dropdown to select an opponent and see a detailed breakdown of how LeBlanc performs against them. You'll get head-to-head win rates, laning stats, the best build and runes for the matchup, and early vs late game analysis — all based on real ranked data.

Compare against an opponent
Riven - 33.3% win rateRiven(33.3%)
LeBlanc - 33.3% win rate in this matchup
LeBlanc
33.3% WR
VS
Riven vs LeBlanc matchup - 66.7% win rate
Riven
66.7% WR

Who Wins the LeBlanc vs Riven Matchup?

Riven wins the LeBlanc vs Riven matchup
Winner
Riven
Matches: 6
33.3%
Win Rate
66.7%
6.5
CS / min
6.9
795
DMG / min
866
12,227
Gold / game
13,694
132
Heal / min
307
406
DMG Mitigated / min
1,309
0.7
CC / min
1.0
100.0%
Early Game WR
0.0%
0.0%
Late Game WR
100.0%

Podsumowanie starcia LeBlanc vs Riven

Starcie LeBlanc vs Riven to decydujące starcie w rankingowej grze League of Legends. Na podstawie analizy 6 ostatnich meczów, Riven wygrywa ze współczynnikiem wygranych 66.7% w porównaniu do 33.3% LeBlanc, dając Riven przewagę 33.3 punktów procentowych. Dynamika faz gry odgrywa tu kluczową rolę: LeBlanc kontroluje wczesną fazę liniowania, ale Riven skaluje się lepiej w miarę przedłużania się gry. Starcie zmienia się dramatycznie w zależności od długości gry — LeBlanc musi wykorzystać przewagi zanim Riven osiągnie swoje szczyty mocy, podczas gdy Riven powinien skupić się na bezpiecznym farmieniu i osiągnięciu kluczowych punktów przedmiotów. Najbardziej znacząca statystyczna różnica dotyczy sustain, gdzie Riven prowadzi o 1,078 HP/min — różnica, która mocno wpływa na wynik wymian i potyczek. Riven ma silną przewagę w tym starciu. Gracze LeBlanc powinni grać defensywnie, priorytetyzować bezpieczne farmienie pod wieżą i szukać okazji stworzonych przez presję dżungli lub gdy Riven się rozciąga. Unikaj przedłużonych wymian i czekaj na walki zespołowe gdzie pozycjonowanie i koordynacja mają większe znaczenie. Zrozumienie tych dynamik starcia jest niezbędne dla decyzji w wyborze bohatera i strategii w grze podczas konfrontacji z tym przeciwnikiem na linii.

Analiza fazy liniowania LeBlanc vs Riven

Riven wygrywa fazę liniowania przeciwko LeBlanc w League of Legends

Riven jest faworyzowany podczas fazy liniowania przeciwko LeBlanc, wygrywając 5 z 5 kluczowych kategorii statystycznych. Riven ma przewagi w farmienie, obrażenia, dochód złota, kontrola tłumu i sustain, czyniąc go silniejszym lanerem w tym starciu.

Farmienie
6.5LeBlanc
6.9Riven
Riven wyprzedza LeBlanc o 0.4 CS na minutę — umiarkowana przewaga w farmieniu, która sumuje się do około 6 CS podczas 15-minutowej fazy liniowania. Przekłada się to na wcześniejsze zakupy komponentów i nieco szybsze skoki mocy dla Riven.
Obrażenia
795LeBlanc
866Riven
Riven zadaje 71 więcej obrażeń bohaterom na minutę niż LeBlanc. Choć zauważalne w przedłużonych wymianach, ta różnica może być zrównoważona przez LeBlanc wybierającego korzystne okna walki, jak angażowanie gdy kluczowe umiejętności Riven są na cooldownie lub wymienianie się natychmiast po uniknięciu skillshota.
Ekonomia
12,227LeBlanc
13,694Riven
Riven generuje imponujące 1,466 więcej złota na grę niż LeBlanc. Ta znaczna przewaga ekonomiczna oznacza, że Riven konsekwentnie osiąga kluczowe punkty przedmiotowe wcześniej, tworząc narastającą przewagę, która rośnie w trakcie gry. LeBlanc powinien skupić się na opłacalnych wyborach przedmiotów i unikać niepotrzebnych śmierci aby nie pozostawać jeszcze bardziej w tyle.
Użyteczność
0.7LeBlanc
1.0Riven
Riven zapewnia 0.4 sekund więcej kontroli tłumu na minutę niż LeBlanc, oferując lepszy potencjał ustawiania ganków i nieco więcej użyteczności w walkach zespołowych. Ta przewaga CC pomaga Riven koordynować z dżunglerem i kontrolować tempo potyczek.
Sustain
537LeBlanc
1,616Riven
Riven znacząco przewyższa LeBlanc w sustainie, lecząc i redukując 1,078 więcej obrażeń na minutę. Ta masywna różnica w wytrzymałości oznacza, że Riven może absorbować znaczące obrażenia i pozostać na linii podczas gdy LeBlanc jest zmuszony do recalla. Budowanie wczesnych ran jest niezbędne dla LeBlanc, a skupienie się na wzorcach wymian burstowych zamiast utrzymanych walk jest krytyczne.

Best LeBlanc Build Against Riven

Obuwie Maga to optymalny wybór butów przeciwko Riven, zapewniający mobilność i statystyki, których LeBlanc najbardziej potrzebuje w tym starciu. Najlepiej działające główne przedmioty dla LeBlanc przeciwko Riven to Echo Luden, Udręka Liandry'ego i Kryptokwiat. Ta kombinacja daje LeBlanc efektywną równowagę obrażeń, przetrwania i użyteczności dla tego starcia. Dostosowania mogą być potrzebne w zależności od składów drużyn i stanu gry, ale ten build zapewnia najsilniejszy fundament dla starcia LeBlanc vs Riven.

Early Game vs Late Game

Wczesna gra
LeBlanc
100.0%
+100.0% przewagi
Współczynnik wygranych LeBlanc we wczesnej grzeLeBlanc100.0%
Współczynnik wygranych Riven we wczesnej grzeRiven0.0%
Późna gra
Riven
100.0%
+100.0% przewagi
Współczynnik wygranych LeBlanc w późnej grzeLeBlanc0.0%
Współczynnik wygranych Riven w późnej grzeRiven100.0%

LeBlanc dominuje we wczesnej grze (pierwsze 15 minut) z imponującym współczynnikiem wygranych 100.0% — 100.0 punktów procentowych przewagi nad Riven. Ta jednostronna wczesna gra oznacza, że LeBlanc może dyktować tempo linii od poziomu 1, kontrolując wymiany, stan fali i priorytet rzeki.

Riven jest znacznie lepszy w późnej grze (25+ minut), chwaląc się współczynnikiem wygranych 100.0% — 100.0 punktów powyżej LeBlanc. Przedłużone gry mocno faworyzują Riven, którego zestaw i skalowanie czynią go dominującą siłą w walkach zespołowych i kontroli celów.

To starcie charakteryzuje się dramatyczną zmianą mocy: LeBlanc musi agresywnie wykorzystać swoją wczesną przewagę i zakończyć grę zanim Riven osiągnie swoje punkty skalowania. Jeśli Riven przetrwa fazę liniowania bez zbyt dużego opóźnienia, starcie obraca się na jego korzyść. Kontrola Smoka i Herolda Rift są kluczowe — drużyna która zabezpieczy wczesne cele może snowballować lub kupić czas na skalowanie.

Best LeBlanc Runes Against Riven

Drzewo run Dominacja - główne runy LeBlanc vs RivenDominacja
Elektryzacja - najlepsza runa LeBlanc vs RivenNiespodziewane Uderzenie - najlepsza runa LeBlanc vs RivenMakabryczne Pamiątki - najlepsza runa LeBlanc vs RivenBezwzględny Łowca - najlepsza runa LeBlanc vs Riven
Drzewo run Czarnoksięstwo - poboczne runy LeBlanc vs RivenCzarnoksięstwo
Nadchodząca Burza - najlepsza runa LeBlanc vs RivenTranscendencja - najlepsza runa LeBlanc vs Riven
50.0% WR

Konfiguracja run Dominacja i Czarnoksięstwo daje LeBlanc najlepsze narzędzia do rywalizacji z Riven w tym trudnym starciu, kompensując statystyczne wady optymalnymi synergiami run.


Dane matchupow LeBlanc dla patcha 26.10 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych LeBlanc, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build LeBlanc, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.

Procent wygranych i statystyki starc LeBlanc w League of Legends Patch 26.10
Przeciwnik
Winrate
Mecze
CS/min
OBR/min
Zloto/mecz
Wczesne WR
Pozne WR
44.95%1095.783211,11743.4%46.4%
45.88%855.878610,85843.2%48.8%
39.73%736.079110,97148.6%31.6%
45.71%705.179411,63735.7%52.4%
61.54%655.889012,44958.3%63.4%
48.44%645.880911,37667.9%33.3%
52.38%636.084011,87254.5%51.2%
44.26%615.975610,99350.0%39.4%
52.63%575.689411,21946.1%58.1%
62.96%545.792013,29477.8%60.0%
50.00%545.892810,98051.9%48.1%
41.18%515.587512,44347.1%38.2%
51.02%495.675910,71245.0%55.2%
51.11%455.674211,48838.9%59.3%
45.45%445.479211,00141.2%48.1%
41.86%435.977110,97947.4%37.5%
46.51%435.673111,20753.3%42.9%
38.46%395.98619,66833.3%44.4%
38.89%365.799612,29541.7%37.5%
31.43%355.774110,99233.3%30.0%
44.12%344.591112,53144.4%44.0%
45.45%335.988911,26940.0%50.0%
54.55%336.189610,87750.0%58.8%
53.13%325.892810,75556.3%50.0%
37.93%295.391711,47216.7%52.9%
34.48%295.482411,11164.3%6.7%
39.29%285.985212,62250.0%33.3%
39.29%285.981210,15137.5%41.7%
51.85%275.981610,91636.4%62.5%
61.54%266.099712,39566.7%58.8%
54.17%246.093711,25040.0%64.3%
41.67%245.880511,59361.5%18.2%
40.91%226.61,05512,15650.0%33.3%
42.86%215.487711,19555.6%33.3%
50.00%205.58639,96845.5%55.6%
42.11%195.082911,52537.5%45.5%
66.67%186.690111,85687.5%50.0%
75.00%165.085912,25655.6%100.0%
53.33%153.66878,42454.5%50.0%
33.33%154.871411,56933.3%33.3%
33.33%156.21,13514,06225.0%36.4%
46.67%155.691211,93075.0%36.4%
53.33%154.585412,60725.0%63.6%
28.57%145.971810,66916.7%37.5%
57.14%145.388411,54233.3%75.0%
57.14%141.472310,97583.3%37.5%
38.46%135.375110,62840.0%37.5%
41.67%125.776810,24850.0%33.3%
33.33%121.466610,7970.0%50.0%
72.73%116.896612,82375.0%71.4%
45.45%111.975610,93275.0%28.6%
45.45%113.29159,41050.0%40.0%
60.00%106.08179,82460.0%60.0%
55.56%96.386210,43560.0%50.0%
66.67%95.81,27113,56350.0%71.4%
66.67%93.085312,16175.0%60.0%
77.78%92.884011,06466.7%83.3%
44.44%96.182812,52060.0%25.0%
33.33%95.31,08313,2290.0%42.9%
87.50%81.562510,746100.0%66.7%
25.00%86.391413,06833.3%20.0%
25.00%82.283612,3040.0%33.3%
37.50%85.87758,88442.9%0.0%
14.29%71.45947,72125.0%0.0%
42.86%76.370910,41050.0%33.3%
42.86%75.81,07113,89550.0%40.0%
33.33%64.992413,2110.0%40.0%
33.33%66.579512,227100.0%0.0%
33.33%62.277010,93350.0%25.0%
50.00%62.076812,782100.0%40.0%
66.67%63.992310,210100.0%50.0%
50.00%62.66859,21566.7%33.3%
66.67%61.66858,15150.0%100.0%
50.00%66.31,12013,63350.0%50.0%
80.00%51.96108,39875.0%100.0%
60.00%55.993111,39050.0%100.0%
40.00%51.75749,56266.7%0.0%
80.00%55.780513,712100.0%75.0%
0.00%51.45718,0020.0%0.0%
60.00%55.37168,24450.0%66.7%
40.00%51.391315,1810.0%40.0%

Get the MetaBot Desktop App

Level up your gameplay with real-time overlays, automatic game detection, and instant stats — all on your desktop.

In-game overlaysAuto game detectionMulti-game supportPersonal dashboard
Download NowFree download
🔍

Pomóż nam utrzymać dokładność! Jeśli zauważysz nieprawidłowe statystyki, brakujące dane lub jakiekolwiek problemy, Twoja opinia bezpośrednio poprawia jakość naszych danych dla całej społeczności.

Zgłoś problem

LeBlanc vs Riven - Często Zadawane Pytania

Jak radzi sobie LeBlanc przeciwko Riven w League of Legends?

Riven wygrywa matchup LeBlanc vs Riven ze wskaznikiem zwyciestwa 66.7% w porownaniu do 33.3% LeBlanc, roznica 33.3 punktow procentowych. Te dane oparte sa na 6 ostatnich grach rankingowych w patchu 26.10.

Jak radzi sobie LeBlanc przeciwko Riven we wczesnej grze?

We wczesnej grze LeBlanc ma przewage nad Riven z wskaznikiem zwyciestwa 100.0% versus 0.0%. Gracze LeBlanc powinni wykorzystywac swoja przewage na linii poprzez agresywne tradowanie i kontrole fal w pierwszych 15 minutach.

Jak radzi sobie LeBlanc przeciwko Riven w poznej grze?

W poznej grze Riven przejmuje matchup LeBlanc vs Riven ze wskaznikiem zwyciestwa 100.0% w porownaniu do 0.0%. Riven skaluje sie lepiej w walkach druzynowych i walkach o cele po 25 minutach.

Kto wygrywa matchup LeBlanc vs Riven?

Riven wygrywa matchup przeciwko LeBlanc ze wskaznikiem zwyciestwa 66.7% w patchu 26.10 League of Legends. Przewaga 33.3 punktow procentowych oznacza, ze Riven jest significantly faworyzowany w tym matchupie na linii na podstawie 6 przeanalizowanych gier.

Jaki jest najlepszy build LeBlanc przeciwko Riven?

Najlepszy build LeBlanc przeciwko Riven zawiera Echo Luden, Udręka Liandry'ego, Kryptokwiat with Obuwie Maga. Sprawdz rozklad matchupu powyzej, aby zobaczyc pelna sciezke przedmiotow i kolejnosc buildu.

Jakie sa najlepsze runy LeBlanc przeciwko Riven?

Najlepsze runy LeBlanc przeciwko Riven uzywaja drzewa glownego Dominacja z Czarnoksięstwo jako wtornym. This rune setup achieves a 50.0% win rate in the LeBlanc vs Riven matchup. Zobacz pelny rozklad run w porownaniu matchupu powyzej.

Czy LeBlanc kontruje Riven?

Nie, LeBlanc ma trudnosci przeciwko Riven z zaledwie 33.3% wskaznikiem zwyciestwa. Riven ma przewage w tym matchupie. Gracze LeBlanc powinni skupic sie na bezpiecznym farmie i unikac dlugich tradow, aby zminimalizowac przewage Riven.

Jak grac LeBlanc przeciwko Riven?

Grajac LeBlanc przeciwko Riven, graj ostroznie i unikaj skokow mocy Riven. Look for jungle assistance and team-dependent plays since Riven has the statistical advantage at most stages. Uzyj buildu i run specyficznych dla matchupu powyzej, aby zoptymalizowac swoje szanse.