
Lilliavs Jayce
Lillia vs Jayce to a decisive matchup w LoL patch 26.10. Lillia wygrywa z 57.1% win rate (+14.3%) przeciwko Jayce na podstawie 7 gier. Jayce wins the early laning phase while Lillia scales better into the late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build Lillia, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu Lillia vs Jayce.
Lillia Matchup Breakdown
Use the dropdown to select an opponent and see a detailed breakdown of how Lillia performs against them. You'll get head-to-head win rates, laning stats, the best build and runes for the matchup, and early vs late game analysis — all based on real ranked data.
Who Wins the Lillia vs Jayce Matchup?

Podsumowanie starcia Lillia vs Jayce
Starcie Lillia vs Jayce to decydujące starcie w rankingowej grze League of Legends. Na podstawie analizy 7 ostatnich meczów, Lillia wygrywa ze współczynnikiem wygranych 57.1% w porównaniu do 42.9% Jayce, dając Lillia przewagę 14.3 punktów procentowych. Dynamika faz gry odgrywa tu kluczową rolę: Jayce kontroluje wczesną fazę liniowania, ale Lillia skaluje się lepiej w miarę przedłużania się gry. Starcie zmienia się dramatycznie w zależności od długości gry — Jayce musi wykorzystać przewagi zanim Lillia osiągnie swoje szczyty mocy, podczas gdy Lillia powinien skupić się na bezpiecznym farmieniu i osiągnięciu kluczowych punktów przedmiotów. Najbardziej znacząca statystyczna różnica dotyczy sustain, gdzie Lillia prowadzi o 376 HP/min — różnica, która mocno wpływa na wynik wymian i potyczek. Gracze Lillia mogą pewnie wybierać przeciwko Jayce i grać agresywnie od poziomu 1. Staraj się ustanowić dominację na linii wcześnie poprzez korzystne wymiany i odsuwaj Jayce od CS kiedy tylko możliwe. Zrozumienie tych dynamik starcia jest niezbędne dla decyzji w wyborze bohatera i strategii w grze podczas konfrontacji z tym przeciwnikiem na linii.
Analiza fazy liniowania Lillia vs Jayce
Jayce jest faworyzowany podczas fazy liniowania przeciwko Lillia, wygrywając 3 z 5 kluczowych kategorii statystycznych. Jayce ma przewagi w farmienie, obrażenia i dochód złota, czyniąc go silniejszym lanerem w tym starciu.
Best Lillia Build Against Jayce
Nagolenniki Pasibrzucha to optymalny wybór butów przeciwko Jayce, zapewniający mobilność i statystyki, których Lillia najbardziej potrzebuje w tym starciu. Najlepiej działające główne przedmioty dla Lillia przeciwko Jayce to Udręka Liandry'ego, Szczelinotwórca i Klepsydra Zhonyi. Ta kombinacja daje Lillia efektywną równowagę obrażeń, przetrwania i użyteczności dla tego starcia. Ten build działa wyjątkowo dobrze, osiągając współczynnik wygranych 75.0% w 4 grach — znacznie powyżej średniej i czyniąc go najlepszą ścieżką przedmiotów przeciwko Jayce. Dostosowania mogą być potrzebne w zależności od składów drużyn i stanu gry, ale ten build zapewnia najsilniejszy fundament dla starcia Lillia vs Jayce.
Early Game vs Late Game
Jayce dominuje we wczesnej grze (pierwsze 15 minut) z imponującym współczynnikiem wygranych 66.7% — 33.3 punktów procentowych przewagi nad Lillia. Ta jednostronna wczesna gra oznacza, że Jayce może dyktować tempo linii od poziomu 1, kontrolując wymiany, stan fali i priorytet rzeki.
Lillia jest znacznie lepszy w późnej grze (25+ minut), chwaląc się współczynnikiem wygranych 75.0% — 50.0 punktów powyżej Jayce. Przedłużone gry mocno faworyzują Lillia, którego zestaw i skalowanie czynią go dominującą siłą w walkach zespołowych i kontroli celów.
To starcie charakteryzuje się dramatyczną zmianą mocy: Jayce musi agresywnie wykorzystać swoją wczesną przewagę i zakończyć grę zanim Lillia osiągnie swoje punkty skalowania. Jeśli Lillia przetrwa fazę liniowania bez zbyt dużego opóźnienia, starcie obraca się na jego korzyść. Kontrola Smoka i Herolda Rift są kluczowe — drużyna która zabezpieczy wczesne cele może snowballować lub kupić czas na skalowanie.
Best Lillia Runes Against Jayce
Granie z Precyzja głównymi i Czarnoksięstwo pobocznymi pozwala Lillia wykorzystać swoją przewagę przeciwko Jayce, wzmacniając mocne strony które czynią to starcie korzystnym.
Dane matchupow Lillia dla patcha 26.10 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych Lillia, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build Lillia, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.
Przeciwnik | Winrate | Mecze | CS/min | OBR/min | Zloto/mecz | Wczesne WR | Pozne WR |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 48.13% | 160 | 1.2 | 740 | 11,784 | 44.7% | 51.2% | |
| 47.01% | 134 | 1.3 | 730 | 12,101 | 50.0% | 44.3% | |
| 51.56% | 128 | 1.2 | 816 | 12,370 | 51.7% | 51.4% | |
| 54.17% | 120 | 1.3 | 767 | 12,773 | 46.9% | 59.1% | |
| 51.69% | 118 | 1.2 | 702 | 12,831 | 52.0% | 51.5% | |
| 44.95% | 109 | 1.1 | 761 | 11,835 | 62.5% | 31.1% | |
| 48.54% | 103 | 1.3 | 825 | 12,451 | 46.1% | 50.0% | |
| 51.49% | 101 | 1.2 | 792 | 12,053 | 53.2% | 50.0% | |
| 51.49% | 101 | 1.3 | 808 | 13,251 | 41.2% | 56.7% | |
| 52.75% | 91 | 1.2 | 841 | 12,474 | 64.7% | 45.6% | |
| 56.32% | 87 | 1.2 | 761 | 13,423 | 61.5% | 54.1% | |
| 44.00% | 75 | 1.2 | 848 | 12,721 | 43.3% | 44.4% | |
| 50.00% | 68 | 1.1 | 784 | 11,191 | 48.4% | 51.4% | |
| 47.46% | 59 | 1.3 | 710 | 11,852 | 54.5% | 43.2% | |
| 53.70% | 54 | 1.2 | 725 | 12,406 | 65.0% | 47.1% | |
| 50.00% | 52 | 1.4 | 852 | 12,947 | 42.1% | 54.5% | |
| 48.08% | 52 | 1.7 | 746 | 11,762 | 47.8% | 48.3% | |
| 57.14% | 49 | 1.4 | 743 | 12,633 | 59.1% | 55.6% | |
| 35.42% | 48 | 1.2 | 911 | 13,119 | 52.9% | 25.8% | |
| 43.75% | 48 | 1.3 | 787 | 13,196 | 30.8% | 48.6% | |
| 54.55% | 44 | 1.3 | 819 | 12,215 | 57.9% | 52.0% | |
| 65.91% | 44 | 1.4 | 733 | 12,696 | 62.5% | 67.9% | |
| 44.19% | 43 | 1.2 | 795 | 12,703 | 45.0% | 43.5% | |
| 53.49% | 43 | 1.6 | 752 | 11,567 | 57.1% | 50.0% | |
| 51.22% | 41 | 1.0 | 659 | 12,547 | 55.6% | 47.8% | |
| 39.02% | 41 | 1.5 | 953 | 13,542 | 46.7% | 34.6% | |
| 41.67% | 36 | 1.1 | 763 | 12,139 | 26.7% | 52.4% | |
| 51.43% | 35 | 1.3 | 673 | 11,646 | 53.3% | 50.0% | |
| 50.00% | 34 | 1.6 | 1,028 | 13,928 | 60.0% | 45.8% | |
| 44.12% | 34 | 1.4 | 770 | 11,692 | 28.6% | 55.0% | |
| 39.39% | 33 | 1.3 | 700 | 12,707 | 61.5% | 25.0% | |
| 38.71% | 31 | 1.2 | 687 | 12,707 | 35.7% | 41.2% | |
| 50.00% | 30 | 1.4 | 946 | 11,994 | 64.3% | 37.5% | |
| 60.00% | 30 | 1.1 | 666 | 10,480 | 66.7% | 53.3% | |
| 44.83% | 29 | 1.1 | 637 | 10,566 | 30.0% | 77.8% | |
| 64.00% | 25 | 1.6 | 868 | 13,609 | 50.0% | 70.6% | |
| 62.50% | 24 | 2.5 | 765 | 11,603 | 70.0% | 57.1% | |
| 54.17% | 24 | 1.5 | 813 | 13,586 | 37.5% | 62.5% | |
| 47.83% | 23 | 2.1 | 883 | 14,125 | 50.0% | 47.4% | |
| 63.64% | 22 | 1.5 | 815 | 13,566 | 42.9% | 73.3% | |
| 61.90% | 21 | 1.2 | 709 | 11,976 | 50.0% | 72.7% | |
| 40.00% | 20 | 1.5 | 956 | 13,878 | 62.5% | 25.0% | |
| 36.84% | 19 | 1.2 | 778 | 11,886 | 44.4% | 30.0% | |
| 63.16% | 19 | 1.4 | 619 | 11,836 | 61.5% | 66.7% | |
| 64.71% | 17 | 2.1 | 868 | 13,942 | 60.0% | 66.7% | |
| 56.25% | 16 | 1.2 | 730 | 12,733 | 42.9% | 66.7% | |
| 62.50% | 16 | 2.3 | 793 | 12,514 | 57.1% | 66.7% | |
| 66.67% | 15 | 3.3 | 948 | 12,696 | 80.0% | 60.0% | |
| 60.00% | 15 | 1.4 | 937 | 13,918 | 57.1% | 62.5% | |
| 46.67% | 15 | 1.6 | 794 | 13,624 | 50.0% | 45.5% | |
| 50.00% | 14 | 1.1 | 762 | 12,253 | 50.0% | 50.0% | |
| 71.43% | 14 | 1.8 | 1,000 | 13,469 | 60.0% | 77.8% | |
| 38.46% | 13 | 1.2 | 1,149 | 14,589 | 0.0% | 45.5% | |
| 33.33% | 12 | 1.5 | 1,034 | 12,931 | 40.0% | 28.6% | |
| 66.67% | 12 | 1.4 | 788 | 10,956 | 50.0% | 83.3% | |
| 40.00% | 10 | 1.5 | 1,039 | 14,513 | 0.0% | 44.4% | |
| 50.00% | 10 | 1.4 | 849 | 14,221 | 100.0% | 44.4% | |
| 70.00% | 10 | 1.5 | 793 | 12,821 | 60.0% | 80.0% | |
| 77.78% | 9 | 1.2 | 837 | 12,934 | 75.0% | 80.0% | |
| 55.56% | 9 | 1.4 | 745 | 12,855 | 75.0% | 40.0% | |
| 44.44% | 9 | 2.1 | 965 | 13,362 | 66.7% | 33.3% | |
| 50.00% | 8 | 1.5 | 866 | 13,568 | 100.0% | 33.3% | |
| 12.50% | 8 | 1.4 | 775 | 11,960 | 25.0% | 0.0% | |
| 50.00% | 8 | 1.6 | 890 | 13,780 | 66.7% | 40.0% | |
| 57.14% | 7 | 1.1 | 741 | 12,549 | 33.3% | 75.0% | |
| 16.67% | 6 | 1.0 | 774 | 11,423 | 0.0% | 25.0% | |
| 50.00% | 6 | 5.6 | 1,058 | 14,101 | 0.0% | 75.0% | |
| 50.00% | 6 | 3.2 | 838 | 13,871 | 0.0% | 60.0% | |
| 60.00% | 5 | 4.3 | 1,088 | 12,350 | 50.0% | 66.7% | |
| 60.00% | 5 | 4.0 | 1,052 | 9,156 | 66.7% | 50.0% | |
| 60.00% | 5 | 1.1 | 754 | 13,760 | 100.0% | 50.0% | |
| 20.00% | 5 | 1.2 | 667 | 13,192 | 0.0% | 50.0% | |
| 20.00% | 5 | 2.0 | 649 | 10,417 | 0.0% | 33.3% | |
Pomóż nam utrzymać dokładność! Jeśli zauważysz nieprawidłowe statystyki, brakujące dane lub jakiekolwiek problemy, Twoja opinia bezpośrednio poprawia jakość naszych danych dla całej społeczności.
Lillia vs Jayce - Często Zadawane Pytania
Jak radzi sobie Lillia przeciwko Jayce w League of Legends?
Lillia wygrywa matchup Lillia vs Jayce ze wskaznikiem zwyciestwa 57.1% w porownaniu do 42.9% Jayce, roznica 14.3 punktow procentowych. Te dane oparte sa na 7 ostatnich grach rankingowych w patchu 26.10.
Jak radzi sobie Lillia przeciwko Jayce we wczesnej grze?
We wczesnej grze Jayce ma przewage nad Lillia z wskaznikiem zwyciestwa 66.7% versus 33.3%. Gracze Jayce powinni wykorzystywac swoja przewage na linii poprzez agresywne tradowanie i kontrole fal w pierwszych 15 minutach.
Jak radzi sobie Lillia przeciwko Jayce w poznej grze?
W poznej grze Lillia przejmuje matchup Lillia vs Jayce ze wskaznikiem zwyciestwa 75.0% w porownaniu do 25.0%. Lillia skaluje sie lepiej w walkach druzynowych i walkach o cele po 25 minutach.
Kto wygrywa matchup Lillia vs Jayce?
Lillia wygrywa matchup przeciwko Jayce ze wskaznikiem zwyciestwa 57.1% w patchu 26.10 League of Legends. Przewaga 14.3 punktow procentowych oznacza, ze Lillia jest significantly faworyzowany w tym matchupie na linii na podstawie 7 przeanalizowanych gier.
Jaki jest najlepszy build Lillia przeciwko Jayce?
Najlepszy build Lillia przeciwko Jayce zawiera Udręka Liandry'ego, Szczelinotwórca, Klepsydra Zhonyi with Nagolenniki Pasibrzucha. This build achieves a 75.0% win rate in the matchup. Sprawdz rozklad matchupu powyzej, aby zobaczyc pelna sciezke przedmiotow i kolejnosc buildu.
Jakie sa najlepsze runy Lillia przeciwko Jayce?
Najlepsze runy Lillia przeciwko Jayce uzywaja drzewa glownego Precyzja z Czarnoksięstwo jako wtornym. This rune setup achieves a 100.0% win rate in the Lillia vs Jayce matchup. Zobacz pelny rozklad run w porownaniu matchupu powyzej.
Czy Lillia kontruje Jayce?
Tak, Lillia ma korzystny matchup przeciwko Jayce ze wskaznikiem zwyciestwa 57.1%. Lillia strongly counters Jayce na linii na podstawie aktualnych danych patcha 26.10.
Jak grac Lillia przeciwko Jayce?
Grajac Lillia przeciwko Jayce, wykorzystaj swoje statystyczne przewagi, tradujac agresywnie podczas korzystnych okien. Play safe early and scale into your power spikes where you outperform Jayce. Buduj polecane przedmioty i runy dla tego konkretnego matchupu, aby uzyskac najlepsze wyniki.
