Malzahar - League of Legends Champion
Współczynnik wygranych
51.1%
Współczynnik wyboru
5.3%

Malzaharvs Zeri

AMage
Patch26.10
Mecze595,409
LiniaWszystkie linie
TierWszystkie tiery
Ostatnia aktualizacja17 maj 2026

Malzahar vs Zeri to a decisive matchup w LoL patch 26.10. Zeri wygrywa z 62.5% win rate (+25.0%) przeciwko Malzahar na podstawie 8 gier. Malzahar wins the early laning phase while Zeri scales better into the late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build Malzahar, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu Malzahar vs Zeri.

Malzahar Matchup Breakdown

Use the dropdown to select an opponent and see a detailed breakdown of how Malzahar performs against them. You'll get head-to-head win rates, laning stats, the best build and runes for the matchup, and early vs late game analysis — all based on real ranked data.

Compare against an opponent
Zeri - 37.5% win rateZeri(37.5%)
Malzahar - 37.5% win rate in this matchup
Malzahar
37.5% WR
VS
Zeri vs Malzahar matchup - 62.5% win rate
Zeri
62.5% WR

Who Wins the Malzahar vs Zeri Matchup?

Zeri wins the Malzahar vs Zeri matchup
Winner
Zeri
Matches: 8
37.5%
Win Rate
62.5%
7.5
CS / min
8.3
804
DMG / min
1,329
14,431
Gold / game
19,682
78
Heal / min
274
547
DMG Mitigated / min
535
2.0
CC / min
0.2
100.0%
Early Game WR
0.0%
28.6%
Late Game WR
71.4%

Podsumowanie starcia Malzahar vs Zeri

Starcie Malzahar vs Zeri to decydujące starcie w rankingowej grze League of Legends. Na podstawie analizy 8 ostatnich meczów, Zeri wygrywa ze współczynnikiem wygranych 62.5% w porównaniu do 37.5% Malzahar, dając Zeri przewagę 25.0 punktów procentowych. Dynamika faz gry odgrywa tu kluczową rolę: Malzahar kontroluje wczesną fazę liniowania, ale Zeri skaluje się lepiej w miarę przedłużania się gry. Starcie zmienia się dramatycznie w zależności od długości gry — Malzahar musi wykorzystać przewagi zanim Zeri osiągnie swoje szczyty mocy, podczas gdy Zeri powinien skupić się na bezpiecznym farmieniu i osiągnięciu kluczowych punktów przedmiotów. Najbardziej znacząca statystyczna różnica dotyczy kontrola tłumu, gdzie Malzahar prowadzi o 1.7s CC/min — różnica, która mocno wpływa na wynik wymian i potyczek. Zeri ma silną przewagę w tym starciu. Gracze Malzahar powinni grać defensywnie, priorytetyzować bezpieczne farmienie pod wieżą i szukać okazji stworzonych przez presję dżungli lub gdy Zeri się rozciąga. Unikaj przedłużonych wymian i czekaj na walki zespołowe gdzie pozycjonowanie i koordynacja mają większe znaczenie. Zrozumienie tych dynamik starcia jest niezbędne dla decyzji w wyborze bohatera i strategii w grze podczas konfrontacji z tym przeciwnikiem na linii.

Analiza fazy liniowania Malzahar vs Zeri

Zeri wygrywa fazę liniowania przeciwko Malzahar w League of Legends

Zeri jest faworyzowany podczas fazy liniowania przeciwko Malzahar, wygrywając 4 z 5 kluczowych kategorii statystycznych. Zeri ma przewagi w farmienie, obrażenia, dochód złota i sustain, czyniąc go silniejszym lanerem w tym starciu.

Farmienie
7.5Malzahar
8.3Zeri
Zeri znacząco wyprzedza w farmieniu Malzahar o 0.9 CS na minutę, kumulując szacowaną przewagę 13 CS do środka gry. Ta znaczna różnica w farmieniu daje Zeri dużą przewagę złota i wcześniejsze ukończenia przedmiotów. Gracze Malzahar powinni priorytetyzować techniki zarządzania falami jak zamrażanie blisko wieży i efektywne używanie umiejętności aby zminimalizować deficyt.
Obrażenia
804Malzahar
1,329Zeri
Zeri znacząco przewyższa Malzahar w obrażeniach z 525 DMG/min, dominując zarówno krótkie wymiany jak i all-iny. Malzahar powinien unikać przedłużonych walk i zamiast tego skupić się na wzorcach wymian burstowych — krótkie angaże po których następuje natychmiastowe wycofanie — aby uniknąć sytuacji gdzie przewaga utrzymanych obrażeń Zeri przejmuje kontrolę.
Ekonomia
14,431Malzahar
19,682Zeri
Zeri generuje imponujące 5,251 więcej złota na grę niż Malzahar. Ta znaczna przewaga ekonomiczna oznacza, że Zeri konsekwentnie osiąga kluczowe punkty przedmiotowe wcześniej, tworząc narastającą przewagę, która rośnie w trakcie gry. Malzahar powinien skupić się na opłacalnych wyborach przedmiotów i unikać niepotrzebnych śmierci aby nie pozostawać jeszcze bardziej w tyle.
Użyteczność
2.0Malzahar
0.2Zeri
Malzahar wnosi znacząco więcej kontroli tłumu niż Zeri, z 1.7 więcej sekund CC na minutę. Ta duża różnica w użyteczności czyni Malzahar znacznie cenniejszym w ustawianiu ganków dżungli, kontrolowaniu celów i unieruchamianiu celów w walkach zespołowych. Zeri powinien inwestować w odporność i pozycjonować się ostrożnie aby uniknąć łańcuchów CC.
Sustain
625Malzahar
809Zeri
Zeri znacząco przewyższa Malzahar w sustainie, lecząc i redukując 184 więcej obrażeń na minutę. Ta masywna różnica w wytrzymałości oznacza, że Zeri może absorbować znaczące obrażenia i pozostać na linii podczas gdy Malzahar jest zmuszony do recalla. Budowanie wczesnych ran jest niezbędne dla Malzahar, a skupienie się na wzorcach wymian burstowych zamiast utrzymanych walk jest krytyczne.

Best Malzahar Build Against Zeri

Karmazynowa Klarowność to optymalny wybór butów przeciwko Zeri, zapewniający mobilność i statystyki, których Malzahar najbardziej potrzebuje w tym starciu. Najlepiej działające główne przedmioty dla Malzahar przeciwko Zeri to Klątwa Krwawego Listu, Udręka Liandry'ego i Kryształowy Kostur Rylai. Ta kombinacja daje Malzahar efektywną równowagę obrażeń, przetrwania i użyteczności dla tego starcia. Ten build działa wyjątkowo dobrze, osiągając współczynnik wygranych 100.0% w 1 grach — znacznie powyżej średniej i czyniąc go najlepszą ścieżką przedmiotów przeciwko Zeri. Dostosowania mogą być potrzebne w zależności od składów drużyn i stanu gry, ale ten build zapewnia najsilniejszy fundament dla starcia Malzahar vs Zeri.

Early Game vs Late Game

Wczesna gra
Malzahar
100.0%
+100.0% przewagi
Współczynnik wygranych Malzahar we wczesnej grzeMalzahar100.0%
Współczynnik wygranych Zeri we wczesnej grzeZeri0.0%
Późna gra
Zeri
71.4%
+42.9% przewagi
Współczynnik wygranych Malzahar w późnej grzeMalzahar28.6%
Współczynnik wygranych Zeri w późnej grzeZeri71.4%

Malzahar dominuje we wczesnej grze (pierwsze 15 minut) z imponującym współczynnikiem wygranych 100.0% — 100.0 punktów procentowych przewagi nad Zeri. Ta jednostronna wczesna gra oznacza, że Malzahar może dyktować tempo linii od poziomu 1, kontrolując wymiany, stan fali i priorytet rzeki.

Zeri jest znacznie lepszy w późnej grze (25+ minut), chwaląc się współczynnikiem wygranych 71.4% — 42.9 punktów powyżej Malzahar. Przedłużone gry mocno faworyzują Zeri, którego zestaw i skalowanie czynią go dominującą siłą w walkach zespołowych i kontroli celów.

To starcie charakteryzuje się dramatyczną zmianą mocy: Malzahar musi agresywnie wykorzystać swoją wczesną przewagę i zakończyć grę zanim Zeri osiągnie swoje punkty skalowania. Jeśli Zeri przetrwa fazę liniowania bez zbyt dużego opóźnienia, starcie obraca się na jego korzyść. Kontrola Smoka i Herolda Rift są kluczowe — drużyna która zabezpieczy wczesne cele może snowballować lub kupić czas na skalowanie.

Best Malzahar Runes Against Zeri

Drzewo run Czarnoksięstwo - główne runy Malzahar vs ZeriCzarnoksięstwo
Ognisty Dotyk - najlepsza runa Malzahar vs ZeriOpaska Przepływu Many - najlepsza runa Malzahar vs ZeriTranscendencja - najlepsza runa Malzahar vs ZeriPoparzenie - najlepsza runa Malzahar vs Zeri
Drzewo run Precyzja - poboczne runy Malzahar vs ZeriPrecyzja
Legenda: Przyspieszenie - najlepsza runa Malzahar vs ZeriOdcięcie - najlepsza runa Malzahar vs Zeri
100.0% WR

Konfiguracja run Czarnoksięstwo i Precyzja daje Malzahar najlepsze narzędzia do rywalizacji z Zeri w tym trudnym starciu, kompensując statystyczne wady optymalnymi synergiami run.


Dane matchupow Malzahar dla patcha 26.10 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych Malzahar, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build Malzahar, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.

Procent wygranych i statystyki starc Malzahar w League of Legends Patch 26.10
Przeciwnik
Winrate
Mecze
CS/min
OBR/min
Zloto/mecz
Wczesne WR
Pozne WR
48.79%2897.689912,26146.5%50.3%
50.00%2767.388111,60550.8%49.3%
47.08%2407.790712,58750.6%45.2%
47.69%1957.683712,35945.1%49.6%
48.15%1897.493311,88143.7%52.0%
51.34%1887.290012,33256.1%48.8%
49.20%1877.477411,35645.4%52.5%
45.65%1847.777512,09644.4%46.4%
57.06%1777.584012,85556.7%57.3%
46.41%1537.281111,94040.6%51.2%
53.96%1397.486513,02450.9%56.1%
50.00%1367.787912,30047.1%51.8%
55.56%1357.389612,77248.1%60.5%
52.59%1357.590012,29350.0%54.5%
55.17%1167.484912,74452.3%56.9%
48.70%1157.085811,83441.9%52.8%
49.09%1107.697013,73751.6%48.1%
55.05%1097.681912,41155.8%54.5%
53.27%1077.496613,01355.0%52.2%
55.66%1067.71,07411,76660.4%50.9%
48.57%1057.384112,86151.4%47.1%
54.55%997.685212,75654.8%54.4%
39.36%947.587911,74527.0%47.4%
50.55%917.589012,18250.0%50.9%
46.59%887.590912,80443.8%48.2%
50.57%877.884112,33550.0%51.1%
50.00%847.785912,15648.8%51.2%
46.43%847.183011,54835.9%55.6%
46.34%827.388912,52351.6%43.1%
54.32%817.691312,56555.2%53.9%
52.50%807.579912,24447.1%56.5%
51.35%747.386511,43453.1%50.0%
50.72%697.584012,33552.0%50.0%
50.79%637.593513,20156.5%47.5%
55.74%617.593612,31550.0%60.6%
53.33%607.697212,02547.6%56.4%
59.32%597.585712,72865.2%55.6%
49.12%577.595313,45462.5%39.4%
43.40%537.31,08712,94613.3%55.3%
71.15%527.596014,30073.3%70.3%
56.00%507.582512,34857.9%54.8%
48.98%496.889710,70348.1%50.0%
42.55%477.673512,40639.1%45.8%
59.09%447.686212,23955.6%61.5%
65.12%437.589511,50968.2%61.9%
58.97%397.897213,50256.3%60.9%
64.86%377.888512,63164.3%65.2%
35.29%348.287913,18263.6%21.7%
53.13%327.290612,69544.4%56.5%
28.13%327.786011,59421.4%33.3%
58.06%317.985612,15158.3%57.9%
55.17%297.681912,39461.5%50.0%
57.14%287.81,09312,86444.4%63.2%
57.14%287.789313,04663.6%52.9%
55.56%275.471310,19253.3%58.3%
55.56%277.897413,27741.7%66.7%
44.00%256.785810,43240.0%50.0%
54.17%247.082812,677100.0%38.9%
58.33%246.887811,65266.7%53.3%
54.17%247.688510,19738.5%72.7%
50.00%227.582812,41045.5%54.5%
40.91%227.478512,10450.0%35.7%
35.00%206.769911,30437.5%33.3%
50.00%207.890213,50655.6%45.5%
50.00%207.585114,05862.5%41.7%
73.68%197.41,05414,295100.0%64.3%
57.89%197.080511,85636.4%87.5%
42.11%196.688111,79244.4%40.0%
57.89%197.491913,57942.9%66.7%
72.22%187.594811,77290.9%42.9%
41.18%177.51,05515,19340.0%41.7%
29.41%177.394713,91757.1%10.0%
58.82%177.480312,59071.4%50.0%
60.00%157.587412,28977.8%33.3%
30.77%137.81,08512,06642.9%16.7%
30.77%137.988413,46333.3%30.0%
33.33%128.183610,43842.9%20.0%
58.33%127.893914,07160.0%57.1%
58.33%126.578212,61180.0%42.9%
75.00%128.480711,29775.0%75.0%
50.00%127.691514,71150.0%50.0%
66.67%127.782313,55033.3%77.8%
63.64%116.81,13913,132100.0%55.6%
45.45%118.088013,42833.3%60.0%
63.64%117.61,20615,300100.0%60.0%
10.00%107.681810,88716.7%0.0%
40.00%106.368611,45940.0%40.0%
40.00%107.797813,11528.6%66.7%
60.00%107.81,01212,07733.3%71.4%
80.00%106.598611,95166.7%100.0%
33.33%97.599112,4940.0%50.0%
44.44%97.41,05713,0680.0%50.0%
55.56%98.387512,42550.0%60.0%
50.00%88.47928,82975.0%25.0%
75.00%87.572214,17350.0%83.3%
37.50%87.580414,431100.0%28.6%
62.50%83.27479,69971.4%0.0%
50.00%87.874411,65750.0%50.0%
50.00%86.983313,07133.3%60.0%
62.50%87.879813,162100.0%50.0%
62.50%87.381912,68550.0%66.7%
12.50%87.691014,97950.0%0.0%
42.86%78.17198,66750.0%0.0%
71.43%77.91,09011,37866.7%75.0%
42.86%77.385811,49133.3%50.0%
16.67%65.07078,55433.3%0.0%
50.00%66.09408,96466.7%33.3%
16.67%67.391415,26450.0%0.0%
33.33%64.476111,2460.0%40.0%
16.67%66.36679,4140.0%50.0%
50.00%67.37759,94250.0%50.0%
50.00%66.965711,3380.0%75.0%
33.33%68.084011,20066.7%0.0%
50.00%66.91,01413,63133.3%66.7%
50.00%62.36539,6660.0%75.0%
60.00%57.01,00714,822100.0%50.0%
60.00%56.49539,50966.7%50.0%
40.00%55.269111,58450.0%33.3%
20.00%54.089613,5440.0%20.0%
80.00%56.71,04316,6000.0%80.0%
100.00%56.768512,807100.0%100.0%
100.00%57.690012,467100.0%100.0%

Get the MetaBot Desktop App

Level up your gameplay with real-time overlays, automatic game detection, and instant stats — all on your desktop.

In-game overlaysAuto game detectionMulti-game supportPersonal dashboard
Download NowFree download
🔍

Pomóż nam utrzymać dokładność! Jeśli zauważysz nieprawidłowe statystyki, brakujące dane lub jakiekolwiek problemy, Twoja opinia bezpośrednio poprawia jakość naszych danych dla całej społeczności.

Zgłoś problem

Malzahar vs Zeri - Często Zadawane Pytania

Jak radzi sobie Malzahar przeciwko Zeri w League of Legends?

Zeri wygrywa matchup Malzahar vs Zeri ze wskaznikiem zwyciestwa 62.5% w porownaniu do 37.5% Malzahar, roznica 25.0 punktow procentowych. Te dane oparte sa na 8 ostatnich grach rankingowych w patchu 26.10.

Jak radzi sobie Malzahar przeciwko Zeri we wczesnej grze?

We wczesnej grze Malzahar ma przewage nad Zeri z wskaznikiem zwyciestwa 100.0% versus 0.0%. Gracze Malzahar powinni wykorzystywac swoja przewage na linii poprzez agresywne tradowanie i kontrole fal w pierwszych 15 minutach.

Jak radzi sobie Malzahar przeciwko Zeri w poznej grze?

W poznej grze Zeri przejmuje matchup Malzahar vs Zeri ze wskaznikiem zwyciestwa 71.4% w porownaniu do 28.6%. Zeri skaluje sie lepiej w walkach druzynowych i walkach o cele po 25 minutach.

Kto wygrywa matchup Malzahar vs Zeri?

Zeri wygrywa matchup przeciwko Malzahar ze wskaznikiem zwyciestwa 62.5% w patchu 26.10 League of Legends. Przewaga 25.0 punktow procentowych oznacza, ze Zeri jest significantly faworyzowany w tym matchupie na linii na podstawie 8 przeanalizowanych gier.

Jaki jest najlepszy build Malzahar przeciwko Zeri?

Najlepszy build Malzahar przeciwko Zeri zawiera Klątwa Krwawego Listu, Udręka Liandry'ego, Kryształowy Kostur Rylai with Karmazynowa Klarowność. This build achieves a 100.0% win rate in the matchup. Sprawdz rozklad matchupu powyzej, aby zobaczyc pelna sciezke przedmiotow i kolejnosc buildu.

Jakie sa najlepsze runy Malzahar przeciwko Zeri?

Najlepsze runy Malzahar przeciwko Zeri uzywaja drzewa glownego Czarnoksięstwo z Precyzja jako wtornym. This rune setup achieves a 100.0% win rate in the Malzahar vs Zeri matchup. Zobacz pelny rozklad run w porownaniu matchupu powyzej.

Czy Malzahar kontruje Zeri?

Nie, Malzahar ma trudnosci przeciwko Zeri z zaledwie 37.5% wskaznikiem zwyciestwa. Zeri ma przewage w tym matchupie. Gracze Malzahar powinni skupic sie na bezpiecznym farmie i unikac dlugich tradow, aby zminimalizowac przewage Zeri.

Jak grac Malzahar przeciwko Zeri?

Grajac Malzahar przeciwko Zeri, graj ostroznie i unikaj skokow mocy Zeri. Look for jungle assistance and team-dependent plays since Zeri has the statistical advantage at most stages. Uzyj buildu i run specyficznych dla matchupu powyzej, aby zoptymalizowac swoje szanse.