
- Kazanma Oranı
- 50.8%
- Seçim Oranı
- 9.3%
- Yasaklanma Oranı
- 15.8%
Lux vs Fizz
- Yama
- 26.20
- Maç
- 12.236
- Koridor
- Tüm Koridorlar
- Tier
- Tüm Seviyeler
- Son Güncelleme
- 13 Eki 2026 UTC
- Metodoloji
- Veri Metodolojisi
- Yazar
- Dakota Chinnick
Lux vs Fizz, LoL patch 26.20\'da a decisive bir eşleşme. Fizz, 126 oyuna dayalı olarak Lux\'a karşı 53.2% win rate (+6.3%) ile kazanıyor. Lux wins the early laning phase while Fizz scales better into the late game. Aşağıda Lux vs Fizz eşleşmesi için en iyi Lux buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.
Lux Eşleşme Analizi
Bir rakip seçmek ve Lux'in onlara karşı nasıl performans gösterdiğine dair detaylı bir analiz görmek için açılır menüyü kullanın. Kafa kafaya kazanma oranları, koridor istatistikleri, eşleşme için en iyi build ve runlar ve erken vs geç oyun analizi alacaksınız — tümü gerçek dereceli verilerine dayalı.


Lux vs Fizz: Kim Kazanır?
Lux bu maçların 47.0% kadarını kazanıyor. Bu maç sayısıyla gerçek oran büyük olasılıkla 38.1% ile 56.0% arasında (95% aralığı).
- Beklenen
- 48.8% İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Orta)
- Eşleşme etkisi
- −1.8 puan Gözlenen eksi beklenen
- Örneklem
- 115 maç Koridor: Orta
- vs yama 26.19
- −1.4 puan Yamalar arası normal dalgalanma içinde
Koridor: Orta · Dereceli Tek/Çift ve Esnek · Kuzey Amerika sunucusu · Tüm dereceler · Yama 26.20 · 9 Eki – 11 Eki
Başka bir koridorda da karşılaştılar (Destek): 5 maç, Lux şampiyonunun kazanma oranı 60.0%.
Öne çıkanlar
- Güncel veriler hafifçe şu tarafı destekliyor: Fizz. Ancak örneklem güçlü bir sonuç için fazla sınırlı: şampiyon Lux, 115 maçın 47.0% kadarını kazanıyor (95% aralığı 38.1–56.0%).
- İki şampiyonun genel kazanma oranları (Koridor: Orta) Lux şampiyonu için 48.8% öngörüyor; sonuç bu değerin hata payı içinde, yani bu eşleşme büyük ölçüde iki şampiyonun genel gücünü yansıtıyor.
- Fizz genellikle koridoru kazanıyor: 15. dakikada Lux şampiyonuna göre ortalama 290 altın önde (15. dakika kaydı olan 115 maç).
- Lux oyuncuları Fizz karşısında şu seçimi çok daha sık yapıyor: Zhonya'nın Kumsaati. Diğer maçlarında (Koridor: Orta) 15.6%, burada 31.3%.
Nasıl Hesaplıyoruz
Maçlar: gösterilen yamadan, Kuzey Amerika sunucusundaki Dereceli Tek/Çift ve Esnek maçlar. Remake maçlar (5 dakikadan kısa) hariç tutulur.
Bir maç yalnızca Lux ve Fizz karşı takımlarda aynı pozisyonda oynadığında sayılır; bu nedenle roam, takım içi koridor değişimleri veya bir şampiyonun yalnızca aynı maçta bulunması asla bu eşleşme olarak sayılmaz.
95% aralığı bir Wilson skor aralığıdır. Güven, bu aralığın genişliğine göre belirlenir: ±3 puan içi çok yüksek, ±5 yüksek, ±8 orta, daha genişi düşük. 20 maçın altında eşleşme hiç sınıflandırılmaz.
Beklenen kazanma oranı, iki şampiyonun bu koridordaki kazanma oranlarını (aynı maçlar ve filtreler) log5 formülüyle birleştirir: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Eşleşme etkisi = gözlenen − beklenen.
"Neler değişiyor" bölümü, Lux şampiyonunun bu eşleşmedeki tercihlerini aynı şampiyonun aynı koridordaki diğer maçlarıyla karşılaştırır ve bir değişikliği yalnızca en az 3 puan olduğunda ve istatistiksel olarak anlamlı olduğunda listeler (iki oranlı z testi, |z| ≥ 2, 20+ maç).
Sonuçlar dereceye göre ayrılmaz: derece başına örneklem, güvenilir derece bazlı eşleşme rakamları için çok küçük.
Lux vs Fizz Koridor İstatistikleri
15. dakikada
Tüm maç ortalamaları
Lux vs Fizz Maç Süresine Göre Kazanma Oranı
Lux şampiyonunun Fizz karşısında maç süresine göre kazanma oranı. Nokta kazanma oranını, çubuk 95% aralığını, kesik çizgi ise şampiyonun o süredeki olağan kazanma oranını gösterir. 25 maçtan az olan süreler boş bırakılır.
Hiçbir maç süresi öne çıkmıyor: Lux şampiyonunun Fizz karşısında kısa ve uzun maçlardaki sonuçları birbirinin hata payı içinde.
Lux vs Fizz Güç Zirveleri
Her evrede kimin önde olduğu, bu maçlardan ölçülmüştür. Fark hata payı içindeyse evre "Dengeli", karar vermek için çok az maç varsa "Yetersiz veri" olarak görünür.
- Koridor (15 dk)FizzLux 15. dk altın: −290
- İlk eşyaDengeliLux: 11.3 dk · Fizz: 11.4 dk
- 20 dk altı maçlarYetersiz veri
- 20–30 dk maçlarYetersiz veri
- 30+ dk maçlarDengeliLux: 67 maçta kazanma oranı 38.8%
Lux vs Fizz: Neler Değişiyor
Lux oyuncularının bu eşleşmede diğer maçlarına (Koridor: Orta) göre belirgin biçimde daha sık veya daha seyrek yaptığı tercihler.
Genellikle15.6%vs Fizz31.3%+15.7 puanBurada kazanma oranı 44.4%
KızartRünGenellikle68.2%vs Fizz56.5%−11.7 puanBurada kazanma oranı 50.8%
Sihirli YıldızAna rünGenellikle75.3%vs Fizz67.0%−8.4 puanBurada kazanma oranı 53.2%


Kuvvet Kitabı + Can İksiri + Can İksiri + Görünmez TotemBaşlangıç eşyalarıGenellikle1.0%vs Fizz4.3%+3.4 puan
Zincirli EzicilerBotlarGenellikle1.2%vs Fizz4.3%+3.1 puan
Lux vs Fizz En İyi Build
Olağan Lux build (Orta)
92.9% kazanma oranı · 14 maç
Rakip: Fizz
Eşleşmeye özel build verisi yetersiz: Fizz'a karşı 68 Lux maçından yalnızca 17 tanesinde tam build vardı; bu, bir eşya sırası önermek için çok az. Bunun yerine Lux'ın standart buildini kullanın.
- Lux genellikle ilk olarak Luden'in Feryadı eşyasını tamamlıyor; süre: 11.3 dk (74 maçın medyanı).
- Fizz genellikle ilk olarak Lich Boğan eşyasını tamamlıyor; süre: 11.4 dk (73 maçın medyanı).
- Yetenek önceliği: E > Q > W — olağanla aynı.
Buildler ham kazanma oranına değil, kazanma oranı aralığının alt sınırına göre sıralanır; böylece birkaç galibiyette görülen bir build, kanıtlanmış bir buildin önüne asla geçemez.
Lux vs Fizz En İyi Rünler
Lux draftını Draft Laboratuvarı'nda planla
Draft Laboratuvarı iki takımı koridor koridor, eşleşme kazanma oranları, hasar profilleri ve oyun evresi eğilimiyle gösterir; güncel meta verisinden seçim ve yasak önerir.
- Tam 5v5 draft tahtası
- Koridor eşleşme kazanma oranları
- Seçim ve yasak önerileri

Lux esleme verileri League of Legends 26.20 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Lux'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Lux buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.
Diğer Eşleşmeler: Lux
Lux için en zor
Lux için en kolay
Her eşleşme için kazanma oranı ve maç sayısı. Listeler 95% aralığının sınırına göre sıralanır, böylece küçük örneklemler zirveye çıkamaz; yalnızca en az 50 maçlık eşleşmeler.
Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.
Lux vs Fizz SSS - Yama 26.20
Lux vs Fizz: Kim kazanır?
Güncel veriler hafifçe şu tarafı destekliyor: Fizz. Ancak örneklem güçlü bir sonuç için fazla sınırlı: şampiyon Lux, 115 maçın 47.0% kadarını kazanıyor (95% aralığı 38.1–56.0%).
Lux şampiyonunun Fizz karşısındaki kazanma oranı nedir?
Şampiyon Lux, 26.20 yamasında Fizz karşısındaki 115 maçın (Koridor: Orta) 47.0% kadarını kazanıyor (95% aralığı 38.1–56.0%). İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Orta) beklenen oran 48.8%.
Lux, Fizz şampiyonuna karşı counter mı?
Net olarak söylenemez. Şampiyon Lux, Fizz karşısındaki 115 maçın 47.0% kadarını kazanıyor ve 95% aralığı (38.1–56.0%) 50% değerini içeriyor; yani güncel verilere göre hiçbir şampiyon diğerine güvenilir biçimde counter değil.
Koridoru kim kazanır: Lux mi, Fizz mi?
Fizz genellikle koridoru kazanıyor: 15. dakikada Lux şampiyonuna göre ortalama 290 altın önde (15. dakika kaydı olan 115 maç).
Lux, Fizz şampiyonundan daha iyi ölçeklenir mi?
Henüz her süre için karar verecek kadar maç yok.
Fizz, Lux karşısında ne zaman en güçlü?
Şampiyon Fizz şu evrelerde ölçülebilir biçimde önde: Koridor (15 dk).
Lux, Fizz karşısında hangi buildi yapmalı?
Eşleşmeye özel bir çekirdek için yeterli maç yok; bu yüzden Lux şampiyonunun olağan çekirdeğini kullanın (Koridor: Orta): Yıldırım Asası, Habaset, Mejai'nin Ruhyiyeni. Fizz karşısındaki en büyük değişiklik: Zhonya'nın Kumsaati (genellikle 15.6%, burada 31.3%).
Lux, Fizz karşısında hangi rünleri kullanmalı?
Sihirli Yıldız (Büyücülük + Hâkimiyet) — Fizz karşısında 45 maçta 46.7%. Fizz karşısındaki en büyük değişiklik: Kızart (genellikle 68.2%, burada 56.5%).