Braum, bohater League of Legends
Współczynnik wygranych
50.5%
Współczynnik wyboru
2.1%
Ban rate
2.9%

Braum vs Vel'Koz

Braum Tier BTankWsparcie
Patch
26.20
Gry
2803
Linia
Wszystkie linie
Tier
Wszystkie tiery
Ostatnia aktualizacja
13 paź 2026 UTC

Braum vs Vel'Koz to a decisive matchup w LoL patch 26.20. Vel'Koz wygrywa z 65.7% win rate (+31.4%) przeciwko Braum na podstawie 35 gier. Vel'Koz holds the advantage in both the early and late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build Braum, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu Braum vs Vel'Koz.

Analiza matchupu Braum

Użyj menu rozwijanego, aby wybrać przeciwnika i zobaczyć szczegółową analizę, jak Braum radzi sobie przeciwko niemu. Otrzymasz wskaźniki wygranych bezpośrednich, statystyki linii, najlepszy build i runy do matchupu oraz analizę wczesnej vs późnej gry — wszystko oparte na prawdziwych danych z rankingu.

Porównaj z przeciwnikiem
Braum
Braum
34.3%
VS
Vel'Koz
65.7%
Vel'Koz

Kto wygrywa: Braum vs Vel'Koz?

Lekka przewaga: Vel'KozNiska pewność

Braum wygrywa 34.3% tych gier. Przy takiej liczbie gier rzeczywisty wskaźnik najprawdopodobniej mieści się między 20.8% a 50.8% (zakres 95%).

Oczekiwany
50.6%
Na podstawie ogólnych wskaźników wygranych obu bohaterów (linia: Wsparcie)
Efekt pojedynku
−16.3 pkt
Zaobserwowany minus oczekiwany
Próba
Gry: 35
Linia: Wsparcie
vs patch 26.19
—
Za mało gier na obu patchach

Linia: Wsparcie · Rankingowe Solo/Duo i Flex · Serwer Ameryki Północnej · Wszystkie rangi · Patch 26.20 · 9 paź – 11 paź

Najważniejsze wnioski

  • Obecne dane wskazują na lekką przewagę – Vel'Koz – ale próba jest zbyt mała na mocne wnioski: Braum wygrywa 34.3% z 35 gier (zakres 95% 20.8–50.8%).
  • Ogólne wskaźniki wygranych obu bohaterów (linia: Wsparcie) przewidują 50.6% dla bohatera Braum; wynik mieści się w granicach błędu, więc ten pojedynek odzwierciedla głównie ogólną siłę obu bohaterów.
  • Vel'Koz zwykle wygrywa linię: średnio 835 złota przewagi nad bohaterem Braum w 15. minucie (gry z zapisem stanu w 15. minucie: 34).
  • Gracze bohatera Braum znacznie rzadziej wybierają Pancerniaki w pojedynku z bohaterem Vel'Koz: 64.4% w pozostałych grach (linia: Wsparcie), 31.4% tutaj.
Jak to obliczamy

Gry: rankingowe Solo/Duo i Flex na serwerze Ameryki Północnej z pokazanego patcha. Remaki (gry krótsze niż 5 minut) są pomijane.

Gra liczy się tylko wtedy, gdy Braum i Vel'Koz grali na tej samej pozycji w przeciwnych drużynach, więc roamowanie, zamiany linii w obrębie drużyny ani sama obecność bohatera w tej samej grze nigdy nie są liczone jako ten pojedynek.

Zakres 95% to przedział Wilsona. Pewność zależy od szerokości tego zakresu: do ±3 pkt to bardzo wysoka, ±5 wysoka, ±8 umiarkowana, a szerszy — niska. Poniżej 20 gier pojedynek w ogóle nie jest klasyfikowany.

Oczekiwany wskaźnik wygranych łączy wskaźniki wygranych obu bohaterów na tej linii (te same gry i filtry) za pomocą wzoru log5: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Efekt pojedynku = zaobserwowany − oczekiwany.

„Co się zmienia” porównuje wybory bohatera Braum w tym pojedynku z pozostałymi grami tego samego bohatera na tej samej linii i pokazuje zmianę tylko wtedy, gdy wynosi co najmniej 3 pkt i jest istotna statystycznie (test z dla dwóch proporcji, |z| ≥ 2, 20+ gier).

Wyniki nie są dzielone według rang: próba dla pojedynczej rangi jest zbyt mała, by rzetelnie podawać dane pojedynków osobno dla każdej rangi.

Braum vs Vel'Koz – statystyki fazy linii

BraumVel'Koz

W 15. minucie

Różnica złota
−835
Przewaga: Vel'Koz
Zakres 95%: od −1097 do −572
Różnica XP
−376
Przewaga: Vel'Koz
Zakres 95%: od −681 do −71
Różnica CS
−5.9
Przewaga: Vel'Koz
Zakres 95%: od −8.9 do −2.9
0.59
Zabójstwa przed 15. min
2.53
3.35
Śmierci przed 15. min
2.18
0.03
Solo zabójstwa przed 15. min
0.29
2.9%
Pierwsza krew
2.9%

Średnie z całej gry

1.2
CS / min
1.8
252
DMG / min
904
8328
Złoto / grę
10 342
132
Leczenie / min
102
938
Zredukowane DMG / min
275
1.1
CC / min
1.2

Braum vs Vel'Koz – wskaźnik wygranych według długości gry

Wskaźnik wygranych bohatera Braum przeciwko bohaterowi Vel'Koz według długości gry. Kropka to wskaźnik wygranych, pasek – jego zakres 95%, a linia przerywana – zwykły wskaźnik wygranych bohatera przy danej długości. Przedziały z liczbą gier poniżej 25 pozostają puste.

Za mało gier
Poniżej 20 min
Gry: 4
Za mało gier
20–25 min
Gry: 6
Za mało gier
25–30 min
Gry: 11
Za mało gier
30–35 min
Gry: 7
Za mało gier
35+ min
Gry: 7
Braum vs Vel'KozZakres 95%Braum zwykle (Wsparcie)

Żadna długość gry się nie wyróżnia: wyniki bohatera Braum przeciwko bohaterowi Vel'Koz w krótkich i długich grach mieszczą się wzajemnie w granicach błędu.

Braum vs Vel'Koz – skoki siły

Kto ma przewagę na każdym etapie, na podstawie tych gier. Etap jest oznaczony jako „Wyrównane”, gdy różnica mieści się w granicach błędu, i „Za mało danych”, gdy gier jest zbyt mało, by to ocenić.

  1. Linia (15 min)Vel'KozBraum – złoto w 15. min: −835
  2. Pierwszy przedmiotWyrównaneBraum: 13.3 min · Vel'Koz: 12.9 min
  3. Gry poniżej 20 minZa mało danych
  4. Gry 20–30 minZa mało danych
  5. Gry 30+ minZa mało danych

Braum vs Vel'Koz: co się zmienia

Wybory, których gracze bohatera Braum dokonują w tym pojedynku wyraźnie częściej lub rzadziej niż w pozostałych grach (linia: Wsparcie).

  • Pancerniaki
    Zwykle
    64.4%
    vs Vel'Koz
    31.4%
    −33.0 pkt
  • Obuwie Merkurego
    Zwykle
    23.0%
    vs Vel'Koz
    51.4%
    +28.4 pkt
  • Q > E > W
    kolejność umiejętności Q > E > WPriorytet umiejętności
    Zwykle
    86.3%
    vs Vel'Koz
    74.3%
    −12.0 pkt26.9% wygranych tutaj
  • Mikstura ZdrowiaTotem Ukrycia
    Mikstura Zdrowia + Totem UkryciaPrzedmioty startowe
    Zwykle
    1.1%
    vs Vel'Koz
    11.4%
    +10.4 pkt
  • E > Q > W
    kolejność umiejętności E > Q > WPriorytet umiejętności
    Zwykle
    4.1%
    vs Vel'Koz
    11.4%
    +7.4 pkt
  • Czarnoksięstwo
    CzarnoksięstwoDrzewko dodatkowe
    Zwykle
    1.4%
    vs Vel'Koz
    5.7%
    +4.3 pkt

Braum vs Vel'Koz – najlepszy build

Zwykły build: Braum (Wsparcie)

Wskaźnik wygranych 67.2% · gry: 189

Przeciwko: Vel'Koz

Za mało danych o buildzie w tym matchupie: tylko 2 z 10 gier Braum przeciw Vel'Koz miało pełny build — zbyt mało, by polecić kolejność przedmiotów. Użyj zamiast tego standardowego buildu Braum.

  • Braum zwykle najpierw kończy Naszyjnik Żelaznych Solari, po 13.3 min (mediana z 23 gier).
  • Vel'Koz zwykle najpierw kończy Echo Luden, po 12.9 min (mediana z 26 gier).
  • Priorytet umiejętności: Q > E > W — taki sam jak zwykle.

Buildy są szeregowane według dolnej granicy zakresu wskaźnika wygranych, a nie surowego wskaźnika, więc build widziany w kilku wygranych nigdy nie wyprzedzi sprawdzonego.

Braum vs Vel'Koz – najlepsze runy

Zwykłe runy: Braum (Wsparcie)

OpiekunOpiekun
Determinacja
Przypływ ŻyciaKościana ZbrojaNiezachwiany
Precyzja
Legenda: PrzyspieszenieTriumf
Prędkość ataku (atak)Skalujące się zdrowie (elastyczny)Skalujące się zdrowie (obrona)

Wskaźnik wygranych 53.2% · gry: 634

Przeciwko: Vel'Koz

Za mało gier na stronę run dopasowaną do pojedynku — użyj zwykłej strony.

MetaBot Desktop

Zaplanuj draft z Braum w Laboratorium draftu

Laboratorium draftu pokazuje obie drużyny linia po linii z win rate'ami matchupów, profilami obrażeń i fazą gry, w której są silne, oraz podpowiada picki i bany z aktualnej mety.

  • Pełna plansza draftu 5v5
  • Win rate'y matchupów na liniach
  • Podpowiedzi picków i banów
Laboratorium draftu w MetaBot Desktop

Dane matchupow Braum dla patcha 26.20 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych Braum, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build Braum, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.

Inne pojedynki: Braum

Wskaźnik wygranych i liczba gier dla każdego pojedynku. Listy są szeregowane według granicy zakresu 95%, więc małe próby nie trafiają na szczyt; tylko pojedynki z liczbą gier co najmniej 50.

🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Braum vs Vel'Koz – FAQ – patch 26.20

Kto wygrywa: Braum vs Vel'Koz?

Obecne dane wskazują na lekką przewagę – Vel'Koz – ale próba jest zbyt mała na mocne wnioski: Braum wygrywa 34.3% z 35 gier (zakres 95% 20.8–50.8%).

Jaki jest wskaźnik wygranych bohatera Braum przeciwko bohaterowi Vel'Koz?

Braum wygrywa 34.3% z 35 gier przeciwko bohaterowi Vel'Koz (linia: Wsparcie, patch 26.20; zakres 95% 20.8–50.8%). Na podstawie ogólnych wskaźników wygranych obu bohaterów (linia: Wsparcie) można by oczekiwać 50.6%.

Czy Braum kontruje bohatera Vel'Koz?

Nie jednoznacznie. Braum wygrywa 34.3% z 35 gier przeciwko bohaterowi Vel'Koz, a zakres 95% (20.8–50.8%) obejmuje 50%, więc na obecnych danych żaden z bohaterów nie kontruje pewnie drugiego.

Kto wygrywa linię: Braum czy Vel'Koz?

Vel'Koz zwykle wygrywa linię: średnio 835 złota przewagi nad bohaterem Braum w 15. minucie (gry z zapisem stanu w 15. minucie: 34).

Czy Braum lepiej skaluje się niż Vel'Koz?

Na razie jest za mało gier o każdej długości, by to ocenić.

Kiedy Vel'Koz ma największą przewagę nad bohaterem Braum?

Vel'Koz ma mierzalną przewagę w: Linia (15 min).

Jaki build dla bohatera Braum przeciwko bohaterowi Vel'Koz?

Za mało gier na rdzeń dopasowany do pojedynku, więc użyj zwykłego rdzenia bohatera Braum (linia: Wsparcie): Naszyjnik Żelaznych Solari, Przysięga Rycerska, Dudy Bandle. Największa zmiana przeciwko bohaterowi Vel'Koz: Pancerniaki (zwykle 64.4%, tutaj 31.4%).

Jakie runy dla bohatera Braum przeciwko bohaterowi Vel'Koz?

Użyj zwykłej strony run bohatera Braum: Opiekun (Determinacja + Precyzja); za mało gier na stronę dopasowaną do pojedynku. Największa zmiana przeciwko bohaterowi Vel'Koz: Czarnoksięstwo (zwykle 1.4%, tutaj 5.7%).