Riven - League of Legends Champion
Współczynnik wygranych
47.0%
Współczynnik wyboru
2.1%

Rivenvs Lee Sin

FFighterAssassin
Patch26.10
Mecze595,409
LiniaWszystkie linie
TierWszystkie tiery
Ostatnia aktualizacja17 maj 2026

Riven vs Lee Sin to a decisive matchup w LoL patch 26.10. Riven wygrywa z 57.1% win rate (+14.3%) przeciwko Lee Sin na podstawie 7 gier. Riven wins the early laning phase while Lee Sin scales better into the late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build Riven, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu Riven vs Lee Sin.

Riven Matchup Breakdown

Use the dropdown to select an opponent and see a detailed breakdown of how Riven performs against them. You'll get head-to-head win rates, laning stats, the best build and runes for the matchup, and early vs late game analysis — all based on real ranked data.

Compare against an opponent
Lee Sin - 57.1% win rateLee Sin(57.1%)
Riven - 57.1% win rate in this matchup
Riven
57.1% WR
VS
Lee Sin vs Riven matchup - 42.9% win rate
Lee Sin
42.9% WR

Who Wins the Riven vs Lee Sin Matchup?

Riven wins the Riven vs Lee Sin matchup
Winner
Riven
Matches: 7
57.1%
Win Rate
42.9%
5.5
CS / min
4.9
798
DMG / min
685
13,211
Gold / game
11,646
262
Heal / min
292
1,258
DMG Mitigated / min
961
1.1
CC / min
0.7
75.0%
Early Game WR
25.0%
33.3%
Late Game WR
66.7%

Podsumowanie starcia Riven vs Lee Sin

Starcie Riven vs Lee Sin to decydujące starcie w rankingowej grze League of Legends. Na podstawie analizy 7 ostatnich meczów, Riven wygrywa ze współczynnikiem wygranych 57.1% w porównaniu do 42.9% Lee Sin, dając Riven przewagę 14.3 punktów procentowych. Dynamika faz gry odgrywa tu kluczową rolę: Riven kontroluje wczesną fazę liniowania, ale Lee Sin skaluje się lepiej w miarę przedłużania się gry. Starcie zmienia się dramatycznie w zależności od długości gry — Riven musi wykorzystać przewagi zanim Lee Sin osiągnie swoje szczyty mocy, podczas gdy Lee Sin powinien skupić się na bezpiecznym farmieniu i osiągnięciu kluczowych punktów przedmiotów. Najbardziej znacząca statystyczna różnica dotyczy kontrola tłumu, gdzie Riven prowadzi o 0.3s CC/min — różnica, która mocno wpływa na wynik wymian i potyczek. Gracze Riven mogą pewnie wybierać przeciwko Lee Sin i grać agresywnie od poziomu 1. Staraj się ustanowić dominację na linii wcześnie poprzez korzystne wymiany i odsuwaj Lee Sin od CS kiedy tylko możliwe. Zrozumienie tych dynamik starcia jest niezbędne dla decyzji w wyborze bohatera i strategii w grze podczas konfrontacji z tym przeciwnikiem na linii.

Analiza fazy liniowania Riven vs Lee Sin

Riven wygrywa fazę liniowania przeciwko Lee Sin w League of Legends

Riven jest faworyzowany podczas fazy liniowania przeciwko Lee Sin, wygrywając 5 z 5 kluczowych kategorii statystycznych. Riven ma przewagi w farmienie, obrażenia, dochód złota, kontrola tłumu i sustain, czyniąc go silniejszym lanerem w tym starciu.

Farmienie
5.5Riven
4.9Lee Sin
Riven wyprzedza Lee Sin o 0.6 CS na minutę — umiarkowana przewaga w farmieniu, która sumuje się do około 9 CS podczas 15-minutowej fazy liniowania. Przekłada się to na wcześniejsze zakupy komponentów i nieco szybsze skoki mocy dla Riven.
Obrażenia
798Riven
685Lee Sin
Riven znacząco przewyższa Lee Sin w obrażeniach z 113 DMG/min, dominując zarówno krótkie wymiany jak i all-iny. Lee Sin powinien unikać przedłużonych walk i zamiast tego skupić się na wzorcach wymian burstowych — krótkie angaże po których następuje natychmiastowe wycofanie — aby uniknąć sytuacji gdzie przewaga utrzymanych obrażeń Riven przejmuje kontrolę.
Ekonomia
13,211Riven
11,646Lee Sin
Riven generuje imponujące 1,565 więcej złota na grę niż Lee Sin. Ta znaczna przewaga ekonomiczna oznacza, że Riven konsekwentnie osiąga kluczowe punkty przedmiotowe wcześniej, tworząc narastającą przewagę, która rośnie w trakcie gry. Lee Sin powinien skupić się na opłacalnych wyborach przedmiotów i unikać niepotrzebnych śmierci aby nie pozostawać jeszcze bardziej w tyle.
Użyteczność
1.1Riven
0.7Lee Sin
Riven zapewnia 0.3 sekund więcej kontroli tłumu na minutę niż Lee Sin, oferując lepszy potencjał ustawiania ganków i nieco więcej użyteczności w walkach zespołowych. Ta przewaga CC pomaga Riven koordynować z dżunglerem i kontrolować tempo potyczek.
Sustain
1,519Riven
1,253Lee Sin
Riven znacząco przewyższa Lee Sin w sustainie, lecząc i redukując 266 więcej obrażeń na minutę. Ta masywna różnica w wytrzymałości oznacza, że Riven może absorbować znaczące obrażenia i pozostać na linii podczas gdy Lee Sin jest zmuszony do recalla. Budowanie wczesnych ran jest niezbędne dla Lee Sin, a skupienie się na wzorcach wymian burstowych zamiast utrzymanych walk jest krytyczne.

Best Riven Build Against Lee Sin

Ioniańskie Buty Jasności Umysłu to optymalny wybór butów przeciwko Lee Sin, zapewniający mobilność i statystyki, których Riven najbardziej potrzebuje w tym starciu. Najlepiej działające główne przedmioty dla Riven przeciwko Lee Sin to Aksjomatyczny Łuk, Rozdarte Niebo i Taniec Śmierci. Ta kombinacja daje Riven efektywną równowagę obrażeń, przetrwania i użyteczności dla tego starcia. Ten build działa wyjątkowo dobrze, osiągając współczynnik wygranych 100.0% w 1 grach — znacznie powyżej średniej i czyniąc go najlepszą ścieżką przedmiotów przeciwko Lee Sin. Dostosowania mogą być potrzebne w zależności od składów drużyn i stanu gry, ale ten build zapewnia najsilniejszy fundament dla starcia Riven vs Lee Sin.

Early Game vs Late Game

Wczesna gra
Riven
75.0%
+50.0% przewagi
Współczynnik wygranych Riven we wczesnej grzeRiven75.0%
Współczynnik wygranych Lee Sin we wczesnej grzeLee Sin25.0%
Późna gra
Lee Sin
66.7%
+33.3% przewagi
Współczynnik wygranych Riven w późnej grzeRiven33.3%
Współczynnik wygranych Lee Sin w późnej grzeLee Sin66.7%

Riven dominuje we wczesnej grze (pierwsze 15 minut) z imponującym współczynnikiem wygranych 75.0% — 50.0 punktów procentowych przewagi nad Lee Sin. Ta jednostronna wczesna gra oznacza, że Riven może dyktować tempo linii od poziomu 1, kontrolując wymiany, stan fali i priorytet rzeki.

Lee Sin jest znacznie lepszy w późnej grze (25+ minut), chwaląc się współczynnikiem wygranych 66.7% — 33.3 punktów powyżej Riven. Przedłużone gry mocno faworyzują Lee Sin, którego zestaw i skalowanie czynią go dominującą siłą w walkach zespołowych i kontroli celów.

To starcie charakteryzuje się dramatyczną zmianą mocy: Riven musi agresywnie wykorzystać swoją wczesną przewagę i zakończyć grę zanim Lee Sin osiągnie swoje punkty skalowania. Jeśli Lee Sin przetrwa fazę liniowania bez zbyt dużego opóźnienia, starcie obraca się na jego korzyść. Kontrola Smoka i Herolda Rift są kluczowe — drużyna która zabezpieczy wczesne cele może snowballować lub kupić czas na skalowanie.

Best Riven Runes Against Lee Sin

Drzewo run Precyzja - główne runy Riven vs Lee SinPrecyzja
Klątwa Krwawego Listu - najlepsza runa Riven vs Lee SinTriumf - najlepsza runa Riven vs Lee SinLegenda: Przyspieszenie - najlepsza runa Riven vs Lee SinOstatni Bastion - najlepsza runa Riven vs Lee Sin
Drzewo run Inspiracja - poboczne runy Riven vs Lee SinInspiracja
Zwrot Gotówki - najlepsza runa Riven vs Lee SinSpec od Wszystkiego - najlepsza runa Riven vs Lee Sin
100.0% WR

Granie z Precyzja głównymi i Inspiracja pobocznymi pozwala Riven wykorzystać swoją przewagę przeciwko Lee Sin, wzmacniając mocne strony które czynią to starcie korzystnym.


Dane matchupow Riven dla patcha 26.10 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych Riven, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build Riven, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.

Procent wygranych i statystyki starc Riven w League of Legends Patch 26.10
Przeciwnik
Winrate
Mecze
CS/min
OBR/min
Zloto/mecz
Wczesne WR
Pozne WR
50.45%1116.568611,55245.1%55.0%
56.67%906.674312,49155.6%57.4%
53.66%826.363311,11861.5%46.5%
52.00%756.369911,93652.9%51.2%
45.00%606.385911,95141.4%48.4%
48.28%586.658411,68553.9%43.8%
43.64%556.182511,87734.5%53.9%
61.54%526.883413,75570.0%56.3%
39.22%516.570911,74753.9%24.0%
43.14%516.368211,43852.2%35.7%
38.00%506.272211,36828.0%48.0%
46.81%476.668311,16862.5%30.4%
53.33%456.369712,68342.1%61.5%
57.14%426.368412,29853.3%59.3%
56.10%416.997214,09850.0%59.3%
42.50%406.258811,92047.1%39.1%
51.28%396.484513,12244.4%57.1%
54.05%376.978212,64761.1%47.4%
54.05%376.379711,69042.1%66.7%
40.54%376.154910,72235.3%45.0%
50.00%366.670311,54741.2%57.9%
36.11%366.372011,97031.3%40.0%
67.65%346.873012,37956.3%77.8%
42.42%336.075712,33847.1%37.5%
45.16%316.868310,99635.7%52.9%
50.00%306.065911,55346.1%52.9%
48.28%296.597012,75927.3%61.1%
48.28%296.572811,13557.9%30.0%
39.29%286.169310,75626.7%53.9%
37.04%276.276210,83433.3%40.0%
48.15%276.370512,73041.7%53.3%
46.15%265.875211,67438.5%53.9%
41.67%247.474112,01154.5%30.8%
50.00%246.284311,78550.0%50.0%
34.78%236.572612,40142.9%31.3%
52.17%236.874212,61330.0%69.2%
36.36%226.082411,60033.3%40.0%
50.00%226.764212,97854.5%45.5%
50.00%204.352810,94070.0%30.0%
55.00%206.253010,77745.5%66.7%
65.00%205.973312,04054.5%77.8%
45.00%205.756911,89228.6%53.9%
68.42%196.371413,04071.4%66.7%
44.44%185.770210,97033.3%55.6%
22.22%186.581711,64211.1%33.3%
52.94%174.789212,71028.6%70.0%
47.06%176.684612,82333.3%54.5%
58.82%176.077310,62263.6%50.0%
41.18%176.573511,90742.9%40.0%
70.59%176.685311,50060.0%85.7%
50.00%165.864313,6330.0%53.3%
68.75%166.486212,30570.0%66.7%
50.00%165.962012,01725.0%58.3%
60.00%157.054810,44466.7%50.0%
53.33%154.477311,57628.6%75.0%
60.00%156.980012,60050.0%66.7%
40.00%156.070611,45442.9%37.5%
35.71%146.778314,63150.0%33.3%
50.00%146.058310,76455.6%40.0%
42.86%145.877011,49437.5%50.0%
46.15%136.163913,6170.0%60.0%
54.55%116.276114,23250.0%57.1%
63.64%117.41,01611,84462.5%66.7%
20.00%105.866511,11814.3%33.3%
30.00%104.986112,00325.0%33.3%
70.00%106.792915,441100.0%57.1%
40.00%104.973611,22440.0%40.0%
60.00%105.976513,21866.7%50.0%
40.00%103.072414,11825.0%50.0%
55.56%95.757411,50033.3%66.7%
55.56%95.954210,96875.0%40.0%
44.44%97.149511,90475.0%20.0%
44.44%95.156112,50533.3%50.0%
87.50%87.090411,972100.0%80.0%
50.00%81.360312,78125.0%75.0%
50.00%84.375413,25650.0%50.0%
62.50%86.56209,65466.7%50.0%
25.00%86.576414,92133.3%20.0%
37.50%85.956910,2030.0%75.0%
50.00%85.870414,36166.7%40.0%
25.00%86.580412,70020.0%33.3%
57.14%73.561914,1640.0%80.0%
14.29%76.666310,9850.0%25.0%
42.86%76.058912,10133.3%50.0%
57.14%75.579813,21175.0%33.3%
57.14%75.565511,51850.0%100.0%
85.71%76.396411,488100.0%66.7%
83.33%65.963412,60750.0%100.0%
66.67%65.582814,405100.0%60.0%
16.67%66.870314,1840.0%25.0%
66.67%66.986613,6940.0%100.0%
50.00%65.886612,58850.0%50.0%
40.00%57.070413,51250.0%33.3%
20.00%55.665110,65625.0%0.0%
60.00%54.568710,36075.0%0.0%
40.00%56.049512,65033.3%50.0%
100.00%59.51,17411,372100.0%0.0%
40.00%52.453511,1120.0%50.0%
100.00%56.91,12515,451100.0%100.0%
20.00%56.01,05713,8590.0%33.3%
40.00%54.554212,8100.0%40.0%
60.00%54.577214,96166.7%50.0%
80.00%53.889010,93566.7%100.0%

Get the MetaBot Desktop App

Level up your gameplay with real-time overlays, automatic game detection, and instant stats — all on your desktop.

In-game overlaysAuto game detectionMulti-game supportPersonal dashboard
Download NowFree download
🔍

Pomóż nam utrzymać dokładność! Jeśli zauważysz nieprawidłowe statystyki, brakujące dane lub jakiekolwiek problemy, Twoja opinia bezpośrednio poprawia jakość naszych danych dla całej społeczności.

Zgłoś problem

Riven vs Lee Sin - Często Zadawane Pytania

Jak radzi sobie Riven przeciwko Lee Sin w League of Legends?

Riven wygrywa matchup Riven vs Lee Sin ze wskaznikiem zwyciestwa 57.1% w porownaniu do 42.9% Lee Sin, roznica 14.3 punktow procentowych. Te dane oparte sa na 7 ostatnich grach rankingowych w patchu 26.10.

Jak radzi sobie Riven przeciwko Lee Sin we wczesnej grze?

We wczesnej grze Riven ma przewage nad Lee Sin z wskaznikiem zwyciestwa 75.0% versus 25.0%. Gracze Riven powinni wykorzystywac swoja przewage na linii poprzez agresywne tradowanie i kontrole fal w pierwszych 15 minutach.

Jak radzi sobie Riven przeciwko Lee Sin w poznej grze?

W poznej grze Lee Sin przejmuje matchup Riven vs Lee Sin ze wskaznikiem zwyciestwa 66.7% w porownaniu do 33.3%. Lee Sin skaluje sie lepiej w walkach druzynowych i walkach o cele po 25 minutach.

Kto wygrywa matchup Riven vs Lee Sin?

Riven wygrywa matchup przeciwko Lee Sin ze wskaznikiem zwyciestwa 57.1% w patchu 26.10 League of Legends. Przewaga 14.3 punktow procentowych oznacza, ze Riven jest significantly faworyzowany w tym matchupie na linii na podstawie 7 przeanalizowanych gier.

Jaki jest najlepszy build Riven przeciwko Lee Sin?

Najlepszy build Riven przeciwko Lee Sin zawiera Aksjomatyczny Łuk, Rozdarte Niebo, Taniec Śmierci with Ioniańskie Buty Jasności Umysłu. This build achieves a 100.0% win rate in the matchup. Sprawdz rozklad matchupu powyzej, aby zobaczyc pelna sciezke przedmiotow i kolejnosc buildu.

Jakie sa najlepsze runy Riven przeciwko Lee Sin?

Najlepsze runy Riven przeciwko Lee Sin uzywaja drzewa glownego Precyzja z Inspiracja jako wtornym. This rune setup achieves a 100.0% win rate in the Riven vs Lee Sin matchup. Zobacz pelny rozklad run w porownaniu matchupu powyzej.

Czy Riven kontruje Lee Sin?

Tak, Riven ma korzystny matchup przeciwko Lee Sin ze wskaznikiem zwyciestwa 57.1%. Riven strongly counters Lee Sin na linii na podstawie aktualnych danych patcha 26.10.

Jak grac Riven przeciwko Lee Sin?

Grajac Riven przeciwko Lee Sin, wykorzystaj swoje statystyczne przewagi, tradujac agresywnie podczas korzystnych okien. You have early game priority — look for kills and zone control before first recall. Buduj polecane przedmioty i runy dla tego konkretnego matchupu, aby uzyskac najlepsze wyniki.