
Rivenvs Orianna
Riven vs Orianna to a decisive matchup w LoL patch 26.10. Orianna wygrywa z 75.0% win rate (+50.0%) przeciwko Riven na podstawie 8 gier. Orianna holds the advantage in both the early and late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build Riven, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu Riven vs Orianna.
Riven Matchup Breakdown
Use the dropdown to select an opponent and see a detailed breakdown of how Riven performs against them. You'll get head-to-head win rates, laning stats, the best build and runes for the matchup, and early vs late game analysis — all based on real ranked data.
Who Wins the Riven vs Orianna Matchup?

Podsumowanie starcia Riven vs Orianna
Starcie Riven vs Orianna to decydujące starcie w rankingowej grze League of Legends. Na podstawie analizy 8 ostatnich meczów, Orianna wygrywa ze współczynnikiem wygranych 75.0% w porównaniu do 25.0% Riven, dając Orianna przewagę 50.0 punktów procentowych. Orianna dominuje na każdym etapie — od wczesnego liniowania po późne walki zespołowe. Ta stała przewaga utrudnia graczom Riven znalezienie korzystnych okien, więc strategie zależne od zespołu i unikanie konfrontacji solo są niezbędne. Najbardziej znacząca statystyczna różnica dotyczy sustain, gdzie Riven prowadzi o 1,195 HP/min — różnica, która mocno wpływa na wynik wymian i potyczek. Orianna ma silną przewagę w tym starciu. Gracze Riven powinni grać defensywnie, priorytetyzować bezpieczne farmienie pod wieżą i szukać okazji stworzonych przez presję dżungli lub gdy Orianna się rozciąga. Unikaj przedłużonych wymian i czekaj na walki zespołowe gdzie pozycjonowanie i koordynacja mają większe znaczenie. Zrozumienie tych dynamik starcia jest niezbędne dla decyzji w wyborze bohatera i strategii w grze podczas konfrontacji z tym przeciwnikiem na linii.
Analiza fazy liniowania Riven vs Orianna
Riven jest faworyzowany podczas fazy liniowania przeciwko Orianna, wygrywając 3 z 5 kluczowych kategorii statystycznych. Riven ma przewagi w dochód złota, kontrola tłumu i sustain, czyniąc go silniejszym lanerem w tym starciu.
Best Riven Build Against Orianna
Nieśmiertelna Ścieżka to optymalny wybór butów przeciwko Orianna, zapewniający mobilność i statystyki, których Riven najbardziej potrzebuje w tym starciu. Najlepiej działające główne przedmioty dla Riven przeciwko Orianna to Aksjomatyczny Łuk, Rozdarte Niebo i Taniec Śmierci. Ta kombinacja daje Riven efektywną równowagę obrażeń, przetrwania i użyteczności dla tego starcia. Dostosowania mogą być potrzebne w zależności od składów drużyn i stanu gry, ale ten build zapewnia najsilniejszy fundament dla starcia Riven vs Orianna.
Early Game vs Late Game
Orianna dominuje we wczesnej grze (pierwsze 15 minut) z imponującym współczynnikiem wygranych 66.7% — 33.3 punktów procentowych przewagi nad Riven. Ta jednostronna wczesna gra oznacza, że Orianna może dyktować tempo linii od poziomu 1, kontrolując wymiany, stan fali i priorytet rzeki.
Orianna jest znacznie lepszy w późnej grze (25+ minut), chwaląc się współczynnikiem wygranych 80.0% — 60.0 punktów powyżej Riven. Przedłużone gry mocno faworyzują Orianna, którego zestaw i skalowanie czynią go dominującą siłą w walkach zespołowych i kontroli celów.
Orianna utrzymuje przewagę na każdym etapie gry, czyniąc to konsekwentnie korzystnym starciem od linii po późne walki zespołowe. Gracze Riven powinni szukać outplayów, strategii zależnych od zespołu i picków zamiast polegać na skalowaniu aby wygrać to starcie.
Best Riven Runes Against Orianna
Konfiguracja run Precyzja i Inspiracja daje Riven najlepsze narzędzia do rywalizacji z Orianna w tym trudnym starciu, kompensując statystyczne wady optymalnymi synergiami run.
Dane matchupow Riven dla patcha 26.10 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych Riven, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build Riven, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.
Przeciwnik | Winrate | Mecze | CS/min | OBR/min | Zloto/mecz | Wczesne WR | Pozne WR |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 50.45% | 111 | 6.5 | 686 | 11,552 | 45.1% | 55.0% | |
| 56.67% | 90 | 6.6 | 743 | 12,491 | 55.6% | 57.4% | |
| 53.66% | 82 | 6.3 | 633 | 11,118 | 61.5% | 46.5% | |
| 52.00% | 75 | 6.3 | 699 | 11,936 | 52.9% | 51.2% | |
| 45.00% | 60 | 6.3 | 859 | 11,951 | 41.4% | 48.4% | |
| 48.28% | 58 | 6.6 | 584 | 11,685 | 53.9% | 43.8% | |
| 43.64% | 55 | 6.1 | 825 | 11,877 | 34.5% | 53.9% | |
| 61.54% | 52 | 6.8 | 834 | 13,755 | 70.0% | 56.3% | |
| 39.22% | 51 | 6.5 | 709 | 11,747 | 53.9% | 24.0% | |
| 43.14% | 51 | 6.3 | 682 | 11,438 | 52.2% | 35.7% | |
| 38.00% | 50 | 6.2 | 722 | 11,368 | 28.0% | 48.0% | |
| 46.81% | 47 | 6.6 | 683 | 11,168 | 62.5% | 30.4% | |
| 53.33% | 45 | 6.3 | 697 | 12,683 | 42.1% | 61.5% | |
| 57.14% | 42 | 6.3 | 684 | 12,298 | 53.3% | 59.3% | |
| 56.10% | 41 | 6.9 | 972 | 14,098 | 50.0% | 59.3% | |
| 42.50% | 40 | 6.2 | 588 | 11,920 | 47.1% | 39.1% | |
| 51.28% | 39 | 6.4 | 845 | 13,122 | 44.4% | 57.1% | |
| 54.05% | 37 | 6.9 | 782 | 12,647 | 61.1% | 47.4% | |
| 54.05% | 37 | 6.3 | 797 | 11,690 | 42.1% | 66.7% | |
| 40.54% | 37 | 6.1 | 549 | 10,722 | 35.3% | 45.0% | |
| 50.00% | 36 | 6.6 | 703 | 11,547 | 41.2% | 57.9% | |
| 36.11% | 36 | 6.3 | 720 | 11,970 | 31.3% | 40.0% | |
| 67.65% | 34 | 6.8 | 730 | 12,379 | 56.3% | 77.8% | |
| 42.42% | 33 | 6.0 | 757 | 12,338 | 47.1% | 37.5% | |
| 45.16% | 31 | 6.8 | 683 | 10,996 | 35.7% | 52.9% | |
| 50.00% | 30 | 6.0 | 659 | 11,553 | 46.1% | 52.9% | |
| 48.28% | 29 | 6.5 | 970 | 12,759 | 27.3% | 61.1% | |
| 48.28% | 29 | 6.5 | 728 | 11,135 | 57.9% | 30.0% | |
| 39.29% | 28 | 6.1 | 693 | 10,756 | 26.7% | 53.9% | |
| 37.04% | 27 | 6.2 | 762 | 10,834 | 33.3% | 40.0% | |
| 48.15% | 27 | 6.3 | 705 | 12,730 | 41.7% | 53.3% | |
| 46.15% | 26 | 5.8 | 752 | 11,674 | 38.5% | 53.9% | |
| 41.67% | 24 | 7.4 | 741 | 12,011 | 54.5% | 30.8% | |
| 50.00% | 24 | 6.2 | 843 | 11,785 | 50.0% | 50.0% | |
| 34.78% | 23 | 6.5 | 726 | 12,401 | 42.9% | 31.3% | |
| 52.17% | 23 | 6.8 | 742 | 12,613 | 30.0% | 69.2% | |
| 36.36% | 22 | 6.0 | 824 | 11,600 | 33.3% | 40.0% | |
| 50.00% | 22 | 6.7 | 642 | 12,978 | 54.5% | 45.5% | |
| 50.00% | 20 | 4.3 | 528 | 10,940 | 70.0% | 30.0% | |
| 55.00% | 20 | 6.2 | 530 | 10,777 | 45.5% | 66.7% | |
| 65.00% | 20 | 5.9 | 733 | 12,040 | 54.5% | 77.8% | |
| 45.00% | 20 | 5.7 | 569 | 11,892 | 28.6% | 53.9% | |
| 68.42% | 19 | 6.3 | 714 | 13,040 | 71.4% | 66.7% | |
| 44.44% | 18 | 5.7 | 702 | 10,970 | 33.3% | 55.6% | |
| 22.22% | 18 | 6.5 | 817 | 11,642 | 11.1% | 33.3% | |
| 52.94% | 17 | 4.7 | 892 | 12,710 | 28.6% | 70.0% | |
| 47.06% | 17 | 6.6 | 846 | 12,823 | 33.3% | 54.5% | |
| 58.82% | 17 | 6.0 | 773 | 10,622 | 63.6% | 50.0% | |
| 41.18% | 17 | 6.5 | 735 | 11,907 | 42.9% | 40.0% | |
| 70.59% | 17 | 6.6 | 853 | 11,500 | 60.0% | 85.7% | |
| 50.00% | 16 | 5.8 | 643 | 13,633 | 0.0% | 53.3% | |
| 68.75% | 16 | 6.4 | 862 | 12,305 | 70.0% | 66.7% | |
| 50.00% | 16 | 5.9 | 620 | 12,017 | 25.0% | 58.3% | |
| 60.00% | 15 | 7.0 | 548 | 10,444 | 66.7% | 50.0% | |
| 53.33% | 15 | 4.4 | 773 | 11,576 | 28.6% | 75.0% | |
| 60.00% | 15 | 6.9 | 800 | 12,600 | 50.0% | 66.7% | |
| 40.00% | 15 | 6.0 | 706 | 11,454 | 42.9% | 37.5% | |
| 35.71% | 14 | 6.7 | 783 | 14,631 | 50.0% | 33.3% | |
| 50.00% | 14 | 6.0 | 583 | 10,764 | 55.6% | 40.0% | |
| 42.86% | 14 | 5.8 | 770 | 11,494 | 37.5% | 50.0% | |
| 46.15% | 13 | 6.1 | 639 | 13,617 | 0.0% | 60.0% | |
| 54.55% | 11 | 6.2 | 761 | 14,232 | 50.0% | 57.1% | |
| 63.64% | 11 | 7.4 | 1,016 | 11,844 | 62.5% | 66.7% | |
| 20.00% | 10 | 5.8 | 665 | 11,118 | 14.3% | 33.3% | |
| 30.00% | 10 | 4.9 | 861 | 12,003 | 25.0% | 33.3% | |
| 70.00% | 10 | 6.7 | 929 | 15,441 | 100.0% | 57.1% | |
| 40.00% | 10 | 4.9 | 736 | 11,224 | 40.0% | 40.0% | |
| 60.00% | 10 | 5.9 | 765 | 13,218 | 66.7% | 50.0% | |
| 40.00% | 10 | 3.0 | 724 | 14,118 | 25.0% | 50.0% | |
| 55.56% | 9 | 5.7 | 574 | 11,500 | 33.3% | 66.7% | |
| 55.56% | 9 | 5.9 | 542 | 10,968 | 75.0% | 40.0% | |
| 44.44% | 9 | 7.1 | 495 | 11,904 | 75.0% | 20.0% | |
| 44.44% | 9 | 5.1 | 561 | 12,505 | 33.3% | 50.0% | |
| 87.50% | 8 | 7.0 | 904 | 11,972 | 100.0% | 80.0% | |
| 50.00% | 8 | 1.3 | 603 | 12,781 | 25.0% | 75.0% | |
| 50.00% | 8 | 4.3 | 754 | 13,256 | 50.0% | 50.0% | |
| 62.50% | 8 | 6.5 | 620 | 9,654 | 66.7% | 50.0% | |
| 25.00% | 8 | 6.5 | 764 | 14,921 | 33.3% | 20.0% | |
| 37.50% | 8 | 5.9 | 569 | 10,203 | 0.0% | 75.0% | |
| 50.00% | 8 | 5.8 | 704 | 14,361 | 66.7% | 40.0% | |
| 25.00% | 8 | 6.5 | 804 | 12,700 | 20.0% | 33.3% | |
| 57.14% | 7 | 3.5 | 619 | 14,164 | 0.0% | 80.0% | |
| 14.29% | 7 | 6.6 | 663 | 10,985 | 0.0% | 25.0% | |
| 42.86% | 7 | 6.0 | 589 | 12,101 | 33.3% | 50.0% | |
| 57.14% | 7 | 5.5 | 798 | 13,211 | 75.0% | 33.3% | |
| 57.14% | 7 | 5.5 | 655 | 11,518 | 50.0% | 100.0% | |
| 85.71% | 7 | 6.3 | 964 | 11,488 | 100.0% | 66.7% | |
| 83.33% | 6 | 5.9 | 634 | 12,607 | 50.0% | 100.0% | |
| 66.67% | 6 | 5.5 | 828 | 14,405 | 100.0% | 60.0% | |
| 16.67% | 6 | 6.8 | 703 | 14,184 | 0.0% | 25.0% | |
| 66.67% | 6 | 6.9 | 866 | 13,694 | 0.0% | 100.0% | |
| 50.00% | 6 | 5.8 | 866 | 12,588 | 50.0% | 50.0% | |
| 40.00% | 5 | 7.0 | 704 | 13,512 | 50.0% | 33.3% | |
| 20.00% | 5 | 5.6 | 651 | 10,656 | 25.0% | 0.0% | |
| 60.00% | 5 | 4.5 | 687 | 10,360 | 75.0% | 0.0% | |
| 40.00% | 5 | 6.0 | 495 | 12,650 | 33.3% | 50.0% | |
| 100.00% | 5 | 9.5 | 1,174 | 11,372 | 100.0% | 0.0% | |
| 40.00% | 5 | 2.4 | 535 | 11,112 | 0.0% | 50.0% | |
| 100.00% | 5 | 6.9 | 1,125 | 15,451 | 100.0% | 100.0% | |
| 20.00% | 5 | 6.0 | 1,057 | 13,859 | 0.0% | 33.3% | |
| 40.00% | 5 | 4.5 | 542 | 12,810 | 0.0% | 40.0% | |
| 60.00% | 5 | 4.5 | 772 | 14,961 | 66.7% | 50.0% | |
| 80.00% | 5 | 3.8 | 890 | 10,935 | 66.7% | 100.0% | |
Pomóż nam utrzymać dokładność! Jeśli zauważysz nieprawidłowe statystyki, brakujące dane lub jakiekolwiek problemy, Twoja opinia bezpośrednio poprawia jakość naszych danych dla całej społeczności.
Riven vs Orianna - Często Zadawane Pytania
Jak radzi sobie Riven przeciwko Orianna w League of Legends?
Orianna wygrywa matchup Riven vs Orianna ze wskaznikiem zwyciestwa 75.0% w porownaniu do 25.0% Riven, roznica 50.0 punktow procentowych. Te dane oparte sa na 8 ostatnich grach rankingowych w patchu 26.10.
Jak radzi sobie Riven przeciwko Orianna we wczesnej grze?
We wczesnej grze Orianna ma przewage nad Riven z wskaznikiem zwyciestwa 66.7% versus 33.3%. Gracze Orianna powinni wykorzystywac swoja przewage na linii poprzez agresywne tradowanie i kontrole fal w pierwszych 15 minutach.
Jak radzi sobie Riven przeciwko Orianna w poznej grze?
W poznej grze Orianna przejmuje matchup Riven vs Orianna ze wskaznikiem zwyciestwa 80.0% w porownaniu do 20.0%. Orianna skaluje sie lepiej w walkach druzynowych i walkach o cele po 25 minutach.
Kto wygrywa matchup Riven vs Orianna?
Orianna wygrywa matchup przeciwko Riven ze wskaznikiem zwyciestwa 75.0% w patchu 26.10 League of Legends. Przewaga 50.0 punktow procentowych oznacza, ze Orianna jest significantly faworyzowany w tym matchupie na linii na podstawie 8 przeanalizowanych gier.
Jaki jest najlepszy build Riven przeciwko Orianna?
Najlepszy build Riven przeciwko Orianna zawiera Aksjomatyczny Łuk, Rozdarte Niebo, Taniec Śmierci with Nieśmiertelna Ścieżka. Sprawdz rozklad matchupu powyzej, aby zobaczyc pelna sciezke przedmiotow i kolejnosc buildu.
Jakie sa najlepsze runy Riven przeciwko Orianna?
Najlepsze runy Riven przeciwko Orianna uzywaja drzewa glownego Precyzja z Inspiracja jako wtornym. This rune setup achieves a 50.0% win rate in the Riven vs Orianna matchup. Zobacz pelny rozklad run w porownaniu matchupu powyzej.
Czy Riven kontruje Orianna?
Nie, Riven ma trudnosci przeciwko Orianna z zaledwie 25.0% wskaznikiem zwyciestwa. Orianna ma przewage w tym matchupie. Gracze Riven powinni skupic sie na bezpiecznym farmie i unikac dlugich tradow, aby zminimalizowac przewage Orianna.
Jak grac Riven przeciwko Orianna?
Grajac Riven przeciwko Orianna, graj ostroznie i unikaj skokow mocy Orianna. Look for jungle assistance and team-dependent plays since Orianna has the statistical advantage at most stages. Uzyj buildu i run specyficznych dla matchupu powyzej, aby zoptymalizowac swoje szanse.