Shaco, bohater League of Legends
Współczynnik wygranych
49.7%
Współczynnik wyboru
3.5%
Ban rate
22.9%

Shaco vs Lux

Shaco Tier CZabójca
Patch
26.20
Gry
4560
Linia
Wszystkie linie
Tier
Wszystkie tiery
Ostatnia aktualizacja
13 paź 2026 UTC

Shaco vs Lux to a decisive matchup w LoL patch 26.20. Lux wygrywa z 56.3% win rate (+12.5%) przeciwko Shaco na podstawie 48 gier. Lux holds the advantage in both the early and late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build Shaco, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu Shaco vs Lux.

Analiza matchupu Shaco

Użyj menu rozwijanego, aby wybrać przeciwnika i zobaczyć szczegółową analizę, jak Shaco radzi sobie przeciwko niemu. Otrzymasz wskaźniki wygranych bezpośrednich, statystyki linii, najlepszy build i runy do matchupu oraz analizę wczesnej vs późnej gry — wszystko oparte na prawdziwych danych z rankingu.

Porównaj z przeciwnikiem
Shaco
Shaco
43.5%
VS
Lux
56.5%
Lux

Kto wygrywa: Shaco vs Lux?

Lekka przewaga: LuxNiska pewność

Shaco wygrywa 43.5% tych gier. Przy takiej liczbie gier rzeczywisty wskaźnik najprawdopodobniej mieści się między 30.2% a 57.8% (zakres 95%).

Oczekiwany
50.6%
Na podstawie ogólnych wskaźników wygranych obu bohaterów (linia: Wsparcie)
Efekt pojedynku
−7.2 pkt
Zaobserwowany minus oczekiwany
Próba
Gry: 46
Linia: Wsparcie
vs patch 26.19
—
Za mało gier na obu patchach

Linia: Wsparcie · Rankingowe Solo/Duo i Flex · Serwer Ameryki Północnej · Wszystkie rangi · Patch 26.20 · 10 paź – 11 paź

Najważniejsze wnioski

  • Obecne dane wskazują na lekką przewagę – Lux – ale próba jest zbyt mała na mocne wnioski: Shaco wygrywa 43.5% z 46 gier (zakres 95% 30.2–57.8%).
  • Ogólne wskaźniki wygranych obu bohaterów (linia: Wsparcie) przewidują 50.6% dla bohatera Shaco; wynik mieści się w granicach błędu, więc ten pojedynek odzwierciedla głównie ogólną siłę obu bohaterów.
  • Lux zwykle wygrywa linię: średnio 299 złota przewagi nad bohaterem Shaco w 15. minucie (gry z zapisem stanu w 15. minucie: 46).
  • Gracze bohatera Shaco znacznie rzadziej wybierają Nadchodząca Burza w pojedynku z bohaterem Lux: 17.8% w pozostałych grach (linia: Wsparcie), poniżej 2% tutaj.
Jak to obliczamy

Gry: rankingowe Solo/Duo i Flex na serwerze Ameryki Północnej z pokazanego patcha. Remaki (gry krótsze niż 5 minut) są pomijane.

Gra liczy się tylko wtedy, gdy Shaco i Lux grali na tej samej pozycji w przeciwnych drużynach, więc roamowanie, zamiany linii w obrębie drużyny ani sama obecność bohatera w tej samej grze nigdy nie są liczone jako ten pojedynek.

Zakres 95% to przedział Wilsona. Pewność zależy od szerokości tego zakresu: do ±3 pkt to bardzo wysoka, ±5 wysoka, ±8 umiarkowana, a szerszy — niska. Poniżej 20 gier pojedynek w ogóle nie jest klasyfikowany.

Oczekiwany wskaźnik wygranych łączy wskaźniki wygranych obu bohaterów na tej linii (te same gry i filtry) za pomocą wzoru log5: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Efekt pojedynku = zaobserwowany − oczekiwany.

„Co się zmienia” porównuje wybory bohatera Shaco w tym pojedynku z pozostałymi grami tego samego bohatera na tej samej linii i pokazuje zmianę tylko wtedy, gdy wynosi co najmniej 3 pkt i jest istotna statystycznie (test z dla dwóch proporcji, |z| ≥ 2, 20+ gier).

Wyniki nie są dzielone według rang: próba dla pojedynczej rangi jest zbyt mała, by rzetelnie podawać dane pojedynków osobno dla każdej rangi.

Shaco vs Lux – statystyki fazy linii

ShacoLux

W 15. minucie

Różnica złota
−299
Przewaga: Lux
Zakres 95%: od −582 do −15
Różnica XP
−419
Przewaga: Lux
Zakres 95%: od −659 do −179
Różnica CS
−4.5
Przewaga: Lux
Zakres 95%: od −7.7 do −1.2
1.72
Zabójstwa przed 15. min
2.09
2.61
Śmierci przed 15. min
2.70
0.09
Solo zabójstwa przed 15. min
0.15
8.7%
Pierwsza krew
13.0%

Średnie z całej gry

1.4
CS / min
2.0
669
DMG / min
671
10 663
Złoto / grę
11 095
93
Leczenie / min
90
344
Zredukowane DMG / min
402
1.1
CC / min
1.6

Shaco vs Lux – wskaźnik wygranych według długości gry

Wskaźnik wygranych bohatera Shaco przeciwko bohaterowi Lux według długości gry. Kropka to wskaźnik wygranych, pasek – jego zakres 95%, a linia przerywana – zwykły wskaźnik wygranych bohatera przy danej długości. Przedziały z liczbą gier poniżej 25 pozostają puste.

Za mało gier
Poniżej 20 min
Gry: 5
Za mało gier
20–25 min
Gry: 2
Za mało gier
25–30 min
Gry: 11
Za mało gier
30–35 min
Gry: 12
Za mało gier
35+ min
Gry: 16
Shaco vs LuxZakres 95%Shaco zwykle (Wsparcie)

Żadna długość gry się nie wyróżnia: wyniki bohatera Shaco przeciwko bohaterowi Lux w krótkich i długich grach mieszczą się wzajemnie w granicach błędu.

Shaco vs Lux – skoki siły

Kto ma przewagę na każdym etapie, na podstawie tych gier. Etap jest oznaczony jako „Wyrównane”, gdy różnica mieści się w granicach błędu, i „Za mało danych”, gdy gier jest zbyt mało, by to ocenić.

  1. Linia (15 min)LuxShaco – złoto w 15. min: −299
  2. Pierwszy przedmiotLuxShaco: 14.7 min · Lux: 12.7 min
  3. Gry poniżej 20 minZa mało danych
  4. Gry 20–30 minZa mało danych
  5. Gry 30+ minZa mało danych

Shaco vs Lux: co się zmienia

Wybory, których gracze bohatera Shaco dokonują w tym pojedynku wyraźnie częściej lub rzadziej niż w pozostałych grach (linia: Wsparcie).

  • Nadchodząca Burza
    Zwykle
    17.8%
    vs Lux
    poniżej 2%
    −17.8 pkt
  • Szósty Zmysł
    Zwykle
    13.1%
    vs Lux
    poniżej 2%
    −13.1 pkt
  • Q > E > W
    kolejność umiejętności Q > E > WPriorytet umiejętności
    Zwykle
    11.8%
    vs Lux
    poniżej 2%
    −11.8 pkt
  • Kosmiczna Przenikliwość
    Zwykle
    11.4%
    vs Lux
    21.7%
    +10.4 pkt
  • E > Q > W
    kolejność umiejętności E > Q > WPriorytet umiejętności
    Zwykle
    poniżej 0,5%
    vs Lux
    8.7%
    +8.7 pkt
  • Klepsydra Zhonyi
    Zwykle
    2.4%
    vs Lux
    10.9%
    +8.4 pkt
  • Złowrogość
    ZłowrogośćPrzedmiot
    Zwykle
    3.3%
    vs Lux
    10.9%
    +7.5 pkt
  • Dudy Bandle
    Dudy BandlePrzedmiot
    Zwykle
    0.3%
    vs Lux
    4.3%
    +4.0 pkt

Shaco vs Lux – najlepszy build

Zwykły build: Shaco (Wsparcie)

Wskaźnik wygranych 58.3% · gry: 48

Przeciwko: Lux

Za mało danych o buildzie w tym matchupie: tylko 3 z 21 gier Shaco przeciw Lux miało pełny build — zbyt mało, by polecić kolejność przedmiotów. Użyj zamiast tego standardowego buildu Shaco.

  • Shaco zwykle najpierw kończy Pochodnia Mrocznego Ognia, po 14.7 min (mediana z 20 gier).
  • Lux zwykle najpierw kończy Echo Luden, po 12.7 min (mediana z 35 gier).
  • Priorytet umiejętności: W > E > Q — taki sam jak zwykle.

Buildy są szeregowane według dolnej granicy zakresu wskaźnika wygranych, a nie surowego wskaźnika, więc build widziany w kilku wygranych nigdy nie wyprzedzi sprawdzonego.

Shaco vs Lux – najlepsze runy

Zwykłe runy: Shaco (Wsparcie)

Ezoteryczna KometaEzoteryczna Kometa
Czarnoksięstwo
Opaska Przepływu ManyTranscendencjaPoparzenie
Dominacja
Cios Poniżej PasaSuperłowca
Siła adaptacyjna (atak)Siła adaptacyjna (elastyczny)Skalujące się zdrowie (obrona)

Wskaźnik wygranych 50.7% · gry: 134

Przeciwko: Lux

Za mało gier na stronę run dopasowaną do pojedynku — użyj zwykłej strony.

MetaBot Desktop

Zaplanuj draft z Shaco w Laboratorium draftu

Laboratorium draftu pokazuje obie drużyny linia po linii z win rate'ami matchupów, profilami obrażeń i fazą gry, w której są silne, oraz podpowiada picki i bany z aktualnej mety.

  • Pełna plansza draftu 5v5
  • Win rate'y matchupów na liniach
  • Podpowiedzi picków i banów
Laboratorium draftu w MetaBot Desktop

Dane matchupow Shaco dla patcha 26.20 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych Shaco, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build Shaco, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.

Inne pojedynki: Shaco

Wskaźnik wygranych i liczba gier dla każdego pojedynku. Listy są szeregowane według granicy zakresu 95%, więc małe próby nie trafiają na szczyt; tylko pojedynki z liczbą gier co najmniej 50.

🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Shaco vs Lux – FAQ – patch 26.20

Kto wygrywa: Shaco vs Lux?

Obecne dane wskazują na lekką przewagę – Lux – ale próba jest zbyt mała na mocne wnioski: Shaco wygrywa 43.5% z 46 gier (zakres 95% 30.2–57.8%).

Jaki jest wskaźnik wygranych bohatera Shaco przeciwko bohaterowi Lux?

Shaco wygrywa 43.5% z 46 gier przeciwko bohaterowi Lux (linia: Wsparcie, patch 26.20; zakres 95% 30.2–57.8%). Na podstawie ogólnych wskaźników wygranych obu bohaterów (linia: Wsparcie) można by oczekiwać 50.6%.

Czy Shaco kontruje bohatera Lux?

Nie jednoznacznie. Shaco wygrywa 43.5% z 46 gier przeciwko bohaterowi Lux, a zakres 95% (30.2–57.8%) obejmuje 50%, więc na obecnych danych żaden z bohaterów nie kontruje pewnie drugiego.

Kto wygrywa linię: Shaco czy Lux?

Lux zwykle wygrywa linię: średnio 299 złota przewagi nad bohaterem Shaco w 15. minucie (gry z zapisem stanu w 15. minucie: 46).

Czy Shaco lepiej skaluje się niż Lux?

Na razie jest za mało gier o każdej długości, by to ocenić.

Kiedy Lux ma największą przewagę nad bohaterem Shaco?

Lux ma mierzalną przewagę w: Linia (15 min), Pierwszy przedmiot.

Jaki build dla bohatera Shaco przeciwko bohaterowi Lux?

Za mało gier na rdzeń dopasowany do pojedynku, więc użyj zwykłego rdzenia bohatera Shaco (linia: Wsparcie): Udręka Liandry'ego, Imperialny Mandat, Pochodnia Mrocznego Ognia. Największa zmiana przeciwko bohaterowi Lux: Klepsydra Zhonyi (zwykle 2.4%, tutaj 10.9%).

Jakie runy dla bohatera Shaco przeciwko bohaterowi Lux?

Użyj zwykłej strony run bohatera Shaco: Ezoteryczna Kometa (Czarnoksięstwo + Dominacja); za mało gier na stronę dopasowaną do pojedynku. Największa zmiana przeciwko bohaterowi Lux: Nadchodząca Burza (zwykle 17.8%, tutaj poniżej 2%).