Viego - League of Legends Champion
Współczynnik wygranych
49.1%
Współczynnik wyboru
4.4%

Viegovs Malzahar

DFighterAssassin
Patch26.10
Mecze683,599
LiniaWszystkie linie
TierWszystkie tiery
Ostatnia aktualizacja17 maj 2026

Viego vs Malzahar to a decisive matchup w LoL patch 26.10. Viego wygrywa z 83.3% win rate (+66.7%) przeciwko Malzahar na podstawie 6 gier. Viego holds the advantage in both the early and late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build Viego, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu Viego vs Malzahar.

Viego Matchup Breakdown

Use the dropdown to select an opponent and see a detailed breakdown of how Viego performs against them. You'll get head-to-head win rates, laning stats, the best build and runes for the matchup, and early vs late game analysis — all based on real ranked data.

Compare against an opponent
Malzahar - 83.3% win rateMalzahar(83.3%)
Viego - 83.3% win rate in this matchup
Viego
83.3% WR
VS
Malzahar vs Viego matchup - 16.7% win rate
Malzahar
16.7% WR

Who Wins the Viego vs Malzahar Matchup?

Viego wins the Viego vs Malzahar matchup
Winner
Viego
Matches: 6
83.3%
Win Rate
16.7%
5.5
CS / min
6.3
496
DMG / min
667
9,950
Gold / game
9,414
357
Heal / min
63
532
DMG Mitigated / min
340
0.4
CC / min
1.6
100.0%
Early Game WR
0.0%
50.0%
Late Game WR
50.0%

Podsumowanie starcia Viego vs Malzahar

Starcie Viego vs Malzahar to decydujące starcie w rankingowej grze League of Legends. Na podstawie analizy 6 ostatnich meczów, Viego wygrywa ze współczynnikiem wygranych 83.3% w porównaniu do 16.7% Malzahar, dając Viego przewagę 66.7 punktów procentowych. Viego dominuje na każdym etapie — od wczesnego liniowania po późne walki zespołowe. Ta stała przewaga utrudnia graczom Malzahar znalezienie korzystnych okien, więc strategie zależne od zespołu i unikanie konfrontacji solo są niezbędne. Najbardziej znacząca statystyczna różnica dotyczy kontrola tłumu, gdzie Malzahar prowadzi o 1.2s CC/min — różnica, która mocno wpływa na wynik wymian i potyczek. Gracze Viego mogą pewnie wybierać przeciwko Malzahar i grać agresywnie od poziomu 1. Staraj się ustanowić dominację na linii wcześnie poprzez korzystne wymiany i odsuwaj Malzahar od CS kiedy tylko możliwe. Zrozumienie tych dynamik starcia jest niezbędne dla decyzji w wyborze bohatera i strategii w grze podczas konfrontacji z tym przeciwnikiem na linii.

Analiza fazy liniowania Viego vs Malzahar

Malzahar wygrywa fazę liniowania przeciwko Viego w League of Legends

Malzahar jest faworyzowany podczas fazy liniowania przeciwko Viego, wygrywając 3 z 5 kluczowych kategorii statystycznych. Malzahar ma przewagi w farmienie, obrażenia i kontrola tłumu, czyniąc go silniejszym lanerem w tym starciu.

Farmienie
5.5Viego
6.3Malzahar
Malzahar wyprzedza Viego o 0.8 CS na minutę — umiarkowana przewaga w farmieniu, która sumuje się do około 12 CS podczas 15-minutowej fazy liniowania. Przekłada się to na wcześniejsze zakupy komponentów i nieco szybsze skoki mocy dla Malzahar.
Obrażenia
496Viego
667Malzahar
Malzahar znacząco przewyższa Viego w obrażeniach z 171 DMG/min, dominując zarówno krótkie wymiany jak i all-iny. Viego powinien unikać przedłużonych walk i zamiast tego skupić się na wzorcach wymian burstowych — krótkie angaże po których następuje natychmiastowe wycofanie — aby uniknąć sytuacji gdzie przewaga utrzymanych obrażeń Malzahar przejmuje kontrolę.
Ekonomia
9,950Viego
9,414Malzahar
Viego zarabia 536 więcej złota na grę niż Malzahar, co równa się mniej więcej jednemu dodatkowemu przedmiotowi komponentowemu. Ta przewaga ekonomiczna pochodzi z kombinacji lepszego farmienia, udziału w zabójstwach i kontroli celów, dając Viego nieco szybsze ukończenia przedmiotów.
Użyteczność
0.4Viego
1.6Malzahar
Malzahar wnosi znacząco więcej kontroli tłumu niż Viego, z 1.2 więcej sekund CC na minutę. Ta duża różnica w użyteczności czyni Malzahar znacznie cenniejszym w ustawianiu ganków dżungli, kontrolowaniu celów i unieruchamianiu celów w walkach zespołowych. Viego powinien inwestować w odporność i pozycjonować się ostrożnie aby uniknąć łańcuchów CC.
Sustain
889Viego
403Malzahar
Viego znacząco przewyższa Malzahar w sustainie, lecząc i redukując 486 więcej obrażeń na minutę. Ta masywna różnica w wytrzymałości oznacza, że Viego może absorbować znaczące obrażenia i pozostać na linii podczas gdy Malzahar jest zmuszony do recalla. Budowanie wczesnych ran jest niezbędne dla Malzahar, a skupienie się na wzorcach wymian burstowych zamiast utrzymanych walk jest krytyczne.

Best Viego Build Against Malzahar

Nieśmiertelna Ścieżka to optymalny wybór butów przeciwko Malzahar, zapewniający mobilność i statystyki, których Viego najbardziej potrzebuje w tym starciu. Najlepiej działające główne przedmioty dla Viego przeciwko Malzahar to Kolekcjoner, Nieśmiertelny Łuklerz i Śmiertelne Przypomnienie. Ta kombinacja daje Viego efektywną równowagę obrażeń, przetrwania i użyteczności dla tego starcia. Ten build działa wyjątkowo dobrze, osiągając współczynnik wygranych 100.0% w 1 grach — znacznie powyżej średniej i czyniąc go najlepszą ścieżką przedmiotów przeciwko Malzahar. Dostosowania mogą być potrzebne w zależności od składów drużyn i stanu gry, ale ten build zapewnia najsilniejszy fundament dla starcia Viego vs Malzahar.

Early Game vs Late Game

Wczesna gra
Viego
100.0%
+100.0% przewagi
Współczynnik wygranych Viego we wczesnej grzeViego100.0%
Współczynnik wygranych Malzahar we wczesnej grzeMalzahar0.0%
Późna gra
Viego
50.0%
+0.0% przewagi
Współczynnik wygranych Viego w późnej grzeViego50.0%
Współczynnik wygranych Malzahar w późnej grzeMalzahar50.0%

Viego dominuje we wczesnej grze (pierwsze 15 minut) z imponującym współczynnikiem wygranych 100.0% — 100.0 punktów procentowych przewagi nad Malzahar. Ta jednostronna wczesna gra oznacza, że Viego może dyktować tempo linii od poziomu 1, kontrolując wymiany, stan fali i priorytet rzeki.

Późna gra (25+ minut) jest równo zbalansowana, z Viego na 50.0% współczynnika wygranych — tylko 0.0 punktów przed Malzahar. Wykonanie walk zespołowych i gra makro decydują o zwycięzcy na tym etapie, nie przewaga starcia bohaterów.

Viego utrzymuje przewagę na każdym etapie gry, czyniąc to konsekwentnie korzystnym starciem od linii po późne walki zespołowe. Gracze Malzahar powinni szukać outplayów, strategii zależnych od zespołu i picków zamiast polegać na skalowaniu aby wygrać to starcie.

Best Viego Runes Against Malzahar

Drzewo run Precyzja - główne runy Viego vs MalzaharPrecyzja
Klątwa Krwawego Listu - najlepsza runa Viego vs MalzaharTriumf - najlepsza runa Viego vs MalzaharLegenda: Żwawość - najlepsza runa Viego vs MalzaharOstateczny Cios - najlepsza runa Viego vs Malzahar
Drzewo run Dominacja - poboczne runy Viego vs MalzaharDominacja
Niespodziewane Uderzenie - najlepsza runa Viego vs MalzaharŁowca Skarbów - najlepsza runa Viego vs Malzahar
100.0% WR

Granie z Precyzja głównymi i Dominacja pobocznymi pozwala Viego wykorzystać swoją przewagę przeciwko Malzahar, wzmacniając mocne strony które czynią to starcie korzystnym.


Dane matchupow Viego dla patcha 26.10 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych Viego, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build Viego, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.

Procent wygranych i statystyki starc Viego w League of Legends Patch 26.10
Przeciwnik
Winrate
Mecze
CS/min
OBR/min
Zloto/mecz
Wczesne WR
Pozne WR
50.97%3611.069612,95555.1%47.8%
52.97%3531.075413,64557.0%50.0%
50.17%2971.071612,82350.8%49.7%
48.99%2961.071413,04847.4%50.3%
49.80%2510.971013,40745.1%53.0%
51.79%2240.968813,56253.3%50.4%
47.64%2120.966412,76056.2%39.3%
43.07%2021.072713,45846.5%39.6%
45.03%1911.067213,02046.3%44.0%
50.92%1631.069513,82347.5%52.9%
53.38%1481.078813,08556.7%50.6%
41.13%1241.070812,56840.0%42.2%
45.83%1201.076313,83153.1%40.9%
48.28%1161.173814,15452.3%45.8%
56.52%1150.972513,85168.8%47.8%
42.86%1120.961613,17757.1%36.4%
46.43%1121.167013,12050.0%43.3%
56.07%1071.171514,07151.1%59.7%
54.90%1021.072913,84346.5%61.0%
50.00%1001.372213,04347.7%51.8%
47.42%971.172612,84148.9%46.1%
52.81%891.073813,47946.3%58.3%
50.57%871.471713,08542.1%57.1%
51.72%870.973514,09647.8%53.1%
49.41%851.070812,78442.2%57.5%
54.32%811.071913,93452.6%55.8%
59.26%811.069813,67557.1%60.9%
49.38%811.173014,40251.9%48.1%
55.00%801.173112,53160.5%50.0%
56.16%731.072313,71467.7%46.1%
57.53%731.076613,95755.6%59.5%
53.13%641.079513,01846.7%58.8%
54.84%621.069114,23458.3%52.6%
44.26%611.070113,33256.3%31.0%
46.43%560.859012,14853.6%39.3%
47.27%550.967012,26044.4%50.0%
46.94%491.073412,87456.3%42.4%
39.58%481.174612,08833.3%44.4%
34.09%441.357913,69230.8%35.5%
48.84%430.970912,79950.0%47.8%
41.46%410.965512,77240.9%42.1%
55.00%400.970414,27150.0%57.7%
52.50%401.165414,07362.5%45.8%
48.65%371.570514,01546.7%50.0%
45.71%350.959811,72847.4%43.8%
48.48%330.860310,99044.4%53.3%
46.88%321.681113,12366.7%35.0%
46.88%321.864111,75153.3%41.2%
58.06%311.277514,97181.8%45.0%
53.57%281.463112,65533.3%76.9%
35.71%281.066513,01840.0%30.8%
44.00%251.068413,80220.0%60.0%
64.00%251.691715,20066.7%62.5%
48.00%251.475512,85050.0%45.5%
70.83%240.976814,14290.0%57.1%
45.45%221.265813,01140.0%50.0%
55.00%201.073913,41455.6%54.5%
55.00%201.371611,88653.9%57.1%
63.16%191.669314,43666.7%61.5%
42.11%191.473812,44860.0%22.2%
50.00%161.458111,22950.0%50.0%
33.33%151.159014,15033.3%33.3%
33.33%151.35779,50240.0%20.0%
76.92%132.11,02714,75350.0%81.8%
15.38%131.674612,3630.0%33.3%
58.33%121.358714,29125.0%75.0%
25.00%121.954811,62616.7%33.3%
63.64%111.358713,67275.0%57.1%
22.22%94.368912,9900.0%33.3%
37.50%84.363913,40633.3%40.0%
62.50%83.473416,3110.0%71.4%
62.50%82.658510,00166.7%50.0%
50.00%81.158112,36675.0%25.0%
62.50%80.784313,97480.0%33.3%
37.50%81.393615,57566.7%20.0%
71.43%74.787113,62475.0%66.7%
66.67%65.177410,67766.7%66.7%
50.00%65.770110,21060.0%0.0%
16.67%63.81,14513,6530.0%25.0%
33.33%63.383610,2720.0%66.7%
83.33%65.54969,950100.0%50.0%
66.67%65.192214,806100.0%50.0%
50.00%64.51,28618,1620.0%60.0%
33.33%63.290614,66150.0%25.0%
80.00%52.01,03717,59450.0%100.0%
60.00%51.379713,87175.0%0.0%
80.00%51.483716,307100.0%66.7%
40.00%53.27269,97366.7%0.0%
80.00%54.883414,189100.0%75.0%

Get the MetaBot Desktop App

Level up your gameplay with real-time overlays, automatic game detection, and instant stats — all on your desktop.

In-game overlaysAuto game detectionMulti-game supportPersonal dashboard
Download NowFree download
🔍

Pomóż nam utrzymać dokładność! Jeśli zauważysz nieprawidłowe statystyki, brakujące dane lub jakiekolwiek problemy, Twoja opinia bezpośrednio poprawia jakość naszych danych dla całej społeczności.

Zgłoś problem

Viego vs Malzahar - Często Zadawane Pytania

Jak radzi sobie Viego przeciwko Malzahar w League of Legends?

Viego wygrywa matchup Viego vs Malzahar ze wskaznikiem zwyciestwa 83.3% w porownaniu do 16.7% Malzahar, roznica 66.7 punktow procentowych. Te dane oparte sa na 6 ostatnich grach rankingowych w patchu 26.10.

Jak radzi sobie Viego przeciwko Malzahar we wczesnej grze?

We wczesnej grze Viego ma przewage nad Malzahar z wskaznikiem zwyciestwa 100.0% versus 0.0%. Gracze Viego powinni wykorzystywac swoja przewage na linii poprzez agresywne tradowanie i kontrole fal w pierwszych 15 minutach.

Jak radzi sobie Viego przeciwko Malzahar w poznej grze?

W poznej grze Viego przejmuje matchup Viego vs Malzahar ze wskaznikiem zwyciestwa 50.0% w porownaniu do 50.0%. Viego skaluje sie lepiej w walkach druzynowych i walkach o cele po 25 minutach.

Kto wygrywa matchup Viego vs Malzahar?

Viego wygrywa matchup przeciwko Malzahar ze wskaznikiem zwyciestwa 83.3% w patchu 26.10 League of Legends. Przewaga 66.7 punktow procentowych oznacza, ze Viego jest significantly faworyzowany w tym matchupie na linii na podstawie 6 przeanalizowanych gier.

Jaki jest najlepszy build Viego przeciwko Malzahar?

Najlepszy build Viego przeciwko Malzahar zawiera Kolekcjoner, Nieśmiertelny Łuklerz, Śmiertelne Przypomnienie with Nieśmiertelna Ścieżka. This build achieves a 100.0% win rate in the matchup. Sprawdz rozklad matchupu powyzej, aby zobaczyc pelna sciezke przedmiotow i kolejnosc buildu.

Jakie sa najlepsze runy Viego przeciwko Malzahar?

Najlepsze runy Viego przeciwko Malzahar uzywaja drzewa glownego Precyzja z Dominacja jako wtornym. This rune setup achieves a 100.0% win rate in the Viego vs Malzahar matchup. Zobacz pelny rozklad run w porownaniu matchupu powyzej.

Czy Viego kontruje Malzahar?

Tak, Viego ma korzystny matchup przeciwko Malzahar ze wskaznikiem zwyciestwa 83.3%. Viego strongly counters Malzahar na linii na podstawie aktualnych danych patcha 26.10.

Jak grac Viego przeciwko Malzahar?

Grajac Viego przeciwko Malzahar, wykorzystaj swoje statystyczne przewagi, tradujac agresywnie podczas korzystnych okien. You have early game priority — look for kills and zone control before first recall. Buduj polecane przedmioty i runy dla tego konkretnego matchupu, aby uzyskac najlepsze wyniki.