Yunara, bohater League of Legends
Współczynnik wygranych
47.8%
Współczynnik wyboru
4.7%
Ban rate
4.2%

Yunara vs Aphelios

Yunara Tier DStrzelec
Patch
26.22
Gry
2943
Linia
Wszystkie linie
Tier
Wszystkie tiery
Ostatnia aktualizacja
6 lis 2026 UTC

Yunara vs Aphelios to a decisive matchup w LoL patch 26.22. Yunara wygrywa z 55.4% win rate (+10.8%) przeciwko Aphelios na podstawie 74 gier. Yunara holds the advantage in both the early and late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build Yunara, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu Yunara vs Aphelios.

Analiza matchupu Yunara

Użyj menu rozwijanego, aby wybrać przeciwnika i zobaczyć szczegółową analizę, jak Yunara radzi sobie przeciwko niemu. Otrzymasz wskaźniki wygranych bezpośrednich, statystyki linii, najlepszy build i runy do matchupu oraz analizę wczesnej vs późnej gry — wszystko oparte na prawdziwych danych z rankingu.

Porównaj z przeciwnikiem
Yunara
Yunara
53.5%
VS
Aphelios
46.5%
Aphelios

Kto wygrywa: Yunara vs Aphelios?

Lekka przewaga: YunaraNiska pewność

Yunara wygrywa 53.5% tych gier. Przy takiej liczbie gier rzeczywisty wskaźnik najprawdopodobniej mieści się między 42.0% a 64.6% (zakres 95%).

Oczekiwany
47.5%
Na podstawie ogólnych wskaźników wygranych obu bohaterów (linia: Dolna)
Efekt pojedynku
+6.0 pkt
Zaobserwowany minus oczekiwany
Próba
Gry: 71
Linia: Dolna
vs patch 26.21
+4.1 pkt
W granicach zwykłych wahań między patchami

Linia: Dolna · Rankingowe Solo/Duo i Flex · Serwer Ameryki Północnej · Wszystkie rangi · Patch 26.22 · 4 lis – 6 lis

Najważniejsze wnioski

  • Obecne dane wskazują na lekką przewagę – Yunara – ale próba jest zbyt mała na mocne wnioski: Yunara wygrywa 53.5% z 71 gier (zakres 95% 42.0–64.6%).
  • Ogólne wskaźniki wygranych obu bohaterów (linia: Dolna) przewidują 47.5% dla bohatera Yunara; wynik mieści się w granicach błędu, więc ten pojedynek odzwierciedla głównie ogólną siłę obu bohaterów.
  • Żadna ze stron nie wygrywa linii w sposób powtarzalny: średnia różnica złota w 15. minucie wynosi 195, co mieści się w granicach błędu (gry: 70).
  • Gracze bohatera Yunara znacznie rzadziej wybierają Magiczne Obuwie w pojedynku z bohaterem Aphelios: 49.1% w pozostałych grach (linia: Dolna), 36.6% tutaj.
Jak to obliczamy

Gry: rankingowe Solo/Duo i Flex na serwerze Ameryki Północnej z pokazanego patcha. Remaki (gry krótsze niż 5 minut) są pomijane.

Gra liczy się tylko wtedy, gdy Yunara i Aphelios grali na tej samej pozycji w przeciwnych drużynach, więc roamowanie, zamiany linii w obrębie drużyny ani sama obecność bohatera w tej samej grze nigdy nie są liczone jako ten pojedynek.

Zakres 95% to przedział Wilsona. Pewność zależy od szerokości tego zakresu: do ±3 pkt to bardzo wysoka, ±5 wysoka, ±8 umiarkowana, a szerszy — niska. Poniżej 20 gier pojedynek w ogóle nie jest klasyfikowany.

Oczekiwany wskaźnik wygranych łączy wskaźniki wygranych obu bohaterów na tej linii (te same gry i filtry) za pomocą wzoru log5: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Efekt pojedynku = zaobserwowany − oczekiwany.

„Co się zmienia” porównuje wybory bohatera Yunara w tym pojedynku z pozostałymi grami tego samego bohatera na tej samej linii i pokazuje zmianę tylko wtedy, gdy wynosi co najmniej 3 pkt i jest istotna statystycznie (test z dla dwóch proporcji, |z| ≥ 2, 20+ gier).

Wyniki nie są dzielone według rang: próba dla pojedynczej rangi jest zbyt mała, by rzetelnie podawać dane pojedynków osobno dla każdej rangi.

Yunara vs Aphelios – statystyki fazy linii

YunaraAphelios

W 15. minucie

Różnica złota
+195
W granicach błędu
Zakres 95%: od −245 do +634
Różnica XP
+76
W granicach błędu
Zakres 95%: od −168 do +320
Różnica CS
+3.2
W granicach błędu
Zakres 95%: od −2.9 do +9.4
3.30
Zabójstwa przed 15. min
3.07
2.84
Śmierci przed 15. min
3.34
0.18
Solo zabójstwa przed 15. min
0.11
9.9%
Pierwsza krew
19.7%

Średnie z całej gry

7.4
CS / min
6.7
955
DMG / min
902
15 504
Złoto / grę
13 957
202
Leczenie / min
231
403
Zredukowane DMG / min
469
0.3
CC / min
0.5

Yunara vs Aphelios – wskaźnik wygranych według długości gry

Wskaźnik wygranych bohatera Yunara przeciwko bohaterowi Aphelios według długości gry. Kropka to wskaźnik wygranych, pasek – jego zakres 95%, a linia przerywana – zwykły wskaźnik wygranych bohatera przy danej długości. Przedziały z liczbą gier poniżej 25 pozostają puste.

Za mało gier
Poniżej 20 min
Gry: 6
Za mało gier
20–25 min
Gry: 10
Za mało gier
25–30 min
Gry: 21
Za mało gier
30–35 min
Gry: 20
Za mało gier
35+ min
Gry: 14
Yunara vs ApheliosZakres 95%Yunara zwykle (Dolna)

Żadna długość gry się nie wyróżnia: wyniki bohatera Yunara przeciwko bohaterowi Aphelios w krótkich i długich grach mieszczą się wzajemnie w granicach błędu.

Yunara vs Aphelios – skoki siły

Kto ma przewagę na każdym etapie, na podstawie tych gier. Etap jest oznaczony jako „Wyrównane”, gdy różnica mieści się w granicach błędu, i „Za mało danych”, gdy gier jest zbyt mało, by to ocenić.

  1. Linia (15 min)WyrównaneYunara – złoto w 15. min: +195
  2. Pierwszy przedmiotWyrównaneYunara: 11.3 min · Aphelios: 11.5 min
  3. Gry poniżej 20 minZa mało danych
  4. Gry 20–30 minZa mało danych
  5. Gry 30+ minZa mało danych

Yunara vs Aphelios: co się zmienia

Wybory, których gracze bohatera Yunara dokonują w tym pojedynku wyraźnie częściej lub rzadziej niż w pozostałych grach (linia: Dolna).

Yunara vs Aphelios – najlepszy build

Zwykły build: Yunara (Dolna)

Wskaźnik wygranych 70.0% · gry: 60

Przeciwko: Aphelios

Za mało danych o buildzie w tym matchupie: tylko 12 z 55 gier Yunara przeciw Aphelios miało pełny build — zbyt mało, by polecić kolejność przedmiotów. Użyj zamiast tego standardowego buildu Yunara.

  • Yunara zwykle najpierw kończy Nieokiełznane Strzały Yun Tal, po 11.3 min (mediana z 38 gier).
  • Aphelios zwykle najpierw kończy Kolekcjoner, po 11.5 min (mediana z 33 gier).
  • Priorytet umiejętności: Q > E > W — taki sam jak zwykle.

Buildy są szeregowane według dolnej granicy zakresu wskaźnika wygranych, a nie surowego wskaźnika, więc build widziany w kilku wygranych nigdy nie wyprzedzi sprawdzonego.

Yunara vs Aphelios – najlepsze runy

Zwykłe runy: Yunara (Dolna)

Zabójcze TempoZabójcze Tempo
Precyzja
TriumfLegenda: ŻwawośćOdcięcie
Inspiracja
Dostawa CiastekMagiczne Obuwie
Prędkość ataku (atak)Siła adaptacyjna (elastyczny)Zdrowie (obrona)

Wskaźnik wygranych 47.3% · gry: 1131

Przeciwko: Aphelios

Zabójcze TempoZabójcze Tempo
Precyzja
TriumfLegenda: ŻwawośćOdcięcie
Inspiracja
Dostawa CiastekMagiczne Obuwie
Prędkość ataku (atak)Siła adaptacyjna (elastyczny)Zdrowie (obrona)

Wskaźnik wygranych 40.9% · gry: 22

MetaBot Desktop

Zaplanuj draft z Yunara w Laboratorium draftu

Laboratorium draftu pokazuje obie drużyny linia po linii z win rate'ami matchupów, profilami obrażeń i fazą gry, w której są silne, oraz podpowiada picki i bany z aktualnej mety.

  • Pełna plansza draftu 5v5
  • Win rate'y matchupów na liniach
  • Podpowiedzi picków i banów
Laboratorium draftu w MetaBot Desktop

Dane matchupow Yunara dla patcha 26.22 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych Yunara, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build Yunara, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.

Inne pojedynki: Yunara

Wskaźnik wygranych i liczba gier dla każdego pojedynku. Listy są szeregowane według granicy zakresu 95%, więc małe próby nie trafiają na szczyt; tylko pojedynki z liczbą gier co najmniej 50.

🔍

Pomóż nam utrzymać dokładność! Jeśli zauważysz nieprawidłowe statystyki, brakujące dane lub jakiekolwiek problemy, Twoja opinia bezpośrednio poprawia jakość naszych danych dla całej społeczności.

Zgłoś problem

Yunara vs Aphelios – FAQ – patch 26.22

Kto wygrywa: Yunara vs Aphelios?

Obecne dane wskazują na lekką przewagę – Yunara – ale próba jest zbyt mała na mocne wnioski: Yunara wygrywa 53.5% z 71 gier (zakres 95% 42.0–64.6%).

Jaki jest wskaźnik wygranych bohatera Yunara przeciwko bohaterowi Aphelios?

Yunara wygrywa 53.5% z 71 gier przeciwko bohaterowi Aphelios (linia: Dolna, patch 26.22; zakres 95% 42.0–64.6%). Na podstawie ogólnych wskaźników wygranych obu bohaterów (linia: Dolna) można by oczekiwać 47.5%.

Czy Yunara kontruje bohatera Aphelios?

Nie jednoznacznie. Yunara wygrywa 53.5% z 71 gier przeciwko bohaterowi Aphelios, a zakres 95% (42.0–64.6%) obejmuje 50%, więc na obecnych danych żaden z bohaterów nie kontruje pewnie drugiego.

Kto wygrywa linię: Yunara czy Aphelios?

Żadna ze stron nie wygrywa linii w sposób powtarzalny: średnia różnica złota w 15. minucie wynosi 195, co mieści się w granicach błędu (gry: 70).

Czy Yunara lepiej skaluje się niż Aphelios?

Na razie jest za mało gier o każdej długości, by to ocenić.

Kiedy Aphelios ma największą przewagę nad bohaterem Yunara?

Na obecnych danych nie ma etapu gry, w którym przewaga bohatera Aphelios nad bohaterem Yunara wykraczałaby poza granice błędu.

Jaki build dla bohatera Yunara przeciwko bohaterowi Aphelios?

Za mało gier na rdzeń dopasowany do pojedynku, więc użyj zwykłego rdzenia bohatera Yunara (linia: Dolna): Nieśmiertelny Łuklerz, Pogromca Krakenów, Huragan Runaana. Największa zmiana przeciwko bohaterowi Aphelios: Anioł Stróż (zwykle 8.7%, tutaj 18.3%).

Jakie runy dla bohatera Yunara przeciwko bohaterowi Aphelios?

Zabójcze Tempo (Precyzja + Inspiracja) — 40.9% w 22 grach przeciwko bohaterowi Aphelios. Największa zmiana przeciwko bohaterowi Aphelios: Magiczne Obuwie (zwykle 49.1%, tutaj 36.6%).