
Ziggsvs Sona
Ziggs vs Sona to a decisive matchup w LoL patch 26.10. Sona wygrywa z 60.0% win rate (+20.0%) przeciwko Ziggs na podstawie 5 gier. Sona wins the early laning phase while Ziggs scales better into the late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build Ziggs, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu Ziggs vs Sona.
Ziggs Matchup Breakdown
Use the dropdown to select an opponent and see a detailed breakdown of how Ziggs performs against them. You'll get head-to-head win rates, laning stats, the best build and runes for the matchup, and early vs late game analysis — all based on real ranked data.
Who Wins the Ziggs vs Sona Matchup?

Podsumowanie starcia Ziggs vs Sona
Starcie Ziggs vs Sona to decydujące starcie w rankingowej grze League of Legends. Na podstawie analizy 5 ostatnich meczów, Sona wygrywa ze współczynnikiem wygranych 60.0% w porównaniu do 40.0% Ziggs, dając Sona przewagę 20.0 punktów procentowych. Dynamika faz gry odgrywa tu kluczową rolę: Sona kontroluje wczesną fazę liniowania, ale Ziggs skaluje się lepiej w miarę przedłużania się gry. Starcie zmienia się dramatycznie w zależności od długości gry — Sona musi wykorzystać przewagi zanim Ziggs osiągnie swoje szczyty mocy, podczas gdy Ziggs powinien skupić się na bezpiecznym farmieniu i osiągnięciu kluczowych punktów przedmiotów. Najbardziej znacząca statystyczna różnica dotyczy sustain, gdzie Sona prowadzi o 972 HP/min — różnica, która mocno wpływa na wynik wymian i potyczek. Sona ma silną przewagę w tym starciu. Gracze Ziggs powinni grać defensywnie, priorytetyzować bezpieczne farmienie pod wieżą i szukać okazji stworzonych przez presję dżungli lub gdy Sona się rozciąga. Unikaj przedłużonych wymian i czekaj na walki zespołowe gdzie pozycjonowanie i koordynacja mają większe znaczenie. Zrozumienie tych dynamik starcia jest niezbędne dla decyzji w wyborze bohatera i strategii w grze podczas konfrontacji z tym przeciwnikiem na linii.
Analiza fazy liniowania Ziggs vs Sona
Ziggs jest faworyzowany podczas fazy liniowania przeciwko Sona, wygrywając 4 z 5 kluczowych kategorii statystycznych. Ziggs ma przewagi w farmienie, obrażenia, dochód złota i kontrola tłumu, czyniąc go silniejszym lanerem w tym starciu.
Best Ziggs Build Against Sona
Obuwie Maga to optymalny wybór butów przeciwko Sona, zapewniający mobilność i statystyki, których Ziggs najbardziej potrzebuje w tym starciu. Najlepiej działające główne przedmioty dla Ziggs przeciwko Sona to Echo Luden, Udręka Liandry'ego i Płomień Cienia. Ta kombinacja daje Ziggs efektywną równowagę obrażeń, przetrwania i użyteczności dla tego starcia. Ten build działa wyjątkowo dobrze, osiągając współczynnik wygranych 100.0% w 1 grach — znacznie powyżej średniej i czyniąc go najlepszą ścieżką przedmiotów przeciwko Sona. Dostosowania mogą być potrzebne w zależności od składów drużyn i stanu gry, ale ten build zapewnia najsilniejszy fundament dla starcia Ziggs vs Sona.
Early Game vs Late Game
Sona dominuje we wczesnej grze (pierwsze 15 minut) z imponującym współczynnikiem wygranych 100.0% — 100.0 punktów procentowych przewagi nad Ziggs. Ta jednostronna wczesna gra oznacza, że Sona może dyktować tempo linii od poziomu 1, kontrolując wymiany, stan fali i priorytet rzeki.
Późna gra (25+ minut) jest równo zbalansowana, z Ziggs na 50.0% współczynnika wygranych — tylko 0.0 punktów przed Sona. Wykonanie walk zespołowych i gra makro decydują o zwycięzcy na tym etapie, nie przewaga starcia bohaterów.
Dynamika mocy zmienia się w miarę postępu gry — Sona ma przewagę wcześnie, ale Ziggs stopniowo przejmuje kontrolę. Jednak marginesy są wystarczająco wąskie, że każdy bohater może wygrać na każdym etapie przy odpowiednich zagraniach. Skup się na braniu przewag gdy je masz zamiast czekać na konkretną fazę gry.
Best Ziggs Runes Against Sona
Konfiguracja run Inspiracja i Czarnoksięstwo daje Ziggs najlepsze narzędzia do rywalizacji z Sona w tym trudnym starciu, kompensując statystyczne wady optymalnymi synergiami run.
Dane matchupow Ziggs dla patcha 26.10 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych Ziggs, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build Ziggs, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.
Przeciwnik | Winrate | Mecze | CS/min | OBR/min | Zloto/mecz | Wczesne WR | Pozne WR |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 49.64% | 137 | 6.6 | 1,097 | 12,821 | 57.9% | 43.8% | |
| 56.19% | 105 | 6.6 | 1,006 | 12,698 | 58.5% | 54.7% | |
| 43.59% | 78 | 6.5 | 971 | 12,550 | 55.2% | 36.7% | |
| 42.11% | 76 | 6.2 | 1,058 | 11,885 | 41.9% | 42.2% | |
| 59.09% | 66 | 6.4 | 1,087 | 13,197 | 72.7% | 52.3% | |
| 53.97% | 63 | 6.7 | 1,018 | 13,497 | 57.1% | 52.4% | |
| 56.90% | 58 | 7.0 | 969 | 11,396 | 70.0% | 42.9% | |
| 57.45% | 47 | 6.8 | 927 | 12,283 | 60.9% | 54.2% | |
| 47.83% | 46 | 5.9 | 959 | 12,932 | 41.7% | 50.0% | |
| 44.12% | 34 | 6.5 | 1,060 | 11,081 | 52.9% | 35.3% | |
| 39.39% | 33 | 6.2 | 1,030 | 12,910 | 41.7% | 38.1% | |
| 42.42% | 33 | 7.2 | 1,110 | 14,577 | 40.0% | 43.5% | |
| 50.00% | 32 | 6.5 | 1,090 | 12,091 | 50.0% | 50.0% | |
| 41.94% | 31 | 6.5 | 1,047 | 12,460 | 40.0% | 42.9% | |
| 53.33% | 30 | 6.3 | 949 | 11,078 | 47.1% | 61.5% | |
| 55.17% | 29 | 7.1 | 960 | 11,305 | 58.3% | 52.9% | |
| 65.52% | 29 | 6.7 | 851 | 11,901 | 70.6% | 58.3% | |
| 53.57% | 28 | 7.1 | 1,069 | 11,898 | 63.6% | 47.1% | |
| 44.44% | 27 | 6.2 | 949 | 11,720 | 63.6% | 31.3% | |
| 37.04% | 27 | 6.6 | 1,029 | 13,341 | 44.4% | 33.3% | |
| 40.00% | 25 | 6.5 | 1,097 | 13,937 | 16.7% | 47.4% | |
| 54.17% | 24 | 6.1 | 941 | 11,728 | 58.3% | 50.0% | |
| 56.52% | 23 | 6.8 | 1,073 | 12,848 | 53.9% | 60.0% | |
| 81.82% | 22 | 6.2 | 1,044 | 10,992 | 88.9% | 76.9% | |
| 52.38% | 21 | 6.6 | 986 | 11,783 | 55.6% | 50.0% | |
| 52.38% | 21 | 6.6 | 859 | 8,868 | 61.5% | 37.5% | |
| 52.38% | 21 | 6.5 | 1,153 | 14,500 | 50.0% | 52.9% | |
| 61.90% | 21 | 7.0 | 940 | 11,255 | 75.0% | 44.4% | |
| 47.62% | 21 | 6.3 | 1,034 | 13,308 | 50.0% | 46.7% | |
| 57.89% | 19 | 6.3 | 1,032 | 11,681 | 62.5% | 54.5% | |
| 36.84% | 19 | 3.5 | 809 | 10,221 | 30.0% | 44.4% | |
| 50.00% | 18 | 5.8 | 1,018 | 12,866 | 28.6% | 63.6% | |
| 50.00% | 18 | 6.5 | 1,017 | 11,757 | 33.3% | 66.7% | |
| 52.94% | 17 | 6.8 | 960 | 9,672 | 54.5% | 50.0% | |
| 52.94% | 17 | 7.4 | 1,069 | 13,497 | 40.0% | 58.3% | |
| 76.47% | 17 | 6.7 | 1,135 | 15,766 | 83.3% | 72.7% | |
| 43.75% | 16 | 7.5 | 900 | 12,973 | 50.0% | 40.0% | |
| 62.50% | 16 | 6.8 | 1,106 | 12,954 | 57.1% | 66.7% | |
| 60.00% | 15 | 6.9 | 1,020 | 11,366 | 62.5% | 57.1% | |
| 46.67% | 15 | 6.8 | 893 | 11,565 | 25.0% | 54.5% | |
| 71.43% | 14 | 6.2 | 931 | 11,959 | 83.3% | 62.5% | |
| 85.71% | 14 | 7.6 | 1,051 | 13,997 | 100.0% | 71.4% | |
| 42.86% | 14 | 7.2 | 877 | 12,799 | 80.0% | 22.2% | |
| 46.15% | 13 | 6.0 | 1,081 | 11,837 | 40.0% | 50.0% | |
| 69.23% | 13 | 6.6 | 1,330 | 12,656 | 60.0% | 75.0% | |
| 38.46% | 13 | 7.0 | 1,088 | 12,605 | 33.3% | 42.9% | |
| 41.67% | 12 | 6.9 | 922 | 12,749 | 33.3% | 44.4% | |
| 41.67% | 12 | 6.0 | 1,190 | 11,321 | 28.6% | 60.0% | |
| 66.67% | 12 | 6.5 | 1,174 | 16,018 | 0.0% | 66.7% | |
| 54.55% | 11 | 7.3 | 1,049 | 11,065 | 55.6% | 50.0% | |
| 36.36% | 11 | 7.5 | 1,144 | 10,656 | 42.9% | 25.0% | |
| 54.55% | 11 | 7.1 | 850 | 11,253 | 50.0% | 57.1% | |
| 63.64% | 11 | 4.9 | 939 | 11,241 | 0.0% | 87.5% | |
| 54.55% | 11 | 7.3 | 824 | 11,649 | 40.0% | 66.7% | |
| 45.45% | 11 | 6.6 | 1,031 | 10,129 | 40.0% | 50.0% | |
| 54.55% | 11 | 6.7 | 898 | 11,365 | 60.0% | 50.0% | |
| 36.36% | 11 | 6.7 | 1,100 | 11,983 | 40.0% | 33.3% | |
| 40.00% | 10 | 7.1 | 946 | 12,641 | 60.0% | 20.0% | |
| 80.00% | 10 | 6.6 | 1,051 | 11,052 | 66.7% | 100.0% | |
| 100.00% | 10 | 6.7 | 1,192 | 13,191 | 100.0% | 100.0% | |
| 55.56% | 9 | 3.6 | 917 | 11,591 | 0.0% | 62.5% | |
| 55.56% | 9 | 6.8 | 1,064 | 13,504 | 100.0% | 42.9% | |
| 22.22% | 9 | 5.6 | 860 | 9,528 | 25.0% | 20.0% | |
| 62.50% | 8 | 6.6 | 1,187 | 15,741 | 0.0% | 62.5% | |
| 75.00% | 8 | 7.0 | 877 | 8,542 | 80.0% | 66.7% | |
| 50.00% | 8 | 4.1 | 955 | 11,267 | 66.7% | 40.0% | |
| 57.14% | 7 | 7.0 | 1,037 | 12,757 | 66.7% | 50.0% | |
| 42.86% | 7 | 7.0 | 936 | 12,065 | 66.7% | 25.0% | |
| 28.57% | 7 | 5.9 | 1,231 | 11,725 | 0.0% | 66.7% | |
| 42.86% | 7 | 7.5 | 1,037 | 10,550 | 33.3% | 50.0% | |
| 14.29% | 7 | 6.4 | 1,326 | 12,534 | 0.0% | 16.7% | |
| 57.14% | 7 | 6.1 | 1,237 | 13,143 | 0.0% | 66.7% | |
| 33.33% | 6 | 3.9 | 1,186 | 14,295 | 0.0% | 40.0% | |
| 16.67% | 6 | 6.6 | 978 | 12,251 | 50.0% | 0.0% | |
| 20.00% | 5 | 5.2 | 949 | 13,088 | 50.0% | 0.0% | |
| 20.00% | 5 | 6.6 | 1,071 | 13,556 | 50.0% | 0.0% | |
| 40.00% | 5 | 2.3 | 785 | 10,325 | 0.0% | 50.0% | |
| 60.00% | 5 | 7.5 | 983 | 11,825 | 75.0% | 0.0% | |
Pomóż nam utrzymać dokładność! Jeśli zauważysz nieprawidłowe statystyki, brakujące dane lub jakiekolwiek problemy, Twoja opinia bezpośrednio poprawia jakość naszych danych dla całej społeczności.
Ziggs vs Sona - Często Zadawane Pytania
Jak radzi sobie Ziggs przeciwko Sona w League of Legends?
Sona wygrywa matchup Ziggs vs Sona ze wskaznikiem zwyciestwa 60.0% w porownaniu do 40.0% Ziggs, roznica 20.0 punktow procentowych. Te dane oparte sa na 5 ostatnich grach rankingowych w patchu 26.10.
Jak radzi sobie Ziggs przeciwko Sona we wczesnej grze?
We wczesnej grze Sona ma przewage nad Ziggs z wskaznikiem zwyciestwa 100.0% versus 0.0%. Gracze Sona powinni wykorzystywac swoja przewage na linii poprzez agresywne tradowanie i kontrole fal w pierwszych 15 minutach.
Jak radzi sobie Ziggs przeciwko Sona w poznej grze?
W poznej grze Ziggs przejmuje matchup Ziggs vs Sona ze wskaznikiem zwyciestwa 50.0% w porownaniu do 50.0%. Ziggs skaluje sie lepiej w walkach druzynowych i walkach o cele po 25 minutach.
Kto wygrywa matchup Ziggs vs Sona?
Sona wygrywa matchup przeciwko Ziggs ze wskaznikiem zwyciestwa 60.0% w patchu 26.10 League of Legends. Przewaga 20.0 punktow procentowych oznacza, ze Sona jest significantly faworyzowany w tym matchupie na linii na podstawie 5 przeanalizowanych gier.
Jaki jest najlepszy build Ziggs przeciwko Sona?
Najlepszy build Ziggs przeciwko Sona zawiera Echo Luden, Udręka Liandry'ego, Płomień Cienia with Obuwie Maga. This build achieves a 100.0% win rate in the matchup. Sprawdz rozklad matchupu powyzej, aby zobaczyc pelna sciezke przedmiotow i kolejnosc buildu.
Jakie sa najlepsze runy Ziggs przeciwko Sona?
Najlepsze runy Ziggs przeciwko Sona uzywaja drzewa glownego Inspiracja z Czarnoksięstwo jako wtornym. This rune setup achieves a 100.0% win rate in the Ziggs vs Sona matchup. Zobacz pelny rozklad run w porownaniu matchupu powyzej.
Czy Ziggs kontruje Sona?
Nie, Ziggs ma trudnosci przeciwko Sona z zaledwie 40.0% wskaznikiem zwyciestwa. Sona ma przewage w tym matchupie. Gracze Ziggs powinni skupic sie na bezpiecznym farmie i unikac dlugich tradow, aby zminimalizowac przewage Sona.
Jak grac Ziggs przeciwko Sona?
Grajac Ziggs przeciwko Sona, graj ostroznie i unikaj skokow mocy Sona. Focus on safe farming — you outscale Sona in the late game. Uzyj buildu i run specyficznych dla matchupu powyzej, aby zoptymalizowac swoje szanse.