Malphite, bohater League of Legends
Współczynnik wygranych
50.4%
Współczynnik wyboru
4.7%
Ban rate
14.4%

Malphite vs Shen

Malphite Tier ATankMag
Patch
26.20
Gry
6165
Linia
Wszystkie linie
Tier
Wszystkie tiery
Ostatnia aktualizacja
14 paź 2026 UTC

Malphite vs Shen to a decisive matchup w LoL patch 26.20. Shen wygrywa z 59.1% win rate (+18.2%) przeciwko Malphite na podstawie 88 gier. Shen wins the early laning phase while Malphite scales better into the late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build Malphite, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu Malphite vs Shen.

Analiza matchupu Malphite

Użyj menu rozwijanego, aby wybrać przeciwnika i zobaczyć szczegółową analizę, jak Malphite radzi sobie przeciwko niemu. Otrzymasz wskaźniki wygranych bezpośrednich, statystyki linii, najlepszy build i runy do matchupu oraz analizę wczesnej vs późnej gry — wszystko oparte na prawdziwych danych z rankingu.

Porównaj z przeciwnikiem
Malphite
Malphite
41.7%
VS
Shen
58.3%
Shen

Kto wygrywa: Malphite vs Shen?

Lekka przewaga: ShenNiska pewność

Malphite wygrywa 41.7% tych gier. Przy takiej liczbie gier rzeczywisty wskaźnik najprawdopodobniej mieści się między 31.7% a 52.3% (zakres 95%).

Oczekiwany
49.6%
Na podstawie ogólnych wskaźników wygranych obu bohaterów (linia: Górna)
Efekt pojedynku
−8.0 pkt
Zaobserwowany minus oczekiwany
Próba
Gry: 84
Linia: Górna
vs patch 26.19
−8.3 pkt
W granicach zwykłych wahań między patchami

Linia: Górna · Rankingowe Solo/Duo i Flex · Serwer Ameryki Północnej · Wszystkie rangi · Patch 26.20 · 9 paź – 11 paź

Najważniejsze wnioski

  • Obecne dane wskazują na lekką przewagę – Shen – ale próba jest zbyt mała na mocne wnioski: Malphite wygrywa 41.7% z 84 gier (zakres 95% 31.7–52.3%).
  • Ogólne wskaźniki wygranych obu bohaterów (linia: Górna) przewidują 49.6% dla bohatera Malphite; wynik mieści się w granicach błędu, więc ten pojedynek odzwierciedla głównie ogólną siłę obu bohaterów.
  • Shen zwykle wygrywa linię: średnio 253 złota przewagi nad bohaterem Malphite w 15. minucie (gry z zapisem stanu w 15. minucie: 84).
  • Gracze bohatera Malphite znacznie częściej wybierają Grzmotnięcie Tarczą w pojedynku z bohaterem Shen: 25.0% w pozostałych grach (linia: Górna), 46.4% tutaj.
Jak to obliczamy

Gry: rankingowe Solo/Duo i Flex na serwerze Ameryki Północnej z pokazanego patcha. Remaki (gry krótsze niż 5 minut) są pomijane.

Gra liczy się tylko wtedy, gdy Malphite i Shen grali na tej samej pozycji w przeciwnych drużynach, więc roamowanie, zamiany linii w obrębie drużyny ani sama obecność bohatera w tej samej grze nigdy nie są liczone jako ten pojedynek.

Zakres 95% to przedział Wilsona. Pewność zależy od szerokości tego zakresu: do ±3 pkt to bardzo wysoka, ±5 wysoka, ±8 umiarkowana, a szerszy — niska. Poniżej 20 gier pojedynek w ogóle nie jest klasyfikowany.

Oczekiwany wskaźnik wygranych łączy wskaźniki wygranych obu bohaterów na tej linii (te same gry i filtry) za pomocą wzoru log5: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Efekt pojedynku = zaobserwowany − oczekiwany.

„Co się zmienia” porównuje wybory bohatera Malphite w tym pojedynku z pozostałymi grami tego samego bohatera na tej samej linii i pokazuje zmianę tylko wtedy, gdy wynosi co najmniej 3 pkt i jest istotna statystycznie (test z dla dwóch proporcji, |z| ≥ 2, 20+ gier).

Wyniki nie są dzielone według rang: próba dla pojedynczej rangi jest zbyt mała, by rzetelnie podawać dane pojedynków osobno dla każdej rangi.

Malphite vs Shen – statystyki fazy linii

MalphiteShen

W 15. minucie

Różnica złota
−253
Przewaga: Shen
Zakres 95%: od −496 do −10
Różnica XP
−332
Przewaga: Shen
Zakres 95%: od −610 do −53
Różnica CS
+0.8
W granicach błędu
Zakres 95%: od −4.6 do +6.2
1.26
Zabójstwa przed 15. min
2.17
1.98
Śmierci przed 15. min
1.60
0.56
Solo zabójstwa przed 15. min
1.04
2.4%
Pierwsza krew
20.2%

Średnie z całej gry

5.5
CS / min
5.7
702
DMG / min
673
10 825
Złoto / grę
11 183
126
Leczenie / min
177
1843
Zredukowane DMG / min
1598
1.2
CC / min
1.4

Malphite vs Shen – wskaźnik wygranych według długości gry

Wskaźnik wygranych bohatera Malphite przeciwko bohaterowi Shen według długości gry. Kropka to wskaźnik wygranych, pasek – jego zakres 95%, a linia przerywana – zwykły wskaźnik wygranych bohatera przy danej długości. Przedziały z liczbą gier poniżej 25 pozostają puste.

Za mało gier
Poniżej 20 min
Gry: 6
Za mało gier
20–25 min
Gry: 8
42.3%
25–30 min
Gry: 26
Za mało gier
30–35 min
Gry: 23
Za mało gier
35+ min
Gry: 21
Malphite vs ShenZakres 95%Malphite zwykle (Górna)

Żadna długość gry się nie wyróżnia: wyniki bohatera Malphite przeciwko bohaterowi Shen w krótkich i długich grach mieszczą się wzajemnie w granicach błędu.

Malphite vs Shen – skoki siły

Kto ma przewagę na każdym etapie, na podstawie tych gier. Etap jest oznaczony jako „Wyrównane”, gdy różnica mieści się w granicach błędu, i „Za mało danych”, gdy gier jest zbyt mało, by to ocenić.

  1. Linia (15 min)ShenMalphite – złoto w 15. min: −253
  2. Pierwszy przedmiotWyrównaneMalphite: 13.7 min · Shen: 13.6 min
  3. Gry poniżej 20 minZa mało danych
  4. Gry 20–30 minZa mało danych
  5. Gry 30+ minWyrównaneMalphite wygrywa 47.7% z 44 gier

Malphite vs Shen: co się zmienia

Wybory, których gracze bohatera Malphite dokonują w tym pojedynku wyraźnie częściej lub rzadziej niż w pozostałych grach (linia: Górna).

  • Grzmotnięcie Tarczą
    Zwykle
    25.0%
    vs Shen
    46.4%
    +21.5 pkt41.0% wygranych tutaj
  • Uścisk Nieumarłego
    Zwykle
    24.5%
    vs Shen
    44.0%
    +19.5 pkt40.5% wygranych tutaj
  • Czarnoksięstwo
    CzarnoksięstwoDrzewko dodatkowe
    Zwykle
    23.8%
    vs Shen
    42.9%
    +19.1 pkt41.7% wygranych tutaj
  • Ezoteryczna Kometa
    Ezoteryczna KometaKluczowa runa
    Zwykle
    72.6%
    vs Shen
    53.6%
    −19.0 pkt44.4% wygranych tutaj
  • Szkolenie Sprawnościowe
    Zwykle
    23.4%
    vs Shen
    41.7%
    +18.3 pkt42.9% wygranych tutaj
  • Poparzenie
    Zwykle
    72.7%
    vs Shen
    54.8%
    −17.9 pkt43.5% wygranych tutaj
  • Prędkość ataku (atak)
    Prędkość ataku (atak)Odłamek statystyk
    Zwykle
    76.2%
    vs Shen
    89.3%
    +13.1 pkt44.0% wygranych tutaj
  • Siła adaptacyjna (elastyczny)
    Siła adaptacyjna (elastyczny)Odłamek statystyk
    Zwykle
    21.8%
    vs Shen
    10.7%
    −11.1 pkt

Malphite vs Shen – najlepszy build

Zwykły build: Malphite (Górna)

Wskaźnik wygranych 92.3% · gry: 13

Przeciwko: Shen

Za mało danych o buildzie w tym matchupie: tylko 6 z 47 gier Malphite przeciw Shen miało pełny build — zbyt mało, by polecić kolejność przedmiotów. Użyj zamiast tego standardowego buildu Malphite.

  • Malphite zwykle najpierw kończy Słoneczna Egida, po 13.7 min (mediana z 42 gier).
  • Shen zwykle najpierw kończy Kolosalna Hydra, po 13.6 min (mediana z 51 gier).
  • Priorytet umiejętności: Q > E > W — taki sam jak zwykle.

Buildy są szeregowane według dolnej granicy zakresu wskaźnika wygranych, a nie surowego wskaźnika, więc build widziany w kilku wygranych nigdy nie wyprzedzi sprawdzonego.

Malphite vs Shen – najlepsze runy

Zwykłe runy: Malphite (Górna)

Ezoteryczna KometaEzoteryczna Kometa
Czarnoksięstwo
Opaska Przepływu ManyTranscendencjaPoparzenie
Determinacja
PrzerostDrugi Oddech
Prędkość ataku (atak)Skalujące się zdrowie (elastyczny)Skalujące się zdrowie (obrona)

Wskaźnik wygranych 51.8% · gry: 1542

Przeciwko: Shen

Ezoteryczna KometaEzoteryczna Kometa
Czarnoksięstwo
Opaska Przepływu ManyTranscendencjaPoparzenie
Determinacja
PrzerostDrugi Oddech
Prędkość ataku (atak)Skalujące się zdrowie (elastyczny)Skalujące się zdrowie (obrona)

Wskaźnik wygranych 60.0% · gry: 25

MetaBot Desktop

Zaplanuj draft z Malphite w Laboratorium draftu

Laboratorium draftu pokazuje obie drużyny linia po linii z win rate'ami matchupów, profilami obrażeń i fazą gry, w której są silne, oraz podpowiada picki i bany z aktualnej mety.

  • Pełna plansza draftu 5v5
  • Win rate'y matchupów na liniach
  • Podpowiedzi picków i banów
Laboratorium draftu w MetaBot Desktop

Dane matchupow Malphite dla patcha 26.20 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych Malphite, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build Malphite, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.

Inne pojedynki: Malphite

Wskaźnik wygranych i liczba gier dla każdego pojedynku. Listy są szeregowane według granicy zakresu 95%, więc małe próby nie trafiają na szczyt; tylko pojedynki z liczbą gier co najmniej 50.

🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Malphite vs Shen – FAQ – patch 26.20

Kto wygrywa: Malphite vs Shen?

Obecne dane wskazują na lekką przewagę – Shen – ale próba jest zbyt mała na mocne wnioski: Malphite wygrywa 41.7% z 84 gier (zakres 95% 31.7–52.3%).

Jaki jest wskaźnik wygranych bohatera Malphite przeciwko bohaterowi Shen?

Malphite wygrywa 41.7% z 84 gier przeciwko bohaterowi Shen (linia: Górna, patch 26.20; zakres 95% 31.7–52.3%). Na podstawie ogólnych wskaźników wygranych obu bohaterów (linia: Górna) można by oczekiwać 49.6%.

Czy Malphite kontruje bohatera Shen?

Nie jednoznacznie. Malphite wygrywa 41.7% z 84 gier przeciwko bohaterowi Shen, a zakres 95% (31.7–52.3%) obejmuje 50%, więc na obecnych danych żaden z bohaterów nie kontruje pewnie drugiego.

Kto wygrywa linię: Malphite czy Shen?

Shen zwykle wygrywa linię: średnio 253 złota przewagi nad bohaterem Malphite w 15. minucie (gry z zapisem stanu w 15. minucie: 84).

Czy Malphite lepiej skaluje się niż Shen?

Na razie jest za mało gier o każdej długości, by to ocenić.

Kiedy Shen ma największą przewagę nad bohaterem Malphite?

Shen ma mierzalną przewagę w: Linia (15 min).

Jaki build dla bohatera Malphite przeciwko bohaterowi Shen?

Za mało gier na rdzeń dopasowany do pojedynku, więc użyj zwykłego rdzenia bohatera Malphite (linia: Górna): Głucha Poświata, Mroźne Serce, Kaeniczna Powłoka.

Jakie runy dla bohatera Malphite przeciwko bohaterowi Shen?

Ezoteryczna Kometa (Czarnoksięstwo + Determinacja) — 60.0% w 25 grach przeciwko bohaterowi Shen. Największa zmiana przeciwko bohaterowi Shen: Grzmotnięcie Tarczą (zwykle 25.0%, tutaj 46.4%).