Malphite - League of Legends Champion
Współczynnik wygranych
52.4%
Współczynnik wyboru
4.6%

Malphitevs Rek'Sai

STankMage
Patch26.10
Mecze683,599
LiniaWszystkie linie
TierWszystkie tiery
Ostatnia aktualizacja17 maj 2026

Malphite vs Rek'Sai to a decisive matchup w LoL patch 26.10. Rek'Sai wygrywa z 55.6% win rate (+11.1%) przeciwko Malphite na podstawie 9 gier. Malphite wins the early laning phase while Rek'Sai scales better into the late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build Malphite, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu Malphite vs Rek'Sai.

Malphite Matchup Breakdown

Use the dropdown to select an opponent and see a detailed breakdown of how Malphite performs against them. You'll get head-to-head win rates, laning stats, the best build and runes for the matchup, and early vs late game analysis — all based on real ranked data.

Compare against an opponent
Rek'Sai - 44.4% win rateRek'Sai(44.4%)
Malphite - 44.4% win rate in this matchup
Malphite
44.4% WR
VS
Rek'Sai vs Malphite matchup - 55.6% win rate
Rek'Sai
55.6% WR

Who Wins the Malphite vs Rek'Sai Matchup?

Rek'Sai wins the Malphite vs Rek'Sai matchup
Winner
Rek'Sai
Matches: 9
44.4%
Win Rate
55.6%
5.0
CS / min
5.4
810
DMG / min
714
9,228
Gold / game
10,365
95
Heal / min
770
1,266
DMG Mitigated / min
1,318
1.2
CC / min
1.2
50.0%
Early Game WR
50.0%
33.3%
Late Game WR
66.7%

Podsumowanie starcia Malphite vs Rek'Sai

Starcie Malphite vs Rek'Sai to decydujące starcie w rankingowej grze League of Legends. Na podstawie analizy 9 ostatnich meczów, Rek'Sai wygrywa ze współczynnikiem wygranych 55.6% w porównaniu do 44.4% Malphite, dając Rek'Sai przewagę 11.1 punktów procentowych. Dynamika faz gry odgrywa tu kluczową rolę: Malphite kontroluje wczesną fazę liniowania, ale Rek'Sai skaluje się lepiej w miarę przedłużania się gry. Starcie zmienia się dramatycznie w zależności od długości gry — Malphite musi wykorzystać przewagi zanim Rek'Sai osiągnie swoje szczyty mocy, podczas gdy Rek'Sai powinien skupić się na bezpiecznym farmieniu i osiągnięciu kluczowych punktów przedmiotów. Najbardziej znacząca statystyczna różnica dotyczy sustain, gdzie Rek'Sai prowadzi o 728 HP/min — różnica, która mocno wpływa na wynik wymian i potyczek. Rek'Sai ma silną przewagę w tym starciu. Gracze Malphite powinni grać defensywnie, priorytetyzować bezpieczne farmienie pod wieżą i szukać okazji stworzonych przez presję dżungli lub gdy Rek'Sai się rozciąga. Unikaj przedłużonych wymian i czekaj na walki zespołowe gdzie pozycjonowanie i koordynacja mają większe znaczenie. Zrozumienie tych dynamik starcia jest niezbędne dla decyzji w wyborze bohatera i strategii w grze podczas konfrontacji z tym przeciwnikiem na linii.

Analiza fazy liniowania Malphite vs Rek'Sai

Rek'Sai wygrywa fazę liniowania przeciwko Malphite w League of Legends

Rek'Sai jest faworyzowany podczas fazy liniowania przeciwko Malphite, wygrywając 3 z 5 kluczowych kategorii statystycznych. Rek'Sai ma przewagi w farmienie, dochód złota i sustain, czyniąc go silniejszym lanerem w tym starciu.

Farmienie
5.0Malphite
5.4Rek'Sai
Rek'Sai wyprzedza Malphite o 0.4 CS na minutę — umiarkowana przewaga w farmieniu, która sumuje się do około 6 CS podczas 15-minutowej fazy liniowania. Przekłada się to na wcześniejsze zakupy komponentów i nieco szybsze skoki mocy dla Rek'Sai.
Obrażenia
810Malphite
714Rek'Sai
Malphite znacząco przewyższa Rek'Sai w obrażeniach z 96 DMG/min, dominując zarówno krótkie wymiany jak i all-iny. Rek'Sai powinien unikać przedłużonych walk i zamiast tego skupić się na wzorcach wymian burstowych — krótkie angaże po których następuje natychmiastowe wycofanie — aby uniknąć sytuacji gdzie przewaga utrzymanych obrażeń Malphite przejmuje kontrolę.
Ekonomia
9,228Malphite
10,365Rek'Sai
Rek'Sai generuje imponujące 1,137 więcej złota na grę niż Malphite. Ta znaczna przewaga ekonomiczna oznacza, że Rek'Sai konsekwentnie osiąga kluczowe punkty przedmiotowe wcześniej, tworząc narastającą przewagę, która rośnie w trakcie gry. Malphite powinien skupić się na opłacalnych wyborach przedmiotów i unikać niepotrzebnych śmierci aby nie pozostawać jeszcze bardziej w tyle.
Użyteczność
1.2Malphite
1.2Rek'Sai
Zarówno Malphite jak i Rek'Sai zapewniają podobne ilości kontroli tłumu (różnica 0.0s/min), co oznacza że żaden nie ma znaczącej przewagi w unieruchamianiu przeciwników dla ganków lub walk zespołowych. Ganki na liniach są równie skuteczne dla obu stron.
Sustain
1,361Malphite
2,088Rek'Sai
Rek'Sai znacząco przewyższa Malphite w sustainie, lecząc i redukując 728 więcej obrażeń na minutę. Ta masywna różnica w wytrzymałości oznacza, że Rek'Sai może absorbować znaczące obrażenia i pozostać na linii podczas gdy Malphite jest zmuszony do recalla. Budowanie wczesnych ran jest niezbędne dla Malphite, a skupienie się na wzorcach wymian burstowych zamiast utrzymanych walk jest krytyczne.

Best Malphite Build Against Rek'Sai

Pancerniaki to optymalny wybór butów przeciwko Rek'Sai, zapewniający mobilność i statystyki, których Malphite najbardziej potrzebuje w tym starciu. Najlepiej działające główne przedmioty dla Malphite przeciwko Rek'Sai to Złowrogość, Kolczasta Kolczuga i Słoneczna Egida. Ta kombinacja daje Malphite efektywną równowagę obrażeń, przetrwania i użyteczności dla tego starcia. Dostosowania mogą być potrzebne w zależności od składów drużyn i stanu gry, ale ten build zapewnia najsilniejszy fundament dla starcia Malphite vs Rek'Sai.

Early Game vs Late Game

Wczesna gra
Malphite
50.0%
+0.0% przewagi
Współczynnik wygranych Malphite we wczesnej grzeMalphite50.0%
Współczynnik wygranych Rek'Sai we wczesnej grzeRek'Sai50.0%
Późna gra
Rek'Sai
66.7%
+33.3% przewagi
Współczynnik wygranych Malphite w późnej grzeMalphite33.3%
Współczynnik wygranych Rek'Sai w późnej grzeRek'Sai66.7%

Wczesna gra (pierwsze 15 minut) to rzut monetą między Malphite a Rek'Sai, z Malphite trzymającym minimalną przewagę współczynnika wygranych 50.0% (+0.0%). Indywidualne umiejętności i bliskość dżungli będą ważniejsze niż przewaga bohatera we wczesnej fazie liniowania.

Rek'Sai jest znacznie lepszy w późnej grze (25+ minut), chwaląc się współczynnikiem wygranych 66.7% — 33.3 punktów powyżej Malphite. Przedłużone gry mocno faworyzują Rek'Sai, którego zestaw i skalowanie czynią go dominującą siłą w walkach zespołowych i kontroli celów.

Dynamika mocy zmienia się w miarę postępu gry — Malphite ma przewagę wcześnie, ale Rek'Sai stopniowo przejmuje kontrolę. Jednak marginesy są wystarczająco wąskie, że każdy bohater może wygrać na każdym etapie przy odpowiednich zagraniach. Skup się na braniu przewag gdy je masz zamiast czekać na konkretną fazę gry.

Best Malphite Runes Against Rek'Sai

Drzewo run Precyzja - główne runy Malphite vs Rek'SaiPrecyzja
Do Ataku - najlepsza runa Malphite vs Rek'SaiRozwój Myśli - najlepsza runa Malphite vs Rek'SaiLegenda: Żwawość - najlepsza runa Malphite vs Rek'SaiOdcięcie - najlepsza runa Malphite vs Rek'Sai
Drzewo run Determinacja - poboczne runy Malphite vs Rek'SaiDeterminacja
Grzmotnięcie Tarczą - najlepsza runa Malphite vs Rek'SaiKościana Zbroja - najlepsza runa Malphite vs Rek'Sai
100.0% WR

Konfiguracja run Precyzja i Determinacja daje Malphite najlepsze narzędzia do rywalizacji z Rek'Sai w tym trudnym starciu, kompensując statystyczne wady optymalnymi synergiami run.


Dane matchupow Malphite dla patcha 26.10 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych Malphite, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build Malphite, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.

Procent wygranych i statystyki starc Malphite w League of Legends Patch 26.10
Przeciwnik
Winrate
Mecze
CS/min
OBR/min
Zloto/mecz
Wczesne WR
Pozne WR
49.87%3835.671611,38849.0%50.4%
49.15%2346.378311,00652.9%46.2%
43.26%1785.265810,04139.7%45.5%
53.01%1666.087111,03652.8%53.2%
50.67%1505.875310,16555.6%46.1%
57.69%1305.992610,42559.6%56.6%
59.06%1276.077010,85555.8%61.3%
54.40%1256.084610,84254.1%54.7%
47.97%1234.872010,40246.1%49.3%
48.54%1035.474011,14444.7%50.8%
56.86%1026.372911,17363.3%50.9%
53.13%966.079610,20955.3%51.0%
61.70%946.476010,87760.0%63.3%
40.66%916.289110,27540.0%41.2%
56.67%906.174511,37662.9%52.7%
47.19%896.079710,25536.8%54.9%
38.20%894.778510,71446.4%34.4%
48.86%885.868210,55745.0%52.1%
52.27%885.580811,96055.2%50.9%
50.57%875.569310,45248.4%51.8%
55.81%866.481111,41975.0%42.0%
65.88%856.076611,86177.8%57.1%
46.43%846.277711,08237.1%53.1%
51.22%825.070310,74844.1%56.3%
51.22%826.481311,57557.6%46.9%
46.75%775.578610,57946.7%46.8%
45.33%753.063511,57242.4%47.6%
54.17%726.273310,81156.8%51.4%
45.07%716.070810,26144.4%45.7%
40.58%695.973510,27239.5%41.9%
50.00%686.166210,07247.1%52.9%
44.78%674.584011,02038.7%50.0%
50.77%656.670611,13548.1%52.6%
53.85%656.368710,25757.6%50.0%
50.00%644.971311,22340.0%56.4%
50.00%604.772111,55657.1%46.1%
49.09%555.367710,00434.8%59.4%
46.30%546.272711,07445.0%47.1%
61.11%543.373810,86068.0%55.2%
55.77%525.573110,91163.2%51.5%
56.00%503.064911,25342.9%61.1%
70.83%484.873712,58281.3%65.6%
58.33%486.372710,98373.7%48.3%
59.57%476.273210,79777.8%48.3%
39.13%465.563110,73357.1%31.3%
61.36%446.17279,32964.0%57.9%
47.62%425.790610,83933.3%61.9%
66.67%422.671611,52366.7%66.7%
43.90%412.262011,75562.5%32.0%
56.10%413.161910,22173.3%46.1%
53.85%392.177612,09868.8%43.5%
42.11%385.178310,13836.8%47.4%
51.35%371.266112,48953.9%50.0%
56.76%375.76649,79550.0%61.9%
47.22%361.95859,10344.4%50.0%
47.22%365.577010,66642.9%50.0%
63.89%361.466712,18862.5%65.0%
57.14%352.55819,25473.3%45.0%
55.88%343.368910,38861.5%52.4%
64.71%345.475312,10255.6%68.0%
50.00%341.864310,01850.0%50.0%
41.18%345.885110,73018.2%52.2%
55.88%345.362210,32243.8%66.7%
53.13%321.858411,25746.7%58.8%
34.38%325.37878,98343.8%25.0%
46.88%322.36299,55845.5%47.6%
37.50%325.469510,44429.4%46.7%
45.16%315.366110,73235.7%52.9%
50.00%301.97259,78350.0%50.0%
50.00%305.675611,90463.6%42.1%
44.83%291.76049,21953.9%37.5%
32.00%255.772711,00820.0%40.0%
56.00%255.67389,74150.0%60.0%
68.00%252.367711,92462.5%70.6%
44.00%251.064211,63440.0%46.7%
54.17%243.966010,03960.0%50.0%
70.83%242.359911,30875.0%66.7%
58.33%242.26028,84266.7%44.4%
37.50%242.161310,58130.0%42.9%
26.09%234.871110,29433.3%23.5%
59.09%225.064910,29555.6%61.5%
57.14%212.261312,32950.0%60.0%
61.90%213.268210,85662.5%61.5%
57.14%213.276513,19950.0%58.8%
38.10%211.857210,80827.3%50.0%
66.67%214.079212,12855.6%75.0%
57.14%215.788312,41455.6%58.3%
42.86%212.751510,06762.5%30.8%
40.00%205.565510,16233.3%45.5%
65.00%204.572111,74850.0%71.4%
60.00%201.861410,77340.0%66.7%
55.00%205.056110,76742.9%61.5%
31.58%193.364710,04442.9%25.0%
57.89%194.466311,26962.5%54.5%
47.37%195.072710,33833.3%60.0%
38.89%181.65399,39442.9%36.4%
38.89%181.76519,75633.3%41.7%
70.59%176.286012,276100.0%58.3%
37.50%162.46619,27125.0%41.7%
43.75%165.869510,49342.9%44.4%
43.75%164.87119,67444.4%42.9%
53.33%152.26148,20062.5%42.9%
33.33%151.659311,72840.0%30.0%
53.33%151.165412,96650.0%54.5%
46.67%154.46439,58660.0%40.0%
26.67%153.670711,38112.5%42.9%
71.43%145.483311,39566.7%80.0%
42.86%145.26929,95366.7%25.0%
50.00%145.673011,71160.0%44.4%
61.54%134.871711,07880.0%50.0%
66.67%124.080312,06366.7%66.7%
33.33%124.673013,371100.0%27.3%
75.00%122.169213,354100.0%57.1%
36.36%115.383012,06525.0%42.9%
45.45%111.96269,33050.0%44.4%
81.82%114.786010,53866.7%87.5%
63.64%111.050411,79275.0%57.1%
45.45%112.05139,50040.0%50.0%
54.55%112.46039,35457.1%50.0%
63.64%116.279312,61475.0%57.1%
30.00%104.75529,59116.7%50.0%
20.00%105.367110,76820.0%20.0%
60.00%101.659412,65550.0%66.7%
60.00%101.56019,16966.7%57.1%
90.00%100.760212,46175.0%100.0%
40.00%101.05659,86150.0%0.0%
44.44%95.08109,22850.0%33.3%
77.78%96.184813,334100.0%71.4%
77.78%92.358414,2980.0%87.5%
55.56%91.771511,17450.0%60.0%
44.44%91.759110,92725.0%60.0%
66.67%91.55259,86140.0%100.0%
55.56%95.664411,88966.7%50.0%
100.00%85.169812,183100.0%100.0%
50.00%82.570510,55266.7%40.0%
37.50%84.073011,22050.0%33.3%
62.50%81.76769,058100.0%25.0%
57.14%73.571512,189100.0%40.0%
57.14%72.25879,26133.3%75.0%
57.14%72.05509,82233.3%75.0%
28.57%71.470110,48225.0%33.3%
50.00%63.375111,80966.7%33.3%
66.67%66.05056,35766.7%0.0%
66.67%63.668311,19650.0%75.0%
100.00%66.081110,649100.0%0.0%
20.00%52.24079,03633.3%0.0%
60.00%55.382911,456100.0%0.0%
40.00%53.898711,9410.0%66.7%
60.00%55.883710,47566.7%50.0%

Get the MetaBot Desktop App

Level up your gameplay with real-time overlays, automatic game detection, and instant stats — all on your desktop.

In-game overlaysAuto game detectionMulti-game supportPersonal dashboard
Download NowFree download
🔍

Pomóż nam utrzymać dokładność! Jeśli zauważysz nieprawidłowe statystyki, brakujące dane lub jakiekolwiek problemy, Twoja opinia bezpośrednio poprawia jakość naszych danych dla całej społeczności.

Zgłoś problem

Malphite vs Rek'Sai - Często Zadawane Pytania

Jak radzi sobie Malphite przeciwko Rek'Sai w League of Legends?

Rek'Sai wygrywa matchup Malphite vs Rek'Sai ze wskaznikiem zwyciestwa 55.6% w porownaniu do 44.4% Malphite, roznica 11.1 punktow procentowych. Te dane oparte sa na 9 ostatnich grach rankingowych w patchu 26.10.

Jak radzi sobie Malphite przeciwko Rek'Sai we wczesnej grze?

We wczesnej grze Malphite ma przewage nad Rek'Sai z wskaznikiem zwyciestwa 50.0% versus 50.0%. Gracze Malphite powinni wykorzystywac swoja przewage na linii poprzez agresywne tradowanie i kontrole fal w pierwszych 15 minutach.

Jak radzi sobie Malphite przeciwko Rek'Sai w poznej grze?

W poznej grze Rek'Sai przejmuje matchup Malphite vs Rek'Sai ze wskaznikiem zwyciestwa 66.7% w porownaniu do 33.3%. Rek'Sai skaluje sie lepiej w walkach druzynowych i walkach o cele po 25 minutach.

Kto wygrywa matchup Malphite vs Rek'Sai?

Rek'Sai wygrywa matchup przeciwko Malphite ze wskaznikiem zwyciestwa 55.6% w patchu 26.10 League of Legends. Przewaga 11.1 punktow procentowych oznacza, ze Rek'Sai jest significantly faworyzowany w tym matchupie na linii na podstawie 9 przeanalizowanych gier.

Jaki jest najlepszy build Malphite przeciwko Rek'Sai?

Najlepszy build Malphite przeciwko Rek'Sai zawiera Złowrogość, Kolczasta Kolczuga, Słoneczna Egida with Pancerniaki. Sprawdz rozklad matchupu powyzej, aby zobaczyc pelna sciezke przedmiotow i kolejnosc buildu.

Jakie sa najlepsze runy Malphite przeciwko Rek'Sai?

Najlepsze runy Malphite przeciwko Rek'Sai uzywaja drzewa glownego Precyzja z Determinacja jako wtornym. This rune setup achieves a 100.0% win rate in the Malphite vs Rek'Sai matchup. Zobacz pelny rozklad run w porownaniu matchupu powyzej.

Czy Malphite kontruje Rek'Sai?

Nie, Malphite ma trudnosci przeciwko Rek'Sai z zaledwie 44.4% wskaznikiem zwyciestwa. Rek'Sai ma przewage w tym matchupie. Gracze Malphite powinni skupic sie na bezpiecznym farmie i unikac dlugich tradow, aby zminimalizowac przewage Rek'Sai.

Jak grac Malphite przeciwko Rek'Sai?

Grajac Malphite przeciwko Rek'Sai, graj ostroznie i unikaj skokow mocy Rek'Sai. Look for jungle assistance and team-dependent plays since Rek'Sai has the statistical advantage at most stages. Uzyj buildu i run specyficznych dla matchupu powyzej, aby zoptymalizowac swoje szanse.