
Mordekaiservs Leona
Mordekaiser vs Leona to a very close matchup w LoL patch 26.10. Mordekaiser wygrywa z 50.0% win rate (+0.0%) przeciwko Leona na podstawie 8 gier. Mordekaiser wins the early laning phase while Leona scales better into the late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build Mordekaiser, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu Mordekaiser vs Leona.
Mordekaiser Matchup Breakdown
Use the dropdown to select an opponent and see a detailed breakdown of how Mordekaiser performs against them. You'll get head-to-head win rates, laning stats, the best build and runes for the matchup, and early vs late game analysis — all based on real ranked data.
Who Wins the Mordekaiser vs Leona Matchup?

Podsumowanie starcia Mordekaiser vs Leona
Starcie Mordekaiser vs Leona to zasadniczo starcie na rzut monetą w rankingowej grze League of Legends. Na podstawie analizy 8 ostatnich meczów, Mordekaiser wygrywa ze współczynnikiem wygranych 50.0% w porównaniu do 50.0% Leona, dając Mordekaiser przewagę 0.0 punktów procentowych. Dynamika faz gry odgrywa tu kluczową rolę: Mordekaiser kontroluje wczesną fazę liniowania, ale Leona skaluje się lepiej w miarę przedłużania się gry. Starcie zmienia się dramatycznie w zależności od długości gry — Mordekaiser musi wykorzystać przewagi zanim Leona osiągnie swoje szczyty mocy, podczas gdy Leona powinien skupić się na bezpiecznym farmieniu i osiągnięciu kluczowych punktów przedmiotów. Najbardziej znacząca statystyczna różnica dotyczy kontrola tłumu, gdzie Leona prowadzi o 1.4s CC/min — różnica, która mocno wpływa na wynik wymian i potyczek. Mordekaiser ma statystyczną przewagę, ale margines jest wystarczająco bliski, że szanowanie mocnych stron Leona jest ważne. Wymieniaj się gdy cooldowny są korzystne, śledź wrogiego dżunglera i buduj w kierunku swoich najsilniejszych skoków przedmiotowych aby przekształcić niewielką przewagę w decydujące prowadzenie. Zrozumienie tych dynamik starcia jest niezbędne dla decyzji w wyborze bohatera i strategii w grze podczas konfrontacji z tym przeciwnikiem na linii.
Analiza fazy liniowania Mordekaiser vs Leona
Mordekaiser jest faworyzowany podczas fazy liniowania przeciwko Leona, wygrywając 3 z 5 kluczowych kategorii statystycznych. Mordekaiser ma przewagi w farmienie, obrażenia i dochód złota, czyniąc go silniejszym lanerem w tym starciu.
Best Mordekaiser Build Against Leona
Pancerniaki to optymalny wybór butów przeciwko Leona, zapewniający mobilność i statystyki, których Mordekaiser najbardziej potrzebuje w tym starciu. Najlepiej działające główne przedmioty dla Mordekaiser przeciwko Leona to Udręka Liandry'ego, Kryształowy Kostur Rylai i Konwergencja Zeke'a. Ta kombinacja daje Mordekaiser efektywną równowagę obrażeń, przetrwania i użyteczności dla tego starcia. Dostosowania mogą być potrzebne w zależności od składów drużyn i stanu gry, ale ten build zapewnia najsilniejszy fundament dla starcia Mordekaiser vs Leona.
Early Game vs Late Game
Mordekaiser dominuje we wczesnej grze (pierwsze 15 minut) z imponującym współczynnikiem wygranych 80.0% — 60.0 punktów procentowych przewagi nad Leona. Ta jednostronna wczesna gra oznacza, że Mordekaiser może dyktować tempo linii od poziomu 1, kontrolując wymiany, stan fali i priorytet rzeki.
Leona jest znacznie lepszy w późnej grze (25+ minut), chwaląc się współczynnikiem wygranych 100.0% — 100.0 punktów powyżej Mordekaiser. Przedłużone gry mocno faworyzują Leona, którego zestaw i skalowanie czynią go dominującą siłą w walkach zespołowych i kontroli celów.
To starcie charakteryzuje się dramatyczną zmianą mocy: Mordekaiser musi agresywnie wykorzystać swoją wczesną przewagę i zakończyć grę zanim Leona osiągnie swoje punkty skalowania. Jeśli Leona przetrwa fazę liniowania bez zbyt dużego opóźnienia, starcie obraca się na jego korzyść. Kontrola Smoka i Herolda Rift są kluczowe — drużyna która zabezpieczy wczesne cele może snowballować lub kupić czas na skalowanie.
Best Mordekaiser Runes Against Leona
Kombinacja Precyzja głównych z Czarnoksięstwo pobocznymi pomaga Mordekaiser zmaksymalizować swój potencjał w tym zaciekle spornym starciu, zapewniając odpowiednią mieszankę narzędzi ofensywnych i defensywnych aby przewyższyć Leona.
Dane matchupow Mordekaiser dla patcha 26.10 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych Mordekaiser, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build Mordekaiser, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.
Przeciwnik | Winrate | Mecze | CS/min | OBR/min | Zloto/mecz | Wczesne WR | Pozne WR |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 47.48% | 337 | 6.2 | 885 | 12,199 | 52.1% | 45.0% | |
| 46.58% | 307 | 5.9 | 746 | 11,684 | 48.3% | 45.5% | |
| 48.45% | 258 | 5.7 | 830 | 11,004 | 43.9% | 52.1% | |
| 51.15% | 217 | 5.7 | 968 | 11,912 | 57.8% | 46.5% | |
| 58.15% | 184 | 5.8 | 1,008 | 12,083 | 59.1% | 57.5% | |
| 51.93% | 181 | 6.0 | 792 | 10,953 | 50.0% | 53.6% | |
| 56.74% | 178 | 6.2 | 941 | 12,429 | 60.3% | 54.5% | |
| 49.69% | 163 | 6.0 | 1,145 | 11,193 | 45.8% | 52.8% | |
| 52.56% | 156 | 5.9 | 935 | 11,978 | 46.0% | 57.0% | |
| 46.98% | 149 | 5.5 | 872 | 11,280 | 46.3% | 47.6% | |
| 50.34% | 145 | 6.0 | 729 | 10,768 | 51.4% | 49.3% | |
| 55.24% | 143 | 6.1 | 1,082 | 11,983 | 51.7% | 57.8% | |
| 44.85% | 136 | 5.5 | 813 | 11,411 | 45.0% | 44.7% | |
| 51.52% | 132 | 6.1 | 929 | 11,928 | 56.9% | 48.1% | |
| 39.17% | 120 | 5.6 | 774 | 10,905 | 35.6% | 42.6% | |
| 43.70% | 119 | 5.5 | 834 | 10,768 | 45.3% | 42.4% | |
| 51.30% | 115 | 5.9 | 1,074 | 12,984 | 38.9% | 57.0% | |
| 51.35% | 111 | 6.2 | 780 | 12,120 | 44.7% | 54.8% | |
| 44.95% | 109 | 6.3 | 945 | 11,179 | 53.2% | 38.7% | |
| 52.78% | 108 | 5.7 | 864 | 10,806 | 42.9% | 61.0% | |
| 49.53% | 107 | 5.8 | 825 | 11,405 | 47.7% | 50.8% | |
| 53.33% | 105 | 6.3 | 867 | 11,640 | 49.0% | 57.4% | |
| 43.14% | 102 | 5.6 | 633 | 10,234 | 40.9% | 44.8% | |
| 50.50% | 101 | 5.7 | 1,038 | 11,187 | 59.5% | 45.3% | |
| 51.49% | 101 | 6.3 | 1,089 | 11,926 | 53.9% | 50.0% | |
| 47.96% | 98 | 6.2 | 840 | 12,037 | 56.4% | 42.4% | |
| 45.26% | 95 | 5.8 | 905 | 12,210 | 41.9% | 48.1% | |
| 50.00% | 92 | 5.5 | 785 | 11,950 | 46.9% | 51.7% | |
| 51.14% | 88 | 4.2 | 841 | 11,272 | 48.6% | 52.8% | |
| 47.13% | 87 | 6.3 | 749 | 11,805 | 46.1% | 47.9% | |
| 50.00% | 80 | 6.2 | 781 | 11,016 | 48.6% | 51.1% | |
| 46.67% | 75 | 4.5 | 927 | 12,042 | 54.5% | 40.5% | |
| 47.30% | 74 | 6.2 | 973 | 11,909 | 61.5% | 39.6% | |
| 44.59% | 74 | 5.8 | 863 | 11,117 | 33.3% | 53.7% | |
| 45.45% | 66 | 2.9 | 695 | 10,952 | 43.2% | 48.3% | |
| 52.31% | 65 | 6.2 | 871 | 11,246 | 58.8% | 45.2% | |
| 51.56% | 64 | 6.1 | 804 | 11,730 | 54.5% | 48.4% | |
| 57.14% | 63 | 6.1 | 838 | 10,852 | 46.4% | 65.7% | |
| 54.10% | 61 | 5.9 | 785 | 11,762 | 50.0% | 56.4% | |
| 59.32% | 59 | 5.4 | 820 | 11,289 | 52.0% | 64.7% | |
| 59.26% | 54 | 5.0 | 851 | 11,591 | 51.9% | 66.7% | |
| 52.83% | 53 | 2.7 | 770 | 12,396 | 50.0% | 54.0% | |
| 41.18% | 51 | 6.1 | 1,032 | 12,061 | 41.2% | 41.2% | |
| 57.14% | 49 | 5.9 | 799 | 11,935 | 57.7% | 56.5% | |
| 59.57% | 47 | 2.9 | 798 | 12,570 | 72.2% | 51.7% | |
| 53.19% | 47 | 5.9 | 824 | 10,738 | 45.5% | 60.0% | |
| 52.17% | 46 | 5.9 | 657 | 11,178 | 50.0% | 53.6% | |
| 48.89% | 45 | 6.3 | 872 | 10,982 | 55.0% | 44.0% | |
| 53.33% | 45 | 6.2 | 922 | 12,422 | 61.1% | 48.1% | |
| 44.19% | 43 | 4.9 | 709 | 10,333 | 39.1% | 50.0% | |
| 40.48% | 42 | 6.0 | 719 | 11,298 | 54.5% | 25.0% | |
| 43.59% | 39 | 2.7 | 764 | 10,849 | 54.5% | 29.4% | |
| 68.42% | 38 | 5.7 | 777 | 11,341 | 64.7% | 71.4% | |
| 63.89% | 36 | 6.0 | 907 | 10,531 | 61.9% | 66.7% | |
| 64.71% | 34 | 1.7 | 856 | 13,848 | 66.7% | 64.0% | |
| 44.12% | 34 | 4.8 | 840 | 12,568 | 33.3% | 50.0% | |
| 58.82% | 34 | 4.7 | 796 | 11,283 | 68.8% | 50.0% | |
| 44.83% | 29 | 2.5 | 712 | 11,997 | 50.0% | 42.1% | |
| 53.57% | 28 | 5.2 | 806 | 11,776 | 36.4% | 64.7% | |
| 51.85% | 27 | 5.9 | 885 | 13,675 | 37.5% | 57.9% | |
| 40.74% | 27 | 6.2 | 709 | 11,556 | 40.0% | 41.2% | |
| 50.00% | 26 | 6.2 | 823 | 11,982 | 35.7% | 66.7% | |
| 46.15% | 26 | 5.4 | 885 | 10,906 | 55.6% | 41.2% | |
| 46.15% | 26 | 6.0 | 814 | 11,021 | 45.5% | 46.7% | |
| 36.00% | 25 | 1.6 | 676 | 12,549 | 33.3% | 37.5% | |
| 68.00% | 25 | 5.3 | 767 | 12,642 | 66.7% | 68.8% | |
| 62.50% | 24 | 4.0 | 1,004 | 11,824 | 63.6% | 61.5% | |
| 50.00% | 24 | 6.1 | 682 | 12,601 | 44.4% | 53.3% | |
| 66.67% | 21 | 1.0 | 752 | 10,809 | 71.4% | 57.1% | |
| 70.00% | 20 | 3.4 | 882 | 15,005 | 75.0% | 68.8% | |
| 60.00% | 20 | 2.9 | 871 | 12,500 | 50.0% | 64.3% | |
| 52.63% | 19 | 4.7 | 727 | 13,529 | 83.3% | 38.5% | |
| 44.44% | 18 | 2.4 | 670 | 10,492 | 50.0% | 37.5% | |
| 47.06% | 17 | 3.1 | 668 | 11,321 | 33.3% | 54.5% | |
| 52.94% | 17 | 4.2 | 912 | 11,486 | 66.7% | 37.5% | |
| 58.82% | 17 | 1.8 | 832 | 14,264 | 0.0% | 83.3% | |
| 58.82% | 17 | 1.6 | 755 | 12,635 | 55.6% | 62.5% | |
| 68.75% | 16 | 4.3 | 1,029 | 11,153 | 75.0% | 62.5% | |
| 37.50% | 16 | 1.8 | 694 | 12,161 | 42.9% | 33.3% | |
| 40.00% | 15 | 6.7 | 892 | 12,507 | 100.0% | 18.2% | |
| 71.43% | 14 | 3.9 | 986 | 13,101 | 71.4% | 71.4% | |
| 50.00% | 14 | 5.2 | 690 | 10,616 | 50.0% | 50.0% | |
| 38.46% | 13 | 2.5 | 884 | 13,896 | 33.3% | 42.9% | |
| 66.67% | 12 | 6.3 | 731 | 9,641 | 83.3% | 50.0% | |
| 41.67% | 12 | 4.1 | 628 | 11,366 | 25.0% | 50.0% | |
| 63.64% | 11 | 5.9 | 887 | 12,617 | 50.0% | 71.4% | |
| 63.64% | 11 | 4.9 | 806 | 11,752 | 60.0% | 66.7% | |
| 45.45% | 11 | 2.7 | 736 | 11,950 | 60.0% | 33.3% | |
| 27.27% | 11 | 6.0 | 866 | 11,818 | 50.0% | 14.3% | |
| 72.73% | 11 | 3.2 | 841 | 14,569 | 25.0% | 100.0% | |
| 45.45% | 11 | 1.1 | 732 | 13,300 | 33.3% | 50.0% | |
| 36.36% | 11 | 4.5 | 765 | 11,043 | 66.7% | 0.0% | |
| 60.00% | 10 | 5.9 | 782 | 13,216 | 33.3% | 71.4% | |
| 60.00% | 10 | 5.1 | 1,186 | 12,651 | 75.0% | 50.0% | |
| 44.44% | 9 | 6.0 | 574 | 10,940 | 40.0% | 50.0% | |
| 77.78% | 9 | 2.7 | 1,082 | 12,871 | 60.0% | 100.0% | |
| 44.44% | 9 | 5.1 | 774 | 12,228 | 75.0% | 20.0% | |
| 44.44% | 9 | 5.7 | 701 | 10,761 | 50.0% | 42.9% | |
| 66.67% | 9 | 4.7 | 672 | 12,902 | 50.0% | 71.4% | |
| 77.78% | 9 | 1.2 | 840 | 12,603 | 33.3% | 100.0% | |
| 44.44% | 9 | 5.2 | 680 | 10,638 | 100.0% | 16.7% | |
| 33.33% | 9 | 5.3 | 772 | 11,310 | 0.0% | 42.9% | |
| 62.50% | 8 | 4.5 | 536 | 10,122 | 50.0% | 75.0% | |
| 37.50% | 8 | 6.2 | 648 | 11,131 | 33.3% | 40.0% | |
| 37.50% | 8 | 0.8 | 702 | 10,707 | 66.7% | 20.0% | |
| 50.00% | 8 | 5.0 | 913 | 13,710 | 100.0% | 42.9% | |
| 62.50% | 8 | 4.5 | 1,095 | 11,963 | 75.0% | 50.0% | |
| 50.00% | 8 | 6.5 | 901 | 14,913 | 100.0% | 33.3% | |
| 50.00% | 8 | 2.8 | 684 | 9,339 | 80.0% | 0.0% | |
| 57.14% | 7 | 4.1 | 1,250 | 10,973 | 50.0% | 66.7% | |
| 28.57% | 7 | 5.2 | 775 | 13,534 | 0.0% | 33.3% | |
| 42.86% | 7 | 5.3 | 712 | 12,195 | 50.0% | 40.0% | |
| 57.14% | 7 | 2.2 | 591 | 12,053 | 75.0% | 33.3% | |
| 66.67% | 6 | 4.7 | 530 | 9,031 | 75.0% | 50.0% | |
| 66.67% | 6 | 0.8 | 694 | 13,247 | 66.7% | 66.7% | |
| 83.33% | 6 | 5.1 | 800 | 11,339 | 75.0% | 100.0% | |
| 80.00% | 5 | 6.5 | 799 | 10,413 | 100.0% | 50.0% | |
| 80.00% | 5 | 4.8 | 711 | 10,416 | 66.7% | 100.0% | |
| 60.00% | 5 | 3.1 | 525 | 11,122 | 0.0% | 75.0% | |
| 60.00% | 5 | 6.2 | 921 | 11,704 | 0.0% | 75.0% | |
| 40.00% | 5 | 6.5 | 933 | 12,641 | 33.3% | 50.0% | |
| 20.00% | 5 | 3.1 | 699 | 10,763 | 0.0% | 50.0% | |
| 40.00% | 5 | 4.9 | 757 | 11,170 | 100.0% | 25.0% | |
Pomóż nam utrzymać dokładność! Jeśli zauważysz nieprawidłowe statystyki, brakujące dane lub jakiekolwiek problemy, Twoja opinia bezpośrednio poprawia jakość naszych danych dla całej społeczności.
Mordekaiser vs Leona - Często Zadawane Pytania
Jak radzi sobie Mordekaiser przeciwko Leona w League of Legends?
Mordekaiser wygrywa matchup Mordekaiser vs Leona ze wskaznikiem zwyciestwa 50.0% w porownaniu do 50.0% Leona, roznica 0.0 punktow procentowych. Te dane oparte sa na 8 ostatnich grach rankingowych w patchu 26.10.
Jak radzi sobie Mordekaiser przeciwko Leona we wczesnej grze?
We wczesnej grze Mordekaiser ma przewage nad Leona z wskaznikiem zwyciestwa 80.0% versus 20.0%. Gracze Mordekaiser powinni wykorzystywac swoja przewage na linii poprzez agresywne tradowanie i kontrole fal w pierwszych 15 minutach.
Jak radzi sobie Mordekaiser przeciwko Leona w poznej grze?
W poznej grze Leona przejmuje matchup Mordekaiser vs Leona ze wskaznikiem zwyciestwa 100.0% w porownaniu do 0.0%. Leona skaluje sie lepiej w walkach druzynowych i walkach o cele po 25 minutach.
Kto wygrywa matchup Mordekaiser vs Leona?
Mordekaiser wygrywa matchup przeciwko Leona ze wskaznikiem zwyciestwa 50.0% w patchu 26.10 League of Legends. Przewaga 0.0 punktow procentowych oznacza, ze Mordekaiser jest slightly faworyzowany w tym matchupie na linii na podstawie 8 przeanalizowanych gier.
Jaki jest najlepszy build Mordekaiser przeciwko Leona?
Najlepszy build Mordekaiser przeciwko Leona zawiera Udręka Liandry'ego, Kryształowy Kostur Rylai, Konwergencja Zeke'a with Pancerniaki. Sprawdz rozklad matchupu powyzej, aby zobaczyc pelna sciezke przedmiotow i kolejnosc buildu.
Jakie sa najlepsze runy Mordekaiser przeciwko Leona?
Najlepsze runy Mordekaiser przeciwko Leona uzywaja drzewa glownego Precyzja z Czarnoksięstwo jako wtornym. This rune setup achieves a 100.0% win rate in the Mordekaiser vs Leona matchup. Zobacz pelny rozklad run w porownaniu matchupu powyzej.
Czy Mordekaiser kontruje Leona?
Tak, Mordekaiser ma korzystny matchup przeciwko Leona ze wskaznikiem zwyciestwa 50.0%. Mordekaiser slightly edges out Leona na linii na podstawie aktualnych danych patcha 26.10.
Jak grac Mordekaiser przeciwko Leona?
Grajac Mordekaiser przeciwko Leona, wykorzystaj swoje statystyczne przewagi, tradujac agresywnie podczas korzystnych okien. You have early game priority — look for kills and zone control before first recall. Buduj polecane przedmioty i runy dla tego konkretnego matchupu, aby uzyskac najlepsze wyniki.
