Nocturne, bohater League of Legends
Współczynnik wygranych
50.1%
Współczynnik wyboru
3.0%
Ban rate
10.0%

Nocturne vs Viego

Nocturne Tier CWojownikZabójca
Patch
26.21
Gry
5902
Linia
Wszystkie linie
Tier
Wszystkie tiery
Ostatnia aktualizacja
3 lis 2026 UTC

Nocturne vs Viego to a moderate matchup w LoL patch 26.21. Nocturne wygrywa z 51.4% win rate (+2.7%) przeciwko Viego na podstawie 259 gier. Nocturne wins the early laning phase while Viego scales better into the late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build Nocturne, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu Nocturne vs Viego.

Analiza matchupu Nocturne

Użyj menu rozwijanego, aby wybrać przeciwnika i zobaczyć szczegółową analizę, jak Nocturne radzi sobie przeciwko niemu. Otrzymasz wskaźniki wygranych bezpośrednich, statystyki linii, najlepszy build i runy do matchupu oraz analizę wczesnej vs późnej gry — wszystko oparte na prawdziwych danych z rankingu.

Porównaj z przeciwnikiem
Nocturne
Nocturne
52.0%
VS
Viego
48.0%
Viego

Kto wygrywa: Nocturne vs Viego?

Lekka przewaga: NocturneUmiarkowana pewność

Nocturne wygrywa 52.0% tych gier. Przy takiej liczbie gier rzeczywisty wskaźnik najprawdopodobniej mieści się między 45.8% a 58.2% (zakres 95%).

Oczekiwany
50.9%
Na podstawie ogólnych wskaźników wygranych obu bohaterów (linia: Dżungla)
Efekt pojedynku
+1.2 pkt
Zaobserwowany minus oczekiwany
Próba
Gry: 244
Linia: Dżungla
vs patch 26.20
+4.5 pkt
W granicach zwykłych wahań między patchami

Linia: Dżungla · Rankingowe Solo/Duo i Flex · Serwer Ameryki Północnej · Wszystkie rangi · Patch 26.21 · 27 paź – 3 lis

Najważniejsze wnioski

  • Obecne dane wskazują na lekką przewagę – Nocturne – ale próba jest zbyt mała na mocne wnioski: Nocturne wygrywa 52.0% z 244 gier (zakres 95% 45.8–58.2%).
  • Ogólne wskaźniki wygranych obu bohaterów (linia: Dżungla) przewidują 50.9% dla bohatera Nocturne; wynik mieści się w granicach błędu, więc ten pojedynek odzwierciedla głównie ogólną siłę obu bohaterów.
  • Żadna ze stron nie wygrywa linii w sposób powtarzalny: średnia różnica złota w 15. minucie wynosi 73, co mieści się w granicach błędu (gry: 240).
  • Gracze bohatera Nocturne znacznie częściej wybierają Pancerniaki w pojedynku z bohaterem Viego: 36.6% w pozostałych grach (linia: Dżungla), 43.9% tutaj.
Jak to obliczamy

Gry: rankingowe Solo/Duo i Flex na serwerze Ameryki Północnej z pokazanego patcha. Remaki (gry krótsze niż 5 minut) są pomijane.

Gra liczy się tylko wtedy, gdy Nocturne i Viego grali na tej samej pozycji w przeciwnych drużynach, więc roamowanie, zamiany linii w obrębie drużyny ani sama obecność bohatera w tej samej grze nigdy nie są liczone jako ten pojedynek.

Zakres 95% to przedział Wilsona. Pewność zależy od szerokości tego zakresu: do ±3 pkt to bardzo wysoka, ±5 wysoka, ±8 umiarkowana, a szerszy — niska. Poniżej 20 gier pojedynek w ogóle nie jest klasyfikowany.

Oczekiwany wskaźnik wygranych łączy wskaźniki wygranych obu bohaterów na tej linii (te same gry i filtry) za pomocą wzoru log5: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Efekt pojedynku = zaobserwowany − oczekiwany.

„Co się zmienia” porównuje wybory bohatera Nocturne w tym pojedynku z pozostałymi grami tego samego bohatera na tej samej linii i pokazuje zmianę tylko wtedy, gdy wynosi co najmniej 3 pkt i jest istotna statystycznie (test z dla dwóch proporcji, |z| ≥ 2, 20+ gier).

Wyniki nie są dzielone według rang: próba dla pojedynczej rangi jest zbyt mała, by rzetelnie podawać dane pojedynków osobno dla każdej rangi.

Nocturne vs Viego – statystyki fazy linii

NocturneViego

W 15. minucie

Różnica złota
−73
W granicach błędu
Zakres 95%: od −239 do +93
Różnica XP
+31
W granicach błędu
Zakres 95%: od −118 do +180
Różnica CS
+0.4
W granicach błędu
Zakres 95%: od −2.4 do +3.1
3.17
Zabójstwa przed 15. min
3.07
2.00
Śmierci przed 15. min
2.19
0.26
Solo zabójstwa przed 15. min
0.15
7.8%
Pierwsza krew
7.8%

Średnie z całej gry

1.2
CS / min
0.9
693
DMG / min
749
13 522
Złoto / grę
14 231
444
Leczenie / min
472
755
Zredukowane DMG / min
817
5.6
CC / min
0.6

Nocturne vs Viego – wskaźnik wygranych według długości gry

Wskaźnik wygranych bohatera Nocturne przeciwko bohaterowi Viego według długości gry. Kropka to wskaźnik wygranych, pasek – jego zakres 95%, a linia przerywana – zwykły wskaźnik wygranych bohatera przy danej długości. Przedziały z liczbą gier poniżej 25 pozostają puste.

Za mało gier
Poniżej 20 min
Gry: 23
54.8%
20–25 min
Gry: 31
55.2%
25–30 min
Gry: 58
51.6%
30–35 min
Gry: 62
45.7%
35+ min
Gry: 70
Nocturne vs ViegoZakres 95%Nocturne zwykle (Dżungla)

Żadna długość gry się nie wyróżnia: wyniki bohatera Nocturne przeciwko bohaterowi Viego w krótkich i długich grach mieszczą się wzajemnie w granicach błędu.

Nocturne vs Viego – skoki siły

Kto ma przewagę na każdym etapie, na podstawie tych gier. Etap jest oznaczony jako „Wyrównane”, gdy różnica mieści się w granicach błędu, i „Za mało danych”, gdy gier jest zbyt mało, by to ocenić.

  1. Linia (15 min)WyrównaneNocturne – złoto w 15. min: −73
  2. Pierwszy przedmiotWyrównaneNocturne: 0.2 min · Viego: 0.2 min
  3. Gry poniżej 20 minZa mało danych
  4. Gry 20–30 minWyrównaneNocturne wygrywa 55.1% z 89 gier
  5. Gry 30+ minWyrównaneNocturne wygrywa 48.5% z 132 gier

Nocturne vs Viego: co się zmienia

Wybory, których gracze bohatera Nocturne dokonują w tym pojedynku wyraźnie częściej lub rzadziej niż w pozostałych grach (linia: Dżungla).

Nocturne vs Viego – najlepszy build

Zwykły build: Nocturne (Dżungla)

Wskaźnik wygranych 92.3% · gry: 13

Przeciwko: Viego

Za mało danych o buildzie w tym matchupie: tylko 10 z 154 gier Nocturne przeciw Viego miało pełny build — zbyt mało, by polecić kolejność przedmiotów. Użyj zamiast tego standardowego buildu Nocturne.

  • Nocturne zwykle najpierw kończy Szczeniak Żaroszpona, po 0.2 min (mediana z 193 gier).
  • Viego zwykle najpierw kończy Pisklę Podmuszka, po 0.2 min (mediana z 99 gier).
  • Priorytet umiejętności: Q > E > W — taki sam jak zwykle.

Buildy są szeregowane według dolnej granicy zakresu wskaźnika wygranych, a nie surowego wskaźnika, więc build widziany w kilku wygranych nigdy nie wyprzedzi sprawdzonego.

Nocturne vs Viego – najlepsze runy

Zwykłe runy: Nocturne (Dżungla)

Nawałnica MieczyNawałnica Mieczy
Dominacja
Niespodziewane UderzenieMakabryczne PamiątkiSuperłowca
Precyzja
Legenda: ŻwawośćTriumf
Prędkość ataku (atak)Siła adaptacyjna (elastyczny)Skalujące się zdrowie (obrona)

Wskaźnik wygranych 51.6% · gry: 1981

Przeciwko: Viego

Nawałnica MieczyNawałnica Mieczy
Dominacja
Niespodziewane UderzenieMakabryczne PamiątkiSuperłowca
Precyzja
Legenda: ŻwawośćTriumf
Prędkość ataku (atak)Siła adaptacyjna (elastyczny)Skalujące się zdrowie (obrona)

Wskaźnik wygranych 53.4% · gry: 73

MetaBot Desktop

Zaplanuj draft z Nocturne w Laboratorium draftu

Laboratorium draftu pokazuje obie drużyny linia po linii z win rate'ami matchupów, profilami obrażeń i fazą gry, w której są silne, oraz podpowiada picki i bany z aktualnej mety.

  • Pełna plansza draftu 5v5
  • Win rate'y matchupów na liniach
  • Podpowiedzi picków i banów
Laboratorium draftu w MetaBot Desktop

Dane matchupow Nocturne dla patcha 26.21 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych Nocturne, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build Nocturne, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.

Inne pojedynki: Nocturne

Wskaźnik wygranych i liczba gier dla każdego pojedynku. Listy są szeregowane według granicy zakresu 95%, więc małe próby nie trafiają na szczyt; tylko pojedynki z liczbą gier co najmniej 50.

🔍

Pomóż nam utrzymać dokładność! Jeśli zauważysz nieprawidłowe statystyki, brakujące dane lub jakiekolwiek problemy, Twoja opinia bezpośrednio poprawia jakość naszych danych dla całej społeczności.

Zgłoś problem

Nocturne vs Viego – FAQ – patch 26.21

Kto wygrywa: Nocturne vs Viego?

Obecne dane wskazują na lekką przewagę – Nocturne – ale próba jest zbyt mała na mocne wnioski: Nocturne wygrywa 52.0% z 244 gier (zakres 95% 45.8–58.2%).

Jaki jest wskaźnik wygranych bohatera Nocturne przeciwko bohaterowi Viego?

Nocturne wygrywa 52.0% z 244 gier przeciwko bohaterowi Viego (linia: Dżungla, patch 26.21; zakres 95% 45.8–58.2%). Na podstawie ogólnych wskaźników wygranych obu bohaterów (linia: Dżungla) można by oczekiwać 50.9%.

Czy Nocturne kontruje bohatera Viego?

Nie jednoznacznie. Nocturne wygrywa 52.0% z 244 gier przeciwko bohaterowi Viego, a zakres 95% (45.8–58.2%) obejmuje 50%, więc na obecnych danych żaden z bohaterów nie kontruje pewnie drugiego.

Kto wygrywa linię: Nocturne czy Viego?

Żadna ze stron nie wygrywa linii w sposób powtarzalny: średnia różnica złota w 15. minucie wynosi 73, co mieści się w granicach błędu (gry: 240).

Czy Nocturne lepiej skaluje się niż Viego?

Nie w mierzalny sposób: wskaźniki wygranych bohatera Nocturne przeciwko bohaterowi Viego w grach do 25 minut i w dłuższych grach mieszczą się wzajemnie w granicach błędu.

Kiedy Viego ma największą przewagę nad bohaterem Nocturne?

Na obecnych danych nie ma etapu gry, w którym przewaga bohatera Viego nad bohaterem Nocturne wykraczałaby poza granice błędu.

Jaki build dla bohatera Nocturne przeciwko bohaterowi Viego?

Za mało gier na rdzeń dopasowany do pojedynku, więc użyj zwykłego rdzenia bohatera Nocturne (linia: Dżungla): Aksjomatyczny Łuk, Eksperymentalny Hexpierśnik, Anioł Stróż. Największa zmiana przeciwko bohaterowi Viego: Pancerniaki (zwykle 36.6%, tutaj 43.9%).

Jakie runy dla bohatera Nocturne przeciwko bohaterowi Viego?

Nawałnica Mieczy (Dominacja + Precyzja) — 53.4% w 73 grach przeciwko bohaterowi Viego. Największa zmiana przeciwko bohaterowi Viego: Niespodziewane Uderzenie (zwykle 46.7%, tutaj 39.8%).