Rengar, bohater League of Legends
Współczynnik wygranych
46.1%
Współczynnik wyboru
1.4%
Ban rate
4.3%

Rengar vs Shaco

Rengar Tier FZabójcaWojownik
Patch
26.21
Gry
2696
Linia
Wszystkie linie
Tier
Wszystkie tiery
Ostatnia aktualizacja
3 lis 2026 UTC

Rengar vs Shaco to a very close matchup w LoL patch 26.21. Rengar wygrywa z 50.5% win rate (+1.1%) przeciwko Shaco na podstawie 95 gier. Shaco wins the early laning phase while Rengar scales better into the late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build Rengar, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu Rengar vs Shaco.

Analiza matchupu Rengar

Użyj menu rozwijanego, aby wybrać przeciwnika i zobaczyć szczegółową analizę, jak Rengar radzi sobie przeciwko niemu. Otrzymasz wskaźniki wygranych bezpośrednich, statystyki linii, najlepszy build i runy do matchupu oraz analizę wczesnej vs późnej gry — wszystko oparte na prawdziwych danych z rankingu.

Porównaj z przeciwnikiem
Rengar
Rengar
53.4%
VS
Shaco
46.6%
Shaco

Kto wygrywa: Rengar vs Shaco?

Lekka przewaga: RengarNiska pewność

Rengar wygrywa 53.4% tych gier. Przy takiej liczbie gier rzeczywisty wskaźnik najprawdopodobniej mieści się między 43.1% a 63.5% (zakres 95%).

Oczekiwany
48.2%
Na podstawie ogólnych wskaźników wygranych obu bohaterów (linia: Dżungla)
Efekt pojedynku
+5.2 pkt
Zaobserwowany minus oczekiwany
Próba
Gry: 88
Linia: Dżungla
vs patch 26.20
+3.4 pkt
W granicach zwykłych wahań między patchami

Linia: Dżungla · Rankingowe Solo/Duo i Flex · Serwer Ameryki Północnej · Wszystkie rangi · Patch 26.21 · 27 paź – 3 lis

Najważniejsze wnioski

  • Obecne dane wskazują na lekką przewagę – Rengar – ale próba jest zbyt mała na mocne wnioski: Rengar wygrywa 53.4% z 88 gier (zakres 95% 43.1–63.5%).
  • Ogólne wskaźniki wygranych obu bohaterów (linia: Dżungla) przewidują 48.2% dla bohatera Rengar; wynik mieści się w granicach błędu, więc ten pojedynek odzwierciedla głównie ogólną siłę obu bohaterów.
  • Żadna ze stron nie wygrywa linii w sposób powtarzalny: średnia różnica złota w 15. minucie wynosi 239, co mieści się w granicach błędu (gry: 86).
  • Gracze bohatera Rengar znacznie rzadziej wybierają Glewia Umbry w pojedynku z bohaterem Shaco: 62.1% w pozostałych grach (linia: Dżungla), 45.5% tutaj.
Jak to obliczamy

Gry: rankingowe Solo/Duo i Flex na serwerze Ameryki Północnej z pokazanego patcha. Remaki (gry krótsze niż 5 minut) są pomijane.

Gra liczy się tylko wtedy, gdy Rengar i Shaco grali na tej samej pozycji w przeciwnych drużynach, więc roamowanie, zamiany linii w obrębie drużyny ani sama obecność bohatera w tej samej grze nigdy nie są liczone jako ten pojedynek.

Zakres 95% to przedział Wilsona. Pewność zależy od szerokości tego zakresu: do ±3 pkt to bardzo wysoka, ±5 wysoka, ±8 umiarkowana, a szerszy — niska. Poniżej 20 gier pojedynek w ogóle nie jest klasyfikowany.

Oczekiwany wskaźnik wygranych łączy wskaźniki wygranych obu bohaterów na tej linii (te same gry i filtry) za pomocą wzoru log5: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Efekt pojedynku = zaobserwowany − oczekiwany.

„Co się zmienia” porównuje wybory bohatera Rengar w tym pojedynku z pozostałymi grami tego samego bohatera na tej samej linii i pokazuje zmianę tylko wtedy, gdy wynosi co najmniej 3 pkt i jest istotna statystycznie (test z dla dwóch proporcji, |z| ≥ 2, 20+ gier).

Wyniki nie są dzielone według rang: próba dla pojedynczej rangi jest zbyt mała, by rzetelnie podawać dane pojedynków osobno dla każdej rangi.

Rengar vs Shaco – statystyki fazy linii

RengarShaco

W 15. minucie

Różnica złota
+239
W granicach błędu
Zakres 95%: od −6 do +484
Różnica XP
+332
Przewaga: Rengar
Zakres 95%: od +95 do +569
Różnica CS
+6.8
Przewaga: Rengar
Zakres 95%: od +1.9 do +11.8
2.86
Zabójstwa przed 15. min
2.90
2.26
Śmierci przed 15. min
1.99
0.26
Solo zabójstwa przed 15. min
0.36
4.5%
Pierwsza krew
10.2%

Średnie z całej gry

1.1
CS / min
0.8
747
DMG / min
665
13 944
Złoto / grę
12 749
451
Leczenie / min
266
581
Zredukowane DMG / min
411
0.4
CC / min
0.8

Rengar vs Shaco – wskaźnik wygranych według długości gry

Wskaźnik wygranych bohatera Rengar przeciwko bohaterowi Shaco według długości gry. Kropka to wskaźnik wygranych, pasek – jego zakres 95%, a linia przerywana – zwykły wskaźnik wygranych bohatera przy danej długości. Przedziały z liczbą gier poniżej 25 pozostają puste.

Za mało gier
Poniżej 20 min
Gry: 8
Za mało gier
20–25 min
Gry: 11
Za mało gier
25–30 min
Gry: 16
44.8%
30–35 min
Gry: 29
Za mało gier
35+ min
Gry: 24
Rengar vs ShacoZakres 95%Rengar zwykle (Dżungla)

Żadna długość gry się nie wyróżnia: wyniki bohatera Rengar przeciwko bohaterowi Shaco w krótkich i długich grach mieszczą się wzajemnie w granicach błędu.

Rengar vs Shaco – skoki siły

Kto ma przewagę na każdym etapie, na podstawie tych gier. Etap jest oznaczony jako „Wyrównane”, gdy różnica mieści się w granicach błędu, i „Za mało danych”, gdy gier jest zbyt mało, by to ocenić.

  1. Linia (15 min)WyrównaneRengar – złoto w 15. min: +239
  2. Pierwszy przedmiotWyrównaneRengar: 0.2 min · Shaco: 0.2 min
  3. Gry poniżej 20 minZa mało danych
  4. Gry 20–30 minZa mało danych
  5. Gry 30+ minWyrównaneRengar wygrywa 56.6% z 53 gier

Rengar vs Shaco: co się zmienia

Wybory, których gracze bohatera Rengar dokonują w tym pojedynku wyraźnie częściej lub rzadziej niż w pozostałych grach (linia: Dżungla).

  • Glewia Umbry
    Glewia UmbryPrzedmiot
    Zwykle
    62.1%
    vs Shaco
    45.5%
    −16.6 pkt62.5% wygranych tutaj
  • Aksjomatyczny Łuk
    Zwykle
    5.0%
    vs Shaco
    12.5%
    +7.5 pkt
  • Szczeniak ŻaroszponaTotem Ukrycia
    Szczeniak Żaroszpona + Totem UkryciaPrzedmioty startowe
    Zwykle
    1.4%
    vs Shaco
    6.8%
    +5.4 pkt
  • Czarnoksięstwo
    CzarnoksięstwoDrzewko dodatkowe
    Zwykle
    2.6%
    vs Shaco
    6.8%
    +4.2 pkt
  • Pisklę PodmuszkaMikstura ZdrowiaTotem UkryciaSoczewka Wyroczni
    Pisklę Podmuszka + Mikstura Zdrowia + Totem Ukrycia + Soczewka WyroczniPrzedmioty startowe
    Zwykle
    1.1%
    vs Shaco
    4.5%
    +3.4 pkt
  • Pisklę Podmuszka
    Zwykle
    1.5%
    vs Shaco
    4.5%
    +3.1 pkt

Rengar vs Shaco – najlepszy build

Zwykły build: Rengar (Dżungla)

Wskaźnik wygranych 57.8% · gry: 173

Przeciwko: Shaco

Za mało danych o buildzie w tym matchupie: tylko 7 z 57 gier Rengar przeciw Shaco miało pełny build — zbyt mało, by polecić kolejność przedmiotów. Użyj zamiast tego standardowego buildu Rengar.

  • Rengar zwykle najpierw kończy Pisklę Podmuszka, po 0.2 min (mediana z 58 gier).
  • Shaco zwykle najpierw kończy Pisklę Podmuszka, po 0.2 min (mediana z 50 gier).
  • Priorytet umiejętności: Q > E > W — taki sam jak zwykle.

Buildy są szeregowane według dolnej granicy zakresu wskaźnika wygranych, a nie surowego wskaźnika, więc build widziany w kilku wygranych nigdy nie wyprzedzi sprawdzonego.

Rengar vs Shaco – najlepsze runy

Zwykłe runy: Rengar (Dżungla)

ElektryzacjaElektryzacja
Dominacja
Niespodziewane UderzenieMakabryczne PamiątkiSuperłowca
Precyzja
OdcięcieTriumf
Prędkość ataku (atak)Prędkość ruchu (elastyczny)Zdrowie (obrona)

Wskaźnik wygranych 64.3% · gry: 28

Przeciwko: Shaco

ZdobywcaZdobywca
Precyzja
TriumfLegenda: ŻwawośćOstateczny Cios
Dominacja
Niespodziewane UderzenieSuperłowca
Prędkość ataku (atak)Siła adaptacyjna (elastyczny)Skalujące się zdrowie (obrona)

Wskaźnik wygranych 60.0% · gry: 20

MetaBot Desktop

Zaplanuj draft z Rengar w Laboratorium draftu

Laboratorium draftu pokazuje obie drużyny linia po linii z win rate'ami matchupów, profilami obrażeń i fazą gry, w której są silne, oraz podpowiada picki i bany z aktualnej mety.

  • Pełna plansza draftu 5v5
  • Win rate'y matchupów na liniach
  • Podpowiedzi picków i banów
Laboratorium draftu w MetaBot Desktop

Dane matchupow Rengar dla patcha 26.21 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych Rengar, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build Rengar, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.

Inne pojedynki: Rengar

Wskaźnik wygranych i liczba gier dla każdego pojedynku. Listy są szeregowane według granicy zakresu 95%, więc małe próby nie trafiają na szczyt; tylko pojedynki z liczbą gier co najmniej 50.

🔍

Pomóż nam utrzymać dokładność! Jeśli zauważysz nieprawidłowe statystyki, brakujące dane lub jakiekolwiek problemy, Twoja opinia bezpośrednio poprawia jakość naszych danych dla całej społeczności.

Zgłoś problem

Rengar vs Shaco – FAQ – patch 26.21

Kto wygrywa: Rengar vs Shaco?

Obecne dane wskazują na lekką przewagę – Rengar – ale próba jest zbyt mała na mocne wnioski: Rengar wygrywa 53.4% z 88 gier (zakres 95% 43.1–63.5%).

Jaki jest wskaźnik wygranych bohatera Rengar przeciwko bohaterowi Shaco?

Rengar wygrywa 53.4% z 88 gier przeciwko bohaterowi Shaco (linia: Dżungla, patch 26.21; zakres 95% 43.1–63.5%). Na podstawie ogólnych wskaźników wygranych obu bohaterów (linia: Dżungla) można by oczekiwać 48.2%.

Czy Rengar kontruje bohatera Shaco?

Nie jednoznacznie. Rengar wygrywa 53.4% z 88 gier przeciwko bohaterowi Shaco, a zakres 95% (43.1–63.5%) obejmuje 50%, więc na obecnych danych żaden z bohaterów nie kontruje pewnie drugiego.

Kto wygrywa linię: Rengar czy Shaco?

Żadna ze stron nie wygrywa linii w sposób powtarzalny: średnia różnica złota w 15. minucie wynosi 239, co mieści się w granicach błędu (gry: 86).

Czy Rengar lepiej skaluje się niż Shaco?

Na razie jest za mało gier o każdej długości, by to ocenić.

Kiedy Shaco ma największą przewagę nad bohaterem Rengar?

Na obecnych danych nie ma etapu gry, w którym przewaga bohatera Shaco nad bohaterem Rengar wykraczałaby poza granice błędu.

Jaki build dla bohatera Rengar przeciwko bohaterowi Shaco?

Za mało gier na rdzeń dopasowany do pojedynku, więc użyj zwykłego rdzenia bohatera Rengar (linia: Dżungla): Bluźniercza Hydra, Ostrze Nocy, Glewia Umbry. Największa zmiana przeciwko bohaterowi Shaco: Glewia Umbry (zwykle 62.1%, tutaj 45.5%).

Jakie runy dla bohatera Rengar przeciwko bohaterowi Shaco?

Zdobywca (Precyzja + Dominacja) — 60.0% w 20 grach przeciwko bohaterowi Shaco. Największa zmiana przeciwko bohaterowi Shaco: Czarnoksięstwo (zwykle 2.6%, tutaj 6.8%).