
Vayne vs Renekton to a moderate matchup w LoL patch 26.17. Renekton wygrywa z 52.4% win rate (+4.8%) przeciwko Vayne na podstawie 21 gier. Vayne wins the early laning phase while Renekton scales better into the late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build Vayne, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu Vayne vs Renekton.
Użyj menu rozwijanego, aby wybrać przeciwnika i zobaczyć szczegółową analizę, jak Vayne radzi sobie przeciwko niemu. Otrzymasz wskaźniki wygranych bezpośrednich, statystyki linii, najlepszy build i runy do matchupu oraz analizę wczesnej vs późnej gry — wszystko oparte na prawdziwych danych z rankingu.

Starcie Vayne vs Renekton to umiarkowane starcie w rankingowej grze League of Legends. Na podstawie analizy 21 ostatnich meczów, Renekton wygrywa ze współczynnikiem wygranych 52.4% w porównaniu do 47.6% Vayne, dając Renekton przewagę 4.8 punktów procentowych. Dynamika faz gry odgrywa tu kluczową rolę: Vayne kontroluje wczesną fazę liniowania, ale Renekton skaluje się lepiej w miarę przedłużania się gry. Starcie zmienia się dramatycznie w zależności od długości gry — Vayne musi wykorzystać przewagi zanim Renekton osiągnie swoje szczyty mocy, podczas gdy Renekton powinien skupić się na bezpiecznym farmieniu i osiągnięciu kluczowych punktów przedmiotów. Najbardziej znacząca statystyczna różnica dotyczy kontrola tłumu, gdzie Renekton prowadzi o 0.4s CC/min — różnica, która mocno wpływa na wynik wymian i potyczek. Chociaż Renekton jest lekko faworyzowany, Vayne absolutnie może wygrać tę linię poprzez inteligentne wzorce wymian i zarządzanie falami. Skup się na graniu wokół swoich cooldownów, ustępując CS tylko gdy konieczne, i kapitalizuj na błędach Renekton. Zrozumienie tych dynamik starcia jest niezbędne dla decyzji w wyborze bohatera i strategii w grze podczas konfrontacji z tym przeciwnikiem na linii.
Renekton jest faworyzowany podczas fazy liniowania przeciwko Vayne, wygrywając 4 z 5 kluczowych kategorii statystycznych. Renekton ma przewagi w farmienie, dochód złota, kontrola tłumu i sustain, czyniąc go silniejszym lanerem w tym starciu.
Nagolenniki Berserkera to optymalny wybór butów przeciwko Renekton, zapewniający mobilność i statystyki, których Vayne najbardziej potrzebuje w tym starciu. Najlepiej działające główne przedmioty dla Vayne przeciwko Renekton to Złodziej Esencji, Klinga Burzy i Eksperymentalny Hexpierśnik. Ta kombinacja daje Vayne efektywną równowagę obrażeń, przetrwania i użyteczności dla tego starcia. Ten build działa wyjątkowo dobrze, osiągając współczynnik wygranych 100.0% w 1 grach — znacznie powyżej średniej i czyniąc go najlepszą ścieżką przedmiotów przeciwko Renekton. Dostosowania mogą być potrzebne w zależności od składów drużyn i stanu gry, ale ten build zapewnia najsilniejszy fundament dla starcia Vayne vs Renekton.
Vayne dominuje we wczesnej grze (pierwsze 15 minut) z imponującym współczynnikiem wygranych 66.7% — 33.3 punktów procentowych przewagi nad Renekton. Ta jednostronna wczesna gra oznacza, że Vayne może dyktować tempo linii od poziomu 1, kontrolując wymiany, stan fali i priorytet rzeki.
Renekton jest znacznie lepszy w późnej grze (25+ minut), chwaląc się współczynnikiem wygranych 66.7% — 33.3 punktów powyżej Vayne. Przedłużone gry mocno faworyzują Renekton, którego zestaw i skalowanie czynią go dominującą siłą w walkach zespołowych i kontroli celów.
To starcie charakteryzuje się dramatyczną zmianą mocy: Vayne musi agresywnie wykorzystać swoją wczesną przewagę i zakończyć grę zanim Renekton osiągnie swoje punkty skalowania. Jeśli Renekton przetrwa fazę liniowania bez zbyt dużego opóźnienia, starcie obraca się na jego korzyść. Kontrola Smoka i Herolda Rift są kluczowe — drużyna która zabezpieczy wczesne cele może snowballować lub kupić czas na skalowanie.
Konfiguracja run Precyzja i Determinacja daje Vayne najlepsze narzędzia do rywalizacji z Renekton w tym trudnym starciu, kompensując statystyczne wady optymalnymi synergiami run.
Dane matchupow Vayne dla patcha 26.17 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych Vayne, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build Vayne, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.
Przeciwnik | Winrate | Mecze | CS/min | OBR/min | Zloto/mecz | Wczesne WR | Pozne WR |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 46.30% | 270 | 6.2 | 804 | 12 566 | 44.7% | 47.6% | |
| 45.35% | 258 | 6.1 | 780 | 13 033 | 34.8% | 53.9% | |
| 43.00% | 200 | 6.0 | 800 | 13 411 | 38.9% | 46.4% | |
| 54.87% | 195 | 6.5 | 828 | 12 902 | 50.0% | 59.8% | |
| 51.52% | 165 | 5.8 | 762 | 12 479 | 59.0% | 44.8% | |
| 53.33% | 150 | 5.9 | 763 | 12 906 | 46.4% | 59.3% | |
| 48.55% | 138 | 6.2 | 821 | 13 167 | 45.9% | 50.6% | |
| 50.43% | 115 | 6.3 | 880 | 13 701 | 46.0% | 53.9% | |
| 44.68% | 94 | 6.2 | 762 | 12 862 | 51.1% | 38.3% | |
| 46.15% | 78 | 6.1 | 807 | 13 660 | 47.2% | 45.2% | |
| 45.83% | 72 | 6.3 | 746 | 12 035 | 39.5% | 52.9% | |
| 47.89% | 71 | 5.8 | 800 | 12 571 | 36.1% | 60.0% | |
| 44.93% | 69 | 5.9 | 721 | 12 380 | 35.1% | 56.3% | |
| 45.59% | 68 | 6.3 | 899 | 11 644 | 39.4% | 51.4% | |
| 39.39% | 66 | 6.2 | 854 | 13 363 | 46.4% | 34.2% | |
| 44.26% | 61 | 5.8 | 793 | 11 698 | 32.3% | 56.7% | |
| 32.79% | 61 | 5.6 | 784 | 10 175 | 23.3% | 41.9% | |
| 42.86% | 56 | 5.9 | 668 | 12 453 | 50.0% | 38.2% | |
| 52.73% | 55 | 6.2 | 807 | 12 265 | 45.0% | 57.1% | |
| 48.94% | 47 | 6.2 | 865 | 12 433 | 45.8% | 52.2% | |
| 51.06% | 47 | 6.3 | 868 | 12 638 | 39.1% | 62.5% | |
| 52.27% | 44 | 5.7 | 592 | 9876 | 40.0% | 68.4% | |
| 51.16% | 43 | 6.2 | 1032 | 12 398 | 52.9% | 50.0% | |
| 47.62% | 42 | 6.5 | 673 | 11 781 | 43.5% | 52.6% | |
| 42.86% | 42 | 5.8 | 561 | 10 809 | 33.3% | 50.0% | |
| 57.14% | 42 | 6.3 | 837 | 13 807 | 38.9% | 70.8% | |
| 47.50% | 40 | 6.1 | 841 | 13 199 | 43.8% | 50.0% | |
| 43.59% | 39 | 6.3 | 911 | 11 010 | 36.8% | 50.0% | |
| 61.76% | 34 | 6.0 | 1010 | 12 108 | 53.9% | 66.7% | |
| 50.00% | 32 | 5.8 | 636 | 13 218 | 62.5% | 45.8% | |
| 56.67% | 30 | 5.6 | 705 | 13 640 | 54.5% | 57.9% | |
| 48.28% | 29 | 5.9 | 1069 | 11 920 | 46.1% | 50.0% | |
| 66.67% | 27 | 5.9 | 853 | 13 274 | 44.4% | 77.8% | |
| 50.00% | 26 | 5.9 | 883 | 12 438 | 36.4% | 60.0% | |
| 50.00% | 26 | 5.7 | 717 | 13 152 | 41.7% | 57.1% | |
| 47.83% | 23 | 5.8 | 913 | 11 976 | 54.5% | 41.7% | |
| 36.36% | 22 | 5.8 | 867 | 13 693 | 50.0% | 31.3% | |
| 45.45% | 22 | 6.3 | 753 | 11 883 | 54.5% | 36.4% | |
| 72.73% | 22 | 5.8 | 854 | 14 140 | 60.0% | 83.3% | |
| 52.38% | 21 | 6.2 | 896 | 13 898 | 60.0% | 45.5% | |
| 61.90% | 21 | 6.3 | 1106 | 12 280 | 50.0% | 66.7% | |
| 42.86% | 21 | 5.8 | 1151 | 12 541 | 28.6% | 50.0% | |
| 47.62% | 21 | 6.2 | 872 | 11 213 | 66.7% | 33.3% | |
| 55.00% | 20 | 6.2 | 941 | 11 781 | 45.5% | 66.7% | |
| 55.00% | 20 | 6.0 | 787 | 12 085 | 50.0% | 60.0% | |
| 47.37% | 19 | 5.9 | 745 | 11 615 | 50.0% | 46.1% | |
| 42.11% | 19 | 6.4 | 779 | 11 146 | 30.8% | 66.7% | |
| 52.63% | 19 | 5.8 | 895 | 12 847 | 44.4% | 60.0% | |
| 29.41% | 17 | 6.0 | 1011 | 13 504 | 50.0% | 18.2% | |
| 62.50% | 16 | 6.4 | 897 | 12 413 | 75.0% | 58.3% | |
| 31.25% | 16 | 5.9 | 834 | 11 309 | 33.3% | 30.0% | |
| 62.50% | 16 | 6.0 | 690 | 10 149 | 37.5% | 87.5% | |
| 50.00% | 16 | 5.4 | 782 | 9640 | 40.0% | 66.7% | |
| 56.25% | 16 | 6.2 | 1158 | 12 484 | 28.6% | 77.8% | |
| 50.00% | 16 | 6.0 | 817 | 13 924 | 55.6% | 42.9% | |
| 66.67% | 15 | 6.2 | 891 | 12 919 | 83.3% | 55.6% | |
| 53.33% | 15 | 6.4 | 935 | 12 626 | 42.9% | 62.5% | |
| 53.33% | 15 | 6.1 | 942 | 11 232 | 62.5% | 42.9% | |
| 50.00% | 14 | 6.5 | 906 | 13 634 | 37.5% | 66.7% | |
| 38.46% | 13 | 6.2 | 698 | 11 965 | 33.3% | 42.9% | |
| 38.46% | 13 | 6.3 | 960 | 13 047 | 40.0% | 37.5% | |
| 30.77% | 13 | 6.7 | 773 | 12 389 | 40.0% | 25.0% | |
| 33.33% | 12 | 6.1 | 865 | 12 833 | 50.0% | 25.0% | |
| 66.67% | 12 | 6.0 | 799 | 12 825 | 60.0% | 71.4% | |
| 25.00% | 12 | 6.6 | 765 | 8140 | 22.2% | 33.3% | |
| 41.67% | 12 | 6.1 | 808 | 12 820 | 0.0% | 62.5% | |
| 75.00% | 12 | 5.9 | 864 | 12 760 | 80.0% | 71.4% | |
| 54.55% | 11 | 5.3 | 847 | 11 066 | 62.5% | 33.3% | |
| 63.64% | 11 | 5.5 | 748 | 13 386 | 100.0% | 60.0% | |
| 45.45% | 11 | 6.8 | 1005 | 15 844 | 33.3% | 50.0% | |
| 36.36% | 11 | 5.8 | 809 | 10 792 | 28.6% | 50.0% | |
| 45.45% | 11 | 5.7 | 694 | 12 632 | 40.0% | 50.0% | |
| 54.55% | 11 | 6.1 | 777 | 9465 | 57.1% | 50.0% | |
| 40.00% | 10 | 6.1 | 732 | 10 225 | 60.0% | 20.0% | |
| 40.00% | 10 | 5.7 | 767 | 13 702 | 0.0% | 44.4% | |
| 40.00% | 10 | 6.0 | 860 | 12 611 | 25.0% | 50.0% | |
| 55.56% | 9 | 5.4 | 861 | 11 505 | 60.0% | 50.0% | |
| 55.56% | 9 | 6.2 | 745 | 11 379 | 50.0% | 66.7% | |
| 55.56% | 9 | 6.3 | 716 | 10 199 | 40.0% | 75.0% | |
| 66.67% | 9 | 6.8 | 1037 | 10 541 | 62.5% | 100.0% | |
| 85.71% | 7 | 6.4 | 983 | 15 027 | 100.0% | 80.0% | |
| 57.14% | 7 | 6.5 | 1074 | 10 494 | 60.0% | 50.0% | |
| 71.43% | 7 | 4.6 | 712 | 12 204 | 50.0% | 80.0% | |
| 16.67% | 6 | 5.6 | 956 | 11 884 | 0.0% | 33.3% | |
| 33.33% | 6 | 3.6 | 1079 | 12 276 | 0.0% | 66.7% | |
| 66.67% | 6 | 5.3 | 922 | 12 063 | 75.0% | 50.0% | |
| 50.00% | 6 | 5.3 | 573 | 11 668 | 0.0% | 60.0% | |
| 33.33% | 6 | 3.1 | 640 | 10 740 | 33.3% | 33.3% | |
| 20.00% | 5 | 2.4 | 559 | 11 511 | 0.0% | 33.3% | |
| 60.00% | 5 | 5.9 | 834 | 10 501 | 50.0% | 100.0% | |
| 20.00% | 5 | 5.4 | 681 | 9497 | 0.0% | 25.0% | |
| 40.00% | 5 | 6.4 | 892 | 11 385 | 50.0% | 0.0% | |
| 60.00% | 5 | 6.8 | 934 | 13 238 | 33.3% | 100.0% | |
| 80.00% | 5 | 5.9 | 816 | 14 048 | 100.0% | 75.0% | |
Nakładki w czasie rzeczywistym, automatyczne śledzenie meczów i ekskluzywne narzędzia — wszystko, czego potrzebujesz, by piąć się w rankingu, za darmo na twoim PC.
Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.
Renekton wygrywa matchup Vayne vs Renekton ze wskaznikiem zwyciestwa 52.4% w porownaniu do 47.6% Vayne, roznica 4.8 punktow procentowych. Te dane oparte sa na 21 ostatnich grach rankingowych w patchu 26.17.
We wczesnej grze Vayne ma przewage nad Renekton z wskaznikiem zwyciestwa 66.7% versus 33.3%. Gracze Vayne powinni wykorzystywac swoja przewage na linii poprzez agresywne tradowanie i kontrole fal w pierwszych 15 minutach.
W poznej grze Renekton przejmuje matchup Vayne vs Renekton ze wskaznikiem zwyciestwa 66.7% w porownaniu do 33.3%. Renekton skaluje sie lepiej w walkach druzynowych i walkach o cele po 25 minutach.
Renekton wygrywa matchup przeciwko Vayne ze wskaznikiem zwyciestwa 52.4% w patchu 26.17 League of Legends. Przewaga 4.8 punktow procentowych oznacza, ze Renekton jest moderately faworyzowany w tym matchupie na linii na podstawie 21 przeanalizowanych gier.
Najlepszy build Vayne przeciwko Renekton zawiera Złodziej Esencji, Klinga Burzy, Eksperymentalny Hexpierśnik with Nagolenniki Berserkera. This build achieves a 100.0% win rate in the matchup. Sprawdz rozklad matchupu powyzej, aby zobaczyc pelna sciezke przedmiotow i kolejnosc buildu.
Najlepsze runy Vayne przeciwko Renekton uzywaja drzewa glownego Precyzja z Determinacja jako wtornym. This rune setup achieves a 33.3% win rate in the Vayne vs Renekton matchup. Zobacz pelny rozklad run w porownaniu matchupu powyzej.
Nie, Vayne ma trudnosci przeciwko Renekton z zaledwie 47.6% wskaznikiem zwyciestwa. Renekton ma przewage w tym matchupie. Gracze Vayne powinni skupic sie na bezpiecznym farmie i unikac dlugich tradow, aby zminimalizowac przewage Renekton.
Grajac Vayne przeciwko Renekton, graj ostroznie i unikaj skokow mocy Renekton. Look for jungle assistance and team-dependent plays since Renekton has the statistical advantage at most stages. Uzyj buildu i run specyficznych dla matchupu powyzej, aby zoptymalizowac swoje szanse.
Aplikacja desktopowa działa tylko na Windowsie — wyślij sobie link i zainstaluj ją przy komputerze.