- Winrate
- 42.6%
- Mecze
- 47
- KDA
- 1.34
Sova vs Raze Matchupy
- Patch
- 13.06
- Mecze
- 873 870
- Region
- Wszystkie regiony
- Ranga
- Wszystkie rangi
- Platforma
- Wszystkie platformy
- Tryb
- Competitive
- Ostatnia aktualizacja
- 13 paź 2026 UTC
- Metodologia
- Metodologia danych
- Autor
- Dakota Chinnick
Poradnik matchupa Sova vs Raze: Raze prowadzi ze współczynnikiem wygranych 57.4%, ale Sova wciąż może wygrać. Naucz się statystyki walki i strategie, aby zamienić te 47 meczy w wygrane w rankingu.
Analiza matchupu Sova
Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Sova pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.
Kto wygrywa matchup Sova vs Raze?
Analiza Wydajności Sova vs Raze
Analiza 47 meczów pokazuje, że Raze ma wyraźną przewagę nad Sova w tym bezpośrednim starciu, wygrywając 3 z 4 krytycznych metryk wydajności. Podczas gdy Sova pokazuje siłę w jednej kategorii, ogólna przewaga statystyczna Raze w fragach, obrażeniach i wskaźnikach wygranych po stronach daje mu przewagę w większości starć.
Podsumowanie starcia Sova vs Raze
Starcie Sova vs Raze w Valorant jest dominujące starcie, gdzie jeden agent znacząco przewyższa drugiego. Na podstawie 47 przeanalizowanych meczów rankingowych, Raze wygrywa 57.4% czasu w porównaniu do 42.6% Sova, różnica 14.9 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy celność headshotów, gdzie Sova konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Inicjator vs Duelist, Raze ma przytłaczającą przewagę w tym starciu agentów. Sova nigdy nie powinien podejmować izolowanych walk z Raze i musi całkowicie polegać na koordynacji zespołowej, utility i crossfire, aby skutecznie konkurować.
Analiza fraggingu Sova vs Raze
Sova nieznacznie wyprzedza Raze w konkurencyjnym porównaniu fraggowania, wygrywając 3 z 5 metryk ze znaczącymi zaletami w KDA efficiency, survivability, headshot accuracy. Z marginesem zaledwie 3-2 opartym na 47 przeanalizowanych meczach, to starcie Sova vs Raze pozostaje kwestionowalne dla obu stron. Raze nie powinien czuć się przytłoczony — luka statystyczna jest wystarczająco wąska, że indywidualne umiejętności, wybory pozycjonowania i podejmowanie decyzji w grze mogą łatwo przechylić konkretne spotkania na korzyść Raze.
Wydajność ataku i obrony Sova vs Raze
Analiza strony atakującej
Raze demonstruje skromną przewagę atakową nad Sova, konwertując 50.0% rund atakowych w porównaniu do 48.2%. Ta przewaga 1.8 punktów daje Raze nieco lepszą zdolność zdobywania punktów, ale luka pozostaje wystarczająco wąska dla wykwalifikowanych graczy Sova.
Dane z 47 gier kompetycyjnych sugerują, że kit Raze zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do scenariuszy atakowych. Jednak drużyny Sova nie powinny dramatycznie zmieniać swojego podejścia — zamiast tego skup się na dopracowaniu timingu wykonania i dokładniejszej koordynacji łańcuchów użyteczności. Małe usprawnienia w koordynacji drużyny mogą łatwo przezwyciężyć lukę 1.8%.
Przy podejmowaniu pojedynków entry, Raze ma niewielką przewagę statystyczną, ale nic, co powinno zmienić fundamentalne podejście. Gracze Sova powinni nadal pewnie podejmować entry, gdy mają dobre informacje. Raze może grać nieco bardziej agresywnie na entry.
W sytuacjach post-plant, niewielka przewaga Raze prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do odmawiania rozbrajania. Sova powinien kompensować przez bardziej rozważne pozycjonowanie post-plant. Luka 1.8 punktów może być zneutralizowana przez mądre podstawy post-plant.
Analiza strony broniącej
Raze wykazuje nieco lepsze zdolności defensywne niż Sova, wygrywając 51.8% rund obrony w porównaniu do 50.0%. Ta przewaga 1.8 punktów procentowych sugeruje, że kit Raze zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do gry po stronie CT.
Przy podejmowaniu decyzji o przydziale punktów, Raze może pewniej podejmować role solo anchor. Ich przewaga defensywna 1.8% prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do opóźniania lub lepszego zbierania informacji. Sova powinien rozważyć parowanie się z kolegą na swoim punkcie.
Raze demonstruje marginalnie lepszą zdolność retake. Sova powinien skupić się na retake'ach z przewagą liczebną — nie podejmuj heroicznych retake'ów 1v1 przeciwko Raze, gdy możesz poczekać na kolegów.
W rundach eco i force buy, luka 1.8% staje się bardziej wyraźna. Sova powinien być bardziej konserwatywny z agresją eco przeciwko Raze i priorytetyzować oszczędzanie na full buy, gdzie użyteczność drużyny może kompensować indywidualne wady.
Ogólna analiza stron
Raze utrzymuje wyraźne przewagi zarówno w ataku (50.0%) jak i obronie (51.8%), ustanawiając się jako lepszy wybór w pojedynku Sova vs Raze niezależnie od strony mapy.
Przewaga Raze utrzymuje się na wszystkich typach map i składach drużyn. Drużyny Sova powinny rozważyć składy mogące pokryć ich słabości — paruj Sova z silnymi agentami fraggingowymi.
Dla wspinaczki rankingowej konkretnie, Raze jest obiektywnie lepszym pickiem w tym pojedynku. Jeśli jesteś równie komfortowy na obu agentach, ćwiczenie Raze zapewnia mierzalną przewagę rankingową. Gracze Sova powinni skupić się na grze zespołowej i wartości użyteczności.
Werdykt jest jasny: Raze wygrywa ten pojedynek po obu stronach mapy. Połączona przewaga 3.6 punktów procentowych reprezentuje znaczącą statystyczną przewagę. Sova nie jest niegrywalna, ale stoi przed trudną walką.
Dynamika Inicjator vs Duelist
Dynamika Inicjator (Sova) vs Duelist (Raze) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Inicjator Sova służą innym celom niż kit Duelist Raze, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.
Zrozumienie jak umiejętności Inicjator wchodzą w interakcję z kontrą Duelist jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Inicjator Sova może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Duelist Raze kontruje inne. Przewaga Raze sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.
Zbuduj idealny skład drużyny
Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.
- Pełny kreator składów 5v5
- Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
- Przewagi matchupów nad pickami wroga

Sova ma korzystne starcia przeciwko 14 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 14 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Sova jest przeciwko Harbor ze wskaźnikiem wygranych 71.7%. Najtrudniejsze starcie to Raze ze wskaźnikiem wygranych 42.6%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.
Przeciwnik | Wsk. Wygranych | Mecze | KDA | Obrażenia/Rnd | HS % | Atak WR | Obr. WR |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 50.82% | 1397 | 1.37 | 138.2 | 31.7% | 49.6% | 51.0% | |
| 48.42% | 1202 | 1.39 | 138.8 | 30.8% | 48.2% | 51.3% | |
| 48.77% | 978 | 1.38 | 137.0 | 31.3% | 49.0% | 51.2% | |
| 48.10% | 659 | 1.35 | 137.0 | 31.3% | 48.0% | 51.4% | |
| 54.37% | 504 | 1.38 | 134.6 | 30.9% | 51.0% | 52.0% | |
| 44.82% | 444 | 1.37 | 136.6 | 30.5% | 47.5% | 50.1% | |
| 55.86% | 333 | 1.39 | 134.9 | 30.6% | 50.1% | 52.9% | |
| 51.83% | 328 | 1.32 | 134.5 | 32.1% | 49.7% | 51.5% | |
| 50.83% | 303 | 1.36 | 134.7 | 32.1% | 49.4% | 51.8% | |
| 49.01% | 302 | 1.43 | 144.3 | 30.0% | 46.4% | 52.9% | |
| 49.08% | 271 | 1.38 | 138.1 | 30.3% | 47.4% | 51.9% | |
| 49.40% | 249 | 1.36 | 135.2 | 31.3% | 48.7% | 51.4% | |
| 55.07% | 207 | 1.36 | 133.7 | 32.7% | 52.0% | 50.4% | |
| 52.55% | 137 | 1.42 | 138.8 | 30.5% | 49.4% | 51.4% | |
| 49.62% | 133 | 1.32 | 132.4 | 30.8% | 48.1% | 50.7% | |
| 51.49% | 101 | 1.46 | 140.3 | 30.4% | 49.4% | 50.9% | |
| 47.54% | 61 | 1.37 | 137.5 | 32.6% | 48.8% | 51.6% | |
| 44.68% | 47 | 1.40 | 142.7 | 30.0% | 48.0% | 53.2% | |
| 42.55% | 47 | 1.34 | 132.3 | 28.3% | 48.2% | 50.0% | |
| 71.74% | 46 | 1.42 | 133.5 | 31.4% | 54.5% | 61.5% | |
| 59.09% | 44 | 1.50 | 140.3 | 32.9% | 52.0% | 54.0% | |
| 55.00% | 40 | 1.49 | 145.3 | 31.0% | 46.4% | 56.8% | |
| 54.55% | 33 | 1.38 | 133.6 | 31.5% | 59.5% | 47.2% | |
| 46.67% | 15 | 1.29 | 131.4 | 30.1% | 50.8% | 51.2% | |
| 57.14% | 14 | 1.30 | 135.2 | 30.6% | 56.5% | 51.0% | |
| 63.64% | 11 | 1.41 | 131.5 | 29.3% | 44.3% | 63.4% | |
| 45.45% | 11 | 1.47 | 146.8 | 31.6% | 46.4% | 55.4% | |
| 42.86% | 7 | 1.43 | 130.1 | 27.6% | 52.5% | 51.4% |
Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.
Frequently Asked Questions
Jakie jest najlepsze starcie Sova w Valorant?
Najlepsze starcie Sova jest przeciwko Harbor, osiągając wskaźnik wygranych 71.7%. Sova doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.
Jakie jest najtrudniejsze starcie Sova?
Najtrudniejsze starcie Sova jest przeciwko Raze, z tylko 42.6% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Sova powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.
Ile korzystnych starć ma Sova?
Sova ma 14 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 14 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.
Jak powinienem grać Sova w trudnych starciach?
Grając Sova w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Sova, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.
Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Sova?
Kluczowe statystyki do analizy w starciach Sova obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.