Blitzcrank, bohater League of Legends
Współczynnik wygranych
50.4%
Współczynnik wyboru
3.1%
Ban rate
14.1%

Blitzcrank vs Swain

Blitzcrank Tier BTankWsparcie
Patch
26.20
Gry
4126
Linia
Wszystkie linie
Tier
Wszystkie tiery
Ostatnia aktualizacja
14 paź 2026 UTC

Blitzcrank vs Swain to a decisive matchup w LoL patch 26.20. Swain wygrywa z 57.1% win rate (+14.3%) przeciwko Blitzcrank na podstawie 70 gier. Swain holds the advantage in both the early and late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build Blitzcrank, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu Blitzcrank vs Swain.

Analiza matchupu Blitzcrank

Użyj menu rozwijanego, aby wybrać przeciwnika i zobaczyć szczegółową analizę, jak Blitzcrank radzi sobie przeciwko niemu. Otrzymasz wskaźniki wygranych bezpośrednich, statystyki linii, najlepszy build i runy do matchupu oraz analizę wczesnej vs późnej gry — wszystko oparte na prawdziwych danych z rankingu.

Porównaj z przeciwnikiem
Blitzcrank
Blitzcrank
42.0%
VS
Swain
58.0%
Swain

Kto wygrywa: Blitzcrank vs Swain?

Lekka przewaga: SwainNiska pewność

Blitzcrank wygrywa 42.0% tych gier. Przy takiej liczbie gier rzeczywisty wskaźnik najprawdopodobniej mieści się między 31.1% a 53.8% (zakres 95%).

Oczekiwany
50.1%
Na podstawie ogólnych wskaźników wygranych obu bohaterów (linia: Wsparcie)
Efekt pojedynku
−8.0 pkt
Zaobserwowany minus oczekiwany
Próba
Gry: 69
Linia: Wsparcie
vs patch 26.19
−10.4 pkt
W granicach zwykłych wahań między patchami

Linia: Wsparcie · Rankingowe Solo/Duo i Flex · Serwer Ameryki Północnej · Wszystkie rangi · Patch 26.20 · 9 paź – 11 paź

Najważniejsze wnioski

  • Obecne dane wskazują na lekką przewagę – Swain – ale próba jest zbyt mała na mocne wnioski: Blitzcrank wygrywa 42.0% z 69 gier (zakres 95% 31.1–53.8%).
  • Ogólne wskaźniki wygranych obu bohaterów (linia: Wsparcie) przewidują 50.1% dla bohatera Blitzcrank; wynik mieści się w granicach błędu, więc ten pojedynek odzwierciedla głównie ogólną siłę obu bohaterów.
  • Swain zwykle wygrywa linię: średnio 608 złota przewagi nad bohaterem Blitzcrank w 15. minucie (gry z zapisem stanu w 15. minucie: 69).
  • Gracze bohatera Blitzcrank znacznie częściej wybierają Niezachwiany w pojedynku z bohaterem Swain: 19.7% w pozostałych grach (linia: Wsparcie), 34.8% tutaj.
Jak to obliczamy

Gry: rankingowe Solo/Duo i Flex na serwerze Ameryki Północnej z pokazanego patcha. Remaki (gry krótsze niż 5 minut) są pomijane.

Gra liczy się tylko wtedy, gdy Blitzcrank i Swain grali na tej samej pozycji w przeciwnych drużynach, więc roamowanie, zamiany linii w obrębie drużyny ani sama obecność bohatera w tej samej grze nigdy nie są liczone jako ten pojedynek.

Zakres 95% to przedział Wilsona. Pewność zależy od szerokości tego zakresu: do ±3 pkt to bardzo wysoka, ±5 wysoka, ±8 umiarkowana, a szerszy — niska. Poniżej 20 gier pojedynek w ogóle nie jest klasyfikowany.

Oczekiwany wskaźnik wygranych łączy wskaźniki wygranych obu bohaterów na tej linii (te same gry i filtry) za pomocą wzoru log5: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Efekt pojedynku = zaobserwowany − oczekiwany.

„Co się zmienia” porównuje wybory bohatera Blitzcrank w tym pojedynku z pozostałymi grami tego samego bohatera na tej samej linii i pokazuje zmianę tylko wtedy, gdy wynosi co najmniej 3 pkt i jest istotna statystycznie (test z dla dwóch proporcji, |z| ≥ 2, 20+ gier).

Wyniki nie są dzielone według rang: próba dla pojedynczej rangi jest zbyt mała, by rzetelnie podawać dane pojedynków osobno dla każdej rangi.

Blitzcrank vs Swain – statystyki fazy linii

BlitzcrankSwain

W 15. minucie

Różnica złota
−608
Przewaga: Swain
Zakres 95%: od −858 do −359
Różnica XP
−304
Przewaga: Swain
Zakres 95%: od −518 do −91
Różnica CS
−9.0
Przewaga: Swain
Zakres 95%: od −11.6 do −6.3
1.04
Zabójstwa przed 15. min
2.00
2.84
Śmierci przed 15. min
2.80
0.06
Solo zabójstwa przed 15. min
0.13
7.2%
Pierwsza krew
8.7%

Średnie z całej gry

0.9
CS / min
1.9
381
DMG / min
775
9031
Złoto / grę
11 139
99
Leczenie / min
428
1021
Zredukowane DMG / min
724
1.6
CC / min
1.8

Blitzcrank vs Swain – wskaźnik wygranych według długości gry

Wskaźnik wygranych bohatera Blitzcrank przeciwko bohaterowi Swain według długości gry. Kropka to wskaźnik wygranych, pasek – jego zakres 95%, a linia przerywana – zwykły wskaźnik wygranych bohatera przy danej długości. Przedziały z liczbą gier poniżej 25 pozostają puste.

Za mało gier
Poniżej 20 min
Gry: 4
Za mało gier
20–25 min
Gry: 5
Za mało gier
25–30 min
Gry: 24
Za mało gier
30–35 min
Gry: 16
Za mało gier
35+ min
Gry: 20
Blitzcrank vs SwainZakres 95%Blitzcrank zwykle (Wsparcie)

Żadna długość gry się nie wyróżnia: wyniki bohatera Blitzcrank przeciwko bohaterowi Swain w krótkich i długich grach mieszczą się wzajemnie w granicach błędu.

Blitzcrank vs Swain – skoki siły

Kto ma przewagę na każdym etapie, na podstawie tych gier. Etap jest oznaczony jako „Wyrównane”, gdy różnica mieści się w granicach błędu, i „Za mało danych”, gdy gier jest zbyt mało, by to ocenić.

  1. Linia (15 min)SwainBlitzcrank – złoto w 15. min: −608
  2. Pierwszy przedmiotSwainBlitzcrank: 13.5 min · Swain: 12.4 min
  3. Gry poniżej 20 minZa mało danych
  4. Gry 20–30 minZa mało danych
  5. Gry 30+ minZa mało danych

Blitzcrank vs Swain: co się zmienia

Wybory, których gracze bohatera Blitzcrank dokonują w tym pojedynku wyraźnie częściej lub rzadziej niż w pozostałych grach (linia: Wsparcie).

  • Niezachwiany
    Zwykle
    19.7%
    vs Swain
    34.8%
    +15.1 pkt33.3% wygranych tutaj
  • Kościana Zbroja
    Zwykle
    20.9%
    vs Swain
    34.8%
    +13.9 pkt37.5% wygranych tutaj
  • Chyżość
    Zwykle
    47.1%
    vs Swain
    33.3%
    −13.7 pkt47.8% wygranych tutaj
  • Determinacja
    DeterminacjaDrzewko dodatkowe
    Zwykle
    20.2%
    vs Swain
    33.3%
    +13.2 pkt34.8% wygranych tutaj
  • Totem Kontroli
    Totem KontroliPrzedmioty startowe
    Zwykle
    1.8%
    vs Swain
    7.5%
    +5.7 pkt

Blitzcrank vs Swain – najlepszy build

Zwykły build: Blitzcrank (Wsparcie)

Wskaźnik wygranych 86.7% · gry: 15

Przeciwko: Swain

Za mało danych o buildzie w tym matchupie: tylko 6 z 30 gier Blitzcrank przeciw Swain miało pełny build — zbyt mało, by polecić kolejność przedmiotów. Użyj zamiast tego standardowego buildu Blitzcrank.

  • Blitzcrank zwykle najpierw kończy Naszyjnik Żelaznych Solari, po 13.5 min (mediana z 41 gier).
  • Swain zwykle najpierw kończy Kryształowy Kostur Rylai, po 12.4 min (mediana z 40 gier).
  • Priorytet umiejętności: Q > E > W — taki sam jak zwykle.

Buildy są szeregowane według dolnej granicy zakresu wskaźnika wygranych, a nie surowego wskaźnika, więc build widziany w kilku wygranych nigdy nie wyprzedzi sprawdzonego.

Blitzcrank vs Swain – najlepsze runy

Zwykłe runy: Blitzcrank (Wsparcie)

Lodowcowe UlepszenieLodowcowe Ulepszenie
Inspiracja
Hextechowy BłyskalazekDostawa CiastekKosmiczna Przenikliwość
Czarnoksięstwo
ChyżośćPłaszcz Nimbu
Przyspieszenie umiejętności (atak)Prędkość ruchu (elastyczny)Zdrowie (obrona)

Wskaźnik wygranych 69.7% · gry: 33

Przeciwko: Swain

Lodowcowe UlepszenieLodowcowe Ulepszenie
Inspiracja
Hextechowy BłyskalazekDostawa CiastekKosmiczna Przenikliwość
Determinacja
Kościana ZbrojaNiezachwiany
Przyspieszenie umiejętności (atak)Skalujące się zdrowie (elastyczny)Skalujące się zdrowie (obrona)

Wskaźnik wygranych 35.0% · gry: 20

MetaBot Desktop

Zaplanuj draft z Blitzcrank w Laboratorium draftu

Laboratorium draftu pokazuje obie drużyny linia po linii z win rate'ami matchupów, profilami obrażeń i fazą gry, w której są silne, oraz podpowiada picki i bany z aktualnej mety.

  • Pełna plansza draftu 5v5
  • Win rate'y matchupów na liniach
  • Podpowiedzi picków i banów
Laboratorium draftu w MetaBot Desktop

Dane matchupow Blitzcrank dla patcha 26.20 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych Blitzcrank, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build Blitzcrank, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.

Inne pojedynki: Blitzcrank

Wskaźnik wygranych i liczba gier dla każdego pojedynku. Listy są szeregowane według granicy zakresu 95%, więc małe próby nie trafiają na szczyt; tylko pojedynki z liczbą gier co najmniej 50.

🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Blitzcrank vs Swain – FAQ – patch 26.20

Kto wygrywa: Blitzcrank vs Swain?

Obecne dane wskazują na lekką przewagę – Swain – ale próba jest zbyt mała na mocne wnioski: Blitzcrank wygrywa 42.0% z 69 gier (zakres 95% 31.1–53.8%).

Jaki jest wskaźnik wygranych bohatera Blitzcrank przeciwko bohaterowi Swain?

Blitzcrank wygrywa 42.0% z 69 gier przeciwko bohaterowi Swain (linia: Wsparcie, patch 26.20; zakres 95% 31.1–53.8%). Na podstawie ogólnych wskaźników wygranych obu bohaterów (linia: Wsparcie) można by oczekiwać 50.1%.

Czy Blitzcrank kontruje bohatera Swain?

Nie jednoznacznie. Blitzcrank wygrywa 42.0% z 69 gier przeciwko bohaterowi Swain, a zakres 95% (31.1–53.8%) obejmuje 50%, więc na obecnych danych żaden z bohaterów nie kontruje pewnie drugiego.

Kto wygrywa linię: Blitzcrank czy Swain?

Swain zwykle wygrywa linię: średnio 608 złota przewagi nad bohaterem Blitzcrank w 15. minucie (gry z zapisem stanu w 15. minucie: 69).

Czy Blitzcrank lepiej skaluje się niż Swain?

Na razie jest za mało gier o każdej długości, by to ocenić.

Kiedy Swain ma największą przewagę nad bohaterem Blitzcrank?

Swain ma mierzalną przewagę w: Linia (15 min), Pierwszy przedmiot.

Jaki build dla bohatera Blitzcrank przeciwko bohaterowi Swain?

Za mało gier na rdzeń dopasowany do pojedynku, więc użyj zwykłego rdzenia bohatera Blitzcrank (linia: Wsparcie): Naszyjnik Żelaznych Solari, Przysięga Rycerska, Pieśń Bitewna Shurelyi. Największa zmiana przeciwko bohaterowi Swain: Totem Kontroli (zwykle 1.8%, tutaj 7.5%).

Jakie runy dla bohatera Blitzcrank przeciwko bohaterowi Swain?

Lodowcowe Ulepszenie (Inspiracja + Determinacja) — 35.0% w 20 grach przeciwko bohaterowi Swain. Największa zmiana przeciwko bohaterowi Swain: Niezachwiany (zwykle 19.7%, tutaj 34.8%).