
Maokaivs Riven
Maokai vs Riven to a decisive matchup w LoL patch 26.10. Riven wygrywa z 85.7% win rate (+71.4%) przeciwko Maokai na podstawie 7 gier. Riven holds the advantage in both the early and late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build Maokai, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu Maokai vs Riven.
Maokai Matchup Breakdown
Use the dropdown to select an opponent and see a detailed breakdown of how Maokai performs against them. You'll get head-to-head win rates, laning stats, the best build and runes for the matchup, and early vs late game analysis — all based on real ranked data.
Who Wins the Maokai vs Riven Matchup?

Podsumowanie starcia Maokai vs Riven
Starcie Maokai vs Riven to decydujące starcie w rankingowej grze League of Legends. Na podstawie analizy 7 ostatnich meczów, Riven wygrywa ze współczynnikiem wygranych 85.7% w porównaniu do 14.3% Maokai, dając Riven przewagę 71.4 punktów procentowych. Riven dominuje na każdym etapie — od wczesnego liniowania po późne walki zespołowe. Ta stała przewaga utrudnia graczom Maokai znalezienie korzystnych okien, więc strategie zależne od zespołu i unikanie konfrontacji solo są niezbędne. Najbardziej znacząca statystyczna różnica dotyczy kontrola tłumu, gdzie Maokai prowadzi o 1.7s CC/min — różnica, która mocno wpływa na wynik wymian i potyczek. Riven ma silną przewagę w tym starciu. Gracze Maokai powinni grać defensywnie, priorytetyzować bezpieczne farmienie pod wieżą i szukać okazji stworzonych przez presję dżungli lub gdy Riven się rozciąga. Unikaj przedłużonych wymian i czekaj na walki zespołowe gdzie pozycjonowanie i koordynacja mają większe znaczenie. Zrozumienie tych dynamik starcia jest niezbędne dla decyzji w wyborze bohatera i strategii w grze podczas konfrontacji z tym przeciwnikiem na linii.
Analiza fazy liniowania Maokai vs Riven
Riven jest faworyzowany podczas fazy liniowania przeciwko Maokai, wygrywając 3 z 5 kluczowych kategorii statystycznych. Riven ma przewagi w farmienie, obrażenia i dochód złota, czyniąc go silniejszym lanerem w tym starciu.
Best Maokai Build Against Riven
Obuwie Merkurego to optymalny wybór butów przeciwko Riven, zapewniający mobilność i statystyki, których Maokai najbardziej potrzebuje w tym starciu. Najlepiej działające główne przedmioty dla Maokai przeciwko Riven to Kolczasta Kolczuga, Słoneczna Egida i Oblicze Ducha. Ta kombinacja daje Maokai efektywną równowagę obrażeń, przetrwania i użyteczności dla tego starcia. Dostosowania mogą być potrzebne w zależności od składów drużyn i stanu gry, ale ten build zapewnia najsilniejszy fundament dla starcia Maokai vs Riven.
Early Game vs Late Game
Riven dominuje we wczesnej grze (pierwsze 15 minut) z imponującym współczynnikiem wygranych 100.0% — 100.0 punktów procentowych przewagi nad Maokai. Ta jednostronna wczesna gra oznacza, że Riven może dyktować tempo linii od poziomu 1, kontrolując wymiany, stan fali i priorytet rzeki.
Riven jest znacznie lepszy w późnej grze (25+ minut), chwaląc się współczynnikiem wygranych 66.7% — 33.3 punktów powyżej Maokai. Przedłużone gry mocno faworyzują Riven, którego zestaw i skalowanie czynią go dominującą siłą w walkach zespołowych i kontroli celów.
Riven utrzymuje przewagę na każdym etapie gry, czyniąc to konsekwentnie korzystnym starciem od linii po późne walki zespołowe. Gracze Maokai powinni szukać outplayów, strategii zależnych od zespołu i picków zamiast polegać na skalowaniu aby wygrać to starcie.
Best Maokai Runes Against Riven
Konfiguracja run Determinacja i Inspiracja daje Maokai najlepsze narzędzia do rywalizacji z Riven w tym trudnym starciu, kompensując statystyczne wady optymalnymi synergiami run.
Dane matchupow Maokai dla patcha 26.10 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych Maokai, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build Maokai, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.
Przeciwnik | Winrate | Mecze | CS/min | OBR/min | Zloto/mecz | Wczesne WR | Pozne WR |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 56.38% | 94 | 1.4 | 448 | 8,964 | 53.9% | 58.2% | |
| 52.94% | 85 | 1.4 | 417 | 9,119 | 50.0% | 54.9% | |
| 54.84% | 62 | 1.3 | 489 | 9,333 | 63.2% | 51.2% | |
| 52.54% | 59 | 1.3 | 441 | 8,458 | 58.6% | 46.7% | |
| 55.17% | 58 | 1.3 | 497 | 9,363 | 52.6% | 56.4% | |
| 46.43% | 56 | 1.2 | 483 | 8,427 | 38.7% | 56.0% | |
| 36.36% | 55 | 1.3 | 451 | 9,274 | 43.5% | 31.3% | |
| 48.08% | 52 | 1.4 | 476 | 8,690 | 51.9% | 44.0% | |
| 44.68% | 47 | 1.2 | 495 | 9,614 | 55.6% | 37.9% | |
| 50.00% | 38 | 1.9 | 506 | 9,234 | 43.8% | 54.5% | |
| 40.00% | 35 | 1.5 | 532 | 8,585 | 23.5% | 55.6% | |
| 51.61% | 31 | 1.5 | 414 | 8,593 | 50.0% | 52.6% | |
| 63.33% | 30 | 1.4 | 569 | 8,796 | 78.6% | 50.0% | |
| 56.67% | 30 | 1.2 | 458 | 7,998 | 50.0% | 66.7% | |
| 58.62% | 29 | 1.2 | 450 | 8,839 | 52.9% | 66.7% | |
| 37.93% | 29 | 1.3 | 478 | 8,793 | 53.3% | 21.4% | |
| 64.29% | 28 | 1.3 | 392 | 8,139 | 84.6% | 46.7% | |
| 71.43% | 28 | 1.3 | 527 | 9,452 | 54.5% | 82.3% | |
| 37.04% | 27 | 2.5 | 678 | 8,450 | 35.7% | 38.5% | |
| 44.00% | 25 | 2.4 | 556 | 9,794 | 50.0% | 40.0% | |
| 44.00% | 25 | 1.6 | 390 | 7,516 | 46.1% | 41.7% | |
| 40.00% | 25 | 1.2 | 433 | 8,367 | 41.7% | 38.5% | |
| 54.17% | 24 | 1.3 | 441 | 9,153 | 64.3% | 40.0% | |
| 40.91% | 22 | 1.3 | 422 | 8,363 | 36.4% | 45.5% | |
| 52.38% | 21 | 1.4 | 422 | 9,082 | 40.0% | 63.6% | |
| 35.00% | 20 | 1.4 | 453 | 9,079 | 28.6% | 38.5% | |
| 50.00% | 18 | 1.4 | 441 | 7,835 | 62.5% | 40.0% | |
| 55.56% | 18 | 1.3 | 508 | 8,623 | 60.0% | 50.0% | |
| 52.94% | 17 | 3.2 | 652 | 11,529 | 60.0% | 50.0% | |
| 35.29% | 17 | 1.5 | 547 | 8,792 | 50.0% | 22.2% | |
| 50.00% | 16 | 1.1 | 479 | 9,826 | 25.0% | 58.3% | |
| 26.67% | 15 | 4.3 | 813 | 10,714 | 25.0% | 27.3% | |
| 66.67% | 15 | 3.3 | 661 | 10,344 | 40.0% | 80.0% | |
| 42.86% | 14 | 1.3 | 505 | 10,738 | 75.0% | 30.0% | |
| 50.00% | 14 | 2.5 | 830 | 11,941 | 66.7% | 45.5% | |
| 28.57% | 14 | 5.9 | 704 | 10,238 | 33.3% | 20.0% | |
| 35.71% | 14 | 4.2 | 555 | 8,772 | 33.3% | 40.0% | |
| 53.85% | 13 | 2.5 | 593 | 10,068 | 50.0% | 55.6% | |
| 46.15% | 13 | 5.7 | 798 | 9,727 | 60.0% | 37.5% | |
| 76.92% | 13 | 1.4 | 738 | 12,128 | 25.0% | 100.0% | |
| 69.23% | 13 | 3.0 | 686 | 11,457 | 83.3% | 57.1% | |
| 25.00% | 12 | 3.4 | 720 | 8,523 | 20.0% | 28.6% | |
| 33.33% | 12 | 2.0 | 598 | 10,074 | 40.0% | 28.6% | |
| 36.36% | 11 | 1.4 | 436 | 9,109 | 60.0% | 16.7% | |
| 54.55% | 11 | 1.9 | 612 | 11,724 | 0.0% | 66.7% | |
| 30.00% | 10 | 1.2 | 659 | 12,573 | 25.0% | 33.3% | |
| 60.00% | 10 | 2.0 | 729 | 13,847 | 100.0% | 50.0% | |
| 60.00% | 10 | 1.9 | 524 | 7,858 | 50.0% | 75.0% | |
| 50.00% | 10 | 4.6 | 675 | 10,221 | 40.0% | 60.0% | |
| 55.56% | 9 | 1.1 | 577 | 11,180 | 0.0% | 83.3% | |
| 77.78% | 9 | 1.4 | 436 | 9,235 | 75.0% | 80.0% | |
| 44.44% | 9 | 5.4 | 716 | 9,830 | 50.0% | 40.0% | |
| 44.44% | 9 | 4.7 | 795 | 10,606 | 0.0% | 66.7% | |
| 33.33% | 9 | 3.0 | 759 | 10,216 | 0.0% | 50.0% | |
| 66.67% | 9 | 1.8 | 569 | 8,846 | 75.0% | 60.0% | |
| 55.56% | 9 | 1.2 | 467 | 7,843 | 60.0% | 50.0% | |
| 75.00% | 8 | 2.1 | 599 | 11,080 | 66.7% | 80.0% | |
| 37.50% | 8 | 5.9 | 1,078 | 10,445 | 50.0% | 25.0% | |
| 25.00% | 8 | 4.0 | 649 | 9,280 | 0.0% | 33.3% | |
| 25.00% | 8 | 0.7 | 690 | 9,935 | 33.3% | 20.0% | |
| 14.29% | 7 | 5.9 | 778 | 9,752 | 0.0% | 33.3% | |
| 42.86% | 7 | 1.1 | 679 | 11,990 | 0.0% | 100.0% | |
| 57.14% | 7 | 1.2 | 584 | 11,145 | 33.3% | 75.0% | |
| 57.14% | 7 | 4.3 | 853 | 7,589 | 75.0% | 33.3% | |
| 85.71% | 7 | 4.9 | 710 | 10,861 | 66.7% | 100.0% | |
| 71.43% | 7 | 1.7 | 692 | 10,224 | 75.0% | 66.7% | |
| 28.57% | 7 | 1.3 | 412 | 9,611 | 0.0% | 40.0% | |
| 42.86% | 7 | 5.4 | 766 | 9,653 | 25.0% | 66.7% | |
| 50.00% | 6 | 1.6 | 764 | 10,597 | 100.0% | 25.0% | |
| 33.33% | 6 | 5.1 | 560 | 10,914 | 33.3% | 33.3% | |
| 50.00% | 6 | 5.2 | 557 | 8,147 | 50.0% | 50.0% | |
| 33.33% | 6 | 1.7 | 484 | 9,813 | 33.3% | 33.3% | |
| 50.00% | 6 | 1.6 | 665 | 9,649 | 100.0% | 0.0% | |
| 66.67% | 6 | 2.2 | 595 | 10,019 | 50.0% | 75.0% | |
| 66.67% | 6 | 3.9 | 808 | 12,751 | 100.0% | 50.0% | |
| 83.33% | 6 | 3.8 | 657 | 9,852 | 75.0% | 100.0% | |
| 40.00% | 5 | 1.3 | 390 | 6,332 | 25.0% | 100.0% | |
| 60.00% | 5 | 3.1 | 807 | 11,095 | 50.0% | 66.7% | |
| 60.00% | 5 | 6.1 | 591 | 11,186 | 0.0% | 60.0% | |
| 40.00% | 5 | 1.9 | 437 | 7,405 | 50.0% | 0.0% | |
| 40.00% | 5 | 4.3 | 863 | 10,481 | 50.0% | 33.3% | |
| 40.00% | 5 | 4.8 | 531 | 7,405 | 66.7% | 0.0% | |
| 40.00% | 5 | 2.2 | 621 | 11,404 | 0.0% | 66.7% | |
| 60.00% | 5 | 4.2 | 763 | 10,644 | 100.0% | 33.3% | |
| 20.00% | 5 | 1.1 | 520 | 11,863 | 100.0% | 0.0% | |
| 60.00% | 5 | 1.2 | 580 | 12,506 | 100.0% | 50.0% | |
| 60.00% | 5 | 1.7 | 582 | 11,296 | 66.7% | 50.0% | |
| 80.00% | 5 | 0.9 | 630 | 10,948 | 100.0% | 66.7% | |
| 40.00% | 5 | 5.5 | 667 | 8,214 | 0.0% | 66.7% | |
| 0.00% | 5 | 1.5 | 498 | 10,815 | 0.0% | 0.0% | |
| 20.00% | 5 | 0.8 | 585 | 10,292 | 0.0% | 50.0% | |
Pomóż nam utrzymać dokładność! Jeśli zauważysz nieprawidłowe statystyki, brakujące dane lub jakiekolwiek problemy, Twoja opinia bezpośrednio poprawia jakość naszych danych dla całej społeczności.
Maokai vs Riven - Często Zadawane Pytania
Jak radzi sobie Maokai przeciwko Riven w League of Legends?
Riven wygrywa matchup Maokai vs Riven ze wskaznikiem zwyciestwa 85.7% w porownaniu do 14.3% Maokai, roznica 71.4 punktow procentowych. Te dane oparte sa na 7 ostatnich grach rankingowych w patchu 26.10.
Jak radzi sobie Maokai przeciwko Riven we wczesnej grze?
We wczesnej grze Riven ma przewage nad Maokai z wskaznikiem zwyciestwa 100.0% versus 0.0%. Gracze Riven powinni wykorzystywac swoja przewage na linii poprzez agresywne tradowanie i kontrole fal w pierwszych 15 minutach.
Jak radzi sobie Maokai przeciwko Riven w poznej grze?
W poznej grze Riven przejmuje matchup Maokai vs Riven ze wskaznikiem zwyciestwa 66.7% w porownaniu do 33.3%. Riven skaluje sie lepiej w walkach druzynowych i walkach o cele po 25 minutach.
Kto wygrywa matchup Maokai vs Riven?
Riven wygrywa matchup przeciwko Maokai ze wskaznikiem zwyciestwa 85.7% w patchu 26.10 League of Legends. Przewaga 71.4 punktow procentowych oznacza, ze Riven jest significantly faworyzowany w tym matchupie na linii na podstawie 7 przeanalizowanych gier.
Jaki jest najlepszy build Maokai przeciwko Riven?
Najlepszy build Maokai przeciwko Riven zawiera Kolczasta Kolczuga, Słoneczna Egida, Oblicze Ducha with Obuwie Merkurego. Sprawdz rozklad matchupu powyzej, aby zobaczyc pelna sciezke przedmiotow i kolejnosc buildu.
Jakie sa najlepsze runy Maokai przeciwko Riven?
Najlepsze runy Maokai przeciwko Riven uzywaja drzewa glownego Determinacja z Inspiracja jako wtornym. This rune setup achieves a 100.0% win rate in the Maokai vs Riven matchup. Zobacz pelny rozklad run w porownaniu matchupu powyzej.
Czy Maokai kontruje Riven?
Nie, Maokai ma trudnosci przeciwko Riven z zaledwie 14.3% wskaznikiem zwyciestwa. Riven ma przewage w tym matchupie. Gracze Maokai powinni skupic sie na bezpiecznym farmie i unikac dlugich tradow, aby zminimalizowac przewage Riven.
Jak grac Maokai przeciwko Riven?
Grajac Maokai przeciwko Riven, graj ostroznie i unikaj skokow mocy Riven. Look for jungle assistance and team-dependent plays since Riven has the statistical advantage at most stages. Uzyj buildu i run specyficznych dla matchupu powyzej, aby zoptymalizowac swoje szanse.