Jarvan IV - League of Legends Champion
Współczynnik wygranych
50.0%
Współczynnik wyboru
2.4%

Jarvan IVvs Veigar

BFighterTank
Patch26.10
Mecze683,599
LiniaWszystkie linie
TierWszystkie tiery
Ostatnia aktualizacja17 maj 2026

Jarvan IV vs Veigar to a decisive matchup w LoL patch 26.10. Veigar wygrywa z 80.0% win rate (+60.0%) przeciwko Jarvan IV na podstawie 5 gier. Jarvan IV wins the early laning phase while Veigar scales better into the late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build Jarvan IV, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu Jarvan IV vs Veigar.

Jarvan IV Matchup Breakdown

Use the dropdown to select an opponent and see a detailed breakdown of how Jarvan IV performs against them. You'll get head-to-head win rates, laning stats, the best build and runes for the matchup, and early vs late game analysis — all based on real ranked data.

Compare against an opponent
Veigar - 20.0% win rateVeigar(20.0%)
Jarvan IV - 20.0% win rate in this matchup
Jarvan IV
20.0% WR
VS
Veigar vs Jarvan IV matchup - 80.0% win rate
Veigar
80.0% WR

Who Wins the Jarvan IV vs Veigar Matchup?

Veigar wins the Jarvan IV vs Veigar matchup
Winner
Veigar
Matches: 5
20.0%
Win Rate
80.0%
5.1
CS / min
5.1
658
DMG / min
647
9,536
Gold / game
8,983
137
Heal / min
60
931
DMG Mitigated / min
311
0.5
CC / min
0.6
50.0%
Early Game WR
50.0%
0.0%
Late Game WR
100.0%

Podsumowanie starcia Jarvan IV vs Veigar

Starcie Jarvan IV vs Veigar to decydujące starcie w rankingowej grze League of Legends. Na podstawie analizy 5 ostatnich meczów, Veigar wygrywa ze współczynnikiem wygranych 80.0% w porównaniu do 20.0% Jarvan IV, dając Veigar przewagę 60.0 punktów procentowych. Dynamika faz gry odgrywa tu kluczową rolę: Jarvan IV kontroluje wczesną fazę liniowania, ale Veigar skaluje się lepiej w miarę przedłużania się gry. Starcie zmienia się dramatycznie w zależności od długości gry — Jarvan IV musi wykorzystać przewagi zanim Veigar osiągnie swoje szczyty mocy, podczas gdy Veigar powinien skupić się na bezpiecznym farmieniu i osiągnięciu kluczowych punktów przedmiotów. Najbardziej znacząca statystyczna różnica dotyczy sustain, gdzie Jarvan IV prowadzi o 697 HP/min — różnica, która mocno wpływa na wynik wymian i potyczek. Veigar ma silną przewagę w tym starciu. Gracze Jarvan IV powinni grać defensywnie, priorytetyzować bezpieczne farmienie pod wieżą i szukać okazji stworzonych przez presję dżungli lub gdy Veigar się rozciąga. Unikaj przedłużonych wymian i czekaj na walki zespołowe gdzie pozycjonowanie i koordynacja mają większe znaczenie. Zrozumienie tych dynamik starcia jest niezbędne dla decyzji w wyborze bohatera i strategii w grze podczas konfrontacji z tym przeciwnikiem na linii.

Analiza fazy liniowania Jarvan IV vs Veigar

Jarvan IV wygrywa fazę liniowania przeciwko Veigar w League of Legends

Jarvan IV jest faworyzowany podczas fazy liniowania przeciwko Veigar, wygrywając 4 z 5 kluczowych kategorii statystycznych. Jarvan IV ma przewagi w farmienie, obrażenia, dochód złota i sustain, czyniąc go silniejszym lanerem w tym starciu.

Farmienie
5.1Jarvan IV
5.1Veigar
Jarvan IV i Veigar farmią praktycznie identycznie w tym starciu, z różnicą tylko 0.0 CS/min. Żaden bohater nie ma znaczącej przewagi w farmieniu, więc dominacja na linii będzie pochodzić z wymian i interakcji z dżunglą zamiast przewag CS.
Obrażenia
658Jarvan IV
647Veigar
Zadawane obrażenia są praktycznie równe między Jarvan IV i Veigar, z różnicą tylko 11 DMG/min. Walki w tym starciu są decydowane bardziej przez timing umiejętności i pozycjonowanie niż surowe liczby obrażeń, czyniąc umiejętności mechaniczne decydującym czynnikiem w wymianach.
Ekonomia
9,536Jarvan IV
8,983Veigar
Jarvan IV zarabia 553 więcej złota na grę niż Veigar, co równa się mniej więcej jednemu dodatkowemu przedmiotowi komponentowemu. Ta przewaga ekonomiczna pochodzi z kombinacji lepszego farmienia, udziału w zabójstwach i kontroli celów, dając Jarvan IV nieco szybsze ukończenia przedmiotów.
Użyteczność
0.5Jarvan IV
0.6Veigar
Zarówno Jarvan IV jak i Veigar zapewniają podobne ilości kontroli tłumu (różnica 0.1s/min), co oznacza że żaden nie ma znaczącej przewagi w unieruchamianiu przeciwników dla ganków lub walk zespołowych. Ganki na liniach są równie skuteczne dla obu stron.
Sustain
1,067Jarvan IV
371Veigar
Jarvan IV znacząco przewyższa Veigar w sustainie, lecząc i redukując 697 więcej obrażeń na minutę. Ta masywna różnica w wytrzymałości oznacza, że Jarvan IV może absorbować znaczące obrażenia i pozostać na linii podczas gdy Veigar jest zmuszony do recalla. Budowanie wczesnych ran jest niezbędne dla Veigar, a skupienie się na wzorcach wymian burstowych zamiast utrzymanych walk jest krytyczne.

Best Jarvan IV Build Against Veigar

Spętane Kruszyciele to optymalny wybór butów przeciwko Veigar, zapewniający mobilność i statystyki, których Jarvan IV najbardziej potrzebuje w tym starciu. Najlepiej działające główne przedmioty dla Jarvan IV przeciwko Veigar to Zaćmienie, Rozdarte Niebo i Kolczasta Kolczuga. Ta kombinacja daje Jarvan IV efektywną równowagę obrażeń, przetrwania i użyteczności dla tego starcia. Dostosowania mogą być potrzebne w zależności od składów drużyn i stanu gry, ale ten build zapewnia najsilniejszy fundament dla starcia Jarvan IV vs Veigar.

Early Game vs Late Game

Wczesna gra
Jarvan IV
50.0%
+0.0% przewagi
Współczynnik wygranych Jarvan IV we wczesnej grzeJarvan IV50.0%
Współczynnik wygranych Veigar we wczesnej grzeVeigar50.0%
Późna gra
Veigar
100.0%
+100.0% przewagi
Współczynnik wygranych Jarvan IV w późnej grzeJarvan IV0.0%
Współczynnik wygranych Veigar w późnej grzeVeigar100.0%

Wczesna gra (pierwsze 15 minut) to rzut monetą między Jarvan IV a Veigar, z Jarvan IV trzymającym minimalną przewagę współczynnika wygranych 50.0% (+0.0%). Indywidualne umiejętności i bliskość dżungli będą ważniejsze niż przewaga bohatera we wczesnej fazie liniowania.

Veigar jest znacznie lepszy w późnej grze (25+ minut), chwaląc się współczynnikiem wygranych 100.0% — 100.0 punktów powyżej Jarvan IV. Przedłużone gry mocno faworyzują Veigar, którego zestaw i skalowanie czynią go dominującą siłą w walkach zespołowych i kontroli celów.

Dynamika mocy zmienia się w miarę postępu gry — Jarvan IV ma przewagę wcześnie, ale Veigar stopniowo przejmuje kontrolę. Jednak marginesy są wystarczająco wąskie, że każdy bohater może wygrać na każdym etapie przy odpowiednich zagraniach. Skup się na braniu przewag gdy je masz zamiast czekać na konkretną fazę gry.

Best Jarvan IV Runes Against Veigar

Drzewo run Precyzja - główne runy Jarvan IV vs VeigarPrecyzja
Klątwa Krwawego Listu - najlepsza runa Jarvan IV vs VeigarTriumf - najlepsza runa Jarvan IV vs VeigarLegenda: Żwawość - najlepsza runa Jarvan IV vs VeigarOstateczny Cios - najlepsza runa Jarvan IV vs Veigar
Drzewo run Inspiracja - poboczne runy Jarvan IV vs VeigarInspiracja
Kosmiczna Przenikliwość - najlepsza runa Jarvan IV vs VeigarMagiczne Obuwie - najlepsza runa Jarvan IV vs Veigar
100.0% WR

Konfiguracja run Precyzja i Inspiracja daje Jarvan IV najlepsze narzędzia do rywalizacji z Veigar w tym trudnym starciu, kompensując statystyczne wady optymalnymi synergiami run.


Dane matchupow Jarvan IV dla patcha 26.10 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych Jarvan IV, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build Jarvan IV, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.

Procent wygranych i statystyki starc Jarvan IV w League of Legends Patch 26.10
Przeciwnik
Winrate
Mecze
CS/min
OBR/min
Zloto/mecz
Wczesne WR
Pozne WR
50.63%1591.062012,42663.9%42.3%
45.93%1351.058312,04045.6%46.1%
45.31%1280.959112,33041.1%48.6%
46.40%1250.958311,86047.1%46.0%
58.87%1240.958211,63660.0%57.8%
52.07%1211.068012,55844.9%56.9%
47.27%1100.963211,83549.0%45.9%
41.58%1010.967312,76740.0%42.6%
46.32%950.961813,20057.6%40.3%
52.27%881.062612,40858.5%46.8%
46.34%821.062513,08346.4%46.3%
45.00%801.062712,63141.7%47.7%
59.49%791.163412,86852.9%64.4%
44.62%651.156211,83446.9%42.4%
50.00%641.171213,42358.3%45.0%
45.76%591.058712,59138.1%50.0%
55.36%560.964411,63655.9%54.5%
60.00%551.058712,79688.0%36.7%
55.77%520.865012,64950.0%60.0%
56.00%500.962612,81046.1%59.5%
48.00%500.964812,56350.0%46.7%
57.14%491.162712,50866.7%50.0%
51.02%490.859711,63268.2%37.0%
31.82%441.063612,59910.5%48.0%
55.81%431.066412,84255.0%56.5%
60.47%430.961912,00168.2%52.4%
57.14%420.957111,56261.9%52.4%
53.66%410.858012,15844.4%60.9%
47.50%400.962111,16341.7%56.3%
42.50%401.165311,92537.5%45.8%
59.46%371.059212,24557.9%61.1%
45.95%371.059211,31555.0%35.3%
44.44%360.853110,84041.7%50.0%
48.57%351.067413,02042.9%52.4%
52.94%340.770110,14345.5%66.7%
51.72%290.862111,48864.3%40.0%
62.07%291.258611,25857.1%66.7%
68.97%291.060211,53273.3%64.3%
46.15%262.353911,68660.0%37.5%
54.17%241.266210,48146.7%66.7%
54.55%221.056612,61625.0%71.4%
40.00%201.063713,63566.7%28.6%
65.00%201.066711,93075.0%50.0%
60.00%201.060113,59666.7%54.5%
63.16%190.964212,61454.5%75.0%
33.33%181.266312,51542.9%27.3%
47.06%171.35269,78744.4%50.0%
41.18%171.357611,60144.4%37.5%
58.82%170.954210,97083.3%45.5%
11.76%171.650910,5070.0%25.0%
56.25%162.164110,65377.8%28.6%
53.33%151.563613,38833.3%66.7%
53.33%151.965910,76655.6%50.0%
33.33%151.659410,33620.0%60.0%
100.00%140.850311,832100.0%100.0%
64.29%141.975815,77660.0%66.7%
53.85%131.362410,86850.0%60.0%
38.46%131.161012,80650.0%33.3%
66.67%121.066411,64766.7%66.7%
58.33%121.764512,05583.3%33.3%
58.33%120.964312,31650.0%66.7%
60.00%101.446210,38233.3%71.4%
60.00%101.050910,32150.0%100.0%
40.00%101.256310,19920.0%60.0%
88.89%91.344310,03075.0%100.0%
33.33%91.75398,04933.3%33.3%
66.67%91.550511,91350.0%71.4%
55.56%91.554912,16750.0%60.0%
62.50%81.343710,370100.0%50.0%
25.00%81.55698,16320.0%33.3%
25.00%80.984911,79850.0%0.0%
28.57%72.745210,2980.0%50.0%
42.86%71.36169,71725.0%66.7%
57.14%72.068912,940100.0%50.0%
50.00%61.74358,66933.3%66.7%
33.33%60.542610,78950.0%0.0%
33.33%61.45919,34733.3%33.3%
66.67%65.676711,65550.0%100.0%
50.00%61.067715,19050.0%50.0%
20.00%55.16589,53650.0%0.0%
60.00%51.37349,96866.7%50.0%
40.00%51.756110,8650.0%50.0%
80.00%52.578812,130100.0%75.0%
60.00%51.04928,585100.0%33.3%
20.00%51.04098,83720.0%0.0%
40.00%51.35879,66833.3%50.0%
20.00%52.04928,49820.0%0.0%
80.00%50.956813,6770.0%100.0%
60.00%53.281414,07150.0%66.7%
40.00%52.366713,1190.0%40.0%
40.00%55.077312,815100.0%25.0%
60.00%51.64408,39375.0%0.0%

Get the MetaBot Desktop App

Level up your gameplay with real-time overlays, automatic game detection, and instant stats — all on your desktop.

In-game overlaysAuto game detectionMulti-game supportPersonal dashboard
Download NowFree download
🔍

Pomóż nam utrzymać dokładność! Jeśli zauważysz nieprawidłowe statystyki, brakujące dane lub jakiekolwiek problemy, Twoja opinia bezpośrednio poprawia jakość naszych danych dla całej społeczności.

Zgłoś problem

Jarvan IV vs Veigar - Często Zadawane Pytania

Jak radzi sobie Jarvan IV przeciwko Veigar w League of Legends?

Veigar wygrywa matchup Jarvan IV vs Veigar ze wskaznikiem zwyciestwa 80.0% w porownaniu do 20.0% Jarvan IV, roznica 60.0 punktow procentowych. Te dane oparte sa na 5 ostatnich grach rankingowych w patchu 26.10.

Jak radzi sobie Jarvan IV przeciwko Veigar we wczesnej grze?

We wczesnej grze Jarvan IV ma przewage nad Veigar z wskaznikiem zwyciestwa 50.0% versus 50.0%. Gracze Jarvan IV powinni wykorzystywac swoja przewage na linii poprzez agresywne tradowanie i kontrole fal w pierwszych 15 minutach.

Jak radzi sobie Jarvan IV przeciwko Veigar w poznej grze?

W poznej grze Veigar przejmuje matchup Jarvan IV vs Veigar ze wskaznikiem zwyciestwa 100.0% w porownaniu do 0.0%. Veigar skaluje sie lepiej w walkach druzynowych i walkach o cele po 25 minutach.

Kto wygrywa matchup Jarvan IV vs Veigar?

Veigar wygrywa matchup przeciwko Jarvan IV ze wskaznikiem zwyciestwa 80.0% w patchu 26.10 League of Legends. Przewaga 60.0 punktow procentowych oznacza, ze Veigar jest significantly faworyzowany w tym matchupie na linii na podstawie 5 przeanalizowanych gier.

Jaki jest najlepszy build Jarvan IV przeciwko Veigar?

Najlepszy build Jarvan IV przeciwko Veigar zawiera Zaćmienie, Rozdarte Niebo, Kolczasta Kolczuga with Spętane Kruszyciele. Sprawdz rozklad matchupu powyzej, aby zobaczyc pelna sciezke przedmiotow i kolejnosc buildu.

Jakie sa najlepsze runy Jarvan IV przeciwko Veigar?

Najlepsze runy Jarvan IV przeciwko Veigar uzywaja drzewa glownego Precyzja z Inspiracja jako wtornym. This rune setup achieves a 100.0% win rate in the Jarvan IV vs Veigar matchup. Zobacz pelny rozklad run w porownaniu matchupu powyzej.

Czy Jarvan IV kontruje Veigar?

Nie, Jarvan IV ma trudnosci przeciwko Veigar z zaledwie 20.0% wskaznikiem zwyciestwa. Veigar ma przewage w tym matchupie. Gracze Jarvan IV powinni skupic sie na bezpiecznym farmie i unikac dlugich tradow, aby zminimalizowac przewage Veigar.

Jak grac Jarvan IV przeciwko Veigar?

Grajac Jarvan IV przeciwko Veigar, graj ostroznie i unikaj skokow mocy Veigar. Look for jungle assistance and team-dependent plays since Veigar has the statistical advantage at most stages. Uzyj buildu i run specyficznych dla matchupu powyzej, aby zoptymalizowac swoje szanse.