Lux, bohater League of Legends
Współczynnik wygranych
50.8%
Współczynnik wyboru
9.3%
Ban rate
15.8%

Lux vs Yasuo

Lux Tier SMagWsparcie
Patch
26.20
Gry
12 236
Linia
Wszystkie linie
Tier
Wszystkie tiery
Ostatnia aktualizacja
15 paź 2026 UTC

Lux vs Yasuo to a moderate matchup w LoL patch 26.20. Yasuo wygrywa z 51.7% win rate (+3.5%) przeciwko Lux na podstawie 201 gier. Lux wins the early laning phase while Yasuo scales better into the late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build Lux, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu Lux vs Yasuo.

Analiza matchupu Lux

Użyj menu rozwijanego, aby wybrać przeciwnika i zobaczyć szczegółową analizę, jak Lux radzi sobie przeciwko niemu. Otrzymasz wskaźniki wygranych bezpośrednich, statystyki linii, najlepszy build i runy do matchupu oraz analizę wczesnej vs późnej gry — wszystko oparte na prawdziwych danych z rankingu.

Porównaj z przeciwnikiem
Lux
Lux
48.1%
VS
Yasuo
51.9%
Yasuo

Kto wygrywa: Lux vs Yasuo?

Lekka przewaga: YasuoUmiarkowana pewność

Lux wygrywa 48.1% tych gier. Przy takiej liczbie gier rzeczywisty wskaźnik najprawdopodobniej mieści się między 40.9% a 55.3% (zakres 95%).

Oczekiwany
49.2%
Na podstawie ogólnych wskaźników wygranych obu bohaterów (linia: Środkowa)
Efekt pojedynku
−1.1 pkt
Zaobserwowany minus oczekiwany
Próba
Gry: 181
Linia: Środkowa
vs patch 26.19
−3.4 pkt
W granicach zwykłych wahań między patchami

Linia: Środkowa · Rankingowe Solo/Duo i Flex · Serwer Ameryki Północnej · Wszystkie rangi · Patch 26.20 · 9 paź – 11 paź

Spotkali się też na innej linii (Dolna): liczba gier: 9, wskaźnik wygranych – Lux: 44.4%.

Spotkali się też na innej linii (Wsparcie): liczba gier: 5, wskaźnik wygranych – Lux: 60.0%.

Najważniejsze wnioski

  • Obecne dane wskazują na lekką przewagę – Yasuo – ale próba jest zbyt mała na mocne wnioski: Lux wygrywa 48.1% z 181 gier (zakres 95% 40.9–55.3%).
  • Ogólne wskaźniki wygranych obu bohaterów (linia: Środkowa) przewidują 49.2% dla bohatera Lux; wynik mieści się w granicach błędu, więc ten pojedynek odzwierciedla głównie ogólną siłę obu bohaterów.
  • Yasuo zwykle wygrywa linię: średnio 374 złota przewagi nad bohaterem Lux w 15. minucie (gry z zapisem stanu w 15. minucie: 180).
  • Gracze bohatera Lux znacznie częściej wybierają Błysk + Podpalenie w pojedynku z bohaterem Yasuo: 14.4% w pozostałych grach (linia: Środkowa), 21.0% tutaj.
Jak to obliczamy

Gry: rankingowe Solo/Duo i Flex na serwerze Ameryki Północnej z pokazanego patcha. Remaki (gry krótsze niż 5 minut) są pomijane.

Gra liczy się tylko wtedy, gdy Lux i Yasuo grali na tej samej pozycji w przeciwnych drużynach, więc roamowanie, zamiany linii w obrębie drużyny ani sama obecność bohatera w tej samej grze nigdy nie są liczone jako ten pojedynek.

Zakres 95% to przedział Wilsona. Pewność zależy od szerokości tego zakresu: do ±3 pkt to bardzo wysoka, ±5 wysoka, ±8 umiarkowana, a szerszy — niska. Poniżej 20 gier pojedynek w ogóle nie jest klasyfikowany.

Oczekiwany wskaźnik wygranych łączy wskaźniki wygranych obu bohaterów na tej linii (te same gry i filtry) za pomocą wzoru log5: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Efekt pojedynku = zaobserwowany − oczekiwany.

„Co się zmienia” porównuje wybory bohatera Lux w tym pojedynku z pozostałymi grami tego samego bohatera na tej samej linii i pokazuje zmianę tylko wtedy, gdy wynosi co najmniej 3 pkt i jest istotna statystycznie (test z dla dwóch proporcji, |z| ≥ 2, 20+ gier).

Wyniki nie są dzielone według rang: próba dla pojedynczej rangi jest zbyt mała, by rzetelnie podawać dane pojedynków osobno dla każdej rangi.

Lux vs Yasuo – statystyki fazy linii

LuxYasuo

W 15. minucie

Różnica złota
−374
Przewaga: Yasuo
Zakres 95%: od −581 do −167
Różnica XP
−142
W granicach błędu
Zakres 95%: od −334 do +49
Różnica CS
−10.2
Przewaga: Yasuo
Zakres 95%: od −13.7 do −6.6
2.46
Zabójstwa przed 15. min
2.71
2.25
Śmierci przed 15. min
2.80
0.78
Solo zabójstwa przed 15. min
0.98
11.0%
Pierwsza krew
9.4%

Średnie z całej gry

6.2
CS / min
7.2
860
DMG / min
832
12 227
Złoto / grę
13 789
70
Leczenie / min
273
493
Zredukowane DMG / min
1133
1.5
CC / min
0.8

Lux vs Yasuo – wskaźnik wygranych według długości gry

Wskaźnik wygranych bohatera Lux przeciwko bohaterowi Yasuo według długości gry. Kropka to wskaźnik wygranych, pasek – jego zakres 95%, a linia przerywana – zwykły wskaźnik wygranych bohatera przy danej długości. Przedziały z liczbą gier poniżej 25 pozostają puste.

Za mało gier
Poniżej 20 min
Gry: 6
44.0%
20–25 min
Gry: 25
46.0%
25–30 min
Gry: 50
38.8%
30–35 min
Gry: 49
56.9%
35+ min
Gry: 51
Lux vs YasuoZakres 95%Lux zwykle (Środkowa)

Żadna długość gry się nie wyróżnia: wyniki bohatera Lux przeciwko bohaterowi Yasuo w krótkich i długich grach mieszczą się wzajemnie w granicach błędu.

Lux vs Yasuo – skoki siły

Kto ma przewagę na każdym etapie, na podstawie tych gier. Etap jest oznaczony jako „Wyrównane”, gdy różnica mieści się w granicach błędu, i „Za mało danych”, gdy gier jest zbyt mało, by to ocenić.

  1. Linia (15 min)YasuoLux – złoto w 15. min: −374
  2. Pierwszy przedmiotLuxLux: 11.8 min · Yasuo: 13.3 min
  3. Gry poniżej 20 minZa mało danych
  4. Gry 20–30 minWyrównaneLux wygrywa 45.3% z 75 gier
  5. Gry 30+ minWyrównaneLux wygrywa 48.0% z 100 gier

Lux vs Yasuo: co się zmienia

Wybory, których gracze bohatera Lux dokonują w tym pojedynku wyraźnie częściej lub rzadziej niż w pozostałych grach (linia: Środkowa).

  • BłyskPodpalenie
    Błysk + PodpalenieCzary przywoływacza
    Zwykle
    14.4%
    vs Yasuo
    21.0%
    +6.6 pkt34.2% wygranych tutaj

Lux vs Yasuo – najlepszy build

Zwykły build: Lux (Środkowa)

Wskaźnik wygranych 92.9% · gry: 14

Przeciwko: Yasuo

Wskaźnik wygranych 62.5% · gry: 40

Ograniczona próba: dokładnie ten rdzeń ukończono w 40 z 108 gier, więc traktuj to jako obserwację, a nie rekomendację.

  • Lux zwykle najpierw kończy Echo Luden, po 11.8 min (mediana z 127 gier).
  • Yasuo zwykle najpierw kończy Nieśmiertelny Łuklerz, po 13.3 min (mediana z 59 gier).
  • Priorytet umiejętności: E > Q > W — taki sam jak zwykle.

Buildy są szeregowane według dolnej granicy zakresu wskaźnika wygranych, a nie surowego wskaźnika, więc build widziany w kilku wygranych nigdy nie wyprzedzi sprawdzonego.

Lux vs Yasuo – najlepsze runy

Zwykłe runy: Lux (Środkowa)

Ezoteryczna KometaEzoteryczna Kometa
Czarnoksięstwo
Opaska Przepływu ManyTranscendencjaPoparzenie
Precyzja
Ostateczny CiosRozwój Myśli
Siła adaptacyjna (atak)Siła adaptacyjna (elastyczny)Skalujące się zdrowie (obrona)

Wskaźnik wygranych 53.5% · gry: 385

Przeciwko: Yasuo

Ezoteryczna KometaEzoteryczna Kometa
Czarnoksięstwo
Opaska Przepływu ManyTranscendencjaPoparzenie
Dominacja
Cios Poniżej PasaSuperłowca
Siła adaptacyjna (atak)Siła adaptacyjna (elastyczny)Skalujące się zdrowie (obrona)

Wskaźnik wygranych 48.1% · gry: 77

MetaBot Desktop

Zaplanuj draft z Lux w Laboratorium draftu

Laboratorium draftu pokazuje obie drużyny linia po linii z win rate'ami matchupów, profilami obrażeń i fazą gry, w której są silne, oraz podpowiada picki i bany z aktualnej mety.

  • Pełna plansza draftu 5v5
  • Win rate'y matchupów na liniach
  • Podpowiedzi picków i banów
Laboratorium draftu w MetaBot Desktop

Dane matchupow Lux dla patcha 26.20 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych Lux, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build Lux, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.

Inne pojedynki: Lux

Wskaźnik wygranych i liczba gier dla każdego pojedynku. Listy są szeregowane według granicy zakresu 95%, więc małe próby nie trafiają na szczyt; tylko pojedynki z liczbą gier co najmniej 50.

🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Lux vs Yasuo – FAQ – patch 26.20

Kto wygrywa: Lux vs Yasuo?

Obecne dane wskazują na lekką przewagę – Yasuo – ale próba jest zbyt mała na mocne wnioski: Lux wygrywa 48.1% z 181 gier (zakres 95% 40.9–55.3%).

Jaki jest wskaźnik wygranych bohatera Lux przeciwko bohaterowi Yasuo?

Lux wygrywa 48.1% z 181 gier przeciwko bohaterowi Yasuo (linia: Środkowa, patch 26.20; zakres 95% 40.9–55.3%). Na podstawie ogólnych wskaźników wygranych obu bohaterów (linia: Środkowa) można by oczekiwać 49.2%.

Czy Lux kontruje bohatera Yasuo?

Nie jednoznacznie. Lux wygrywa 48.1% z 181 gier przeciwko bohaterowi Yasuo, a zakres 95% (40.9–55.3%) obejmuje 50%, więc na obecnych danych żaden z bohaterów nie kontruje pewnie drugiego.

Kto wygrywa linię: Lux czy Yasuo?

Yasuo zwykle wygrywa linię: średnio 374 złota przewagi nad bohaterem Lux w 15. minucie (gry z zapisem stanu w 15. minucie: 180).

Czy Lux lepiej skaluje się niż Yasuo?

Na razie jest za mało gier o każdej długości, by to ocenić.

Kiedy Yasuo ma największą przewagę nad bohaterem Lux?

Yasuo ma mierzalną przewagę w: Linia (15 min).

Jaki build dla bohatera Lux przeciwko bohaterowi Yasuo?

Najskuteczniejszy rdzeń bohatera Lux przeciwko bohaterowi Yasuo to Echo Luden, Przepływ Burzy, Płomień Cienia (62.5% w 40 grach).

Jakie runy dla bohatera Lux przeciwko bohaterowi Yasuo?

Ezoteryczna Kometa (Czarnoksięstwo + Dominacja) — 48.1% w 77 grach przeciwko bohaterowi Yasuo. Największa zmiana przeciwko bohaterowi Yasuo: Błysk + Podpalenie (zwykle 14.4%, tutaj 21.0%).