Starcie Omen vs Sage w Valorant
Winrate
40.0%
Mecze
35
KDA
1.65

Omen vs Sage Matchupy

Kontroler
Patch
13.06
Mecze
873 870
Region
Wszystkie regiony
Ranga
Wszystkie rangi
Platforma
Wszystkie platformy
Tryb
Competitive
Ostatnia aktualizacja
12 paź 2026 UTC

Poradnik matchupa Omen vs Sage: Sage prowadzi ze współczynnikiem wygranych 57.1%, ale Omen wciąż może wygrać. Naucz się jak 139 ADR Omen tworzy okazje, aby zamienić te 35 meczy w wygrane w rankingu.

Analiza matchupu Omen

Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Omen pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.

Porównaj z przeciwnikiem
Omen - 40.0% procent wygranych w tym matchupie
Omen
40.0% WS
VS
Matchup Sage vs Omen - 57.1% procent wygranych
Sage
57.1% WS

Kto wygrywa matchup Omen vs Sage?

Sage wygrywa matchup Omen vs Sage
Zwycięzca
Sage
Mecze: 35
40.0%
Wskaźnik Wygranych
57.1%
1.65
Średnie KDA
1.48
15.7
Średnie Zabójstwa
14.5
14.8
Średnie Śmierci
14.3
139.0
DMG/Rundę
130.5
30.1%
HS %
29.7%
219
Wynik Walki
199
44.5%
WW Atak
48.9%
51.1%
WW Obrona
55.5%

Analiza Wydajności Omen vs Sage

Analiza matchupu Omen vs Sage - zwycięzca ogólnych wyników

Starcie Omen vs Sage jest zacięte, z każdym agentem wygrywającym 2 z 4 kluczowych metryk w 35 przeanalizowanych grach. Obaj agenci wnoszą konkurencyjne mocne strony do tego pojedynku, czyniąc indywidualne umiejętności i skład drużyny kluczowymi czynnikami w określaniu wyników rund.

Siła Fraggowania
1.65Omen
1.48Sage
Możliwości fragowania są wyrównane między Omen i Sage, ze wskaźnikami KDA odpowiednio 1.65 i 1.48. Ta niemal równość oznacza, że umiejętności mechaniczne i pozycjonowanie często będą decydować, który agent wyjdzie na prowadzenie w bezpośrednich pojedynkach.
Zadawane Obrażenia
139.0Omen
130.5Sage
Omen zadaje 139.0 średnich obrażeń na rundę, przewyższając 130.5 ADR Sage. Ta stała przewaga w obrażeniach pomaga Omen zdobywać więcej punktów za asysty i wykańczać osłabionych przeciwników.
Strona Ataku
44.5%Omen
48.9%Sage
Sage pokazuje silniejszą wydajność po stronie ataku ze wskaźnikiem wygranych 48.9% w porównaniu do 44.5% Omen. Kiedy twoja drużyna musi założyć bombę, Sage zapewnia bardziej niezawodne wykonanie ataku i potencjał entry w tym konkretnym starciu.
Strona Obrony
51.1%Omen
55.5%Sage
Zdolności defensywne faworyzują Sage ze wskaźnikiem wygranych 55.5% w porównaniu do 51.1% Omen. Przy trzymaniu site'ów przeciwko natarciom przeciwnika, Sage zapewnia bardziej niezawodną obecność defensywną i potencjał retake w tym starciu.

Podsumowanie starcia Omen vs Sage

Starcie Omen vs Sage w Valorant jest dominujące starcie, gdzie jeden agent znacząco przewyższa drugiego. Na podstawie 35 przeanalizowanych meczów rankingowych, Sage wygrywa 57.1% czasu w porównaniu do 40.0% Omen, różnica 17.1 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy umiejętność fraggowania, gdzie Omen konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Kontroler vs Sentinel, Sage ma przytłaczającą przewagę w tym starciu agentów. Omen nigdy nie powinien podejmować izolowanych walk z Sage i musi całkowicie polegać na koordynacji zespołowej, utility i crossfire, aby skutecznie konkurować.

Analiza fraggingu Omen vs Sage

Omen wygrywa statystyki fraggowania przeciwko Sage w Valorant

Omen zdobywa 4 z 5 metryk fraggowania w starciu Omen vs Sage, ustanawiając wyraźną przewagę mechaniczną z zaletami w KDA efficiency, kill production, damage output. Nasza analiza 35 gier rankingowych ujawnia, że Omen konsekwentnie przewyższa Sage w scenariuszach bezpośredniej walki. Podczas gdy Sage zdołał wygrać pozostałą metrykę, ogólny obraz faworyzuje Omen w strzelaninach. Gracze Sage powinni grać wokół swojej jednej siły, minimalizując ekspozycję w obszarach, gdzie Omen dominuje.

Średnie KDA
1.65Omen
1.48Sage
Omen ma niewielką przewagę KDA w tym starciu, notując 1.65 w porównaniu do 1.48 Sage. Podczas gdy ta różnica 0.17 punktów wskazuje, że Omen ma tendencję do wygrywania starć, luka pozostaje wystarczająco mała, aby wprawni gracze Sage mogli ją pokonać poprzez lepsze pozycjonowanie, timing utility lub po prostu wygrywanie kluczowych pojedynków aimowych. Dane sugerują, że zestaw Omen może oferować nieco lepsze narzędzia do zabezpieczania zabójstw przy pozostaniu przy życiu, ale gracze Sage nie powinni czuć się w niekorzystnej sytuacji podczas walk w tym starciu.
Średnie Zabójstwa
15.7Omen
14.5Sage
Omen zdobywa około 1.2 więcej zabójstw na mecz niż Sage w tym bezpośrednim starciu (15.7 vs 14.5). W trakcie typowej gry 20+ rundowej przekłada się to na Omen wnoszącego kilka dodatkowych eliminacji do wysiłków zespołu. Luka wskazuje, że styl gry lub zestaw Omen zapewnia nieco lepsze możliwości zabezpieczania zabójstw, chociaż Sage może to kompensować poprzez lepszą pomoc utility, kotwiczenie site'u lub występy clutchowe.
Średnie Śmierci
14.8Omen
14.3Sage
Sage przeżywa dłużej w tym starciu, ginąc 14.3 razy na grę w porównaniu do 14.8 śmierci Omen. Ta różnica 0.5 śmierci na mecz oznacza, że Sage jest dostępny przez więcej rund, częściej przyczyniając się do scenariuszy późnych rund i sytuacji clutchowych. Gracze Omen powinni zbadać swoje pozycjonowanie i timing agresji — dane sugerują, że podejście Sage do tych pojedynków skutkuje lepszymi wynikami przeżywalności.
DMG/Rundę
139.0Omen
130.5Sage
Omen zadaje 8.5 więcej obrażeń na rundę niż Sage w tym starciu (139.0 vs 130.5 ADR). Choć nie jest to przytłaczające, ta luka kumuluje się znacząco przez cały mecz: Omen wnosi zauważalnie więcej chip damage, asyst i niemal-zabójstw, które przygotowują kolegów z drużyny. Sage może zamknąć tę lukę poprzez lepsze wzorce tradowania, upewniając się, że ich obrażenia prowadzą do rzeczywistych eliminacji zamiast tylko oznaczania przeciwników, którzy następnie uciekają lub są leczeni.
HS %
30.1%Omen
29.7%Sage
Procenty headshotów są niezwykle podobne między Omen (30.1%) a Sage (29.7%). To wskazuje, że gracze obu agentów wykazują równoważną precyzję celowania, gdy występują te starcia, i żaden nie ma systematycznej przewagi dokładności. Pojedynki zależą od czasu reakcji, wstępnego umiejscowienia celownika i mikro-pozycjonowania, a nie od tego, że jedna strona konsekwentnie trafia więcej głów. Obaj agenci mogą pewnie kwestionować kąty dalekiego zasięgu, gdzie headshoty stają się decydujące.

Wydajność ataku i obrony Omen vs Sage

Strona Ataku
Sage
Omen44.5%
Sage48.9%
Strona Obrony
Sage
Omen51.1%
Sage55.5%

Analiza strony atakującej

Sage utrzymuje znaczącą przewagę atakową w pojedynku Omen vs Sage, wygrywając 48.9% rund ofensywnych w porównaniu do 44.5% dla Omen. Ta luka 4.4 punktów procentowych przekłada się na realne implikacje taktyczne.

Nasza analiza 35 meczów ujawnia, że kit Sage umożliwia bardziej efektywne wykonania na punkty. Drużyny Omen muszą uznać tę wadę i odpowiednio się dostosować — rozważ bardziej skoordynowane wykonania, priorytetyzuj trade'y nad indywidualne zagrania.

Dynamika entry fraggingu zauważalnie przechyla się na korzyść Sage. Dla graczy Omen oznacza to bycie bardziej selektywnym z timingami entry — czekaj na użyteczność czyszczącą kąty, upewnij się, że kolega z drużyny jest ustawiony do trade'a.

Post-plant to miejsce, gdzie przewaga Sage staje się najbardziej wyraźna. Luka 4.4% ataku sugeruje, że Sage doskonale radzi sobie z konwertowaniem postawień spike'a na wygrane rundy. Omen powinien stackować post-planty z wieloma graczami i unikać izolowanych pozycji.

Analiza strony broniącej

Sage demonstruje zauważalnie silniejszą wydajność defensywną przeciwko Omen, utrzymując 55.5% rund w porównaniu do 51.1%. Ta przewaga 4.4 punktów reprezentuje znaczącą taktyczną wyższość.

Przydziały anchor powinny uwzględniać przewagę defensywną Sage. Sage może pewnie kotwicować punkty solo. Omen powinien unikać pozycji solo anchor — zamiast tego paruj się z kolegą lub graj pozycje umożliwiające szybkie rotacje.

Scenariusze retake znacząco faworyzują Sage. Nasza analiza 35 meczów pokazuje, że Sage konwertuje retake'i ze znacznie wyższym wskaźnikiem. Omen nigdy nie powinien próbować solo retake'ów przeciwko Sage.

Rundy eco podkreślają przewagi defensywne Sage. Omen powinien priorytetyzować pełne oszczędzanie nad force buy przeciwko Sage. W rundach full buy, Omen powinien upewnić się, że użyteczność kolegów pokrywa jego luki defensywne.

Ogólna analiza stron

Sage demonstruje dominującą wyższość zarówno w ataku (48.9%) jak i obronie (55.5%), kompleksowo przewyższając Omen we wszystkich fazach gry. Na podstawie 35 meczów kompetycyjnych, to jeden z bardziej jednostronnych pojedynków w Valorant.

Wybór mapy i skład drużyny nie mogą naprawić wady Omen. Sage przewyższa na wszystkich typach map i strukturach drużyn. Jeśli grasz Omen przeciwko Sage, twój skład drużyny musi silnie kompensować.

Dla wspinaczki rankingowej unikaj grania Omen gdy spodziewasz się często spotykać Sage. Połączona wada 8.8 punktów procentowych jest zbyt duża do pokonania przez indywidualną poprawę. Rozważ dodanie Sage do swojej puli agentów.

Ostateczny werdykt: Sage zdecydowanie wygrywa pojedynek Omen vs Sage. To nie jest test umiejętności — Sage ma systematyczne przewagi przez tysiące gier. Gracze Omen powinni dostosować oczekiwania i grać bardziej wspierająco.

Dynamika Kontroler vs Sentinel

Dynamika Kontroler (Omen) vs Sentinel (Sage) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Kontroler Omen służą innym celom niż kit Sentinel Sage, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.

Zrozumienie jak umiejętności Kontroler wchodzą w interakcję z kontrą Sentinel jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Kontroler Omen może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Sentinel Sage kontruje inne. Przewaga Sage sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.

MetaBot Desktop

Zbuduj idealny skład drużyny

Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.

  • Pełny kreator składów 5v5
  • Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
  • Przewagi matchupów nad pickami wroga
Comp Lab w aplikacji MetaBot Desktop analizujący skład drużyny Valorant na mapie Haven

Omen ma korzystne starcia przeciwko 10 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 18 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Omen jest przeciwko Gekko ze wskaźnikiem wygranych 75.0%. Najtrudniejsze starcie to Harbor ze wskaźnikiem wygranych 16.7%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.

Wskaźniki zwycięstw i statystyki bojowe Omen w Valorant (Patch 13.06)
Przeciwnik
Wsk. Wygranych
Mecze
KDA
Obrażenia/​Rnd
HS %
Atak WR
Obr. WR
48.99%3471.60134.431.7%48.0%51.5%
47.69%3461.56131.431.8%46.9%51.3%
49.80%2491.56132.730.6%48.6%51.3%
46.48%2131.60138.030.6%48.1%50.8%
47.30%1481.56133.830.9%45.9%52.2%
43.36%1431.53133.729.6%50.0%46.8%
50.00%1401.59132.430.5%46.5%51.7%
54.84%1241.67135.031.3%50.2%53.0%
47.75%1111.56134.430.3%48.2%51.4%
41.84%981.55131.633.0%44.8%50.7%
51.11%901.66136.932.3%45.9%54.6%
46.43%841.54127.429.1%48.5%49.6%
56.76%741.54133.029.7%47.0%54.9%
49.32%731.70139.431.2%48.8%51.8%
49.06%531.48126.629.2%47.2%52.0%
53.85%391.63143.133.6%49.4%51.6%
40.00%351.65139.030.1%44.5%51.1%
33.33%271.34127.431.1%47.6%42.6%
26.09%231.54137.331.5%47.6%41.0%
44.44%181.79132.529.9%46.5%56.3%
58.82%171.78143.534.7%54.5%53.9%
56.25%161.58125.731.8%45.0%52.1%
64.29%141.65140.031.8%60.4%48.6%
45.45%111.47144.033.6%47.9%50.0%
57.14%71.37128.034.6%47.9%49.4%
42.86%71.59130.431.1%45.6%53.8%
16.67%61.62139.931.9%37.3%47.8%
75.00%41.59110.230.4%41.7%60.4%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Jakie jest najlepsze starcie Omen w Valorant?

Najlepsze starcie Omen jest przeciwko Gekko, osiągając wskaźnik wygranych 75.0%. Omen doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.

Jakie jest najtrudniejsze starcie Omen?

Najtrudniejsze starcie Omen jest przeciwko Harbor, z tylko 16.7% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Omen powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.

Ile korzystnych starć ma Omen?

Omen ma 10 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 18 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.

Jak powinienem grać Omen w trudnych starciach?

Grając Omen w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Omen, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.

Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Omen?

Kluczowe statystyki do analizy w starciach Omen obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.

Zobacz też: Inni Kontroler