Starcie Omen vs Miks w Valorant
Winrate
42.9%
Mecze
7
KDA
1.59

Omen vs Miks Matchupy

Kontroler
Patch
13.06
Mecze
873 870
Region
Wszystkie regiony
Ranga
Wszystkie rangi
Platforma
Wszystkie platformy
Tryb
Competitive
Ostatnia aktualizacja
14 paź 2026 UTC

Poradnik matchupa Omen vs Miks: Miks prowadzi ze współczynnikiem wygranych 57.1%, ale Omen wciąż może wygrać. Naucz się statystyki walki i strategie, aby zamienić te 7 meczy w wygrane w rankingu.

Analiza matchupu Omen

Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Omen pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.

Porównaj z przeciwnikiem
Omen - 42.9% procent wygranych w tym matchupie
Omen
42.9% WS
VS
Matchup Miks vs Omen - 57.1% procent wygranych
Miks
57.1% WS

Kto wygrywa matchup Omen vs Miks?

Miks wygrywa matchup Omen vs Miks
Zwycięzca
Miks
Mecze: 7
42.9%
Wskaźnik Wygranych
57.1%
1.59
Średnie KDA
1.83
15.1
Średnie Zabójstwa
16.0
14.3
Średnie Śmierci
15.4
130.4
DMG/Rundę
140.4
31.1%
HS %
31.7%
205
Wynik Walki
224
45.6%
WW Atak
46.3%
53.8%
WW Obrona
54.4%

Analiza Wydajności Omen vs Miks

Analiza matchupu Omen vs Miks - zwycięzca ogólnych wyników

W starciu Omen vs Miks, Miks demonstruje całkowitą przewagę we wszystkich czterech kluczowych kategoriach wydajności. Na podstawie 7 przeanalizowanych meczów, Miks przewyższa Omen w efektywności fragów, zadawanych obrażeniach oraz wskaźnikach wygranych w ataku i obronie. Ta kompleksowa przewaga czyni Miks statystycznie preferowanym wyborem przeciwko Omen w meczach rankingowych Valorant.

Siła Fraggowania
1.59Omen
1.83Miks
Miks utrzymuje zauważalną przewagę we fragach z KDA 1.83 w porównaniu do 1.59 Omen. Ta różnica w stosunku kill-death-assist sugeruje, że gracze Miks są bardziej niezawodni w sytuacjach clutch i konsekwentniej przyczyniają się do wygranych rund.
Zadawane Obrażenia
130.4Omen
140.4Miks
Miks zadaje 140.4 średnich obrażeń na rundę, przewyższając 130.4 ADR Omen. Ta stała przewaga w obrażeniach pomaga Miks zdobywać więcej punktów za asysty i wykańczać osłabionych przeciwników.
Strona Ataku
45.6%Omen
46.3%Miks
Wydajność po stronie ataku jest zrównoważona między tymi agentami, z Omen na 45.6% i Miks na 46.3% wskaźnika wygranych. Sukces w ataku będzie bardziej zależał od strategii drużyny i kontroli mapy niż od indywidualnego wyboru agenta.
Strona Obrony
53.8%Omen
54.4%Miks
Obaj agenci radzą sobie podobnie w obronie, z Omen notującym 53.8% wskaźnik wygranych i Miks na 54.4%. Sukces defensywny w tym starciu zależy od ustawienia celownika, timingu umiejętności i komunikacji drużyny, a nie od przewag specyficznych dla agenta.

Podsumowanie starcia Omen vs Miks

Starcie Omen vs Miks w Valorant jest dominujące starcie, gdzie jeden agent znacząco przewyższa drugiego. Na podstawie 7 przeanalizowanych meczów rankingowych, Miks wygrywa 57.1% czasu w porównaniu do 42.9% Omen, różnica 14.3 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy umiejętność fraggowania, gdzie Miks konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Kontroler vs Controller, Miks ma przytłaczającą przewagę w tym starciu agentów. Omen nigdy nie powinien podejmować izolowanych walk z Miks i musi całkowicie polegać na koordynacji zespołowej, utility i crossfire, aby skutecznie konkurować.

Analiza fraggingu Omen vs Miks

Miks wygrywa statystyki fraggowania przeciwko Omen w Valorant

Miks zdobywa 4 z 5 metryk fraggowania w starciu Omen vs Miks, ustanawiając wyraźną przewagę mechaniczną z zaletami w KDA efficiency, kill production, damage output. Nasza analiza 7 gier rankingowych ujawnia, że Miks konsekwentnie przewyższa Omen w scenariuszach bezpośredniej walki. Podczas gdy Omen zdołał wygrać pozostałą metrykę, ogólny obraz faworyzuje Miks w strzelaninach. Gracze Omen powinni grać wokół swojej jednej siły, minimalizując ekspozycję w obszarach, gdzie Miks dominuje.

Średnie KDA
1.59Omen
1.83Miks
Miks ma niewielką przewagę KDA w tym starciu, notując 1.83 w porównaniu do 1.59 Omen. Podczas gdy ta różnica 0.24 punktów wskazuje, że Miks ma tendencję do wygrywania starć, luka pozostaje wystarczająco mała, aby wprawni gracze Omen mogli ją pokonać poprzez lepsze pozycjonowanie, timing utility lub po prostu wygrywanie kluczowych pojedynków aimowych. Dane sugerują, że zestaw Miks może oferować nieco lepsze narzędzia do zabezpieczania zabójstw przy pozostaniu przy życiu, ale gracze Omen nie powinni czuć się w niekorzystnej sytuacji podczas walk w tym starciu.
Średnie Zabójstwa
15.1Omen
16.0Miks
Miks zdobywa około 0.9 więcej zabójstw na mecz niż Omen w tym bezpośrednim starciu (16.0 vs 15.1). W trakcie typowej gry 20+ rundowej przekłada się to na Miks wnoszącego kilka dodatkowych eliminacji do wysiłków zespołu. Luka wskazuje, że styl gry lub zestaw Miks zapewnia nieco lepsze możliwości zabezpieczania zabójstw, chociaż Omen może to kompensować poprzez lepszą pomoc utility, kotwiczenie site'u lub występy clutchowe.
Średnie Śmierci
14.3Omen
15.4Miks
Omen wykazuje znacznie lepszą przeżywalność przeciwko Miks, notując 14.3 śmierci na grę versus 15.4. Umieranie prawie 1.1 razy mniej na mecz daje Omen znacznie większy potencjał wpływu — więcej okazji do multi-killi, więcej obecności w rundach clutchowych i większą stabilność ekonomiczną z pozostawania przy życiu. Gracze Miks stoją w obliczu deficytu przeżywalności, który kumuluje się przez cały mecz, czyniąc zdyscyplinowane pozycjonowanie i mądre wycofania kluczowymi.
DMG/Rundę
130.4Omen
140.4Miks
Miks znacząco przewyższa Omen w obrażeniach w bezpośrednich starciach, notując 140.4 ADR versus 130.4. Ta przewaga 10.0 obrażeń na rundę oznacza, że Miks konsekwentnie wygrywa wymianę obrażeń w strzelaninach, albo zabezpieczając zabójstwa bezpośrednio, albo pozostawiając przeciwników osłabionych dla kolegów z drużyny do wykończenia. Gracze Omen powinni unikać przedłużających się pojedynków z Miks — zamiast tego szukaj szybkich picków z bronią typu burst damage lub polegaj na obrażeniach od umiejętności i crossfire zespołu, aby kompensować czystą wadę strzelaniny.
HS %
31.1%Omen
31.7%Miks
Miks trafia headshoty z nieco wyższą częstotliwością (31.7% vs 31.1%), zapewniając skromną, ale znaczącą przewagę w czasie zabijania podczas pojedynków. Ta krawędź 0.6 punktów procentowych przekłada się na Miks częściej one-tapując lub two-tapując przeciwników, zanim Omen zdąży w pełni zareagować. Gracze Omen powinni przeciwdziałać temu, unikając przewidywalnych holdów kątów, używając ruchu do rozproszenia umiejscowienia celownika Miks i prefire'ując typowe pozycje, aby zneutralizować lukę dokładności.

Wydajność ataku i obrony Omen vs Miks

Strona Ataku
Miks
Omen45.6%
Miks46.3%
Strona Obrony
Miks
Omen53.8%
Miks54.4%

Analiza strony atakującej

Porównanie ataków między Omen a Miks ujawnia niemal idealną równowagę - Omen wygrywa 45.6% rund atakowych w porównaniu do 46.3% Miks. Ta znikoma różnica 0.7 punktów procentowych wskazuje, że żaden agent nie ma wrodzonych przewag przy wykonywaniu na punkty lub przebijaniu przez wąskie gardła.

Z taktycznego punktu widzenia ani Omen, ani Miks nie powinni dostosowywać swojego standardowego podejścia do ataku na podstawie tego pojedynku. Obaj agenci mogą prowadzić swoje typowe wzorce wykonania bez martwienia się o statystyczną wadę. Dane z 7 meczów sugerują, że gracz z lepszym wyczuciem gry i celowaniem wygra starcia atakowe.

W przypadku entry fraggingu, zarówno gracze Omen, jak i Miks mogą pewnie podejmować pierwszy pojedynek przy wykonywaniu na punkty. Umiejętności żadnego agenta nie tworzą znaczących przewag pierwszego kontaktu, więc sukces entry zależy od ustawienia celownika i techniki jiggle-peekingu.

Scenariusze post-plant w tym pojedynku są podobnie zrównoważone. Żaden agent nie wykazuje lepszych zdolności obrony spike'a. Gdy spike jest postawiony, skup się na standardowych podstawach post-plant: pozycjonowaniu na crossfire, używaniu użyteczności do opóźniania rozbrajania. Różnica 0.7% jest wystarczająco mała, by być szumem statystycznym.

Analiza strony broniącej

Wydajność defensywna między Omen a Miks jest praktycznie identyczna - Omen utrzymuje 53.8% rund po stronie CT, a Miks 54.4%. Ten margines 0.7 punktów wskazuje, że obaj agenci wnoszą równy wkład w kotwiczenie punktów, retake'i lub odmawianie post-plantów.

Zarówno Omen, jak i Miks mogą kotwicować punkty z równą skutecznością w tym pojedynku. Czy to trzymając A, B czy mid na dowolnej mapie, kit defensywny żadnego agenta nie zapewnia znaczących przewag. Decyzje o kotwiczeniu powinny opierać się na znajomości mapy i potrzebach składu drużyny, nie na rozważaniach o pojedynku. Różnica 0.7% jest zbyt mała, aby wpływać na decyzje o przydziale punktów.

Scenariusze retake są podobnie zrównoważone między Omen a Miks, według naszych danych defensywnych z 7 meczów. Skup się na standardowych podstawach retake: użyteczność do czyszczenia typowych spotów, skoordynowany timing z kolegami i efektywne tradowanie. Nie dostosowuj podejścia do retake w zależności od tego, czy mierzysz się z Omen czy Miks.

Decyzje ekonomiczne i użycie użyteczności nie powinny się zmieniać na podstawie tego konkretnego pojedynku podczas obrony. Obaj agenci mają porównywalne wskaźniki sukcesu force buy i efektywność użyteczności. Podejmuj decyzje ekonomiczne na podstawie potrzeb drużyny i ogólnych zasad defensywnych, a nie czynników specyficznych dla Omen vs Miks.

Ogólna analiza stron

Miks utrzymuje konsekwentną ale niewielką przewagę po obu stronach mapy, z 46.3% wskaźnikiem wygranych w ataku i 54.4% w obronie. Podczas gdy Miks jest statystycznie faworyzowany, Omen pozostaje wysoce konkurencyjny przez silną indywidualną wydajność.

Wybór mapy i skład drużyny mają minimalny wpływ na ten konkretny wynik pojedynku. Obaj agenci radzą sobie podobnie na wszystkich typach map. Wybieraj na podstawie osobistego komfortu i potrzeb drużyny zamiast czynników specyficznych dla Omen vs Miks. Niewielka przewaga Miks nie zmienia się w zależności od czynników zewnętrznych.

Dla wspinaczki rankingowej nie przemyślaj tego pojedynku. Różnice statystyczne są wystarczająco małe, że indywidualna umiejętność, koordynacja drużyny i wyczucie gry pozostają głównymi czynnikami. Zarówno Omen jak i Miks są opłacalnymi pickami rankingowymi.

Podsumowując: to jeden z bardziej zrównoważonych pojedynków agentów w Valorant. Miks ma niewielką statystyczną przewagę, ale Omen jest absolutnie opłacalny. Jeśli czujesz się komfortowo na Omen, nie zmieniaj na Miks tylko dla tego pojedynku.

Dynamika Kontroler vs Controller

Dynamika Kontroler (Omen) vs Controller (Miks) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Kontroler Omen służą innym celom niż kit Controller Miks, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.

Zrozumienie jak umiejętności Kontroler wchodzą w interakcję z kontrą Controller jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Kontroler Omen może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Controller Miks kontruje inne. Przewaga Miks sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.

MetaBot Desktop

Zbuduj idealny skład drużyny

Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.

  • Pełny kreator składów 5v5
  • Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
  • Przewagi matchupów nad pickami wroga
Comp Lab w aplikacji MetaBot Desktop analizujący skład drużyny Valorant na mapie Haven

Omen ma korzystne starcia przeciwko 10 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 18 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Omen jest przeciwko Gekko ze wskaźnikiem wygranych 75.0%. Najtrudniejsze starcie to Harbor ze wskaźnikiem wygranych 16.7%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.

Wskaźniki zwycięstw i statystyki bojowe Omen w Valorant (Patch 13.06)
Przeciwnik
Wsk. Wygranych
Mecze
KDA
Obrażenia/​Rnd
HS %
Atak WR
Obr. WR
48.99%3471.60134.431.7%48.0%51.5%
47.69%3461.56131.431.8%46.9%51.3%
49.80%2491.56132.730.6%48.6%51.3%
46.48%2131.60138.030.6%48.1%50.8%
47.30%1481.56133.830.9%45.9%52.2%
43.36%1431.53133.729.6%50.0%46.8%
50.00%1401.59132.430.5%46.5%51.7%
54.84%1241.67135.031.3%50.2%53.0%
47.75%1111.56134.430.3%48.2%51.4%
41.84%981.55131.633.0%44.8%50.7%
51.11%901.66136.932.3%45.9%54.6%
46.43%841.54127.429.1%48.5%49.6%
56.76%741.54133.029.7%47.0%54.9%
49.32%731.70139.431.2%48.8%51.8%
49.06%531.48126.629.2%47.2%52.0%
53.85%391.63143.133.6%49.4%51.6%
40.00%351.65139.030.1%44.5%51.1%
33.33%271.34127.431.1%47.6%42.6%
26.09%231.54137.331.5%47.6%41.0%
44.44%181.79132.529.9%46.5%56.3%
58.82%171.78143.534.7%54.5%53.9%
56.25%161.58125.731.8%45.0%52.1%
64.29%141.65140.031.8%60.4%48.6%
45.45%111.47144.033.6%47.9%50.0%
57.14%71.37128.034.6%47.9%49.4%
42.86%71.59130.431.1%45.6%53.8%
16.67%61.62139.931.9%37.3%47.8%
75.00%41.59110.230.4%41.7%60.4%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Jakie jest najlepsze starcie Omen w Valorant?

Najlepsze starcie Omen jest przeciwko Gekko, osiągając wskaźnik wygranych 75.0%. Omen doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.

Jakie jest najtrudniejsze starcie Omen?

Najtrudniejsze starcie Omen jest przeciwko Harbor, z tylko 16.7% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Omen powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.

Ile korzystnych starć ma Omen?

Omen ma 10 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 18 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.

Jak powinienem grać Omen w trudnych starciach?

Grając Omen w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Omen, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.

Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Omen?

Kluczowe statystyki do analizy w starciach Omen obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.

Zobacz też: Inni Kontroler