Starcie Veto vs Neon w Valorant
Winrate
50.0%
Mecze
46
KDA
1.15

Veto vs Neon Matchupy

Strażnik
Patch
13.06
Mecze
873 870
Region
Wszystkie regiony
Ranga
Wszystkie rangi
Platforma
Wszystkie platformy
Tryb
Competitive
Ostatnia aktualizacja
12 paź 2026 UTC

Analiza bezpośrednia Veto vs Neon. Veto utrzymuje 50.0% współczynnik wygranych w tym konkurencyjnym matchupie. Z przeanalizowanymi 46 grami odkryj kluczowe statystyki—KDA, obrażenia na rundę i wydajność według strony—które oddzielają zwycięzców od przegranych.

Analiza matchupu Veto

Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Veto pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.

Porównaj z przeciwnikiem
Veto - 50.0% procent wygranych w tym matchupie
Veto
50.0% WS
VS
Matchup Neon vs Veto - 50.0% procent wygranych
Neon
50.0% WS

Kto wygrywa matchup Veto vs Neon?

Veto wygrywa matchup Veto vs Neon
Zwycięzca
Veto
Mecze: 46
50.0%
Wskaźnik Wygranych
50.0%
1.15
Średnie KDA
1.18
15.3
Średnie Zabójstwa
16.4
15.4
Średnie Śmierci
17.2
133.3
DMG/Rundę
142.2
31.6%
HS %
22.9%
198
Wynik Walki
221
51.3%
WW Atak
52.4%
47.6%
WW Obrona
48.7%

Analiza Wydajności Veto vs Neon

Analiza matchupu Veto vs Neon - zwycięzca ogólnych wyników

W starciu Veto vs Neon, Neon demonstruje całkowitą przewagę we wszystkich czterech kluczowych kategoriach wydajności. Na podstawie 46 przeanalizowanych meczów, Neon przewyższa Veto w efektywności fragów, zadawanych obrażeniach oraz wskaźnikach wygranych w ataku i obronie. Ta kompleksowa przewaga czyni Neon statystycznie preferowanym wyborem przeciwko Veto w meczach rankingowych Valorant.

Siła Fraggowania
1.15Veto
1.18Neon
Możliwości fragowania są wyrównane między Veto i Neon, ze wskaźnikami KDA odpowiednio 1.15 i 1.18. Ta niemal równość oznacza, że umiejętności mechaniczne i pozycjonowanie często będą decydować, który agent wyjdzie na prowadzenie w bezpośrednich pojedynkach.
Zadawane Obrażenia
133.3Veto
142.2Neon
Neon zadaje 142.2 średnich obrażeń na rundę, przewyższając 133.3 ADR Veto. Ta stała przewaga w obrażeniach pomaga Neon zdobywać więcej punktów za asysty i wykańczać osłabionych przeciwników.
Strona Ataku
51.3%Veto
52.4%Neon
Wydajność po stronie ataku jest zrównoważona między tymi agentami, z Veto na 51.3% i Neon na 52.4% wskaźnika wygranych. Sukces w ataku będzie bardziej zależał od strategii drużyny i kontroli mapy niż od indywidualnego wyboru agenta.
Strona Obrony
47.6%Veto
48.7%Neon
Obaj agenci radzą sobie podobnie w obronie, z Veto notującym 47.6% wskaźnik wygranych i Neon na 48.7%. Sukces defensywny w tym starciu zależy od ustawienia celownika, timingu umiejętności i komunikacji drużyny, a nie od przewag specyficznych dla agenta.

Podsumowanie starcia Veto vs Neon

Starcie Veto vs Neon w Valorant jest ekstremalnie zbalansowany pojedynek, gdzie celność i wyczucie gry decydują o zwycięzcy. Na podstawie 46 przeanalizowanych meczów rankingowych, Veto wygrywa 50.0% czasu w porównaniu do 50.0% Neon, różnica 0.0 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy celność headshotów, gdzie Veto konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Strażnik vs Duelist, Ani Veto ani Neon nie ma wyraźnej przewagi statystycznej. Zwycięstwo zależy od indywidualnych umiejętności mechanicznych, timingu utility i odczytywania pozycjonowania przeciwnika. Skup się na wygrywaniu pojedynków aimowych i mądrych rotacjach.

Analiza fraggingu Veto vs Neon

Neon wygrywa statystyki fraggowania przeciwko Veto w Valorant

Neon nieznacznie wyprzedza Veto w konkurencyjnym porównaniu fraggowania, wygrywając 3 z 5 metryk ze znaczącymi zaletami w KDA efficiency, kill production, damage output. Z marginesem zaledwie 3-2 opartym na 46 przeanalizowanych meczach, to starcie Veto vs Neon pozostaje kwestionowalne dla obu stron. Veto nie powinien czuć się przytłoczony — luka statystyczna jest wystarczająco wąska, że indywidualne umiejętności, wybory pozycjonowania i podejmowanie decyzji w grze mogą łatwo przechylić konkretne spotkania na korzyść Veto.

Średnie KDA
1.15Veto
1.18Neon
Porównanie KDA między Veto a Neon ujawnia wyjątkowo wyrównaną rywalizację, z Veto osiągającym średnio 1.15 i Neon notującym 1.18. Ta minimalna różnica zaledwie 0.04 pokazuje, że żaden agent nie ma systematycznej przewagi we fraggowaniu w tym starciu. Podczas spotkań w grach rankingowych sukces zależy niemal całkowicie od indywidualnej mechaniki gracza, umiejscowienia celownika i podejmowania decyzji w ułamku sekundy, a nie od jakiejkolwiek wrodzonej przewagi zestawu agenta. Gracze po obu stronach powinni podchodzić do tych pojedynków z pewnością siebie, wiedząc, że statystyczne pole gry jest wyrównane.
Średnie Zabójstwa
15.3Veto
16.4Neon
Neon zdobywa około 1.1 więcej zabójstw na mecz niż Veto w tym bezpośrednim starciu (16.4 vs 15.3). W trakcie typowej gry 20+ rundowej przekłada się to na Neon wnoszącego kilka dodatkowych eliminacji do wysiłków zespołu. Luka wskazuje, że styl gry lub zestaw Neon zapewnia nieco lepsze możliwości zabezpieczania zabójstw, chociaż Veto może to kompensować poprzez lepszą pomoc utility, kotwiczenie site'u lub występy clutchowe.
Średnie Śmierci
15.4Veto
17.2Neon
Veto wykazuje znacznie lepszą przeżywalność przeciwko Neon, notując 15.4 śmierci na grę versus 17.2. Umieranie prawie 1.8 razy mniej na mecz daje Veto znacznie większy potencjał wpływu — więcej okazji do multi-killi, więcej obecności w rundach clutchowych i większą stabilność ekonomiczną z pozostawania przy życiu. Gracze Neon stoją w obliczu deficytu przeżywalności, który kumuluje się przez cały mecz, czyniąc zdyscyplinowane pozycjonowanie i mądre wycofania kluczowymi.
DMG/Rundę
133.3Veto
142.2Neon
Neon zadaje 8.9 więcej obrażeń na rundę niż Veto w tym starciu (142.2 vs 133.3 ADR). Choć nie jest to przytłaczające, ta luka kumuluje się znacząco przez cały mecz: Neon wnosi zauważalnie więcej chip damage, asyst i niemal-zabójstw, które przygotowują kolegów z drużyny. Veto może zamknąć tę lukę poprzez lepsze wzorce tradowania, upewniając się, że ich obrażenia prowadzą do rzeczywistych eliminacji zamiast tylko oznaczania przeciwników, którzy następnie uciekają lub są leczeni.
HS %
31.6%Veto
22.9%Neon
Dysproporcja procentu headshotów między Veto a Neon jest znacząca: 31.6% w porównaniu do 22.9%, różnica 8.7 punktów. Veto konsekwentnie wykazuje znacznie lepszą precyzję celowania w tym starciu, zamieniając potencjalne tradey na czyste zabójstwa i przeżywając starcia, które zabiłyby mniej dokładnych graczy. Dla Neon kwestionowanie Veto w uczciwym pojedynku aimowym jest statystycznie nierozsądne. Sukces wymaga tworzenia nieuczciwych walk — off-angle, kombinacje utility, wieloosobowa presja — gdzie przewaga aimowa Veto nie może się w pełni ujawnić.

Wydajność ataku i obrony Veto vs Neon

Strona Ataku
Neon
Veto51.3%
Neon52.4%
Strona Obrony
Neon
Veto47.6%
Neon48.7%

Analiza strony atakującej

Neon demonstruje skromną przewagę atakową nad Veto, konwertując 52.4% rund atakowych w porównaniu do 51.3%. Ta przewaga 1.2 punktów daje Neon nieco lepszą zdolność zdobywania punktów, ale luka pozostaje wystarczająco wąska dla wykwalifikowanych graczy Veto.

Dane z 46 gier kompetycyjnych sugerują, że kit Neon zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do scenariuszy atakowych. Jednak drużyny Veto nie powinny dramatycznie zmieniać swojego podejścia — zamiast tego skup się na dopracowaniu timingu wykonania i dokładniejszej koordynacji łańcuchów użyteczności. Małe usprawnienia w koordynacji drużyny mogą łatwo przezwyciężyć lukę 1.2%.

Przy podejmowaniu pojedynków entry, Neon ma niewielką przewagę statystyczną, ale nic, co powinno zmienić fundamentalne podejście. Gracze Veto powinni nadal pewnie podejmować entry, gdy mają dobre informacje. Neon może grać nieco bardziej agresywnie na entry.

W sytuacjach post-plant, niewielka przewaga Neon prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do odmawiania rozbrajania. Veto powinien kompensować przez bardziej rozważne pozycjonowanie post-plant. Luka 1.2 punktów może być zneutralizowana przez mądre podstawy post-plant.

Analiza strony broniącej

Neon wykazuje nieco lepsze zdolności defensywne niż Veto, wygrywając 48.7% rund obrony w porównaniu do 47.6%. Ta przewaga 1.2 punktów procentowych sugeruje, że kit Neon zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do gry po stronie CT.

Przy podejmowaniu decyzji o przydziale punktów, Neon może pewniej podejmować role solo anchor. Ich przewaga defensywna 1.2% prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do opóźniania lub lepszego zbierania informacji. Veto powinien rozważyć parowanie się z kolegą na swoim punkcie.

Neon demonstruje marginalnie lepszą zdolność retake. Veto powinien skupić się na retake'ach z przewagą liczebną — nie podejmuj heroicznych retake'ów 1v1 przeciwko Neon, gdy możesz poczekać na kolegów.

W rundach eco i force buy, luka 1.2% staje się bardziej wyraźna. Veto powinien być bardziej konserwatywny z agresją eco przeciwko Neon i priorytetyzować oszczędzanie na full buy, gdzie użyteczność drużyny może kompensować indywidualne wady.

Ogólna analiza stron

Neon utrzymuje konsekwentną ale niewielką przewagę po obu stronach mapy, z 52.4% wskaźnikiem wygranych w ataku i 48.7% w obronie. Podczas gdy Neon jest statystycznie faworyzowany, Veto pozostaje wysoce konkurencyjny przez silną indywidualną wydajność.

Wybór mapy i skład drużyny mają minimalny wpływ na ten konkretny wynik pojedynku. Obaj agenci radzą sobie podobnie na wszystkich typach map. Wybieraj na podstawie osobistego komfortu i potrzeb drużyny zamiast czynników specyficznych dla Veto vs Neon. Niewielka przewaga Neon nie zmienia się w zależności od czynników zewnętrznych.

Dla wspinaczki rankingowej nie przemyślaj tego pojedynku. Różnice statystyczne są wystarczająco małe, że indywidualna umiejętność, koordynacja drużyny i wyczucie gry pozostają głównymi czynnikami. Zarówno Veto jak i Neon są opłacalnymi pickami rankingowymi.

Podsumowując: to jeden z bardziej zrównoważonych pojedynków agentów w Valorant. Neon ma niewielką statystyczną przewagę, ale Veto jest absolutnie opłacalny. Jeśli czujesz się komfortowo na Veto, nie zmieniaj na Neon tylko dla tego pojedynku.

Dynamika Strażnik vs Duelist

Dynamika Strażnik (Veto) vs Duelist (Neon) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Strażnik Veto służą innym celom niż kit Duelist Neon, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.

Zrozumienie jak umiejętności Strażnik wchodzą w interakcję z kontrą Duelist jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Strażnik Veto może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Duelist Neon kontruje inne. Przewaga Neon sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.

MetaBot Desktop

Zbuduj idealny skład drużyny

Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.

  • Pełny kreator składów 5v5
  • Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
  • Przewagi matchupów nad pickami wroga
Comp Lab w aplikacji MetaBot Desktop analizujący skład drużyny Valorant na mapie Haven

Veto ma korzystne starcia przeciwko 13 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 10 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Veto jest przeciwko Phoenix ze wskaźnikiem wygranych 73.3%. Najtrudniejsze starcie to Tejo ze wskaźnikiem wygranych 11.1%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.

Wskaźniki zwycięstw i statystyki bojowe Veto w Valorant (Patch 13.06)
Przeciwnik
Wsk. Wygranych
Mecze
KDA
Obrażenia/​Rnd
HS %
Atak WR
Obr. WR
46.22%1191.24139.830.6%49.2%49.6%
44.09%931.20140.030.9%47.2%51.2%
48.75%801.18136.831.6%50.6%48.4%
44.62%651.16132.732.8%49.1%49.4%
50.79%631.21139.131.9%53.0%49.1%
50.82%611.20135.833.2%48.4%51.2%
44.64%561.17135.631.9%50.1%46.5%
50.00%461.15133.331.6%51.3%47.6%
54.76%421.25139.832.6%50.3%52.0%
58.33%241.32154.534.7%47.8%60.0%
56.52%231.20130.228.8%47.1%57.3%
43.75%161.32149.634.7%47.9%55.0%
56.25%161.14135.429.2%47.0%49.7%
73.33%151.36144.528.6%46.6%60.8%
40.00%151.10127.131.9%49.7%47.3%
58.33%121.26134.536.8%55.6%57.3%
54.55%111.11136.432.9%47.9%48.0%
63.64%111.16130.736.7%57.1%45.7%
40.00%101.20139.637.7%52.4%44.4%
11.11%91.13141.537.3%48.3%35.2%
28.57%71.18152.130.7%56.6%32.5%
50.00%61.40158.528.9%48.5%53.4%
66.67%31.46155.725.9%70.6%35.3%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Jakie jest najlepsze starcie Veto w Valorant?

Najlepsze starcie Veto jest przeciwko Phoenix, osiągając wskaźnik wygranych 73.3%. Veto doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.

Jakie jest najtrudniejsze starcie Veto?

Najtrudniejsze starcie Veto jest przeciwko Tejo, z tylko 11.1% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Veto powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.

Ile korzystnych starć ma Veto?

Veto ma 13 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 10 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.

Jak powinienem grać Veto w trudnych starciach?

Grając Veto w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Veto, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.

Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Veto?

Kluczowe statystyki do analizy w starciach Veto obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.

Zobacz też: Inni Strażnik