Starcie Veto vs Waylay w Valorant
Winrate
44.6%
Mecze
65
KDA
1.16

Veto vs Waylay Matchupy

Strażnik
Patch
13.06
Mecze
873 870
Region
Wszystkie regiony
Ranga
Wszystkie rangi
Platforma
Wszystkie platformy
Tryb
Competitive
Ostatnia aktualizacja
12 paź 2026 UTC

Poradnik matchupa Veto vs Waylay: Waylay prowadzi ze współczynnikiem wygranych 55.4%, ale Veto wciąż może wygrać. Naucz się statystyki walki i strategie, aby zamienić te 65 meczy w wygrane w rankingu.

Analiza matchupu Veto

Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Veto pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.

Porównaj z przeciwnikiem
Veto - 44.6% procent wygranych w tym matchupie
Veto
44.6% WS
VS
Matchup Waylay vs Veto - 55.4% procent wygranych
Waylay
55.4% WS

Kto wygrywa matchup Veto vs Waylay?

Waylay wygrywa matchup Veto vs Waylay
Zwycięzca
Waylay
Mecze: 65
44.6%
Wskaźnik Wygranych
55.4%
1.16
Średnie KDA
1.25
15.0
Średnie Zabójstwa
15.7
14.8
Średnie Śmierci
15.8
132.7
DMG/Rundę
138.5
32.8%
HS %
27.5%
196
Wynik Walki
212
49.1%
WW Atak
50.6%
49.4%
WW Obrona
50.9%

Analiza Wydajności Veto vs Waylay

Analiza matchupu Veto vs Waylay - zwycięzca ogólnych wyników

W starciu Veto vs Waylay, Waylay demonstruje całkowitą przewagę we wszystkich czterech kluczowych kategoriach wydajności. Na podstawie 65 przeanalizowanych meczów, Waylay przewyższa Veto w efektywności fragów, zadawanych obrażeniach oraz wskaźnikach wygranych w ataku i obronie. Ta kompleksowa przewaga czyni Waylay statystycznie preferowanym wyborem przeciwko Veto w meczach rankingowych Valorant.

Siła Fraggowania
1.16Veto
1.25Waylay
Możliwości fragowania są wyrównane między Veto i Waylay, ze wskaźnikami KDA odpowiednio 1.16 i 1.25. Ta niemal równość oznacza, że umiejętności mechaniczne i pozycjonowanie często będą decydować, który agent wyjdzie na prowadzenie w bezpośrednich pojedynkach.
Zadawane Obrażenia
132.7Veto
138.5Waylay
Waylay zadaje 138.5 średnich obrażeń na rundę, przewyższając 132.7 ADR Veto. Ta stała przewaga w obrażeniach pomaga Waylay zdobywać więcej punktów za asysty i wykańczać osłabionych przeciwników.
Strona Ataku
49.1%Veto
50.6%Waylay
Wydajność po stronie ataku jest zrównoważona między tymi agentami, z Veto na 49.1% i Waylay na 50.6% wskaźnika wygranych. Sukces w ataku będzie bardziej zależał od strategii drużyny i kontroli mapy niż od indywidualnego wyboru agenta.
Strona Obrony
49.4%Veto
50.9%Waylay
Obaj agenci radzą sobie podobnie w obronie, z Veto notującym 49.4% wskaźnik wygranych i Waylay na 50.9%. Sukces defensywny w tym starciu zależy od ustawienia celownika, timingu umiejętności i komunikacji drużyny, a nie od przewag specyficznych dla agenta.

Podsumowanie starcia Veto vs Waylay

Starcie Veto vs Waylay w Valorant jest dominujące starcie, gdzie jeden agent znacząco przewyższa drugiego. Na podstawie 65 przeanalizowanych meczów rankingowych, Waylay wygrywa 55.4% czasu w porównaniu do 44.6% Veto, różnica 10.8 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy celność headshotów, gdzie Veto konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Strażnik vs Duelist, Waylay ma przytłaczającą przewagę w tym starciu agentów. Veto nigdy nie powinien podejmować izolowanych walk z Waylay i musi całkowicie polegać na koordynacji zespołowej, utility i crossfire, aby skutecznie konkurować.

Analiza fraggingu Veto vs Waylay

Waylay wygrywa statystyki fraggowania przeciwko Veto w Valorant

Waylay nieznacznie wyprzedza Veto w konkurencyjnym porównaniu fraggowania, wygrywając 3 z 5 metryk ze znaczącymi zaletami w KDA efficiency, kill production, damage output. Z marginesem zaledwie 3-2 opartym na 65 przeanalizowanych meczach, to starcie Veto vs Waylay pozostaje kwestionowalne dla obu stron. Veto nie powinien czuć się przytłoczony — luka statystyczna jest wystarczająco wąska, że indywidualne umiejętności, wybory pozycjonowania i podejmowanie decyzji w grze mogą łatwo przechylić konkretne spotkania na korzyść Veto.

Średnie KDA
1.16Veto
1.25Waylay
Porównanie KDA między Veto a Waylay ujawnia wyjątkowo wyrównaną rywalizację, z Veto osiągającym średnio 1.16 i Waylay notującym 1.25. Ta minimalna różnica zaledwie 0.09 pokazuje, że żaden agent nie ma systematycznej przewagi we fraggowaniu w tym starciu. Podczas spotkań w grach rankingowych sukces zależy niemal całkowicie od indywidualnej mechaniki gracza, umiejscowienia celownika i podejmowania decyzji w ułamku sekundy, a nie od jakiejkolwiek wrodzonej przewagi zestawu agenta. Gracze po obu stronach powinni podchodzić do tych pojedynków z pewnością siebie, wiedząc, że statystyczne pole gry jest wyrównane.
Średnie Zabójstwa
15.0Veto
15.7Waylay
Waylay zdobywa około 0.7 więcej zabójstw na mecz niż Veto w tym bezpośrednim starciu (15.7 vs 15.0). W trakcie typowej gry 20+ rundowej przekłada się to na Waylay wnoszącego kilka dodatkowych eliminacji do wysiłków zespołu. Luka wskazuje, że styl gry lub zestaw Waylay zapewnia nieco lepsze możliwości zabezpieczania zabójstw, chociaż Veto może to kompensować poprzez lepszą pomoc utility, kotwiczenie site'u lub występy clutchowe.
Średnie Śmierci
14.8Veto
15.8Waylay
Veto przeżywa dłużej w tym starciu, ginąc 14.8 razy na grę w porównaniu do 15.8 śmierci Waylay. Ta różnica 0.9 śmierci na mecz oznacza, że Veto jest dostępny przez więcej rund, częściej przyczyniając się do scenariuszy późnych rund i sytuacji clutchowych. Gracze Waylay powinni zbadać swoje pozycjonowanie i timing agresji — dane sugerują, że podejście Veto do tych pojedynków skutkuje lepszymi wynikami przeżywalności.
DMG/Rundę
132.7Veto
138.5Waylay
Waylay zadaje 5.8 więcej obrażeń na rundę niż Veto w tym starciu (138.5 vs 132.7 ADR). Choć nie jest to przytłaczające, ta luka kumuluje się znacząco przez cały mecz: Waylay wnosi zauważalnie więcej chip damage, asyst i niemal-zabójstw, które przygotowują kolegów z drużyny. Veto może zamknąć tę lukę poprzez lepsze wzorce tradowania, upewniając się, że ich obrażenia prowadzą do rzeczywistych eliminacji zamiast tylko oznaczania przeciwników, którzy następnie uciekają lub są leczeni.
HS %
32.8%Veto
27.5%Waylay
Dysproporcja procentu headshotów między Veto a Waylay jest znacząca: 32.8% w porównaniu do 27.5%, różnica 5.3 punktów. Veto konsekwentnie wykazuje znacznie lepszą precyzję celowania w tym starciu, zamieniając potencjalne tradey na czyste zabójstwa i przeżywając starcia, które zabiłyby mniej dokładnych graczy. Dla Waylay kwestionowanie Veto w uczciwym pojedynku aimowym jest statystycznie nierozsądne. Sukces wymaga tworzenia nieuczciwych walk — off-angle, kombinacje utility, wieloosobowa presja — gdzie przewaga aimowa Veto nie może się w pełni ujawnić.

Wydajność ataku i obrony Veto vs Waylay

Strona Ataku
Waylay
Veto49.1%
Waylay50.6%
Strona Obrony
Waylay
Veto49.4%
Waylay50.9%

Analiza strony atakującej

Waylay demonstruje skromną przewagę atakową nad Veto, konwertując 50.6% rund atakowych w porównaniu do 49.1%. Ta przewaga 1.5 punktów daje Waylay nieco lepszą zdolność zdobywania punktów, ale luka pozostaje wystarczająco wąska dla wykwalifikowanych graczy Veto.

Dane z 65 gier kompetycyjnych sugerują, że kit Waylay zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do scenariuszy atakowych. Jednak drużyny Veto nie powinny dramatycznie zmieniać swojego podejścia — zamiast tego skup się na dopracowaniu timingu wykonania i dokładniejszej koordynacji łańcuchów użyteczności. Małe usprawnienia w koordynacji drużyny mogą łatwo przezwyciężyć lukę 1.5%.

Przy podejmowaniu pojedynków entry, Waylay ma niewielką przewagę statystyczną, ale nic, co powinno zmienić fundamentalne podejście. Gracze Veto powinni nadal pewnie podejmować entry, gdy mają dobre informacje. Waylay może grać nieco bardziej agresywnie na entry.

W sytuacjach post-plant, niewielka przewaga Waylay prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do odmawiania rozbrajania. Veto powinien kompensować przez bardziej rozważne pozycjonowanie post-plant. Luka 1.5 punktów może być zneutralizowana przez mądre podstawy post-plant.

Analiza strony broniącej

Waylay wykazuje nieco lepsze zdolności defensywne niż Veto, wygrywając 50.9% rund obrony w porównaniu do 49.4%. Ta przewaga 1.5 punktów procentowych sugeruje, że kit Waylay zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do gry po stronie CT.

Przy podejmowaniu decyzji o przydziale punktów, Waylay może pewniej podejmować role solo anchor. Ich przewaga defensywna 1.5% prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do opóźniania lub lepszego zbierania informacji. Veto powinien rozważyć parowanie się z kolegą na swoim punkcie.

Waylay demonstruje marginalnie lepszą zdolność retake. Veto powinien skupić się na retake'ach z przewagą liczebną — nie podejmuj heroicznych retake'ów 1v1 przeciwko Waylay, gdy możesz poczekać na kolegów.

W rundach eco i force buy, luka 1.5% staje się bardziej wyraźna. Veto powinien być bardziej konserwatywny z agresją eco przeciwko Waylay i priorytetyzować oszczędzanie na full buy, gdzie użyteczność drużyny może kompensować indywidualne wady.

Ogólna analiza stron

Waylay utrzymuje wyraźne przewagi zarówno w ataku (50.6%) jak i obronie (50.9%), ustanawiając się jako lepszy wybór w pojedynku Veto vs Waylay niezależnie od strony mapy.

Przewaga Waylay utrzymuje się na wszystkich typach map i składach drużyn. Drużyny Veto powinny rozważyć składy mogące pokryć ich słabości — paruj Veto z silnymi agentami fraggingowymi.

Dla wspinaczki rankingowej konkretnie, Waylay jest obiektywnie lepszym pickiem w tym pojedynku. Jeśli jesteś równie komfortowy na obu agentach, ćwiczenie Waylay zapewnia mierzalną przewagę rankingową. Gracze Veto powinni skupić się na grze zespołowej i wartości użyteczności.

Werdykt jest jasny: Waylay wygrywa ten pojedynek po obu stronach mapy. Połączona przewaga 3.1 punktów procentowych reprezentuje znaczącą statystyczną przewagę. Veto nie jest niegrywalna, ale stoi przed trudną walką.

Dynamika Strażnik vs Duelist

Dynamika Strażnik (Veto) vs Duelist (Waylay) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Strażnik Veto służą innym celom niż kit Duelist Waylay, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.

Zrozumienie jak umiejętności Strażnik wchodzą w interakcję z kontrą Duelist jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Strażnik Veto może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Duelist Waylay kontruje inne. Przewaga Waylay sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.

MetaBot Desktop

Zbuduj idealny skład drużyny

Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.

  • Pełny kreator składów 5v5
  • Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
  • Przewagi matchupów nad pickami wroga
Comp Lab w aplikacji MetaBot Desktop analizujący skład drużyny Valorant na mapie Haven

Veto ma korzystne starcia przeciwko 13 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 10 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Veto jest przeciwko Phoenix ze wskaźnikiem wygranych 73.3%. Najtrudniejsze starcie to Tejo ze wskaźnikiem wygranych 11.1%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.

Wskaźniki zwycięstw i statystyki bojowe Veto w Valorant (Patch 13.06)
Przeciwnik
Wsk. Wygranych
Mecze
KDA
Obrażenia/​Rnd
HS %
Atak WR
Obr. WR
46.22%1191.24139.830.6%49.2%49.6%
44.09%931.20140.030.9%47.2%51.2%
48.75%801.18136.831.6%50.6%48.4%
44.62%651.16132.732.8%49.1%49.4%
50.79%631.21139.131.9%53.0%49.1%
50.82%611.20135.833.2%48.4%51.2%
44.64%561.17135.631.9%50.1%46.5%
50.00%461.15133.331.6%51.3%47.6%
54.76%421.25139.832.6%50.3%52.0%
58.33%241.32154.534.7%47.8%60.0%
56.52%231.20130.228.8%47.1%57.3%
43.75%161.32149.634.7%47.9%55.0%
56.25%161.14135.429.2%47.0%49.7%
73.33%151.36144.528.6%46.6%60.8%
40.00%151.10127.131.9%49.7%47.3%
58.33%121.26134.536.8%55.6%57.3%
54.55%111.11136.432.9%47.9%48.0%
63.64%111.16130.736.7%57.1%45.7%
40.00%101.20139.637.7%52.4%44.4%
11.11%91.13141.537.3%48.3%35.2%
28.57%71.18152.130.7%56.6%32.5%
50.00%61.40158.528.9%48.5%53.4%
66.67%31.46155.725.9%70.6%35.3%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Jakie jest najlepsze starcie Veto w Valorant?

Najlepsze starcie Veto jest przeciwko Phoenix, osiągając wskaźnik wygranych 73.3%. Veto doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.

Jakie jest najtrudniejsze starcie Veto?

Najtrudniejsze starcie Veto jest przeciwko Tejo, z tylko 11.1% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Veto powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.

Ile korzystnych starć ma Veto?

Veto ma 13 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 10 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.

Jak powinienem grać Veto w trudnych starciach?

Grając Veto w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Veto, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.

Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Veto?

Kluczowe statystyki do analizy w starciach Veto obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.

Zobacz też: Inni Strażnik