- Winrate
- 50.8%
- Mecze
- 61
- KDA
- 1.20
Veto vs Sova Matchupy
- Patch
- 13.06
- Mecze
- 873 870
- Region
- Wszystkie regiony
- Ranga
- Wszystkie rangi
- Platforma
- Wszystkie platformy
- Tryb
- Competitive
- Ostatnia aktualizacja
- 12 paź 2026 UTC
- Metodologia
- Metodologia danych
- Autor
- Dakota Chinnick
Analiza bezpośrednia Veto vs Sova. Veto utrzymuje 50.8% współczynnik wygranych w tym konkurencyjnym matchupie. Z przeanalizowanymi 61 grami odkryj kluczowe statystyki—KDA, obrażenia na rundę i wydajność według strony—które oddzielają zwycięzców od przegranych.
Analiza matchupu Veto
Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Veto pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.
Kto wygrywa matchup Veto vs Sova?
Analiza Wydajności Veto vs Sova
W starciu Veto vs Sova, Sova demonstruje całkowitą przewagę we wszystkich czterech kluczowych kategoriach wydajności. Na podstawie 61 przeanalizowanych meczów, Sova przewyższa Veto w efektywności fragów, zadawanych obrażeniach oraz wskaźnikach wygranych w ataku i obronie. Ta kompleksowa przewaga czyni Sova statystycznie preferowanym wyborem przeciwko Veto w meczach rankingowych Valorant.
Podsumowanie starcia Veto vs Sova
Starcie Veto vs Sova w Valorant jest umiarkowanie korzystne starcie. Na podstawie 61 przeanalizowanych meczów rankingowych, Veto wygrywa 50.8% czasu w porównaniu do 47.5% Sova, różnica 3.3 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy umiejętność fraggowania, gdzie Sova konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Strażnik vs Initiator, Veto ma znaczące przewagi w tym starciu agentów. Gracze Sova powinni unikać izolowanych pojedynków gdy to możliwe i polegać na utility zespołowym oraz tradowaniu, aby pokonać statystyczną wadę.
Analiza fraggingu Veto vs Sova
Sova nieznacznie wyprzedza Veto w konkurencyjnym porównaniu fraggowania, wygrywając 3 z 5 metryk ze znaczącymi zaletami w KDA efficiency, survivability, damage output. Z marginesem zaledwie 3-2 opartym na 61 przeanalizowanych meczach, to starcie Veto vs Sova pozostaje kwestionowalne dla obu stron. Veto nie powinien czuć się przytłoczony — luka statystyczna jest wystarczająco wąska, że indywidualne umiejętności, wybory pozycjonowania i podejmowanie decyzji w grze mogą łatwo przechylić konkretne spotkania na korzyść Veto.
Wydajność ataku i obrony Veto vs Sova
Analiza strony atakującej
Porównanie ataków między Veto a Sova ujawnia niemal idealną równowagę - Veto wygrywa 48.4% rund atakowych w porównaniu do 48.8% Sova. Ta znikoma różnica 0.4 punktów procentowych wskazuje, że żaden agent nie ma wrodzonych przewag przy wykonywaniu na punkty lub przebijaniu przez wąskie gardła.
Z taktycznego punktu widzenia ani Veto, ani Sova nie powinni dostosowywać swojego standardowego podejścia do ataku na podstawie tego pojedynku. Obaj agenci mogą prowadzić swoje typowe wzorce wykonania bez martwienia się o statystyczną wadę. Dane z 61 meczów sugerują, że gracz z lepszym wyczuciem gry i celowaniem wygra starcia atakowe.
W przypadku entry fraggingu, zarówno gracze Veto, jak i Sova mogą pewnie podejmować pierwszy pojedynek przy wykonywaniu na punkty. Umiejętności żadnego agenta nie tworzą znaczących przewag pierwszego kontaktu, więc sukces entry zależy od ustawienia celownika i techniki jiggle-peekingu.
Scenariusze post-plant w tym pojedynku są podobnie zrównoważone. Żaden agent nie wykazuje lepszych zdolności obrony spike'a. Gdy spike jest postawiony, skup się na standardowych podstawach post-plant: pozycjonowaniu na crossfire, używaniu użyteczności do opóźniania rozbrajania. Różnica 0.4% jest wystarczająco mała, by być szumem statystycznym.
Analiza strony broniącej
Wydajność defensywna między Veto a Sova jest praktycznie identyczna - Veto utrzymuje 51.2% rund po stronie CT, a Sova 51.6%. Ten margines 0.4 punktów wskazuje, że obaj agenci wnoszą równy wkład w kotwiczenie punktów, retake'i lub odmawianie post-plantów.
Zarówno Veto, jak i Sova mogą kotwicować punkty z równą skutecznością w tym pojedynku. Czy to trzymając A, B czy mid na dowolnej mapie, kit defensywny żadnego agenta nie zapewnia znaczących przewag. Decyzje o kotwiczeniu powinny opierać się na znajomości mapy i potrzebach składu drużyny, nie na rozważaniach o pojedynku. Różnica 0.4% jest zbyt mała, aby wpływać na decyzje o przydziale punktów.
Scenariusze retake są podobnie zrównoważone między Veto a Sova, według naszych danych defensywnych z 61 meczów. Skup się na standardowych podstawach retake: użyteczność do czyszczenia typowych spotów, skoordynowany timing z kolegami i efektywne tradowanie. Nie dostosowuj podejścia do retake w zależności od tego, czy mierzysz się z Veto czy Sova.
Decyzje ekonomiczne i użycie użyteczności nie powinny się zmieniać na podstawie tego konkretnego pojedynku podczas obrony. Obaj agenci mają porównywalne wskaźniki sukcesu force buy i efektywność użyteczności. Podejmuj decyzje ekonomiczne na podstawie potrzeb drużyny i ogólnych zasad defensywnych, a nie czynników specyficznych dla Veto vs Sova.
Ogólna analiza stron
Sova utrzymuje konsekwentną ale niewielką przewagę po obu stronach mapy, z 48.8% wskaźnikiem wygranych w ataku i 51.6% w obronie. Podczas gdy Sova jest statystycznie faworyzowany, Veto pozostaje wysoce konkurencyjny przez silną indywidualną wydajność.
Wybór mapy i skład drużyny mają minimalny wpływ na ten konkretny wynik pojedynku. Obaj agenci radzą sobie podobnie na wszystkich typach map. Wybieraj na podstawie osobistego komfortu i potrzeb drużyny zamiast czynników specyficznych dla Veto vs Sova. Niewielka przewaga Sova nie zmienia się w zależności od czynników zewnętrznych.
Dla wspinaczki rankingowej nie przemyślaj tego pojedynku. Różnice statystyczne są wystarczająco małe, że indywidualna umiejętność, koordynacja drużyny i wyczucie gry pozostają głównymi czynnikami. Zarówno Veto jak i Sova są opłacalnymi pickami rankingowymi.
Podsumowując: to jeden z bardziej zrównoważonych pojedynków agentów w Valorant. Sova ma niewielką statystyczną przewagę, ale Veto jest absolutnie opłacalny. Jeśli czujesz się komfortowo na Veto, nie zmieniaj na Sova tylko dla tego pojedynku.
Dynamika Strażnik vs Initiator
Dynamika Strażnik (Veto) vs Initiator (Sova) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Strażnik Veto służą innym celom niż kit Initiator Sova, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.
Zrozumienie jak umiejętności Strażnik wchodzą w interakcję z kontrą Initiator jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Strażnik Veto może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Initiator Sova kontruje inne. Przewaga Sova sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.
Zbuduj idealny skład drużyny
Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.
- Pełny kreator składów 5v5
- Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
- Przewagi matchupów nad pickami wroga

Veto ma korzystne starcia przeciwko 13 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 10 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Veto jest przeciwko Phoenix ze wskaźnikiem wygranych 73.3%. Najtrudniejsze starcie to Tejo ze wskaźnikiem wygranych 11.1%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.
Przeciwnik | Wsk. Wygranych | Mecze | KDA | Obrażenia/Rnd | HS % | Atak WR | Obr. WR |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 46.22% | 119 | 1.24 | 139.8 | 30.6% | 49.2% | 49.6% | |
| 44.09% | 93 | 1.20 | 140.0 | 30.9% | 47.2% | 51.2% | |
| 48.75% | 80 | 1.18 | 136.8 | 31.6% | 50.6% | 48.4% | |
| 44.62% | 65 | 1.16 | 132.7 | 32.8% | 49.1% | 49.4% | |
| 50.79% | 63 | 1.21 | 139.1 | 31.9% | 53.0% | 49.1% | |
| 50.82% | 61 | 1.20 | 135.8 | 33.2% | 48.4% | 51.2% | |
| 44.64% | 56 | 1.17 | 135.6 | 31.9% | 50.1% | 46.5% | |
| 50.00% | 46 | 1.15 | 133.3 | 31.6% | 51.3% | 47.6% | |
| 54.76% | 42 | 1.25 | 139.8 | 32.6% | 50.3% | 52.0% | |
| 58.33% | 24 | 1.32 | 154.5 | 34.7% | 47.8% | 60.0% | |
| 56.52% | 23 | 1.20 | 130.2 | 28.8% | 47.1% | 57.3% | |
| 43.75% | 16 | 1.32 | 149.6 | 34.7% | 47.9% | 55.0% | |
| 56.25% | 16 | 1.14 | 135.4 | 29.2% | 47.0% | 49.7% | |
| 73.33% | 15 | 1.36 | 144.5 | 28.6% | 46.6% | 60.8% | |
| 40.00% | 15 | 1.10 | 127.1 | 31.9% | 49.7% | 47.3% | |
| 58.33% | 12 | 1.26 | 134.5 | 36.8% | 55.6% | 57.3% | |
| 54.55% | 11 | 1.11 | 136.4 | 32.9% | 47.9% | 48.0% | |
| 63.64% | 11 | 1.16 | 130.7 | 36.7% | 57.1% | 45.7% | |
| 40.00% | 10 | 1.20 | 139.6 | 37.7% | 52.4% | 44.4% | |
| 11.11% | 9 | 1.13 | 141.5 | 37.3% | 48.3% | 35.2% | |
| 28.57% | 7 | 1.18 | 152.1 | 30.7% | 56.6% | 32.5% | |
| 50.00% | 6 | 1.40 | 158.5 | 28.9% | 48.5% | 53.4% | |
| 66.67% | 3 | 1.46 | 155.7 | 25.9% | 70.6% | 35.3% |
Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.
Frequently Asked Questions
Jakie jest najlepsze starcie Veto w Valorant?
Najlepsze starcie Veto jest przeciwko Phoenix, osiągając wskaźnik wygranych 73.3%. Veto doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.
Jakie jest najtrudniejsze starcie Veto?
Najtrudniejsze starcie Veto jest przeciwko Tejo, z tylko 11.1% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Veto powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.
Ile korzystnych starć ma Veto?
Veto ma 13 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 10 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.
Jak powinienem grać Veto w trudnych starciach?
Grając Veto w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Veto, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.
Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Veto?
Kluczowe statystyki do analizy w starciach Veto obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.