Lux, bohater League of Legends
Współczynnik wygranych
50.8%
Współczynnik wyboru
9.5%
Ban rate
16.1%

Lux vs Taric

Lux Tier AMagWsparcie
Patch
26.20
Gry
16 931
Linia
Wszystkie linie
Tier
Wszystkie tiery
Ostatnia aktualizacja
16 paź 2026 UTC

Lux vs Taric to a very close matchup w LoL patch 26.20. Taric wygrywa z 50.8% win rate (+1.6%) przeciwko Lux na podstawie 61 gier. Taric wins the early laning phase while Lux scales better into the late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build Lux, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu Lux vs Taric.

Analiza matchupu Lux

Użyj menu rozwijanego, aby wybrać przeciwnika i zobaczyć szczegółową analizę, jak Lux radzi sobie przeciwko niemu. Otrzymasz wskaźniki wygranych bezpośrednich, statystyki linii, najlepszy build i runy do matchupu oraz analizę wczesnej vs późnej gry — wszystko oparte na prawdziwych danych z rankingu.

Porównaj z przeciwnikiem
Lux
Lux
50.0%
VS
Taric
50.0%
Taric

Kto wygrywa: Lux vs Taric?

Wyrównany pojedynekNiska pewność

Lux wygrywa 50.0% tych gier. Przy takiej liczbie gier rzeczywisty wskaźnik najprawdopodobniej mieści się między 37.7% a 62.3% (zakres 95%).

Oczekiwany
48.2%
Na podstawie ogólnych wskaźników wygranych obu bohaterów (linia: Wsparcie)
Efekt pojedynku
+1.8 pkt
Zaobserwowany minus oczekiwany
Próba
Gry: 60
Linia: Wsparcie
vs patch 26.19
+8.6 pkt
W granicach zwykłych wahań między patchami

Linia: Wsparcie · Rankingowe Solo/Duo i Flex · Serwer Ameryki Północnej · Wszystkie rangi · Patch 26.20 · 10 paź – 11 paź

Najważniejsze wnioski

  • Lux vs Taric to wyrównany pojedynek: Lux wygrywa 50.0% z 60 gier, a zakres 95% (37.7–62.3%) wyraźnie obejmuje 50%.
  • Ogólne wskaźniki wygranych obu bohaterów (linia: Wsparcie) przewidują 48.2% dla bohatera Lux; wynik mieści się w granicach błędu, więc ten pojedynek odzwierciedla głównie ogólną siłę obu bohaterów.
  • Lux zwykle wygrywa linię: średnio 475 złota przewagi nad bohaterem Taric w 15. minucie (gry z zapisem stanu w 15. minucie: 57).
  • Gracze bohatera Lux znacznie rzadziej wybierają Złowrogość w pojedynku z bohaterem Taric: 34.0% w pozostałych grach (linia: Wsparcie), 13.3% tutaj.
Jak to obliczamy

Gry: rankingowe Solo/Duo i Flex na serwerze Ameryki Północnej z pokazanego patcha. Remaki (gry krótsze niż 5 minut) są pomijane.

Gra liczy się tylko wtedy, gdy Lux i Taric grali na tej samej pozycji w przeciwnych drużynach, więc roamowanie, zamiany linii w obrębie drużyny ani sama obecność bohatera w tej samej grze nigdy nie są liczone jako ten pojedynek.

Zakres 95% to przedział Wilsona. Pewność zależy od szerokości tego zakresu: do ±3 pkt to bardzo wysoka, ±5 wysoka, ±8 umiarkowana, a szerszy — niska. Poniżej 20 gier pojedynek w ogóle nie jest klasyfikowany.

Oczekiwany wskaźnik wygranych łączy wskaźniki wygranych obu bohaterów na tej linii (te same gry i filtry) za pomocą wzoru log5: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Efekt pojedynku = zaobserwowany − oczekiwany.

„Co się zmienia” porównuje wybory bohatera Lux w tym pojedynku z pozostałymi grami tego samego bohatera na tej samej linii i pokazuje zmianę tylko wtedy, gdy wynosi co najmniej 3 pkt i jest istotna statystycznie (test z dla dwóch proporcji, |z| ≥ 2, 20+ gier).

Wyniki nie są dzielone według rang: próba dla pojedynczej rangi jest zbyt mała, by rzetelnie podawać dane pojedynków osobno dla każdej rangi.

Lux vs Taric – statystyki fazy linii

LuxTaric

W 15. minucie

Różnica złota
+475
Przewaga: Lux
Zakres 95%: od +237 do +713
Różnica XP
+214
W granicach błędu
Zakres 95%: od −26 do +455
Różnica CS
+0.4
W granicach błędu
Zakres 95%: od −2.7 do +3.5
1.81
Zabójstwa przed 15. min
1.11
2.77
Śmierci przed 15. min
2.88
0.05
Solo zabójstwa przed 15. min
0.08
11.7%
Pierwsza krew
5.0%

Średnie z całej gry

2.1
CS / min
1.3
757
DMG / min
223
10 303
Złoto / grę
8784
58
Leczenie / min
487
315
Zredukowane DMG / min
1119
1.9
CC / min
1.2

Lux vs Taric – wskaźnik wygranych według długości gry

Wskaźnik wygranych bohatera Lux przeciwko bohaterowi Taric według długości gry. Kropka to wskaźnik wygranych, pasek – jego zakres 95%, a linia przerywana – zwykły wskaźnik wygranych bohatera przy danej długości. Przedziały z liczbą gier poniżej 25 pozostają puste.

Za mało gier
Poniżej 20 min
Gry: 10
Za mało gier
20–25 min
Gry: 6
Za mało gier
25–30 min
Gry: 10
Za mało gier
30–35 min
Gry: 18
Za mało gier
35+ min
Gry: 16
Lux vs TaricZakres 95%Lux zwykle (Wsparcie)

Żadna długość gry się nie wyróżnia: wyniki bohatera Lux przeciwko bohaterowi Taric w krótkich i długich grach mieszczą się wzajemnie w granicach błędu.

Lux vs Taric – skoki siły

Kto ma przewagę na każdym etapie, na podstawie tych gier. Etap jest oznaczony jako „Wyrównane”, gdy różnica mieści się w granicach błędu, i „Za mało danych”, gdy gier jest zbyt mało, by to ocenić.

  1. Linia (15 min)LuxLux – złoto w 15. min: +475
  2. Pierwszy przedmiotWyrównaneLux: 13.3 min · Taric: 13.1 min
  3. Gry poniżej 20 minZa mało danych
  4. Gry 20–30 minZa mało danych
  5. Gry 30+ minZa mało danych

Lux vs Taric: co się zmienia

Wybory, których gracze bohatera Lux dokonują w tym pojedynku wyraźnie częściej lub rzadziej niż w pozostałych grach (linia: Wsparcie).

  • Złowrogość
    ZłowrogośćPrzedmiot
    Zwykle
    34.0%
    vs Taric
    13.3%
    −20.7 pkt
  • Mikstura ZdrowiaMikstura ZdrowiaSoczewka Wyroczni
    Mikstura Zdrowia + Mikstura Zdrowia + Soczewka WyroczniPrzedmioty startowe
    Zwykle
    1.2%
    vs Taric
    5.3%
    +4.0 pkt

Lux vs Taric – najlepszy build

Zwykły build: Lux (Wsparcie)

Wskaźnik wygranych 70.0% · gry: 40

Przeciwko: Taric

Za mało danych o buildzie w tym matchupie: tylko 11 z 24 gier Lux przeciw Taric miało pełny build — zbyt mało, by polecić kolejność przedmiotów. Użyj zamiast tego standardowego buildu Lux.

  • Lux zwykle najpierw kończy Echo Luden, po 13.3 min (mediana z 47 gier).
  • Taric zwykle najpierw kończy Naszyjnik Żelaznych Solari, po 13.1 min (mediana z 36 gier).
  • Priorytet umiejętności: E > Q > W — taki sam jak zwykle.

Buildy są szeregowane według dolnej granicy zakresu wskaźnika wygranych, a nie surowego wskaźnika, więc build widziany w kilku wygranych nigdy nie wyprzedzi sprawdzonego.

Lux vs Taric – najlepsze runy

Zwykłe runy: Lux (Wsparcie)

Ezoteryczna KometaEzoteryczna Kometa
Czarnoksięstwo
Opaska Przepływu ManyTranscendencjaPoparzenie
Dominacja
Cios Poniżej PasaSuperłowca
Siła adaptacyjna (atak)Siła adaptacyjna (elastyczny)Zdrowie (obrona)

Wskaźnik wygranych 55.3% · gry: 208

Przeciwko: Taric

Ezoteryczna KometaEzoteryczna Kometa
Czarnoksięstwo
Opaska Przepływu ManyTranscendencjaPoparzenie
Dominacja
Cios Poniżej PasaSuperłowca
Siła adaptacyjna (atak)Siła adaptacyjna (elastyczny)Skalujące się zdrowie (obrona)

Wskaźnik wygranych 56.7% · gry: 30

MetaBot Desktop

Zaplanuj draft z Lux w Laboratorium draftu

Laboratorium draftu pokazuje obie drużyny linia po linii z win rate'ami matchupów, profilami obrażeń i fazą gry, w której są silne, oraz podpowiada picki i bany z aktualnej mety.

  • Pełna plansza draftu 5v5
  • Win rate'y matchupów na liniach
  • Podpowiedzi picków i banów
Laboratorium draftu w MetaBot Desktop

Dane matchupow Lux dla patcha 26.20 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych Lux, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build Lux, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.

Inne pojedynki: Lux

Wskaźnik wygranych i liczba gier dla każdego pojedynku. Listy są szeregowane według granicy zakresu 95%, więc małe próby nie trafiają na szczyt; tylko pojedynki z liczbą gier co najmniej 50.

🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Lux vs Taric – FAQ – patch 26.20

Kto wygrywa: Lux vs Taric?

Lux vs Taric to wyrównany pojedynek: Lux wygrywa 50.0% z 60 gier, a zakres 95% (37.7–62.3%) wyraźnie obejmuje 50%.

Jaki jest wskaźnik wygranych bohatera Lux przeciwko bohaterowi Taric?

Lux wygrywa 50.0% z 60 gier przeciwko bohaterowi Taric (linia: Wsparcie, patch 26.20; zakres 95% 37.7–62.3%). Na podstawie ogólnych wskaźników wygranych obu bohaterów (linia: Wsparcie) można by oczekiwać 48.2%.

Czy Lux kontruje bohatera Taric?

Nie jednoznacznie. Lux wygrywa 50.0% z 60 gier przeciwko bohaterowi Taric, a zakres 95% (37.7–62.3%) obejmuje 50%, więc na obecnych danych żaden z bohaterów nie kontruje pewnie drugiego.

Kto wygrywa linię: Lux czy Taric?

Lux zwykle wygrywa linię: średnio 475 złota przewagi nad bohaterem Taric w 15. minucie (gry z zapisem stanu w 15. minucie: 57).

Czy Lux lepiej skaluje się niż Taric?

Na razie jest za mało gier o każdej długości, by to ocenić.

Kiedy Taric ma największą przewagę nad bohaterem Lux?

Na obecnych danych nie ma etapu gry, w którym przewaga bohatera Taric nad bohaterem Lux wykraczałaby poza granice błędu.

Jaki build dla bohatera Lux przeciwko bohaterowi Taric?

Za mało gier na rdzeń dopasowany do pojedynku, więc użyj zwykłego rdzenia bohatera Lux (linia: Wsparcie): Echo Luden, Przepływ Burzy, Wykradacz Dusz Mejai. Największa zmiana przeciwko bohaterowi Taric: Złowrogość (zwykle 34.0%, tutaj 13.3%).

Jakie runy dla bohatera Lux przeciwko bohaterowi Taric?

Ezoteryczna Kometa (Czarnoksięstwo + Dominacja) — 56.7% w 30 grach przeciwko bohaterowi Taric.