Mel, bohater League of Legends
Współczynnik wygranych
46.8%
Współczynnik wyboru
3.6%
Ban rate
18.2%

Mel vs Lux

Mel Tier FMagWsparcie
Patch
26.20
Gry
4668
Linia
Wszystkie linie
Tier
Wszystkie tiery
Ostatnia aktualizacja
13 paź 2026 UTC

Mel vs Lux to a moderate matchup w LoL patch 26.20. Lux wygrywa z 52.2% win rate (+4.4%) przeciwko Mel na podstawie 226 gier. Lux holds the advantage in both the early and late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build Mel, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu Mel vs Lux.

Analiza matchupu Mel

Użyj menu rozwijanego, aby wybrać przeciwnika i zobaczyć szczegółową analizę, jak Mel radzi sobie przeciwko niemu. Otrzymasz wskaźniki wygranych bezpośrednich, statystyki linii, najlepszy build i runy do matchupu oraz analizę wczesnej vs późnej gry — wszystko oparte na prawdziwych danych z rankingu.

Porównaj z przeciwnikiem
Mel
Mel
50.5%
VS
Lux
49.5%
Lux

Kto wygrywa: Mel vs Lux?

Wyrównany pojedynekNiska pewność

Mel wygrywa 50.5% tych gier. Przy takiej liczbie gier rzeczywisty wskaźnik najprawdopodobniej mieści się między 41.2% a 59.7% (zakres 95%).

Oczekiwany
46.9%
Na podstawie ogólnych wskaźników wygranych obu bohaterów (linia: Wsparcie)
Efekt pojedynku
+3.6 pkt
Zaobserwowany minus oczekiwany
Próba
Gry: 109
Linia: Wsparcie
vs patch 26.19
+5.3 pkt
W granicach zwykłych wahań między patchami

Linia: Wsparcie · Rankingowe Solo/Duo i Flex · Serwer Ameryki Północnej · Wszystkie rangi · Patch 26.20 · 9 paź – 11 paź

Spotkali się też na innej linii (Środkowa): liczba gier: 103, wskaźnik wygranych – Mel: 46.6%.

Spotkali się też na innej linii (Dolna): liczba gier: 7, wskaźnik wygranych – Mel: 28.6%.

Najważniejsze wnioski

  • Mel vs Lux to wyrównany pojedynek: Mel wygrywa 50.5% z 109 gier, a zakres 95% (41.2–59.7%) wyraźnie obejmuje 50%.
  • Ogólne wskaźniki wygranych obu bohaterów (linia: Wsparcie) przewidują 46.9% dla bohatera Mel; wynik mieści się w granicach błędu, więc ten pojedynek odzwierciedla głównie ogólną siłę obu bohaterów.
  • Mel zwykle wygrywa linię: średnio 313 złota przewagi nad bohaterem Lux w 15. minucie (gry z zapisem stanu w 15. minucie: 107).
  • Gracze bohatera Mel znacznie częściej wybierają Superłowca w pojedynku z bohaterem Lux: 25.9% w pozostałych grach (linia: Wsparcie), 37.6% tutaj.
Jak to obliczamy

Gry: rankingowe Solo/Duo i Flex na serwerze Ameryki Północnej z pokazanego patcha. Remaki (gry krótsze niż 5 minut) są pomijane.

Gra liczy się tylko wtedy, gdy Mel i Lux grali na tej samej pozycji w przeciwnych drużynach, więc roamowanie, zamiany linii w obrębie drużyny ani sama obecność bohatera w tej samej grze nigdy nie są liczone jako ten pojedynek.

Zakres 95% to przedział Wilsona. Pewność zależy od szerokości tego zakresu: do ±3 pkt to bardzo wysoka, ±5 wysoka, ±8 umiarkowana, a szerszy — niska. Poniżej 20 gier pojedynek w ogóle nie jest klasyfikowany.

Oczekiwany wskaźnik wygranych łączy wskaźniki wygranych obu bohaterów na tej linii (te same gry i filtry) za pomocą wzoru log5: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Efekt pojedynku = zaobserwowany − oczekiwany.

„Co się zmienia” porównuje wybory bohatera Mel w tym pojedynku z pozostałymi grami tego samego bohatera na tej samej linii i pokazuje zmianę tylko wtedy, gdy wynosi co najmniej 3 pkt i jest istotna statystycznie (test z dla dwóch proporcji, |z| ≥ 2, 20+ gier).

Wyniki nie są dzielone według rang: próba dla pojedynczej rangi jest zbyt mała, by rzetelnie podawać dane pojedynków osobno dla każdej rangi.

Mel vs Lux – statystyki fazy linii

MelLux

W 15. minucie

Różnica złota
+313
Przewaga: Mel
Zakres 95%: od +131 do +494
Różnica XP
+26
W granicach błędu
Zakres 95%: od −128 do +180
Różnica CS
+2.3
W granicach błędu
Zakres 95%: od −0.5 do +5.1
2.96
Zabójstwa przed 15. min
1.79
3.00
Śmierci przed 15. min
3.26
0.43
Solo zabójstwa przed 15. min
0.07
17.4%
Pierwsza krew
7.3%

Średnie z całej gry

2.2
CS / min
2.2
661
DMG / min
658
11 221
Złoto / grę
10 689
104
Leczenie / min
60
326
Zredukowane DMG / min
336
1.3
CC / min
1.4

Mel vs Lux – wskaźnik wygranych według długości gry

Wskaźnik wygranych bohatera Mel przeciwko bohaterowi Lux według długości gry. Kropka to wskaźnik wygranych, pasek – jego zakres 95%, a linia przerywana – zwykły wskaźnik wygranych bohatera przy danej długości. Przedziały z liczbą gier poniżej 25 pozostają puste.

Za mało gier
Poniżej 20 min
Gry: 10
Za mało gier
20–25 min
Gry: 10
46.2%
25–30 min
Gry: 26
50.0%
30–35 min
Gry: 28
60.0%
35+ min
Gry: 35
Mel vs LuxZakres 95%Mel zwykle (Wsparcie)

Żadna długość gry się nie wyróżnia: wyniki bohatera Mel przeciwko bohaterowi Lux w krótkich i długich grach mieszczą się wzajemnie w granicach błędu.

Mel vs Lux – skoki siły

Kto ma przewagę na każdym etapie, na podstawie tych gier. Etap jest oznaczony jako „Wyrównane”, gdy różnica mieści się w granicach błędu, i „Za mało danych”, gdy gier jest zbyt mało, by to ocenić.

  1. Linia (15 min)MelMel – złoto w 15. min: +313
  2. Pierwszy przedmiotMelMel: 12.5 min · Lux: 14.1 min
  3. Gry poniżej 20 minZa mało danych
  4. Gry 20–30 minZa mało danych
  5. Gry 30+ minWyrównaneMel wygrywa 55.6% z 63 gier

Mel vs Lux: co się zmienia

Wybory, których gracze bohatera Mel dokonują w tym pojedynku wyraźnie częściej lub rzadziej niż w pozostałych grach (linia: Wsparcie).

  • Superłowca
    Zwykle
    25.9%
    vs Lux
    37.6%
    +11.7 pkt41.5% wygranych tutaj
  • Czarnoksięstwo
    CzarnoksięstwoDrzewko dodatkowe
    Zwykle
    22.3%
    vs Lux
    33.9%
    +11.7 pkt51.4% wygranych tutaj
  • Szósty Zmysł
    Zwykle
    19.6%
    vs Lux
    31.2%
    +11.6 pkt44.1% wygranych tutaj
  • BłyskPodpalenie
    Błysk + PodpalenieCzary przywoływacza
    Zwykle
    24.7%
    vs Lux
    14.7%
    −10.1 pkt
  • Mroczne Żniwa
    Mroczne ŻniwaKluczowa runa
    Zwykle
    21.5%
    vs Lux
    30.3%
    +8.8 pkt45.5% wygranych tutaj
  • Ioniańskie Buty Jasności Umysłu
    Zwykle
    10.5%
    vs Lux
    3.7%
    −6.8 pkt

Mel vs Lux – najlepszy build

Zwykły build: Mel (Wsparcie)

Wskaźnik wygranych 69.6% · gry: 23

Przeciwko: Lux

Za mało danych o buildzie w tym matchupie: tylko 12 z 48 gier Mel przeciw Lux miało pełny build — zbyt mało, by polecić kolejność przedmiotów. Użyj zamiast tego standardowego buildu Mel.

  • Mel zwykle najpierw kończy Echo Luden, po 12.5 min (mediana z 84 gier).
  • Lux zwykle najpierw kończy Echo Luden, po 14.1 min (mediana z 77 gier).
  • Priorytet umiejętności: Q > E > W — taki sam jak zwykle.

Buildy są szeregowane według dolnej granicy zakresu wskaźnika wygranych, a nie surowego wskaźnika, więc build widziany w kilku wygranych nigdy nie wyprzedzi sprawdzonego.

Mel vs Lux – najlepsze runy

Zwykłe runy: Mel (Wsparcie)

Ezoteryczna KometaEzoteryczna Kometa
Czarnoksięstwo
Opaska Przepływu ManyTranscendencjaPoparzenie
Dominacja
Cios Poniżej PasaMakabryczne Pamiątki
Przyspieszenie umiejętności (atak)Siła adaptacyjna (elastyczny)Skalujące się zdrowie (obrona)

Wskaźnik wygranych 48.7% · gry: 193

Przeciwko: Lux

Za mało gier na stronę run dopasowaną do pojedynku — użyj zwykłej strony.

MetaBot Desktop

Zaplanuj draft z Mel w Laboratorium draftu

Laboratorium draftu pokazuje obie drużyny linia po linii z win rate'ami matchupów, profilami obrażeń i fazą gry, w której są silne, oraz podpowiada picki i bany z aktualnej mety.

  • Pełna plansza draftu 5v5
  • Win rate'y matchupów na liniach
  • Podpowiedzi picków i banów
Laboratorium draftu w MetaBot Desktop

Dane matchupow Mel dla patcha 26.20 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych Mel, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build Mel, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.

Inne pojedynki: Mel

Wskaźnik wygranych i liczba gier dla każdego pojedynku. Listy są szeregowane według granicy zakresu 95%, więc małe próby nie trafiają na szczyt; tylko pojedynki z liczbą gier co najmniej 50.

🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Mel vs Lux – FAQ – patch 26.20

Kto wygrywa: Mel vs Lux?

Mel vs Lux to wyrównany pojedynek: Mel wygrywa 50.5% z 109 gier, a zakres 95% (41.2–59.7%) wyraźnie obejmuje 50%.

Jaki jest wskaźnik wygranych bohatera Mel przeciwko bohaterowi Lux?

Mel wygrywa 50.5% z 109 gier przeciwko bohaterowi Lux (linia: Wsparcie, patch 26.20; zakres 95% 41.2–59.7%). Na podstawie ogólnych wskaźników wygranych obu bohaterów (linia: Wsparcie) można by oczekiwać 46.9%.

Czy Mel kontruje bohatera Lux?

Nie jednoznacznie. Mel wygrywa 50.5% z 109 gier przeciwko bohaterowi Lux, a zakres 95% (41.2–59.7%) obejmuje 50%, więc na obecnych danych żaden z bohaterów nie kontruje pewnie drugiego.

Kto wygrywa linię: Mel czy Lux?

Mel zwykle wygrywa linię: średnio 313 złota przewagi nad bohaterem Lux w 15. minucie (gry z zapisem stanu w 15. minucie: 107).

Czy Mel lepiej skaluje się niż Lux?

Na razie jest za mało gier o każdej długości, by to ocenić.

Kiedy Lux ma największą przewagę nad bohaterem Mel?

Na obecnych danych nie ma etapu gry, w którym przewaga bohatera Lux nad bohaterem Mel wykraczałaby poza granice błędu.

Jaki build dla bohatera Mel przeciwko bohaterowi Lux?

Za mało gier na rdzeń dopasowany do pojedynku, więc użyj zwykłego rdzenia bohatera Mel (linia: Wsparcie): Echo Luden, Przepływ Burzy, Płomień Cienia. Największa zmiana przeciwko bohaterowi Lux: Ioniańskie Buty Jasności Umysłu (zwykle 10.5%, tutaj 3.7%).

Jakie runy dla bohatera Mel przeciwko bohaterowi Lux?

Użyj zwykłej strony run bohatera Mel: Ezoteryczna Kometa (Czarnoksięstwo + Dominacja); za mało gier na stronę dopasowaną do pojedynku. Największa zmiana przeciwko bohaterowi Lux: Superłowca (zwykle 25.9%, tutaj 37.6%).