- Winrate
- 47.1%
- Mecze
- 227
- KDA
- 1.23
Neon vs Waylay Matchupy
- Patch
- 13.06
- Mecze
- 873 870
- Region
- Wszystkie regiony
- Ranga
- Wszystkie rangi
- Platforma
- Wszystkie platformy
- Tryb
- Competitive
- Ostatnia aktualizacja
- 13 paź 2026 UTC
- Metodologia
- Metodologia danych
- Autor
- Dakota Chinnick
Neon vs Waylay to matchup umiejętności z prawie równymi współczynnikami wygranych (47.1% vs 52.0%). Na podstawie 227 meczy zobacz, który agent wygrywa w KDA, zadanych obrażeniach, rundach ataku i rundach obrony, aby znaleźć swoją przewagę.
Analiza matchupu Neon
Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Neon pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.
Kto wygrywa matchup Neon vs Waylay?
Analiza Wydajności Neon vs Waylay
Analiza 227 meczów pokazuje, że Neon ma wyraźną przewagę nad Waylay w tym bezpośrednim starciu, wygrywając 3 z 4 krytycznych metryk wydajności. Podczas gdy Waylay pokazuje siłę w jednej kategorii, ogólna przewaga statystyczna Neon w fragach, obrażeniach i wskaźnikach wygranych po stronach daje mu przewagę w większości starć.
Podsumowanie starcia Neon vs Waylay
Starcie Neon vs Waylay w Valorant jest umiarkowanie korzystne starcie. Na podstawie 227 przeanalizowanych meczów rankingowych, Waylay wygrywa 52.0% czasu w porównaniu do 47.1% Neon, różnica 4.8 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy celność headshotów, gdzie Waylay konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Szturmowiec vs Duelist, Waylay ma znaczące przewagi w tym starciu agentów. Gracze Neon powinni unikać izolowanych pojedynków gdy to możliwe i polegać na utility zespołowym oraz tradowaniu, aby pokonać statystyczną wadę.
Analiza fraggingu Neon vs Waylay
Waylay nieznacznie wyprzedza Neon w konkurencyjnym porównaniu fraggowania, wygrywając 3 z 5 metryk ze znaczącymi zaletami w KDA efficiency, survivability, headshot accuracy. Z marginesem zaledwie 3-2 opartym na 227 przeanalizowanych meczach, to starcie Neon vs Waylay pozostaje kwestionowalne dla obu stron. Neon nie powinien czuć się przytłoczony — luka statystyczna jest wystarczająco wąska, że indywidualne umiejętności, wybory pozycjonowania i podejmowanie decyzji w grze mogą łatwo przechylić konkretne spotkania na korzyść Neon.
Wydajność ataku i obrony Neon vs Waylay
Analiza strony atakującej
Porównanie ataków między Neon a Waylay ujawnia niemal idealną równowagę - Neon wygrywa 49.0% rund atakowych w porównaniu do 48.8% Waylay. Ta znikoma różnica 0.2 punktów procentowych wskazuje, że żaden agent nie ma wrodzonych przewag przy wykonywaniu na punkty lub przebijaniu przez wąskie gardła.
Z taktycznego punktu widzenia ani Neon, ani Waylay nie powinni dostosowywać swojego standardowego podejścia do ataku na podstawie tego pojedynku. Obaj agenci mogą prowadzić swoje typowe wzorce wykonania bez martwienia się o statystyczną wadę. Dane z 227 meczów sugerują, że gracz z lepszym wyczuciem gry i celowaniem wygra starcia atakowe.
W przypadku entry fraggingu, zarówno gracze Neon, jak i Waylay mogą pewnie podejmować pierwszy pojedynek przy wykonywaniu na punkty. Umiejętności żadnego agenta nie tworzą znaczących przewag pierwszego kontaktu, więc sukces entry zależy od ustawienia celownika i techniki jiggle-peekingu.
Scenariusze post-plant w tym pojedynku są podobnie zrównoważone. Żaden agent nie wykazuje lepszych zdolności obrony spike'a. Gdy spike jest postawiony, skup się na standardowych podstawach post-plant: pozycjonowaniu na crossfire, używaniu użyteczności do opóźniania rozbrajania. Różnica 0.2% jest wystarczająco mała, by być szumem statystycznym.
Analiza strony broniącej
Wydajność defensywna między Neon a Waylay jest praktycznie identyczna - Neon utrzymuje 51.2% rund po stronie CT, a Waylay 51.0%. Ten margines 0.2 punktów wskazuje, że obaj agenci wnoszą równy wkład w kotwiczenie punktów, retake'i lub odmawianie post-plantów.
Zarówno Neon, jak i Waylay mogą kotwicować punkty z równą skutecznością w tym pojedynku. Czy to trzymając A, B czy mid na dowolnej mapie, kit defensywny żadnego agenta nie zapewnia znaczących przewag. Decyzje o kotwiczeniu powinny opierać się na znajomości mapy i potrzebach składu drużyny, nie na rozważaniach o pojedynku. Różnica 0.2% jest zbyt mała, aby wpływać na decyzje o przydziale punktów.
Scenariusze retake są podobnie zrównoważone między Neon a Waylay, według naszych danych defensywnych z 227 meczów. Skup się na standardowych podstawach retake: użyteczność do czyszczenia typowych spotów, skoordynowany timing z kolegami i efektywne tradowanie. Nie dostosowuj podejścia do retake w zależności od tego, czy mierzysz się z Neon czy Waylay.
Decyzje ekonomiczne i użycie użyteczności nie powinny się zmieniać na podstawie tego konkretnego pojedynku podczas obrony. Obaj agenci mają porównywalne wskaźniki sukcesu force buy i efektywność użyteczności. Podejmuj decyzje ekonomiczne na podstawie potrzeb drużyny i ogólnych zasad defensywnych, a nie czynników specyficznych dla Neon vs Waylay.
Ogólna analiza stron
Neon utrzymuje konsekwentną ale niewielką przewagę po obu stronach mapy, z 49.0% wskaźnikiem wygranych w ataku i 51.2% w obronie. Podczas gdy Neon jest statystycznie faworyzowany, Waylay pozostaje wysoce konkurencyjny przez silną indywidualną wydajność.
Wybór mapy i skład drużyny mają minimalny wpływ na ten konkretny wynik pojedynku. Obaj agenci radzą sobie podobnie na wszystkich typach map. Wybieraj na podstawie osobistego komfortu i potrzeb drużyny zamiast czynników specyficznych dla Neon vs Waylay. Niewielka przewaga Neon nie zmienia się w zależności od czynników zewnętrznych.
Dla wspinaczki rankingowej nie przemyślaj tego pojedynku. Różnice statystyczne są wystarczająco małe, że indywidualna umiejętność, koordynacja drużyny i wyczucie gry pozostają głównymi czynnikami. Zarówno Neon jak i Waylay są opłacalnymi pickami rankingowymi.
Podsumowując: to jeden z bardziej zrównoważonych pojedynków agentów w Valorant. Neon ma niewielką statystyczną przewagę, ale Waylay jest absolutnie opłacalny. Jeśli czujesz się komfortowo na Waylay, nie zmieniaj na Neon tylko dla tego pojedynku.
Dynamika Szturmowiec vs Duelist
Dynamika Szturmowiec (Neon) vs Duelist (Waylay) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Szturmowiec Neon służą innym celom niż kit Duelist Waylay, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.
Zrozumienie jak umiejętności Szturmowiec wchodzą w interakcję z kontrą Duelist jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Szturmowiec Neon może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Duelist Waylay kontruje inne. Przewaga Neon sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.
Zbuduj idealny skład drużyny
Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.
- Pełny kreator składów 5v5
- Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
- Przewagi matchupów nad pickami wroga

Neon ma korzystne starcia przeciwko 22 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 6 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Neon jest przeciwko Deadlock ze wskaźnikiem wygranych 81.8%. Najtrudniejsze starcie to Gekko ze wskaźnikiem wygranych 25.0%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.
Przeciwnik | Wsk. Wygranych | Mecze | KDA | Obrażenia/Rnd | HS % | Atak WR | Obr. WR |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 49.94% | 855 | 1.27 | 144.4 | 21.7% | 49.8% | 50.9% | |
| 51.15% | 651 | 1.27 | 143.5 | 22.1% | 49.4% | 52.7% | |
| 52.52% | 575 | 1.25 | 141.7 | 22.3% | 49.5% | 52.6% | |
| 54.28% | 444 | 1.30 | 147.6 | 23.4% | 49.9% | 52.5% | |
| 56.96% | 388 | 1.26 | 141.3 | 21.3% | 49.6% | 53.7% | |
| 51.67% | 360 | 1.28 | 144.9 | 21.5% | 51.1% | 50.6% | |
| 55.67% | 291 | 1.22 | 136.9 | 20.4% | 51.2% | 52.3% | |
| 47.14% | 227 | 1.23 | 140.8 | 21.2% | 49.0% | 51.2% | |
| 52.06% | 194 | 1.26 | 143.1 | 22.1% | 50.6% | 51.0% | |
| 52.41% | 145 | 1.25 | 145.0 | 21.4% | 47.0% | 53.1% | |
| 56.64% | 143 | 1.27 | 144.5 | 23.1% | 53.2% | 50.0% | |
| 44.62% | 130 | 1.25 | 143.4 | 22.9% | 46.0% | 51.0% | |
| 54.33% | 127 | 1.22 | 140.2 | 23.1% | 51.1% | 52.1% | |
| 52.38% | 105 | 1.28 | 145.3 | 22.0% | 49.3% | 52.4% | |
| 50.60% | 83 | 1.24 | 141.0 | 18.3% | 46.8% | 52.3% | |
| 51.90% | 79 | 1.29 | 145.2 | 22.5% | 46.6% | 53.7% | |
| 53.16% | 79 | 1.22 | 138.3 | 22.5% | 49.1% | 53.9% | |
| 55.77% | 52 | 1.18 | 133.2 | 21.0% | 50.9% | 52.8% | |
| 50.00% | 46 | 1.18 | 142.2 | 22.9% | 52.4% | 48.7% | |
| 43.90% | 41 | 1.29 | 146.9 | 24.1% | 48.8% | 46.3% | |
| 47.50% | 40 | 1.26 | 138.2 | 21.6% | 49.1% | 49.8% | |
| 50.00% | 32 | 1.26 | 143.9 | 21.1% | 46.2% | 56.7% | |
| 55.17% | 29 | 1.19 | 144.1 | 21.4% | 49.3% | 50.9% | |
| 81.82% | 22 | 1.32 | 151.6 | 21.7% | 54.6% | 57.7% | |
| 52.63% | 19 | 1.09 | 131.7 | 24.3% | 54.0% | 51.7% | |
| 53.33% | 15 | 1.28 | 137.1 | 26.0% | 46.8% | 56.6% | |
| 25.00% | 8 | 1.05 | 116.4 | 17.4% | 48.1% | 42.6% | |
| 50.00% | 4 | 1.26 | 140.2 | 29.6% | 35.0% | 55.8% |
Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.
Frequently Asked Questions
Jakie jest najlepsze starcie Neon w Valorant?
Najlepsze starcie Neon jest przeciwko Deadlock, osiągając wskaźnik wygranych 81.8%. Neon doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.
Jakie jest najtrudniejsze starcie Neon?
Najtrudniejsze starcie Neon jest przeciwko Gekko, z tylko 25.0% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Neon powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.
Ile korzystnych starć ma Neon?
Neon ma 22 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 6 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.
Jak powinienem grać Neon w trudnych starciach?
Grając Neon w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Neon, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.
Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Neon?
Kluczowe statystyki do analizy w starciach Neon obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.