Starcie Neon vs Astra w Valorant
Winrate
53.2%
Mecze
79
KDA
1.22

Neon vs Astra Matchupy

Szturmowiec
Patch
13.06
Mecze
873 870
Region
Wszystkie regiony
Ranga
Wszystkie rangi
Platforma
Wszystkie platformy
Tryb
Competitive
Ostatnia aktualizacja
13 paź 2026 UTC

Analiza bezpośrednia Neon vs Astra. Neon utrzymuje 53.2% współczynnik wygranych w tym konkurencyjnym matchupie. Z przeanalizowanymi 79 grami odkryj kluczowe statystyki—KDA, obrażenia na rundę i wydajność według strony—które oddzielają zwycięzców od przegranych.

Analiza matchupu Neon

Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Neon pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.

Porównaj z przeciwnikiem
Neon - 53.2% procent wygranych w tym matchupie
Neon
53.2% WS
VS
Matchup Astra vs Neon - 43.0% procent wygranych
Astra
43.0% WS

Kto wygrywa matchup Neon vs Astra?

Neon wygrywa matchup Neon vs Astra
Zwycięzca
Neon
Mecze: 79
53.2%
Wskaźnik Wygranych
43.0%
1.22
Średnie KDA
1.56
17.5
Średnie Zabójstwa
16.6
17.5
Średnie Śmierci
16.1
138.3
DMG/Rundę
138.2
22.5%
HS %
31.2%
220
Wynik Walki
211
49.1%
WW Atak
46.1%
53.9%
WW Obrona
50.9%

Analiza Wydajności Neon vs Astra

Analiza matchupu Neon vs Astra - zwycięzca ogólnych wyników

Analiza 79 meczów pokazuje, że Neon ma wyraźną przewagę nad Astra w tym bezpośrednim starciu, wygrywając 3 z 4 krytycznych metryk wydajności. Podczas gdy Astra pokazuje siłę w jednej kategorii, ogólna przewaga statystyczna Neon w fragach, obrażeniach i wskaźnikach wygranych po stronach daje mu przewagę w większości starć.

Siła Fraggowania
1.22Neon
1.56Astra
Astra utrzymuje zauważalną przewagę we fragach z KDA 1.56 w porównaniu do 1.22 Neon. Ta różnica w stosunku kill-death-assist sugeruje, że gracze Astra są bardziej niezawodni w sytuacjach clutch i konsekwentniej przyczyniają się do wygranych rund.
Zadawane Obrażenia
138.3Neon
138.2Astra
Zadawane obrażenia są równomiernie rozłożone w tym starciu, z Neon na poziomie 138.3 ADR i Astra na 138.2 ADR. Żaden agent nie ma decydującej przewagi ogniowej, czyniąc użycie umiejętności i koordynację drużyny kluczowymi czynnikami różnicującymi.
Strona Ataku
49.1%Neon
46.1%Astra
Neon pokazuje silniejszą wydajność po stronie ataku ze wskaźnikiem wygranych 49.1% w porównaniu do 46.1% Astra. Kiedy twoja drużyna musi założyć bombę, Neon zapewnia bardziej niezawodne wykonanie ataku i potencjał entry w tym konkretnym starciu.
Strona Obrony
53.9%Neon
50.9%Astra
Zdolności defensywne faworyzują Neon ze wskaźnikiem wygranych 53.9% w porównaniu do 50.9% Astra. Przy trzymaniu site'ów przeciwko natarciom przeciwnika, Neon zapewnia bardziej niezawodną obecność defensywną i potencjał retake w tym starciu.

Podsumowanie starcia Neon vs Astra

Starcie Neon vs Astra w Valorant jest dominujące starcie, gdzie jeden agent znacząco przewyższa drugiego. Na podstawie 79 przeanalizowanych meczów rankingowych, Neon wygrywa 53.2% czasu w porównaniu do 43.0% Astra, różnica 10.1 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy celność headshotów, gdzie Astra konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Szturmowiec vs Controller, Neon ma przytłaczającą przewagę w tym starciu agentów. Astra nigdy nie powinien podejmować izolowanych walk z Neon i musi całkowicie polegać na koordynacji zespołowej, utility i crossfire, aby skutecznie konkurować.

Analiza fraggingu Neon vs Astra

Astra wygrywa statystyki fraggowania przeciwko Neon w Valorant

Astra nieznacznie wyprzedza Neon w konkurencyjnym porównaniu fraggowania, wygrywając 3 z 5 metryk ze znaczącymi zaletami w KDA efficiency, survivability, headshot accuracy. Z marginesem zaledwie 3-2 opartym na 79 przeanalizowanych meczach, to starcie Neon vs Astra pozostaje kwestionowalne dla obu stron. Neon nie powinien czuć się przytłoczony — luka statystyczna jest wystarczająco wąska, że indywidualne umiejętności, wybory pozycjonowania i podejmowanie decyzji w grze mogą łatwo przechylić konkretne spotkania na korzyść Neon.

Średnie KDA
1.22Neon
1.56Astra
Astra wykazuje znacznie lepszą wydajność kill-death-assist przeciwko Neon, utrzymując KDA 1.56 w porównaniu do 1.22. Ta luka 0.34 punktów odzwierciedla lepszą zdolność Astra do zabezpieczania eliminacji przy unikaniu śmierci w tych bezpośrednich starciach. Gracze Neon stojący naprzeciw Astra powinni priorytetyzować koordynację zespołową nad solo agresję — szukaj sytuacji 2v1, koordynuj użycie utility z kolegami z drużyny i skup się na tradowaniu zamiast na izolowanych pojedynkach, gdzie statystyczna przewaga Astra staje się najbardziej widoczna.
Średnie Zabójstwa
17.5Neon
16.6Astra
Neon zdobywa około 0.9 więcej zabójstw na mecz niż Astra w tym bezpośrednim starciu (17.5 vs 16.6). W trakcie typowej gry 20+ rundowej przekłada się to na Neon wnoszącego kilka dodatkowych eliminacji do wysiłków zespołu. Luka wskazuje, że styl gry lub zestaw Neon zapewnia nieco lepsze możliwości zabezpieczania zabójstw, chociaż Astra może to kompensować poprzez lepszą pomoc utility, kotwiczenie site'u lub występy clutchowe.
Średnie Śmierci
17.5Neon
16.1Astra
Astra wykazuje znacznie lepszą przeżywalność przeciwko Neon, notując 16.1 śmierci na grę versus 17.5. Umieranie prawie 1.5 razy mniej na mecz daje Astra znacznie większy potencjał wpływu — więcej okazji do multi-killi, więcej obecności w rundach clutchowych i większą stabilność ekonomiczną z pozostawania przy życiu. Gracze Neon stoją w obliczu deficytu przeżywalności, który kumuluje się przez cały mecz, czyniąc zdyscyplinowane pozycjonowanie i mądre wycofania kluczowymi.
DMG/Rundę
138.3Neon
138.2Astra
Wynik obrażeń na rundę jest zasadniczo równy między Neon (138.3 ADR) a Astra (138.2 ADR). Ta równowaga wskazuje, że obaj agenci wywierają podobną presję w strzelaninach i porównywalnie przyczyniają się do wyczerpywania puli zdrowia wroga. Kiedy ci agenci się spotykają, żaden nie może polegać na wyższym wyniku obrażeń, aby przechylić rundy — zamiast tego decydującymi czynnikami stają się konsystencja headshotów, timing starć i koordynacja z utility i obrażeniami kolegów z drużyny.
HS %
22.5%Neon
31.2%Astra
Dysproporcja procentu headshotów między Astra a Neon jest znacząca: 31.2% w porównaniu do 22.5%, różnica 8.8 punktów. Astra konsekwentnie wykazuje znacznie lepszą precyzję celowania w tym starciu, zamieniając potencjalne tradey na czyste zabójstwa i przeżywając starcia, które zabiłyby mniej dokładnych graczy. Dla Neon kwestionowanie Astra w uczciwym pojedynku aimowym jest statystycznie nierozsądne. Sukces wymaga tworzenia nieuczciwych walk — off-angle, kombinacje utility, wieloosobowa presja — gdzie przewaga aimowa Astra nie może się w pełni ujawnić.

Wydajność ataku i obrony Neon vs Astra

Strona Ataku
Neon
Neon49.1%
Astra46.1%
Strona Obrony
Neon
Neon53.9%
Astra50.9%

Analiza strony atakującej

Neon demonstruje skromną przewagę atakową nad Astra, konwertując 49.1% rund atakowych w porównaniu do 46.1%. Ta przewaga 2.9 punktów daje Neon nieco lepszą zdolność zdobywania punktów, ale luka pozostaje wystarczająco wąska dla wykwalifikowanych graczy Astra.

Dane z 79 gier kompetycyjnych sugerują, że kit Neon zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do scenariuszy atakowych. Jednak drużyny Astra nie powinny dramatycznie zmieniać swojego podejścia — zamiast tego skup się na dopracowaniu timingu wykonania i dokładniejszej koordynacji łańcuchów użyteczności. Małe usprawnienia w koordynacji drużyny mogą łatwo przezwyciężyć lukę 2.9%.

Przy podejmowaniu pojedynków entry, Neon ma niewielką przewagę statystyczną, ale nic, co powinno zmienić fundamentalne podejście. Gracze Astra powinni nadal pewnie podejmować entry, gdy mają dobre informacje. Neon może grać nieco bardziej agresywnie na entry.

W sytuacjach post-plant, niewielka przewaga Neon prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do odmawiania rozbrajania. Astra powinien kompensować przez bardziej rozważne pozycjonowanie post-plant. Luka 2.9 punktów może być zneutralizowana przez mądre podstawy post-plant.

Analiza strony broniącej

Neon wykazuje nieco lepsze zdolności defensywne niż Astra, wygrywając 53.9% rund obrony w porównaniu do 50.9%. Ta przewaga 2.9 punktów procentowych sugeruje, że kit Neon zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do gry po stronie CT.

Przy podejmowaniu decyzji o przydziale punktów, Neon może pewniej podejmować role solo anchor. Ich przewaga defensywna 2.9% prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do opóźniania lub lepszego zbierania informacji. Astra powinien rozważyć parowanie się z kolegą na swoim punkcie.

Neon demonstruje marginalnie lepszą zdolność retake. Astra powinien skupić się na retake'ach z przewagą liczebną — nie podejmuj heroicznych retake'ów 1v1 przeciwko Neon, gdy możesz poczekać na kolegów.

W rundach eco i force buy, luka 2.9% staje się bardziej wyraźna. Astra powinien być bardziej konserwatywny z agresją eco przeciwko Neon i priorytetyzować oszczędzanie na full buy, gdzie użyteczność drużyny może kompensować indywidualne wady.

Ogólna analiza stron

Neon utrzymuje wyraźne przewagi zarówno w ataku (49.1%) jak i obronie (53.9%), ustanawiając się jako lepszy wybór w pojedynku Neon vs Astra niezależnie od strony mapy.

Przewaga Neon utrzymuje się na wszystkich typach map i składach drużyn. Drużyny Astra powinny rozważyć składy mogące pokryć ich słabości — paruj Astra z silnymi agentami fraggingowymi.

Dla wspinaczki rankingowej konkretnie, Neon jest obiektywnie lepszym pickiem w tym pojedynku. Jeśli jesteś równie komfortowy na obu agentach, ćwiczenie Neon zapewnia mierzalną przewagę rankingową. Gracze Astra powinni skupić się na grze zespołowej i wartości użyteczności.

Werdykt jest jasny: Neon wygrywa ten pojedynek po obu stronach mapy. Połączona przewaga 5.9 punktów procentowych reprezentuje znaczącą statystyczną przewagę. Astra nie jest niegrywalna, ale stoi przed trudną walką.

Dynamika Szturmowiec vs Controller

Dynamika Szturmowiec (Neon) vs Controller (Astra) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Szturmowiec Neon służą innym celom niż kit Controller Astra, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.

Zrozumienie jak umiejętności Szturmowiec wchodzą w interakcję z kontrą Controller jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Szturmowiec Neon może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Controller Astra kontruje inne. Przewaga Neon sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.

MetaBot Desktop

Zbuduj idealny skład drużyny

Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.

  • Pełny kreator składów 5v5
  • Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
  • Przewagi matchupów nad pickami wroga
Comp Lab w aplikacji MetaBot Desktop analizujący skład drużyny Valorant na mapie Haven

Neon ma korzystne starcia przeciwko 22 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 6 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Neon jest przeciwko Deadlock ze wskaźnikiem wygranych 81.8%. Najtrudniejsze starcie to Gekko ze wskaźnikiem wygranych 25.0%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.

Wskaźniki zwycięstw i statystyki bojowe Neon w Valorant (Patch 13.06)
Przeciwnik
Wsk. Wygranych
Mecze
KDA
Obrażenia/​Rnd
HS %
Atak WR
Obr. WR
49.94%8551.27144.421.7%49.8%50.9%
51.15%6511.27143.522.1%49.4%52.7%
52.52%5751.25141.722.3%49.5%52.6%
54.28%4441.30147.623.4%49.9%52.5%
56.96%3881.26141.321.3%49.6%53.7%
51.67%3601.28144.921.5%51.1%50.6%
55.67%2911.22136.920.4%51.2%52.3%
47.14%2271.23140.821.2%49.0%51.2%
52.06%1941.26143.122.1%50.6%51.0%
52.41%1451.25145.021.4%47.0%53.1%
56.64%1431.27144.523.1%53.2%50.0%
44.62%1301.25143.422.9%46.0%51.0%
54.33%1271.22140.223.1%51.1%52.1%
52.38%1051.28145.322.0%49.3%52.4%
50.60%831.24141.018.3%46.8%52.3%
51.90%791.29145.222.5%46.6%53.7%
53.16%791.22138.322.5%49.1%53.9%
55.77%521.18133.221.0%50.9%52.8%
50.00%461.18142.222.9%52.4%48.7%
43.90%411.29146.924.1%48.8%46.3%
47.50%401.26138.221.6%49.1%49.8%
50.00%321.26143.921.1%46.2%56.7%
55.17%291.19144.121.4%49.3%50.9%
81.82%221.32151.621.7%54.6%57.7%
52.63%191.09131.724.3%54.0%51.7%
53.33%151.28137.126.0%46.8%56.6%
25.00%81.05116.417.4%48.1%42.6%
50.00%41.26140.229.6%35.0%55.8%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Jakie jest najlepsze starcie Neon w Valorant?

Najlepsze starcie Neon jest przeciwko Deadlock, osiągając wskaźnik wygranych 81.8%. Neon doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.

Jakie jest najtrudniejsze starcie Neon?

Najtrudniejsze starcie Neon jest przeciwko Gekko, z tylko 25.0% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Neon powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.

Ile korzystnych starć ma Neon?

Neon ma 22 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 6 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.

Jak powinienem grać Neon w trudnych starciach?

Grając Neon w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Neon, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.

Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Neon?

Kluczowe statystyki do analizy w starciach Neon obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.

Zobacz też: Inni Szturmowiec